IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kontrol.p 19. 2. 2009 19:19

Nechci se někoho dotknout, ale proč jsem taháte ukazatel TANK? TANK je nepřesný ukazatel, nezahrnuje rizikové položky. Zahrnuje pouze ukazatel PER a TER. Poplatky se mění a navíc TANK zahrnuje pouze určité strategie, které jsou u každého produktu jinak poplatkově dané. Když jsem se díval na ukazatel TANK tak u Kooperativy zahrnuly pomalu nejdražší strategii, jenomže vy si můžete vybrat jinou strategii, která bude vycházet mnohem levněji. Ukazatel TANK je opravdu nepřesný, dnes mám poplatek 1,5% z objemu investic a za rok to může být třeba jenom 1%. Nemůžeme klientovy vybrat produkt podle ukazatele TANK, když to za rok může vypadat úplně jinak. Jo a to ještě možná ani nevíte, že si pánové dosazují nepřesné náklady. TANK zahrnuje poplatek za správu fondu ze strany pojišťovny, přitom tenhle poplatek je většinou určen pro MLM, například Perspektiva 4BN, přitom na pobočce a v některých společnostech tenhle poplatek není stanovený a ve skutečnosti je produkt ze stejným názvem výhodnější. Poplatek za správu fondu nejde na vrub klienta, ale sníží naše zhodnocení. Když dostaneme výpis, tak dané procento, které je uvedeno ve výpise je už snížené o daný poplatek. Když se do modelu uvádí dejme tomu 5-6% tak se automaticky počítá s tím, že je to snížené procento o zmiňovaný poplatek. TANK počítá hrubé procenta. Nedávno jsem měl konzultaci z analytikem, který byl opravdu naštvaný na uváděný ukazatel TANK, říkal, že pokud se poradci budou řídit podle tohoto ukazatele, tak to v ČR pojišťovny mohou zabalit. Když sjednáváme IŽP na pokrytí rizik, tak nám ukazatel TANK nic neprozradí. Dokonce ani zmiňované poplatky v sazebníku nám nic neřeknou, jak už jsem jednou psal, záleží jaký je poplatkový systém. Některé poplatky za rizika se strhávají z počátečních jednotek, jiné se strhávají klasickou metodou. Jsou produkty kdy se Vaše vklady prvně zhodnotí a teprve potom se strhávají poplatky. Potom taky záleží o kolik se rizika postupem věku zdražují, na to poradci rádi zapomínají, ukážou klientovi jak je to pro něj prvním rokem výhodné a co za deset let, to už neřeší. Je to hodně komplikované a právě od toho jsou modely, které nám nákladovost objasní. Dokonce jsou produkty, které nemají zdarma fondy, například ku podivu v ZFP takové IŽP jsou. Jestli chcete nabízet produkty podle ukazatele TANK tak to rovnou běžte do ZFP, protože i přesto, že ZFP Aegon život má pomalu nejdražší náklady ze strany pojišťovny, tak ze strany fondu je nejvýhodnější na Českém trhu a TANK bude hodně zajímavý pro klienty a to nemluvím o levném pokrytí. Perspektiva je kvalitní IŽP a jestli někdo tvrdí, že ne, tak ať zdůvodní svůj názor. Netvrdím, že je Perspektiva nejlepší IŽP v ČR, ale rozhodně patři mezi nejlepší.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 19. 2. 2009 19:23

které nemají zdarma fondy, například ku podivu v ZFP takové IŽP jsou.

Oprava, mají zdarma fondy
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_14 19. 2. 2009 19:35

No tak aby si clovek vybral :) nejdriv je 4BN horsi jak dratem do oka - kockopes a ted je to zas jeden z nejlepsich produktu.
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 19. 2. 2009 19:37

:-)
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_14 19. 2. 2009 19:42

kontrol.p píše::-)

To neni k smichu, pokud budu povazovat uzivatele fora za odborniky IMHO by se meli aspon trosku shodovat. Sjednam nejakou rizikovku za par stovek a budu sledovat situaci... pak se uvidi 8-)
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 19. 2. 2009 21:00

Nechápu, jak někdo může vychválit něco od Kooperativy? Tolik poškozených klientů, co znám, snad žádná jiná pojišťovna nemá.....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod kontrol.p 19. 2. 2009 21:28

Opravdu? To opravdu netuším, myslel jsem, že ČP je expert na nespokojenost klientů To je úplně jedno. Tady se můžeme hádat do nekonečna. Řešili jsme IŽP Perspektivu 4BN, tady si klienti nemají na co stěžovat, maximálně na černou ovečku, která tenhle produkt špatně prezentovala. Největší neplechu dělají MLM společnosti, ne Kooperativa, možná by bylo dobré si tohle uvědomit.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 20. 2. 2009 00:15

Největší neplechu dělá Kooperativa, protože jako relativně silná pojišťovna na českém trhu si nedokáže své distributory ohlídat...... Nemám ve svém okolí člověka, který by nebyl oškubán smlouvou od Kooperativy.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 20. 2. 2009 09:18

Tak se ZFP jste mně pobavil...prodávájí se IŽP Aegon - Duchod a ING B350. Obě tyto IŽP mají vysoké počáteční náklady cca 200% a fee na straně pojišťovny.

Mimochodem IŽP od Aegonu, které prodávají je takový balast, že si nemůžete sjednat ani úrazovku a maximálně 100 000 Kč na smrt. Investice se 7 procentním vstupním poplatkem...kdo by do toho nešel.

No prostě finanční sekta negramotných prodejců ze ZFP, kteří prodávají cokoliv bez analýzy za účelem poškození klienta. Nechápu, jak je někdo může respektpvat v AFIZu.
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2009 09:34

LifeFinance píše:Nechápu, jak je někdo může respektpvat v AFIZu.

Nejspíš řádně platí příspěvky :D

Od kdy jsou takovéto organizace něčím prospěšné pro klienty? :D Vždy pouze hájí zájmy svých členů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dave_14 20. 2. 2009 09:51

LifeFinance píše:Mimochodem IŽP od Aegonu, které prodávají je takový balast, že si nemůžete sjednat ani úrazovku a maximálně 100 000 Kč na smrt. Investice se 7 procentním vstupním poplatkem...kdo by do toho nešel.

Sakra, ted mam pred sebou kalkulaci od Aegonu /Global 1000/ :)
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 2. 2009 11:40

dave14 a cos tam vykalkuloval? Aspoň 8% roční zhodnocení? :D :D
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_14 20. 2. 2009 14:04

Ondrasz píše:dave14 a cos tam vykalkuloval? Aspoň 8% roční zhodnocení? :D :D

kalkulovali oni, s ohledem na vyvoj fondu se drzi pri zemi - Aegon 3%, a slecna z CP me tam nacpala dokonce 1.5 a 2% akorat pojistovak s 4BN odhaduje vyvoj na 8-10% :nenapadne
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 20. 2. 2009 16:17

Jak má Kooperativa uhlídat společnosti jako je ZFP, OVB atd. Myslím, že je to nemožné. Nic proti, produkt Aegon život jsem měl možnost poznat a žádný poplatek fee ze strany pojišťovny tam není, dokonce má 3strategie zdarma( poplatek z objemu investic) Je pravda, že má největší poplatek z počátečních jednotek, kdy se z částky strhává každý rok 12%, ale není to poplatek který nejvíce zatíží klienta. Nejvíce zatíží poplatky které se strhávají z objemu investic a ten Aegon život nemusí mít, což posouvá tenhle produkt do nejlevnějších IŽP. Kde jsi našel, že je vstupní poplatek 7% ty jsi kouzelník, nemůžete sjednat úrazovku? Jak to mám chápat? Viděl jsem u klienta Aegon život a obsahuje opravdu široké pokrytí, mám pocit kolem 10. Mluvíme tady o IŽP Aegon život. Jde vidět, že tady asi někdo nechápe počáteční náklady. Global 1000 je docela pozadu. ZFP má i kvalitní produkty, bohužel je neumějí nastavovat. Dokonce nedávno nezávislí zprostředkovatelé si stěžovali, že mají možnost nabízet pobočkové produkty, které jsou méně výhodné jako produkty,které nabízejí externí sítě. Tenhle problém se vleče docela dlouho. Proto jsou některé produkty nabízené jak na pobočce, tak v externí sítí za stejných podmínek, myslím si, že je to rozumné.

Oprava, 4BN není určený pro pobočky, ale pro společnost kapitol( výhodné podmínky ) Externí sítě dražší varianta.

Chtěl bych se vrátit počátečním nákladům, chtěl jsem se zeptat co si pod tím přestavujete? Nedávno jsem měl rozhovor s rodinným poradcem, který si naivně myslel, že když se vyplácí dejme tomu 200% z ročního pojistného, že je klient více zatížen jako u produktu kdy pojišťovna vyplácí 160%, není to pravidlem, ještě si nepleťte 4 způsoby počátečních nákladu. Pořád se mluví o počátečních jednotkách, přitom je více druhu, kdy se poplatky strhávají v jiném časovém úseku a jiným způsobem . Někdy jsou provize tak vysoké, že se musejí rozložit do delšího časového horizontu, kdy storno lhůta trvá i 9let. Pro klienta to znamená, že si peníze může vybírat až za 9 let. Ve skutečnosti se provize vyplácí hned, je to půjčka pro daného zprostředkovatele. Generali má ve smlouvě super pomocníka, který Vám jednoduše spočítá, kolik máte nárok na částku z počátečních jednotek při zrušení smlouvy. Částka se pohybuje mezi reálnou částkou a mezi nereálnou částkou. Například si sjednáte IŽP na 10let a pátým rokem smlouvu zrušíte, kolik dostanete z počátečních jednotek? Jednou jsem si myslel že nic, ale není to pravda, U Generali to dělá 64% z počátečních jednotek.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 20. 2. 2009 16:28

Ještě taková malá otázka, myslíte si že existuje IŽP který umožňuje vyplacení pojistných částek při úmrtí ve válce, demonstracích a podobných situacích? Nedávno se mi dostala informace, že takový IŽP je.
kontrol.p
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka