IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 3. 2. 2009 23:00

T.E.CH píše:
30kveten2004 píše:Prosím, nelži už. Jaké životko je na pobočce levnější než od poradenských sítí? Nějaké by se určitě našlo, ale myslím, že jich monoho nebude

Obviňuješ mě ze lži a pak sám připustíš že to možné je.Vím že to tak je-bylo, třeba u ING....produkty jsou nazvané stejné, akorát je tam rozdíl v prvním písmenu.Co vím tak rozdíl v "prvních" penězích je jeden rok.Což je docela dost.

Neobviňuji Tebe, ale Patrika.
On všechno hrozně paušalizuje a přitom to má dvě strany mince, jako všechno. To mi na tom vadí.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 2. 2009 12:30

Aha, tak to se omlouvám.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kontrol.p 9. 2. 2009 23:59

Panové IŽP je na pokrytí, ne na investici, Nedívejte se jenom na kapitál, ale hlavně na kvalitní zajištění. Například Genenerali má špičkový IŽP Future, nákladovost střední, ale když do toho zahrneme i rizikovou položku, tak je to hodně zajímavý produkt, bohužel plnění má pomalu všechno jen do 60 let. Například Flexi 2009 je podle ukazatele PER pomalu nejdražší IŽP v ČR. No, ale když připojistíte rodinu, tak vychází hodně dobře a budeme těžko hledat stejně dobrý IŽP. Pozor jen na vážnou nemoc, je hodně drahá ale na druhou stranu rozsáhlá, pokud se nepletu až 26 nemocí. Já osobně IŽP sjednávám na pokrytí. Kapitál klientům počítám na 4-6% podle časového horizontu a podle strategii. Jinak doporučuji OPF a pokud je klient náročný tak i FOREX.Bohužel Forex je pro mě něco jako automat a vše řídí můj kolega, který má asi o sto koleček více než já. Musím přiznat, že znám lepší zajištění než je IŽP a musím taky přiznat že když jsem začínal tak KŽP i IŽP byl můj hlavní produkt, dnes se stydím. Dokonce jsem uzavřel IŽP na 3000,- moje noční můra která mě bude provázet až do konce života:-)
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_14 15. 2. 2009 18:36

Dobry den,

rad bych se zeptal na Vas nazor na pojisteni Perspektiva 4BN:

Vek 28 let, doba trvani 35let, mesicni castka 1200 Kc.
pro případ smrti: 100 000 Kc
trvale urazy s progres. 200 000 Kc
smrt urazem: nepojisteno
telesne poskozeni urazem 60 000 Kc
vazne onemocneni 250 000 Kc
pobyt v nemocnici 500kc/den
celkem za 200Kc + 1000 Kc jako investice

behem roku dvou planuji hypoteku kdy bych navysil smrt na castku odpovidajici hypotece
ihned po zacatkuk bych rad investoval do akcii - kdyz jsou ted v minusu a po nekolika letech /5-10let/abych odtranil riziko bych presel na garantovane fondy, rad bych se zajistil proti urazu s tim ze bych to pral castecne jako nahradu penzijniho

jinak dale vyuzivam stavebni sporeni

je tento produkt s danym nastavenim vhodny, vim ze aktualne jsou fondy v minusu nicmene predpokladam jejich rust
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2009 19:40

dave_14: sloučeno s vláknem s podobným dotazem
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dave_14 15. 2. 2009 22:21

jeste takovy dotaz, jak tak sleduju vynosnost fondu, k cemu je vlastne IŽP? drtivá většina fondů svým klientům vytvořila během 5-10ti let docela vysoké ztráty, klienti budou radi pokud se dostanou nakonec na bezny urok sporiciho uctu v bance
už se v tom ztrácím ale není lepši se pojistit čiste na uraz a na smrt? muze mi to nekdo vysvetlit?

dik
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kontrol.p 15. 2. 2009 22:39

Jaké částky si máš nastavit, záleží jenom na tobě. Hlavní pojistná částka se určuje podle toho, jestli máš rodinu, jak moc je rodina na tobě závislá, jestli máš rizikovou práci atd. Vážné onemocnění, částka se určuje podle toho, jestli u tebe v rodině se vyskytli nemoci které jsou uvedené v sazebníku, podle toho můžeš částku určovat, jestli se u Vás nevyskytují žádné vážné nemoci, tak bych to možná vynechal a zaměřil se na něco jiného, například trvalé následky, tělesné poškození atd. Pobyt v nemocnici 500,- asi bych částku snížil na 200-300,- záleží na okolnostech. Tělesné poškození bych každopádně stanovil na vyšší částku. Trvalé následky bych zvedl aspoň na 300tis. Nevidím žádnou invaliditu a ani pracovní neschopnost. Riziková úložka je 200,46 mám pocit, že jste částky neurčovali podle toho, co preferuješ, ale podle toho, co je jak drahé, chtěli jste se dostat pod 200,- což je veliká chyba. Asi máš smlouvu do 65let. Ten kdo ti to sjednával, chtěl docílit toho, že budeš pojištěný a zároveň budeš uplatňovat maximální daňovou úlevu. Bohužel to tak není, máš sjednané vážné onemocnění a pobyt v nemocnici, poplatky se zde budou měnit a tudíž se daňová úleva bude snižovat. Takže dejme tomu za 20let nebude daňová úleva z 12 000,- ale jenom z 5000,-. Píšeš že 1000,- je určena na investici, no dobrá, ale na kterou investici myslíš? Víš vůbec jakou strategii máš zvolenou a jak se daná strategie chová?

Až si budeš brát hypotéku, tak si žádnou pojistnou částku nenavyšuj a raději si nech sjednat výhodné pojištění přímo od banky, která ti hypotéku bude sjednávat, ušetříš na tom. Eurohypotéka je společnost která ti vyjedná lepší podmínky než samotné banky, tam bych to asi zkusil. Bohužel nemám osobní zkušenosti.

Ach ty akcie, tam bych byl nejvíce opatrný a svůj nezávislí kapitál bych rozložil minimálně do třech fondu, garantovaný, růstový, progresivní.

Jinak si u svého IŽP nech automaticky převádět penízky do garantovaného účtu. To perspektiva umožňuje, jen si zadej od jakého procenta se převody budou provádět.

IŽP je dlouhodobý produkt, to že je většina strategii od počátku ve ztrátě neznamená, že ti IŽP nemůže zhodnotit tvoje peníze. Chtěl bych ti vysvětlit jednu věc, kterou si spoustu poradců neuvědomuje. Když si dnes sjednáš IŽP a daná strategie bude jako že – 40% tak to platí pro klienty kteří si produkt uzavřeli od počátku, tebe jako klienta se to netýká. Takže když to šlo do -40% tak proč by to nemohlo jít zpátky o 40% nahoru. Klient který si to sjednal od počátku bude jako že na 0, ale ty budeš plus 40%. Dlouhodobého hlediska vzniká takzvané průměrné zhodnocení. Ve skutečnosti procenta, které se uvádějí do modelu jsou procenta vymyšlené, jinak řečeno předpokládané procenta. Já si osobně myslím, že u progresivní varianty za 20-30 let můžeme očekávat průměrné roční zhodnocení 6%.
kontrol.p
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 15. 2. 2009 22:47

Nádherná pojistka:-)

A k té výkonnosti, proč hodnotíte výkonnost fondu v době propadu?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 10:35

ja vedel ze se bude nekdo smat .. jinak dekuji kontrol.p za odpoved

upravil jsem to trosku s ohledem na praci - kancl a pc a zdravi v rodine /infarkty/
bohuzel si to musim skladat sam protoze co jsem namatkou byl v pojistovnach /kooperativa, ceska poj./ tak to bylo opravdu nestesti .. po tydennim studiu mam pocit ze ze me chteji jen podpis :)

Aktuální vek 28
Pojistná cástka pro prípad smrti 100 000
Varianta plnení v prípade smrti Soucet
Datum pocátku pojištení 1.3.2009
Vstupní vek 28 let
Pojistná doba (v letech) 32 let
Doba placení pojistného (v letech) 32
Pojistná doba do veku 60 let

- trvalých následku 500 000 Kc 120.00 Kc
- telesného poškození 80 000 Kc 104.00 Kc

Poj. cástka pro prípad vážných onemocnení 250 000 Kc

Poj. cástka (denní dávka) pro prípad pobytu v nemocnici 300 Kc

Pojištení pro prípad plné invalidity s výplatou duchodu
Poj. cástka (rocní duchod) pro prípad plné invalidity 8 000 Kc

Mesícní poplatky za pojištení pro prípad smrti a riziková
pojištení celkem platné k datu pocátku modelace ciní 321.08 Kc

Minimální mesícní pojistné za IŽP PERSPEKTIVA 1 071 Kc
Minimální lhutní pojistné za IŽP PERSPEKTIVA 1 071 Kc
Mesícní pojistné za IŽP PERSPEKTIVA platné od data pocátku modelace 1 200 Kc
Pojistné za pojistné období 1 200 Kc

-----

myslite ze ted uz je to lepsi? :)
nevim zda ten inv. duchod ma cenu /pro cloveka pracujiciho u pc/ na a prac. neschopnost je strasne draha

ad strategie, s ohledem na grafy co jsem videl predpokladam ze fondy ktere jsou nyni na -20 od pocatku v prubehu nasledujicich pujdou opet nahoru .. proto tech 1200-321 .. cca 880kc
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2009 10:51

A tyto pojistné částky se Vám zdají vyhovující? Co bude řešit rodině 100000 v případě Vaší smrti? A 80000 na tělesné poškození? Co Vám dnes pomůže 666,- měsíčně? /To máte jako roční důchod/. Toto mi přijde jako přesný případ, kdy se pojišťujeme, abysme teda byli pojištěni, ale nic to ve Vašem případě nevyřeší.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 10:54

100 000 na smrt me ted staci, svobodny bezdetny, v pripade manzelky bych castku navysil, to same pokud by bylo dite - ja bylo receno vyse hypoteku bych resil asi samostatne az by prisla

urazovka je s progresi samozrejme

jinak ta invalidita je dost draha aby se vyplatila, spoleham na to ze jako programator bych mohl tukat i v posteli a na nas socialni system :)

rad bych nastavil tu perspektivu 4BN nejak rozumne, jinak nevite co je perspertiva 6BN zac, nejak jsem to nepochopil z prezentace
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2009 11:26

dave_14 píše:jeste takovy dotaz, jak tak sleduju vynosnost fondu, k cemu je vlastne IŽP?

No řeknu to asi takhle. Naprostá většina lidí si koupí to, co mu prodejce nabídne (a je jedno jestli je to pojištění, hodinky nebo rybářské pruty. Obvykle tomu nakupující nerozumí a tak záleží víc na "agresivitě" prodejce, než kvalitě produktu. A protože se IŽP více propaguje, tak se také více prodává.

IŽP je pro pojišťovnu jednoznačně výhodný, protože se zcela zbaví investičního rizika a přenese ho na klienta. U KŽP v případě, že při zhodnocování rezerv nedosáhne alespoň technické úrokové míry musí klientovi doplácet z vlastního zisku.

Pro agenta je to rovněž výhodnější, protože si při sjednávání produktu může více vymýšlet. Někteří jsou i dnes schopni počítat s 8 % zhodnocením. A zatímco u KŽP je jakási "záchranná brzda" pro klienta částka uvedená v pojistné smlouvě (a má tak šanci zjistit jak moc si agent vymýšlí) u IŽP tato částka chybí.

Každopádně ani jeden produkt není vhodný jako spořící produkt a ten kdo na něm nejvíc vydělá je agent a pojišťovna.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 11:51

No a v pripade ze nastavim IŽP jako jsem psal výše /upravena verze/ muzete Patriku prosim zhodnotit jeji "rozumnost" :)
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2009 11:54

Stále nechápu proč trváte na IŽP za každou cenu?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 11:59

no predpokladam ze pokud si dam urazovku / ktera by me vicemene pojistila to co potrebuji/ tak cena by byla vyssi jak pojisteni v ramci IŽP s tim ze rozdil + neco navic chci zkusit investovat .. mou duveru nemaji ani tak fondy ale spis ekonomika - a to me utvrzuje v tom ze dlouhodobem horizontu by rocni uroceni mohlo byt vyssi nez 3-4% na spor. uctu
dave_14
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka