IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hooky21 20. 10. 2011 21:45

příjde mi to divné ale je to možnost. S tímto mi to podávaj stejně jako kapitálové životní pojištění, taky mi to daj s tím že si tam šetřim. Jde o to že jestli si vyberu nějaký termínovaný vklad nebo tak něco tak dostanu třeba stejný urok nebo né ?

-- 20. 10. 2011 23:21 --

ještě teda vím že u ižp jsou nějaké poplatky navíc, ale zase jsem se dočetl že po delší době se to vyrovnává s tím termínovaným vkladem. pokud u ižp budu pouze investovat třeba i vyváženou metodou tak by mohl být průměr okolo 4-5 procent.
hooky21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2011 07:18

Cisty vynos (po odecteni poplatku) na IZP 4-5 % p.a. povazuji za prehnane optimisticky. Nucmene na podobny dotaz jsem odpovidal zde:
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=6 ... icseen#new
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod hooky21 21. 10. 2011 08:16

Děkuji, tam to jsem taky já :) A co když teda chci spořit vážně dlouho 27 let, ale spíš se mi hodí investovat pravidelně než najednou větší část, mám 1000,- měsíčně a termínované vklady co jsem koukal jsou na investování po větších částkách najednou. Jedině teda spořit na spořícím učtu a po dosažení třeba 10K je dát na Termínovaný vklad ? :)
hooky21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2011 08:37

Hlavne si to chce uvedomit, jestli chces sporit, nebo investovat (nakupovat akcie, dlhuhopisy a podily ve fdondech). Pokud se rozhodnes sporit, je varianta ukladani na sporici ucet a pravidelne prevadeni na terminovany vklad jednou z moznych voleb. Pak jsou tu jeste vklady s vypovedni lhutou, ma je napr. Creditas (3,5 %), na ktere lze na rozdil od terminaku privkladat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 10. 2011 14:16

s tou tisicovkou pres izp je jako bys tam donesl 900 kc a jeste prvni dva roky pujdou penize do kanalu.
druhy zpusob je pres otevrene podilove fondy tam neinvestujes z litru 900 ale 950-970 Kc, sice po pul roce nedanis zisk pri odprodeji ale zas musis vyckat az budes mit rozumnou odkupni hodnotu.

pak je spousta nechranenych investic s vyssim ziskem ale to sem nemusime tahat.

dalsi moznosti je zhodnoceni pres sporici uct . a dneska uz je lepsi pres druzstva s nakym 4 procenty nez banka s 2 procenty.
v pripade krachu se z toho fondu vyplati cely vklady, nez kdyz to bude naka vetsi banka. (pokud je ve fondu stale kolem cca 19 mld. Kc)
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod roseann 1. 11. 2011 14:16

Dobry den, nechala jsem se bohuzel nalakat k zalozeni IZP perspektiva 4BN. Po zhruba dvou a pul letech, kdy nebylo mozne zjistit, kolik tam vlastne je - prisly mi dva papiry s poctem nejakych jednotek a "poradce", ktery to se mnou uzaviral, mlcel, jsem se rozhodla tento produkt vypovedet. Mesicni castka, do ktere me vmanipuloval byla 2000 kc. Jako odbytne jsem dostala 1200. Z toho jsem byla v soku a az zpetne mi ten smejd sdelil, ze na provizi dostal 22 tisic, zbytek do triceti ze si rozdelily Kooperativa a Benefita (firma, pro kterou "radi" mj. stoprocentni dcera Kooperativy, jak jsem se pozdeji dozvedela). Marne hledam sazebnik poplatku za tento produkt, ve smlouve je jen vagne uvedeno, ze jsou. Kdyz jsem prisla do Benefity a vyzadovala presny rozpis toho, KAM zmizelo 42 tisic z onech 56 zaslanych (14 slo udajne na pojisteni), poslali me do Kooperativy, tam me odkazuji na prodejce. Puvodne jsem jim chtela alespon vysklit okna dlazebni kostkou, ovsem uvedomuji si, ze tyto praktiky jsou celkem bezne a ze sveho okoli znam mnoho lidi, kteri takto naleteli. Mate nejaky tip, na koho se obratit se stiznosti na zamlceni rozhodnych informaci (ted me odkazuji na internetovy sazebnik, ale.... jednak tam zadny nenalezam a ty, co jsem videla pro dalsi "perspektivy" jsou komplikovane natolik, ze je nejsem schopna rozsifrovat, prestoze mam vysokoskolske vzdelani). Proste pokud bych vedela to, co vim ted, vubec bych to nepodepsala. Oni ovsem tvrdi, ze muj pozadavek na vyuctovani a vraceni penez je stejny, jako kdybych si koupila auto a pak ho sla vratit... Nechci se vzdat, protoze tito paraziti proste okradaji lidi, kteri SKUTECNE pracuji.
roseann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2011 14:43

Sazebník poplatků - Vy už jste u nějakého pojištění viděla něco jako sazebník poplatků? Nespletla jste si to s bankovním účtem?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod roseann 1. 11. 2011 14:54

To ne :-) Již vím, že bankovní účet je něco jiného a taky ho mám u instituce, kde žádné poplatky neplatím. V Kooperativě mi však tvrdili, že takový sazebník existuje. Zatím se mi však k němu nepodařilo dostat.
V Benefitě a ostatně i Kooperativě toto považují za běžný formu byznysu. A to mi připadá hrozné. Právě kvůli takovýmto ..... začali lidé okupovat Wall Street. Silně mi to připomíná jednu epizodu Southparku, kde stojí lidé v řadě v bance a jakýkoli hovor s úředníkem začnou, končí slovy ... aaand it's gone (myšleno peníze). Smála jsem se tomu, ale stalo se mi to taky.
roseann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2011 15:05

Sazebník existuje, říká se tomu provizní tabulky a rozhodně k tomu nemají přístup ani všichni lidi z pojišťovny :-). Tím méně pak veřejnost...

Ale že se provize u životního pojištění pohybují až téměř k dvojnásobku ročního pojistného je poměrně známá skutečnost.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod roseann 1. 11. 2011 15:59

Oni me odkazuji na sazebnik poplatku a tam ze si to mam vypocitat (kam ty prachy zmizely). Nejdriv mi dokonce tvrdili, ze zmizely proto, ze byla krize. Pritom trhy na konci 2008 plynule stoupaly a hodnota rostla od 15 do 50 %. Dokonce mi chvili tvrdili, ze svemu "poradci" vyplatili provizi z vlastnich prostredku, pritom ten sam zase uvedl, ze sla z penez, ktere jsem tam posilala. A ze si celkem rozdelili 30 tisic. Misto toho, aby se penize investovaly, sly do jejich kapes. K tomu jeste dodal, at se nedivim, ze ja vyplatu dostavam taky ihned po odvedeni prace, nikoli az buhvikdy.
Manzel ho chtel skopnout ze schodu, nastesti se ovladl. Vit Pokorny a Benefita. To je zaruka kvality. No a nakonec mi v te Benefite rekli, ze se mam obratit primo na Pokorneho, protoze on pracuje na sebe a pro ne dela pouze obchodniho zastupce. Na vsech dokumentech i na tech deskach, ktere me staly 42 tisic je pritom nazev teto obskurni firmy vyveden v zarivych barvach. Taky stezovat si v Kooperative bylo naivni, protoze se vzajemne kryji.
roseann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2011 21:44

Dokonce mi chvili tvrdili, ze svemu "poradci" vyplatili provizi z vlastnich prostredku, Ale no tak... A ty "vlastní prostředky" by vzali asi tak kde? Tak jako tak z kapes klientů. že...

Prostě to chce zapojit vlastní hlavu a uvědomit si, že pojištění je prostě pojištění a ne "takové lepší spoření", jak to svého času vtloukal lidem do hlavy jeden finanční ústav.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 1. 11. 2011 22:31

Tomáš Marný píše:Dokonce mi chvili tvrdili, ze svemu "poradci" vyplatili provizi z vlastnich prostredku, Ale no tak... A ty "vlastní prostředky" by vzali asi tak kde? Tak jako tak z kapes klientů. že...

Prostě to chce zapojit vlastní hlavu a uvědomit si, že pojištění je prostě pojištění a ne "takové lepší spoření", jak to svého času vtloukal lidem do hlavy jeden finanční ústav.

Hezky napsané. Souhlas.

Jinak by mě zajímalo, co vlastně Roseann poptávala při uzavření smlouvy. To by pro mě bylo rozhodující pro řešení co s tím. A to tu nenapsala. Určitě má nějaký záznam potřeb, nějakou analýzu, kterou s poradcem při sjednání smlouvy sepsala. Vůbec neznáme, jak byla smlouvy sestavená, kolik peněz kam šlo, co šlo na rizika, jaká a v jakých PČ. Prostě a jasně důvod uzavření té smlouvy a zároveň i důvod výpovědi té smlouvy. To mě zajímá v první řadě a až potom kecy v kleci, jak někdo někoho okradl.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod roseann 2. 11. 2011 08:06

V dobe, kdy jsem to uzavrela, jsem bohuzel byla ponekud financne naivni. Prioritou ve financnim planu je
koupe rodinneho domu nebo bytu, pak
zajisteni prijmu
zajisteni duchodu
dvakrat rocne dovolena
V te dobe koncem roku 2008 jsem vydelavala nejakych 30 000 hrubeho.
Poradil mi tedy zvysit cilovou castku na stavebnim sporeni na dva miliony, abych si v budoucnu mohla teda poridit tu nemovitost a tenhle ***** (4BN).
Kombinace fondu je klasicka, oni nic jineho ani snad neumi - 70 procent Erste sparinvest progresivni, 20 conseq horizont, 10 C-quadrat balanced.
Pojisteni pro pripad smrti 50 000, trvale nasledky s progresivnim plnenim 26UP a 1 000 000, vazna onemocneni 24OP a 120 000. Poplatky za pojisteni 268 kc, zbytek "investice", ktera mela zajistit ten duchod - az mi bude sedesat, tak tam bude milioooon! - za ten budu pak chodit mesic na pivo v sedesati.
Jenomze to vsechno mi dochazelo az pozdeji... Proto jsem to taky zrusila.
roseann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2011 08:32

Poradil mi tedy zvysit cilovou castku na stavebnim sporeni na dva miliony Kristepane... Zastřelit ho za úsvitu pro výstrahu budoucím generacím :twisted: .
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod roseann 2. 11. 2011 08:39

jo a bylo mi dvacet sedm

-- 2. 11. 2011 09:41 --

jemu zvyseni cilove castky pripadalo naprosto v poradku. prej kdyz chci kupovat nemovitost, tak prece je to to nejlepsi, co muzu udelat. a ze si to rozhodnuti kdykoli a kdekoli obhaji. v te dobe jsem mela na tom sporeni asi trista tisic nebo tak nejak. vic nez pul milionu myslim ne.

-- 2. 11. 2011 09:45 --

no ta taky mi sdelil, ze tech 30 000 co si on, Benefita a Kooperativa rozdelili jako provizi z meho IZP je pokuta za moje chybne rozhodnuti toto sporeni zrusit. Kdybych pokracovala dal a kazdy mesic tam strkala ty dva tisice, tak za deset let jsem "na svem". Tak to presne rekl. Jeho nadrizena je na prvni pohled takova bodra zena, ale chudera uplne mimo. Zacala tam placat neco o tom, ze je manipuluju atd, pak mi rekla, ze nemaji zadny fond na vyplatu takovychto stiznosti a ze si mam stezovat jemu. Ja ale CHCI rozpis, kam ty prachy sly. I kdyz se to nebude jmenovat "provize pokornemu" samozrejme.
roseann
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka