IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kontrol.p 7. 3. 2009 16:25

Už jsem to četl, je to dobře, ale není to automatické a černá ovečka si to stejně udělá podle sebe, ještě záleží jaké poplatky 6BN bude mít. No, nechme se překvapit. Ale je to dobrý začátek. Bohužel MLM takové smlouvy nabízet rozhodně nebude, ti se chtějí obohatit. Až to bude automatické a ve všech produktech, tak černé ovce budou brečet.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2009 17:17

filip893 píše:Zřízením výsluhové penze si lze nechat vyplatit až 50% naspořené a příslušných úroků a státní podpory již po 15 letech, nikoliv až na konci penzijka. Podívejte se do smlouvy o PP, zda máte zaškrtnuté políčko výsluhová penze.


Jen bych to trochu poopravil. Nejde jen o "zaškrtnutí políčka", ale i o určení výše částky, která jde na výsluhovou penzi s tím, že to nemůže být víc než 50 %, ale může to být samozřejmě i méně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 7. 3. 2009 19:35

kontrol.p píše:Už jsem to četl, je to dobře, ale není to automatické a černá ovečka si to stejně udělá podle sebe, ještě záleží jaké poplatky 6BN bude mít. No, nechme se překvapit. Ale je to dobrý začátek. Bohužel MLM takové smlouvy nabízet rozhodně nebude, ti se chtějí obohatit. Až to bude automatické a ve všech produktech, tak černé ovce budou brečet.


Nebudu tu hodonit kvalitu 6BN, ale ta černá ovce jsi nejspíš Ty.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kontrol.p 8. 3. 2009 15:28

Ale ta černá ovce jsi nejspíš Ty. Nechápu.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod caf 15 10. 3. 2009 13:55

Proč rovnou neřeknete, že lidé mladší 35 let z penzijních fondů neuvidí ani korunu.Vždyť vidíte jaká mají výnosy za poslední rok a když banky nebudou mít dost peněs, aby je tam nalili zpátky, tak z toho nic nebude. Kdo chce spořit na důchodm musí spořit se smluvní garancí plus výnosy a alespoň jeden měsíční plat ročně. Jinak se pořádné výplaty na důchod nedočká.A zároveň si vybrat spoření s možností doživotní důchodové renty, kterou si vyberete až na konci spoření. S možností volné variability podle potřeby toho kdo spoří a ne podle banky.
caf 15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elisju 12. 3. 2009 10:55

a které to je spoření s možností doživotní renty?
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elisju 12. 3. 2009 11:02

chtěla jsem se zeptat , kde by se měl nechat výhodně pojistit manžel na úraz ,smrt(hodně jezdí autem) ,abych dostala cca 2,5mil?pokdu by se něco náhodu stalo - vzhledem k nákladům co máme?nyní to má u ČPP děkuji
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 11:07

Pokud nebude viník, dostane plnění z pojistky viníka.
Levnou alternativou k obyčejným úrazovým pojistkám je tzv. pojištění sedadel, u některých pojišťoven lze sjednat k i povinnému ručení.

No a pak jsou různé úrazové pojistky, nejjednodušší máš, když si obvoláš pár pojišťoven a necháš si poslat agenty. Návštěva je zdarma a k ničemu tě nezavazuje a pak si podle toho vyber.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majka0001 12. 3. 2009 13:19

Vidím že se neustále opakujete dokolečka dokola. Zavolejte na pojišťovnu, nechte si poslat agenty, pak si vyberte a nejlépe uzavřete sám na pobočce. Vždyť je to zadarmo. Nevím zda se mi to zdá či ne, ale poslední dobou zde již začínáte diskutovat pouze a hlavně Vy.
majka0001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 13:22

....zato tenhle příspěvek tazatelce rozhodně pomůže :D

Bohužel je to tak, že pojišťovny dneska velmi neochotně sdělují "na dálku" své sazby, vždy se snaží dostat svého agenta ke klientovi - je to logické, slabší povahy "podlehnou" a většina hned při první návštěvě něco podepíše. Občas mnohem víc, než měli původně v úmyslu.

Tak proč toho nevyužít? Nechat si předložit nabídky a vybrat si z toho to, co mi nejvíc vyhovuje.

Ten kdo rozhodne nakonec stejně musí být klient, protože když zjistí, že se rozhodl chybně, že mu agent natlačil pojistku, ze které má nejvyšší provizi, tak si na nikom nic nevezme. Agent vždy bude tvrdit, že to klient chtěl tuto pojistku, že došlo k nedorozumění, že se špatně pochopili,....

A čistě úrazová pojistka je natolik jednoduchý produkt, že si v nich může klient vybrat sám. A když nebude něčemu rozumět, může se na konkrétní věci někoho zeptat - třeba zde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 12. 3. 2009 14:44

PatrikChrz píše:Bohužel je to tak, že pojišťovny dneska velmi neochotně sdělují "na dálku" své sazby, vždy se snaží dostat svého agenta ke klientovi - je to logické, slabší povahy "podlehnou" a většina hned při první návštěvě něco podepíše. Občas mnohem víc, než měli původně v úmyslu.


Je to logické, statisticky musí prodejce pojištění dnes udělat 10 - 50 "bezplatných" schůzek, aby uzavřel jednu pojistnou smlouvu. Znamená to 10 - 50 x sednout do auta nebo na MHD a jet až desítky kilometrů do bytu nebo jinde na schůzku s klientem. Benzín a všechno ostatní kolem těchto "bezplatných" schůzek platí prodejce, jsou to jeho náklady, jeho jediný zisk je provize z pojistné smlouvy, která proto musí být minimálně několik tisíc, aby se mu ta schůzka vyplatila. A to provize za běžnou úrazovku obvykle nebývá. Proto pojišťovny "zvyšují sázku", nesdělují zásadně sazby po telefonu, aby se klient nerozhodl jen pro levnou úrazovku a na pojišťovnu přišel už jenom uzavřít smlouvu, ale domluví osobní schůzku s klientem a spoléhají na to, že klient bude přesměrován prodejcem na investičko nebo kapitálovku, kde je ta provize podstatně vyšší a náklady na osobní schůzku se tak prodejci bohatě vyplatí. Přirozeně klientovi je jedno, co všechno si prodejce musí platit za náklady, ale je to vysvětlení toho chování pojišťoven.
Nicméně dneska je tady internet, pojišťovny jedna po druhé umožňují uzavírání úrazových pojištění přes internetové stránky, protože přišly na to, že pro tyto jednodušší pojištění nemusí vydržovat drahé manažery a jejich prodejce pro osobní prodej a leckde má potom pojistka uzavřená po internetu i výraznou slevu.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 14:54

radim33: souhlas až na tu možnost uzavření přes Internet. Jsou tu sice první vlaštovky s možností uzavřít různé "prefabrikované" pojistky (klient má minimální možnost nastavení, k dispozici jsou třeba jen 3 varianty), ale určitě to je krok správným směrem - je možné snadněji porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a pojistka také může (ale nemusí, záleží na rozhodnutí pojišťovny) díky absenci prostředníka být levnější.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 13. 3. 2009 11:17

Ty vlaštovky už tady jsou nejméně dva roky. Podle mně je třeba uzavírání pojistných smluv přes internet co nejvíce podporovat, jedině to totiž přinutí pojišťovny, aby omezily získávání klientů drahým způsobem přes osobní prodej zprostředkovateli, kdy sice jsou schůzky "zdarma", ale klient je všechny potom platí ve vysokých provizích pojistek a rozjely více prodej po internetu, který díky nižším nákladů slibuje zlevnění.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2009 11:50

Tak to by mě ty vlaštovky docela zajímaly. Projel jsem si teď zběžně weby pojišťoven a kromě České pojišťovny jsem nenarazil na žádnou, která umožňuje uzavřít úrazové pojištění on-line. Možná jsem ale něco přehlédl.

Když vezmu pojišťovny podle podílu na trhu:

Pojišťovna Podíl na trhu v %
Česká pojišťovna 26,15 - pouze 3 varianty
Kooperativa, pojišťovna 12,65 - nic
Pojišťovna České spořitelny 12,45 - nic
ING Životní Pojišťovna 11,43 - nic
ČSOB Pojišťovna 9,74 - nic
Allianz pojišťovna 5,02 - nic
Generali Poijišťovna 4,66 - nic
Komerční pojišťovna 3,85 - nic
AMCICO AIG Life 3,40 - nic
AXA Životní pojišťovna 3,05 - nic
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 13. 3. 2009 14:39

trochu koukám, nějakou dobu jsem to nesledoval a teď se dívám, že v oblasti úrazového pojištění, co se týká samotných pojišťoven, se toho moc nepokročilo. Vedle ČP se online úrazovka dá sjednat ještě u ČSOB. Co se týká obecně webových stránek, pokrok tady je, stačí zadat třeba do vyhledávače na Seznamu heslo úrazové pojištění online a vyjede spousta stránek a na spoustě z nich se dá online pojištění sjednat. Dneska možnost sjednání pojištění a dalších věcí online je pomalu povinnou součástí každého finančnického webového portálu, asi si provizemi za takové pojistky majitelé stránek vydělávají, pojistit online se dá i přes stránky Finexpertu, potom mají svoje stránky i makléřské firmy a potom i přímo někteří zprostředkovatelé. I když tam online systém není, ale vzkaz je předán nějakému zprostředkovateli.
radim33
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků