IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2009 15:24

díky za doplnění. ČSOB má koukám možnost sjednání si úrazového pojištění docela "utajenou", při najetí na on-line pojištění to zobrazí jen cestovní, domácnost a POV. Její škoda.
Ale nabídka je stejně bídná (spíš horší) než u ČP.

Sjednání přes různé portály sice možnost je, ale tam nejde o nic jiného než prodej klasického "papírového" pojištění (prostě na "druhém konci" to někdo/něco přepíše do klasických papírových formulářů, které se pošlou na pojišťovnu), vliv na jeho cenu nebo zisk/náklady pojišťovny není žádný. Ušetří pouze sama zrostředkující firma, aniž by z toho klient něco měl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 13. 3. 2009 21:11

No když převod formulářů online udělá počítač, zaplatí se více programátorovi. Když formuláře online někdo ručně přepíše do papírů, zaplatí se více za tu administrativní sílu. To už je víceméně jedno. Podstatné je ale, že se ušetří 1 - 2 až 3 osobní půlhodinové až hodinové schůzky s klientem včetně cestování ke klientovi, které by stejně klient z provize zaplatil, zatímco přepisování jedné smlouvy má špatně placená "administrativní" brigádnice za pár minut. Co se týká toho, že klient z toho uzavření pojištění nemá žádnou slevu, já myslím, že to je přechodné Slevy brzo budou, jak se přes internet online začne pojišťovat více a rozhoří se i tady stejný tvrdý konkurenční boj, jaký nyní probíhá v pojišťování přes osobní schůzky.
Nezkoušel jsem jiná pojištění, nemám čas den surfovat po těch stránkách, která z nich se běžně dají uzavřít online a u kterých se jenom dává vzkaz prodejci pojištění, který se ozve a sjedná si klasickou schůzku. Ale řekl bych, že online je možné uzavřít většinu pojištění a určitě i hodně věcí stran dalších finančních produktů.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 20:51

Zdarec všem,

mám návrh od pojišťováka OVB na IŽP - Uniqa Life Vision.

Spoření na penzi -> 1.344 Kč
Trvalé následky úrazu na 2,4 mil. Kč-> 106 Kč

Do budoucna lze přidat pojištění na smrt, drobné úrazy, dlouhodobá prac. neschopnost, hospitalizace.

V důchodu klient dostane částku od státu + naspořenou částku okolo 5.400 Kč po dobu 20 let.

- ale to se mi nezdá, to je blbost ne? Propočítal jsem si to a vyšlo mi, že za 38 let jim dám 616.000 Kč a oni mi zaplatí za 20 let 1.296.000 Kč

Jsem svobodný a bez závazků, proto bych chtěl jen Trvalé následky úrazem. Co jsem tu četl několik stránek, tak spoření na penzi přes IŽP není vhodné?
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 20:58

No jako sporeni je pojisteni opravdu blbost. A zrovna jsem se te chtel zeptat, jestli se mas duvod vubec pojistovat, pripadne proc se chces zajistit? Navic 106 Kc mesicne mi prijde HODNE nedostatecna castka, co by mela cokoliv resit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 21:07

Borec to spojil dohromady, nevím proč.

Vyloženě o spoření na důchod mi řekl sám. Zmiňoval se o tom, jak to bude špatné s důchodama atd.
Co se týče pojištění, tak člověk nikdy neví, co se mu stane. Na ulici Tě srazí auto a hned je trvalý úraz a je z Tebe chudák. A pokud to pojištění stojí 106 Kč měs, tak to mě nezabije. Stačí tato odpověď? :-)
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 21:09

Jey-Jey: ja vim proc a dokonce ti to prozradim - aby mel co nejvyssi provizi.

Jenze ja se ti snazil naznacit, ze za 106 nemas pojisteni, ale charitu. S tim proste nic konkretniho nevyresis. Nevim na jaky si zvykly zivotni standard, ale tahle castka odpovida tak 8-10 tisicum prijmu mesicne maximalne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 21:20

Příjem je vyšší, ke 20tce. Nepátral jsem po tom, ale říkáš teda:
Pokud se chci pojistit na trv. následky úrazem, produkt je mnohem dražší?

Myslím si, že jsem už pochopil k čemu vlastně slouží ŽP. Proto nechci pojištění smrt, nemocnice apod. Nemám děti, žádnej úvěr. Je v takové situaci vůbec zapotřebí ŽP?
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2010 21:26

Ty 2,4 milionu za trvalé následky za 106 Kč se mi nezdá. Buď tam budou nějaké fakt brutální výluky, nebo to bude vyhnané progresivním plněním, hádám nejméně 8x. To by ale znamenalo, že při 20 % poškození (což už bez problémů stačí na vyřazení z pracovního procesu) dostaneš 60 000 Kč, což je fakt na ....
Eventuelně to bude kombinace obou (progresivní plnění + spoustu výluk).

Těch 616 000 Kč proti 1,2 milionu není nic nemožného. Když to porovnám s termínovaným vkladem s úrokem 5,2 % (4,42 % po zdanění), tak při měsíční úložce 1344 Kč tam za 38 let budeš mít 1 926 029,40 Kč (1 591 969,18 Kč po zdanění).
Problém je, že ti nejspíš počítal tzv. předpokládané zhodnocení a tam jsou schopni namodelovat i 8 % (to by pak vycházelo 3 997 084,06 Kč a zhruba to odpovídá, protože TANK u životního pojištění je kolem 50 % - jinak řečeno, poplatky ti sežerou cca 50 % z vyplácené částky oproti produktu s nulovými náklady. Problém nastane, když ten produkt toho předpokládaného zhodnocení nedosáhne. to pak můžeš nakonec dostat třeba jen 300 000 Kč, nebo ani to ne :( S předpokládaným zhodnocením se dají dělat neuvěřitelný kouzla. Taky pozor na to, že ta částka, kterou uvádí je před zdaněním!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 21:34

Ano, máš pravdu Patriku - je to vyhnané 8x progres. plněním.

Mám ještě dotaz, před tím jsem podepsal smlouva na ŽP, ale neposlal jsem peníze. A když nepošlu prachy, tak smlouva zanikne. Je to tak?
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 21:36

Jey-Jey: co nejrychleji tu smlouvu vypovez. Pokud nechces zajisteni smrti, tak si sjednej proste klasicke urazove pojisteni s tim, ze zbytek penez si proste spor nekde na sporicim ucte. V IZP je urcite nezhodnotis.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 21:41

S474N: A kterou myslíš? Tu, kam jsem neposlal prachy nebo máš na mysli, o které jsem mluvil na začátku?
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2010 21:43

Ano, smlouva zanikne pro neplacení. Doba je různá, liší se dle podmínek dané pojišťovny. Standardně nebylo-li posláno ani první pojistné, tak po 3 měsících (bylo-li posláno, tak po 6 měsících). Záník pro neplacení může znamenat záznam do registru úvěrů (a problémy při pozdější žádosti o jakýkoliv druh úvěru - kreditní kartu, hypotéku), popř. může pojišťovna vymáhat dlužné pojistné i soudně (a náklady na exekuci).
Jak píše S474N, smlouvu vypovědět. Raději na pojišťovně, než přes agenta. Výpověď začíná běžet až okamžikem, kdy je pojišťovně skutečně doručena, pokud od sjednání neuplynuly ani 2 měsíce, je výpovědní lhůta 8 denní. Za uplynulou dobu pojištění bude chtít pojišťovna adekvátní část pojistného - jinak viz výše (záznam do registru a eventuelné exekuce).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 2. 2010 21:59

Díky, to je pro mě důležitá informace!
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hooky21 20. 10. 2011 21:15

Dobrý den, chtěl bych se zeptat někoho zdatnějšího ve financích, co by jste doporučili člověku (33) let pokud by chtěl mít v 60 letech na účtu nějakej ten peníz na důchod, a je ochoten dávat 1000,- Přemýšlím o ižp a použít metodu aktivně spravovaného portfolia. tzv. že bych měl postupovat z dynamického, přes vyvážené až na konzervativní. často čtu že ižp neni na spoření, zajímala by mě nějaká alternativa ale hlavně proč třeba nepoužít tuto metodu. Děkuji moc.
hooky21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 20. 10. 2011 21:18

IZP,to pismeno P znamena POJISTENI. Muzes mi laskave vysvetlit, co ma pojisteni spolecneho se sporenim? Chces si neco zajistit (v tomto pripade smrt/uraz) nebo chces sporit penize? Opravdu ti neprijde divne, ze by sis sporil v pojisteni? Me osobne to prijde tak nesmyslne jako tvrdit, ze "soulozim masturbaci".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků