IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 17. 2. 2009 15:46

PatrikChrz píše:
papshop píše:Ovšem pokud budeš ty a tobě podobní neustále upozorňovat na to, že na přepážce klient ušetří, ačkoli to není pravda, tak proč mám studovat podmínky jednotlivých pojistek, hledat ty dobré a pak je napsat na fóru a poslat tak klienta na tu přepážku?

Tak buď to je pravda a nebo to není pravda - ale pak nehrozí, že ti klient uteče a sjedná smlouvu na přepážce, ne? :D

Stokrát omýlaná lež se pro někoho stane pravdou.....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_14 17. 2. 2009 16:01

no uz se to zvrhava nekam jinam, muze mi tedy nekdo odpovedet aspon na toto?
a/ pojistovat se na pobyt v nemocnici? [ano/ne/ kolik za den]
b/ jakou castku dat na choroby - infarkt [250tis?]
c/ v pripade invalidity jaka castka za mesic ci to nechat na trvalych nasledcich
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 17. 2. 2009 19:59

Abych ti pravdu řekl, když sjednávám IŽP, tak hlavně kvůli tomu, že klient požaduje vysokou pojistnou částku, když chce jiné pokrytí, tak sjednávám ještě úrazovku. Záleží co přesně klient vyžaduje. Někteří píši jakoby IŽP byl nějaký hnůj, nesouhlasím, když se přiměřeně nastaví a využívá se hlavně na pokrytí, tak nevidím žádný problém. Když se chce pojistit rodina, tak IŽP nabízím především na hlavní vysokou pojistnou částku, kdy se mi automaticky vytvoří 15% sleva, která se klientovy započítává do jiného produktu. Rodině udělám samostatnou úrazovku, kdy dokáži v jedné smlouvě pojistit až 8 rodinných příslušníků a nezáleží jestli jsou to děti, rodiče nebo senioři. Tady ti asi nikdo neporadí, každý má svůj názor. Nevím jak ty, ale vážnou chorobu bych plánoval při vyšším věku. Na druhou stranu vážně onemocníš, nedostaneš ani korunu a už se ani nepojistíš, prostě to záleží na tobě. Pobyt v nemocnici dávám automaticky, je pravda, že málokdo vydrží v nemocnici dlouho, ale až se stane opravdu něco vážného, budeš rád, že se ti nemocnice zaplatí. Jen tak pro informaci, někteří se hádají jestli jsou produkty lepší na pobočce, někdy ano někdy ne, opět záleží co klient preferuje a co se týče nákladovosti, tak to vychází podobně. Proto nabízím produkty jak pobočkové, tak i pro externí partnery. IŽP je dobře provizně hodnocený, já to napíši otevřeně, za jeden IŽP kam klient vkládá 1000,- mám 10-16 000,- na provizích. Tak tady sám vidíš jak je IŽP na začátku pro klienta drahý. Když, ale využiješ mimořádné pojistné, tak ušetříš na provizích( ze strany klienta) a na jiných poplatcích (ukazatel PER) Bohužel ne u všech IŽP. Prozradím ti vynikající fintu, kterou zná opravdu málo kdo. Tyká se to provizí, chceš být zajištěný a zároveň nechceš nějakému hlupáčkovy zaplatit provizi? Jestli tě to zajímá, napiš mi na mail. Velkou výhodou je, že když vkládáš peníze do IŽP dejme tomu 1000,- tak v budoucnu až máš vytvořený kapitál, tak si můžeš navýšit pojistné částky, které jsi na začátku sjednat nemohl, protože tě 1000,- nepustilo dále. U KŽP a úrazovce musíš zvednout i měsíční úložku. Bohužel nevím jestli to jde u všech IŽP, záleží jak se poplatky u daného IŽP strhávají, tohle je taky moc důležité, protože tohle je rozhodující. Nějaké poplatky v sazebníku nejsou ani tak důležité, jako systémové strhávání poplatku.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2009 20:11

kontrol.p: a proc tu fintu tady nenapises verejne? Nebo je to finta stylem - udelej to pres me a pulku ti dam zpatky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod kontrol.p 17. 2. 2009 21:21

To je jednoduché, když to sem napíši, tak to každý bude zneužívat a já v budoucnu nevydělám. Vysvětlím to, snažím se dělat pro klienta dobrý servis, ale taky se musím dívat na to, že mám určité náklady které musím zaplatit. Tohle mi nikdo nemůže vyčítat. Rozhodně produkty nevybírám podle provize, opravdu se snažím dělat tak jak se dělat má, když klientovy udělám kvalitní servis, mám malou provizi a když mu prozradím jak mě obrat i o to málo , tak se mohu nahlásit na pracák. Jo jestli si někdo chce udělat model na perspektivu 4Bn, tak si ho vytvořte zde, http://www.koop.cz/konfigurator-zivotni ... index.html Klient si může sám nastavit částky i výnosy. Model si uložte, jsou tam další informace. No černé ovečky se budou divit, až si klient zjistí skutečnost.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2009 21:52

kontrol.p: opravdu veris tomu, ze tohle forum je tak navstevovane, ze kdyz sem neco napises, tak to budou vedet vsichni druhy den? Zas tomu tak nefandi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 18. 2. 2009 00:23

4BN ani omylem, to už je lepší drátem do oka:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 18. 2. 2009 08:38

Určit na co se má kdo pojistit je takhle hodně těžké.
od dave_14 17. 2. 2009 16:01

no uz se to zvrhava nekam jinam, muze mi tedy nekdo odpovedet aspon na toto?
a/ pojistovat se na pobyt v nemocnici? [ano/ne/ kolik za den]
b/ jakou castku dat na choroby - infarkt [250tis?]
c/ v pripade invalidity jaka castka za mesic ci to nechat na trvalych nasledcich

a/ pobyt v nemocnici - asi k ničemu na pár dní, ovšem v případě úrazu a dlouhodobého pobytu, navíc pokud by se i nadále hradily poplatky, tak může vyrůst i na desetitisícové sumy. Takže doporučím alespoň 100 - 300,- Kč /na poplatky a na aspoň malé dorovnání sníženého příjmu/ a při této částce se nemusí ve většině pojišťoven dokladovat skutečné příjmy.
Určitě by bylo lepší se pojistit na denní odškodné v případě pracovní neschopnosti, ale to už je o dost dražší, ale pravděpodobnost neschopenky je větší než pobyt v nemocnici, nehledě na to, že když už v té nemocnici ležíš, tak tu neschopenku zároveň máš také.
b/ infarkt - léčení je záležitostí min. roku, částku bych počítal minimálně ve výši ročního příjmu.
c/ invalidita je také dost drahá, a pokud sjednat, tak ve výši rozdílu případného částečného invalidního důchodu a současného příjmu
trvalé následky sjednat v každém případě, samostatně i v rámci životek je jedno z nejlevnějších a zajistí dostatečné pojistné částky.

Takže jsem rozebral dotaz, ostatní budou mít určitě jiný názor. Takže dodávám - nejprve si rozmysli co si chceš pojistit, jestli hlavně rizika úrazu a k nim sjednat nemocnici, invaliditu apod. Pak budeš mít dostatečné pojistné částky a nebude tě to stát hromadu peněz. K tomu si zainvestuj do podílových fondů, s průběžnými platbami bys mohl mít na konci dost našetříno. Navíc nemáš peníze vázány, pokud je budeš nutně potřebovat. Horší je to s pojištěním vážných onemocnění, to mají pojišťovny navázáno jako připojištění k IŽP nebo KŽP, pokud se bavíme o měsíční platbě 1200,- tak tato částka je na pojistné částky, které bys měl sjednat nedostatečná. Za tuto částku se pojistíš na pár set tisíc a na konci budeš mít také pár korun.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_14 19. 2. 2009 09:51

30kveten2004 píše:4BN ani omylem, to už je lepší drátem do oka:-)

zajimava informace, predpokladam ze jste studoval kompletni pojist. nabidku nez jste dosel k tomuto zaveru .. muzete mi prosim sdelit duvod verdiktu
po nekolika schuzkach, cteni pojistnych podminek me 4BN vychazi docela rozumne - tak bych rad vedel co jsem prehledl
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2009 09:59

1) produkt s mimořádně vysokou nákladovou složkou (jedna z nejvyšších na trhu, provize až 180 % ročního pojistného)
2) fondy, do kterých je možné investovat jsou buď ve ztrátě nebo v minimálním zisku (pod úrovní termínovaných vkladů)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dave_14 19. 2. 2009 10:10

1/ dle http://www.produktovelisty.cz/index.php ... Itemid=116
to neni tak hrozne .. pravda dle TANK je to horsi, nicmene pokud srovnam UNIQA (RŽP-D - umisteni v TANK zasadne lepsi) s 4BN tak UNIQA ma zas o dost drazsi rizikovou slozku
/4BN 1ni 3 roky bere 64%, UNIQA 1ni 2 roky 90% vkladu/

2/ to jsou ted temer vsechny :) a stale je k dispozici garantovany fond

jak jsem to studovat tak v tech novych produktech maji pojistovny tendence shrabnout na zacatku co nejvic, s tim ze se pak nic neplati .. proto je me divne ze 4BN je na tom tak blbe
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 19. 2. 2009 10:35

Pojišťovat se na pobyt v nemocnici - ano, pokud jednoznačně vadí to, co se dostane od našeho "bezplatného" zdravotnictví. Pokoj společně s několika dalšími, bez televize, bez internetu, na jídlo obyčejné nemocniční blafy.... Pojištění pobytu v nemocnici je hlavně určeno na zaplacení nastandartu, v druhé řadě potom na pokrytí poplatků, které nejde při pobytu v nemocnici obejít. Třeba místo místní nemocnice léčení v nějaké vzdálené kvalitnější, kde rodinné příslušníky stojí hodně peněz tam dojet.
Choroby - závažná onemocnění. Nemá cenu si nalhávat, vyjmenované choroby jsou i dnes obvykle terminální onemocnění neboli konečná. Akorát dnešní zdravotnictví prodlouží obvykle život s tímto onemocněním na několik let. Pojištění se týká prvního roku, kdy ale propad výdělku se kryje pojištěním denní dávky, takže první rok to je na výdaje navíc spojené s léčením toho onemocnění a potom další roky do doby, dokud není přiznán invalidní důchod případně dokud nebudou peníze z pojištění invalidity.
Trvalé následky úrazu je jednorázové odškodnění obvykle za poměrně přesně vyjmenované asi nejčastější úrazy, za jiné není nic. Invalidita je obvykle taky spíše jednorázové odškodnění, i když u některých pojišťoven se dá vyřídit i trvalé vyplácení dávek, ale je to obvykle krytí obecně nemohoucnosti bez ohledu na to, jak vznikla. TNU i Invalidita je ale určeno hlavně pro krytí jednorázových nákladů spojených s přechodem to tohoto stavu, které nejsou pokryty zdravotním pojištěním státu. Třeba náklady na bezbariérovou úpravu bytu nebo domu, takže se nemusí stěhovat někde do sociálního bezbariérového bytečku, na kvalitnější invalidní vozík a jiné kvalitnější pomůcky, které usnadní nebo dokonce přímo umožní pohyb venku na rozdíl od těch placených zdravotní pojišťovnou, na nějakou rekvalifikaci na práci, kterou se může jako invalida živit....
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 19. 2. 2009 11:40

4BN je kočkopes, kde je vysoké minimální postačitelné pojistné při vysokých pojistných částkách a na investice, taktéž nic moc.

IŽP využijte opravdu na zajištění a najděte takové, kde je rizikové pojistné nižší než v rizikovce, úrazovce apod.
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_14 19. 2. 2009 13:02

LifeFinance píše:4BN je kočkopes, kde je vysoké minimální postačitelné pojistné při vysokých pojistných částkách a na investice, taktéž nic moc.

IŽP využijte opravdu na zajištění a najděte takové, kde je rizikové pojistné nižší než v rizikovce, úrazovce apod.

minimální postačitelné pojistné při mnou definovaných pojistných částkách je v pohodě, samozrejme jsem hledal nejnizsi rizikove pojistne ale nenasel .. jedine alternativa je ted od UNIQA RŽP s dividendou coz je takove ŽIP (pri stejne uroveni rizikoveho pojisteni je o dost drazsi ale zas ma jednu z nejnizsich TANK), no musim to rozlousknout co nejdriv
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2009 19:05

dave_14 píše:a stale je k dispozici garantovany fond

Ten má od založení průměrné roční zhodnocení 2,37 %, to je horší než termínovaný vklad.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka