IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod roseann 3. 11. 2011 17:35

Bohužel já zase ve Vašem "výlevu" nenalézám jedinou konkrétní informaci. Až mi bude 45, budu mít těch milionů nahospodařených několik (narozdíl od toho jednoho v šedesáti s IŽP) a nebudu se muset v případě nějakého problému nikoho doprošovat, aby mi je vyplatil. Argument o společném pojištění rodiny? To se dá rodina společně pojistit jen s IŽP?
IŽP jako spoření na důchod + investice + pojištění je prostě kravina. K mým "výlevům" - řeším hlavně to, že tito prodejci prostě lidem lžou a mělo by se s tím něco dělat. Já těch svých pár desítek tisíc oželím, protože si je zase vydělám a odpovědnosti za svoje špatné rozhodnutí se nezříkám.
Bohužel operujete s tím, že svět za dvacet let bude fungovat podobně jako funguje teď. Všem, co mají IŽP držím palce, zvláště pak v den výplaty onoho milionu za těch x desítek let.
roseann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 3. 11. 2011 18:35

Já jsem se koukám asi ocitla někde jinde než v České republice. Nebo že by by mi něco uniklo? Pokud patříte mezi ty hodně vysoko příjmové setiny obyvatelstva, pak Vám přeji, aby Vám ta činnost, kterou ty miliony vyděláváte vydržela ještě hodně dlouho. Bohužel většina lidí takové štěstí nemá a tak se musí zajistit jiným způsobem, takovým, který je podrží i v případě, že je postihne nějaká nepředvídaná nehoda. Opravdu si nakonec nemohu odpustit jednu poznámku. Dlouhodobě vydělávat velké sumy peněz znamená neustále se zdokonalovat v dnešním technickém světě a hlavně udržet a zvyšovat znalosti. (Pokud se nejedná o zasednutí v poslanecké lavici, to je asi jediné místo, kde je lépe mít max. výuční list a při práci vystudovat práva, zakoupit výhodně akcie a hlavně je v tu správnou chvíli umět prodat). Proto mi nejde do hlavy, jak se tak inteligentní člověk mohl nechat tak opít rohlíkem a přijít na to za 2 roky. To mi nějak nesedí. V tom myslím bude něco úplně jiného, než tu na nás zkoušíte. Jinak byste totiž uvažovala nejprve o tom, jak z již zaplacených peněz získat zpátky co nejvíc v co nejkratším horizontu, např. mimořádnými výběry apod. Vy jste opět udělala další hloupost bez rozmyslu, takže jste se buď nepoučila, nebo důvod toho všeho je úplně jiný.

P.S. psala jsem někde, že se dá rodina pojistit výhradně přes IŽP? Nebo jsem tu větu napsala jinak? Co myslíte?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 19:16

roseann píše:Až mi bude 45, budu mít těch milionů nahospodařených několik (narozdíl od toho jednoho v šedesáti s IŽP)

Takže za pár let budete mít nahospodařeno několik mega a teď tady vřeštíte nad pár tisíci a je to pro Vás dokonce ztráta tak bolestná, že tu pojistku musíte za každou cenu zrušit :oboze ?

Vy prostě zcela evidentně nechápete rozdíl mezi pojištěním a spořením :hmm: . Asi by to chtělo nedůvěřovat tolik reklamám v TV... BTW jistě sypete do pračky Calgon, že? Tak si spočítejte, kolik té předražené srágory do té pračky nasypete a kolik stojí nová pračka...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2011 09:19

Tomáš Marný píše:"A podle mého názoru uzavírat IŽP je špatné rozhodnutí, ale když už ho mám, je dobré ho zrušit co nejdříve." Proboha, hlavně to néééé, to by musel prodejce vracet buď celou nebo alespoň část provize, musíte to vydržet právě aspoň ty dva roky, abyste jediná ztrátová na tom byla Vy :D !

Ja bych to trochu upresnil. Prodejce musi vracet provizi nebo jeji cast pokud klient smlouvu zrusi do 2 (vyjimecne 3 nebo vice) let od sjednani. Pokud ji zrusi pozdeji, tak na tom neprodela ani pojistovna, ani prodejce, ti si "na sve" prijdou prave z toho 2 leteho pojistneho.
Pokud tedy uplynuly jiz 2 roky od sjednani, tak bych vzdy zvazoval jestli je skutecne vazny duvod ke zruseni (napr. bych si ty penize musel pujcit).
Z tohoto duvodu nejsem priznivcem rezervotvornych pojisteni, zvlaste extremne dlouhodobych smluv (20, 30, 40 let), zvlaste v dobe, kdy je predpokladano, ze si klient bude brat nejake uvery (at uz spotrebitelske nebo hypoteku) a tak si vlastne ty same penize pujcovat za nekolikanasobek.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 11. 2011 14:26

roseann píše:Asi si nerozumíme. Teď už nemám nejmenší problém pochopit princip tohoto "produktu". Říkám jen, že mi byl při uzavírání záměrně prezentován jinak. A podle mého názoru uzavírat IŽP je špatné rozhodnutí, ale když už ho mám, je dobré ho zrušit co nejdříve. Řeči o tom, že "když už jsem do toho nasypal tolik peněz, byla by škoda to rušit" jsou obecně rozšířeným mýtem. Člověk tak přijde o mnohem víc.


Roseann, vy právě máte stále problém pochopit princip tohoto produktu.
IŽP je stále především pojistka a tak by se to mělo používat. A pokud vy jste to chtěla využívat jako produkt na spoření a ještě jste chtěla, aby Vám pojišťovna obhospodařovala vaše peníze zcela zdarma, tak to by mě zajímalo, co děláte vy za práci a jestli jí nabízíte také zdarma.
Pokud ano, tak nám napište, co děláte, ať tu vaši službu můžete také využít zdarma!!

-- 5. 11. 2011 14:30 --

PatrikChrz píše:
Tomáš Marný píše:"A podle mého názoru uzavírat IŽP je špatné rozhodnutí, ale když už ho mám, je dobré ho zrušit co nejdříve." Proboha, hlavně to néééé, to by musel prodejce vracet buď celou nebo alespoň část provize, musíte to vydržet právě aspoň ty dva roky, abyste jediná ztrátová na tom byla Vy :D !

Ja bych to trochu upresnil. Prodejce musi vracet provizi nebo jeji cast pokud klient smlouvu zrusi do 2 (vyjimecne 3 nebo vice) let od sjednani. Pokud ji zrusi pozdeji, tak na tom neprodela ani pojistovna, ani prodejce, ti si "na sve" prijdou prave z toho 2 leteho pojistneho.
Pokud tedy uplynuly jiz 2 roky od sjednani, tak bych vzdy zvazoval jestli je skutecne vazny duvod ke zruseni (napr. bych si ty penize musel pujcit).
Z tohoto duvodu nejsem priznivcem rezervotvornych pojisteni, zvlaste extremne dlouhodobych smluv (20, 30, 40 let), zvlaste v dobe, kdy je predpokladano, ze si klient bude brat nejake uvery (at uz spotrebitelske nebo hypoteku) a tak si vlastne ty same penize pujcovat za nekolikanasobek.


Je tedy lepší mít rizikovou pojistku na 30 let se správně pojištěnými riziky a platit 1600,- Kč měsíčně a nebo mít IŽP se stejnými parametry a platit 1500,- Kč měsíčně?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2011 15:08

Ano, teoreticky je mozne mit IZP levneji nez cistou rizikovku, v praxi se s tim ale nesetkavam. Zrovna jsem zarizoval zname urazove pojisteni pro ni a dve deti. Jako cista rizikovka to vychazelo cca na 450 Kc na mesic (vsichni tri pojisteni na 2 miliony s plnenim od 0,1 % a s 5 nasobnou progresi, tedy v pripade 100 % invalidity plneni 10 milionu) no a pak prisla financni poradkyne s IZP s minimalni sporici castkou (napr. po 10 letech tam melo byt 22 tisic) na polovicni limity (a s plnenim az od 10 % a myslim, ze i bez progrese) za 750 Kc.
Takze ano, je to mozne, ale bezny smrtelnik se s takovou pojistkou nesetka.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 7. 11. 2011 09:39

Nesetká, protože to říká Patrick Chrz :-)

To byl dobrej džouk :-)

A proč tady ty, takovej "machr" zaměňuješ úrazové pojištění za rizikové pojištění?
A co nemoc? To v úrazovce taky uděláš?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2011 10:39

V tomto konkretnim pripade slo o pojistku, kterou si dana osoba bude moci dovolit a slo tedy o jakysi maximalni kompromis. Jak jsem uvadel na tomto priklade, smrt neni z financniho hlediska to nejhorsi (zde naopak dost vyresila, az jsem byl prekvapen kolik je na vdovskem a sirotcich duchodech mozne dostat, spousta uplnych rodin musi vyzit s mene), proto jsem se rozhodl se zamerit na trvale nasledky urazem. Jsem zastance toho, ze pojisteni ma byt na castku, ktera neco resi, oproti pojisteni "na vsechno" na statisicove castky.A urazove pojisteni je i pri milionovych castkach ufinancovatelne.
Samozrejme kazdy ma jine preference a jeho navrh bude vypadat jinak. Chtel jsem jen uvest konkretni pripad toho, ze smrt neznamena, ze zbytek rodiny pujde o zebracke holi, jak maji prodejci casto tendence naznacovat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 11. 2011 10:50

az jsem byl prekvapen kolik je na vdovskem a sirotcich duchodech mozne dostat Logika českého Bananastátu - zatímco člověk žijící z dávek musí nejdřív prodat 30 let starého žigulíka, aby na ně měl nárok, vdova - podnikatelka se stotisícovými měsíčními příjmy dostává 5 000 Kč vdovského důchodu jako kapesné...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 7. 11. 2011 11:56

Chrzi, už to nehul :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 10:04

roseann: bylo ti 27, vydelavala si 30 tisic a neumela sis ani zjistit, co ti nabidl nebo si to precist?

IZP jako produkt takovy je dlouhodobe zajisteni zivota/zdravi, kde jdou na provize obvykle prvni dva roky. Proto nejak nechapu, proc sis to bud porizovala, nebo ted rusila? Jaky je ucel? Ted hodlas byt nepojistena nebo jak to chces resit dal? Zalozit si dalsi nove IZP, kde opetovne prvni dva roky pujdou na provize?

PatrikChrz píše:Ano, teoreticky je mozne mit IZP levneji nez cistou rizikovku, v praxi se s tim ale nesetkavam.


Uz se to tu resilo Patriku nekolikrat, klasicka rizikovka ti nikdy neobsahne takova rizika, jako zivotni pojisteni (a neni prece problem udelat takove, kde na rezervotvornou cast jde proste 0 Kc). Sam takove mam, vcetne me polovicky.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků