IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 22:10

LifeFinance píše:Dave začněte...

mit na to znalosti tak to udelam :) dokonce jsem si udelal takovou malou tabulku, davat ji sem ale nebudu protoze jsou to zavadejici udaje vychazejici z mych nedostatecnych znalosti
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 16. 2. 2009 22:39

dave_14 věk a rodina je jedna věc a příjmy jsou druhá věc, celkem podstatná věc!
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 23:15

prijmy urcite, co takhle vychazet z prumerneho prijmu, pokud mam 50 000 mesicne budu predpokladat ze se castky muzou navysit danym nasobkem

no jako novacek nechci moc kafrat ale stale si myslim ze by to melo smysl nez resit kazdeho individualne, informace jsou pak az moc konkretni .. pokud teda jsou, nehlede na to ze zapadnou v hlubinach fora

ve FAQ na tomto foru jsou informace typu "Co je to off topic?" nicmene bych tam hledal spis neco na zpusob "Rozdily mezi IZP a KZP"

autori by se meli IMHO rekrutovat primo z pojistovaku kteri by timto dali aspon najevo ze jsou schopni nejen prodat ono "IZP na 200 000" ale i poradit, cimz by si zajistili urcite jmeno minimalne zde, ze ;-]

btw.: vim ze jsem naivni
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 17. 2. 2009 08:58

Po odpočinkovém večeru se vracím k včerejší diskuzi. Tak nejprve dotaz na Patrika - za 1) proč si myslíš, že by se se mnou nebavili? Třeba s nimi již dávno obchoduji. Myslel jsem, že nám tady kromě známých jmen a veřejných internetových stránek ihned popíšeš velikost marží, které máte od jmenovitých dodavetelů, tak jak to neustále vyzdvihuješ v téměř každé odpovědi - z toho má prodejce takovou provizi (občas jsi dost mimo) a stejně jako v tvém bussinesu i tady jsou dost velké rozdíly. Tak to jsi mě zklamal, čekal jsem že se dozvím, jak si stojíte a zveřejníš Vaše současné marže a podmínky obchodů. (nemusíš odpovídat, že je to smluvní tajemství - povětšinou jsou ta fakta stejně známá - např. lahev matoni od výrobce za cenu i 3,-Kč, prodejní 20,-). Jinak proti tobě Patriku nic nemám, mohl sis všimnout, že se občas přidám na tvou stranu v diskuzi, ale prosím tě, už přestaň dráždit hada bosou nohou. Uvědom si, že sice existuje řada pracantů, kteří před sebou kopou cokoli aby si nahrabali, ale v každé branži je hodně lidí, co k tomu přistupují poctivě - já jsem z menšího místa, kde mě podle jména i obličeje zná víc jak 50% obyvatel města. Myslíš, že bych si mohl něco takového dovolit? Ne nemůžu, já se rád projdu po ulici s tím, že mám komu odpovědět na pozdrav a hlavně potřebuji, aby se ke mí klienti vraceli.
A druhý dotaz na Dave_14 - můžeš mám konečně férově napsat o co ti jde? Začal jsi jako klient a nyní se mi zdá, že jsi jen zvědavý začínající pojišťovák, který si chce ulehčit práci a místo abys studoval pojistné podmínky tak chceš aby ti to tady jiní odmakali. Ať uděláš tabulku jakou chceš, žádný klient ti nezapadne do tabulky, pokud mu chceš zpracovat poctivou nabídku, ale musíš s ním vše rozebrat, na vše se ho zeptat a pokud ti bude chtít odpovědět, tak na základě těchto zjištění mu nabídnout několik variant a zdůvodnit, co mu která přinese.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_14 17. 2. 2009 12:53

papshop píše:A druhý dotaz na Dave_14 - můžeš mám konečně férově napsat o co ti jde? Začal jsi jako klient a nyní se mi zdá, že jsi jen zvědavý začínající pojišťovák, který si chce ulehčit práci a místo abys studoval pojistné podmínky tak chceš aby ti to tady jiní odmakali. Ať uděláš tabulku jakou chceš, žádný klient ti nezapadne do tabulky, pokud mu chceš zpracovat poctivou nabídku, ale musíš s ním vše rozebrat, na vše se ho zeptat a pokud ti bude chtít odpovědět, tak na základě těchto zjištění mu nabídnout několik variant a zdůvodnit, co mu která přinese.

Zacinajici pojistovak :) to me pobavilo, fakt je ze aktualne resim pojistne produkty pro celou rodinu - 5 lidi a rad bych se vyznam v tom balastu ktery pojistovaci kolem sebe hromadi. Nemam zadne ambice obledne teto cinnosti. Bohuzel jsem teto cinnosti venoval desitky hodin a s pomoci nekterych clenu fora jsem chtel posleze predat me zjisteni dal. O tom forum prece je, ne?

Odmakam si to sam klidne, desitky ci stovky tisic usetrenych cele rodine me za to stoji ale od clenu fora jsem cekal vice nez vseobecne reci ci mlhave napovedy.
Na zaklade toho mohlo vzniknout misto tematu "IŽP za blbost se platí..... " tema "Veseobecne rady a doporuceni" :)

No i tak Vam dekuji
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 17. 2. 2009 13:19

Všeobecná rada a doporučení: najdi si člověka - finanční poradce, na kterého se budeš moci spolehnout:-)
Jak jednoduché.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2009 13:37

30kveten2004: drobnym detailem pouze zustava to, ze najit takoveho cloveka, zvlaste ktery bude splnovat ten dodatek o spolehlivosti, je tak pravdepodobne, jako spatrit v Krkonosich Yettiho.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dave_14 17. 2. 2009 13:55

S474N píše:30kveten2004: drobnym detailem pouze zustava to, ze najit takoveho cloveka, zvlaste ktery bude splnovat ten dodatek o spolehlivosti, je tak pravdepodobne, jako spatrit v Krkonosich Yettiho.

tim hur ze vidim tak na Chriby
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 17. 2. 2009 14:23

Myslím, že existuje spousta fór, kde lze vyčíst, jak která společnost jedná s klienty, tzn. je důvěryhodná, či nikoli. Na druhou stranu je dnes opravdu hodně míst, kde lze nalézt radu typu sjednej si sám, ušetříš, neřku-li nechej si vypracovat od poradce a pak si to dojdi sjednat sám. Stále nechcete pochopit, že touto cestou stejně neušetříte. Nabídl jsem Vám pojištění, které Vás evidentně zaujalo, ale jediné, co Vás zajímalo bylo, od které je pojišťovny, o bližší podmínky pojištění jako takové jste se vůbec nezajímal. Máte nainstalovaný legální operační systém? Věřím, že dnes již asi ano. Berte prosím naši práci, že se jedná také o takové duševní vlastnictví. Klidně se na fórech ptejte, ale jak vidíte, dostane se Vám 10 odpovědí od 10 lidí a každá je jiná. Proto Vám doporučuji, chcete-li kvalitní produkt pro svou rodinu, zadejte nabídku 2-3 pojišťovacím poradcům, kteří nepracují výhradně pro 1 pojišťovnu, sdělte jim všem, že zadáváte poptávku i jinde a že si budete vybírat. Jasně definujte své potřeby. Se všemi si pečlivě projděte, co Vám nabízejí a co Vám konkrétní smlouva přinese vč. výluk apod. Až si vyberete, seznamte je prosím s tím, proč jste si vybrali konkrétní nabídku a tu prosím prostřednictvím daného poradce uzavřete. Pokud zvolíte jiný postup, pak nebrečte, že Vám nakonec v případě pojistné události nepřinesl užitek, protože jste si sjednal kočkopsa. Myslete prosím na to, že se zuby se chodí k zubaři, s auty do servisu, s penězi k finančníkům, pro pojistku k pojišťovákům. Jan Werich zpíval v pekařově císaři - "ten dělal to, a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc" - tady to začíná vypadat všichni děláme-umíme všechno a dopadne to tak, že neumí nikdo nic. A já si nechci sám vrtat zuby nebo opravovat auto doma na koleni.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 2. 2009 14:50

papshop píše:Myslím, že existuje spousta fór, kde lze vyčíst, jak která společnost jedná s klienty, tzn. je důvěryhodná, či nikoli.

Bohužel vše je o lidech. Pokud už se provalí, že byl klient agentem oklamán, tak společnost, jejíž jméno má na vizitce se k problému postaví způsobem, že došlo k pochybení jednotlivce, který nedodržel vysoké standardy společnosti. Většinou však ani to a spíše se klient dozví, že došlo k nepochopení/nedorozumění/chybné interpretaci, popř. že je vinen sám, protože agentovi neposkytl dostatečné informace. Na každou známou společnost s relevantním podílem na trhu lze najít nějakého toho kostlivce, nějakého klienta, který byl mylně informován nebo mu byla uzavřena pro něj nevýhodná/nevhodná smlouva (a o to lepší pro agenta). Mě se např. "poštěstilo", že při uzavírání stavebního spoření (už kdysi dávno) u Modré pyramidy agent zapomněl cosi zaškrtnout a já přišel o nějakou pětistovkovou prémii. Když jsem to na Modré pyramidě reklamoval, bylo mi sděleno ať si najdu toho agenta a vyřídím si to s ním (asi mysleli ručně :shock: ), naprosto nezájem cokoliv řešit, vypadalo to, jako bych si nesjednal stavební spoření u nich, ale u nějakého "Jiří Vonásek s.r.o.". A kvůli pětistovce jsem opravdu neměl náladu ho někde nahánět.
To, že nechceš poskytnout informace, která pojišťovna daný produkt nabízí vypadá spíše jako by ses za ní styděl, nebo měl obavu, že někdo napíše, např. je u ní je problém s plněním, má "děravé pojistné podmínky", popř. nějaká jiná negativa. To je totiž hlavní deviza tohoto fóra. Ne, že by si tu lidi chválili navzájem jak mají super produkty, ale hlavně upozorňují na chyby, aby se jich ti ostatní znovu nedopustili.
Vždyť nikdo po tobě nechce abys uváděl kolik na tom vyděláš, jen aby ses přiznal jaké produkty prodáváš (protože na tom, která pojišťovna produkt poskytuje docela dost záleží). Ano, do určité míry je to know-how, ale já bych v obchodě taky nekoupil výrobek, pokud by se prodejce snažil zabránit tomu, abych zjistil, co to je za značku/typ. Proto jsem také neměl problém uvést dodavatele jak mého minulého tak současného zaměstnavatele, to rozhodně není nic, co by měl dobrý obchodník skrývat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 17. 2. 2009 15:08

Nemám potřebu nic skrývat, to jsem již uvedl - viz o pár příspěvků výše. Ovšem pokud budeš ty a tobě podobní neustále upozorňovat na to, že na přepážce klient ušetří, ačkoli to není pravda, tak proč mám studovat podmínky jednotlivých pojistek, hledat ty dobré a pak je napsat na fóru a poslat tak klienta na tu přepážku? Promiň, ale Dave_14 se opravdu vůbec nezajímal o to, co vše mu ta pojistka nabízí, a bude či nebude plnit. Jen ho zajímalo, kde si ji sjedná a byl rozčarován nad tím, že lze uzavřít rizikovku levněji samostatně než společně s IŽP, což byl jeho původní úmysl. Pojistit se co nejlevněji a ušetřit pár korun na odměně pro PZ.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod papshop 17. 2. 2009 15:21

K tomu, pro koho "prodávám" život, neživot: AXA, Aegon, Aviva, Česká pojišťovna, Generali, ING, Kooperativa, Pojišťovna České spořitelny, Slavia, Uniqa, stavební spoření: RSTS, SSČS, PF: AXA, ČP, ČS, ING, KB, banky: LBBW, UniCredit, RB, ČS, KB, mBanka, WPB, HSBC. Této práci se věnuji téměř 10 let. I já jsem měl ze svých začátků pár kostlivců ve skříni, ale dnes se mohu svým klientům podívat s klidem do očí i přes to, co na finančních trzích momentálně panuje.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_14 17. 2. 2009 15:37

papshop píše:Nemám potřebu nic skrývat, to jsem již uvedl - viz o pár příspěvků výše. Ovšem pokud budeš ty a tobě podobní neustále upozorňovat na to, že na přepážce klient ušetří, ačkoli to není pravda, tak proč mám studovat podmínky jednotlivých pojistek, hledat ty dobré a pak je napsat na fóru a poslat tak klienta na tu přepážku? Promiň, ale Dave_14 se opravdu vůbec nezajímal o to, co vše mu ta pojistka nabízí, a bude či nebude plnit. Jen ho zajímalo, kde si ji sjedná a byl rozčarován nad tím, že lze uzavřít rizikovku levněji samostatně než společně s IŽP, což byl jeho původní úmysl. Pojistit se co nejlevněji a ušetřit pár korun na odměně pro PZ.

Nevim ze bych nejak striktne preferoval pobocku ci pojistovaka. Rozhodne se chci pojistit co nejvyhodneji ale nikde jsem nerikal ze chci usetrit na odmene pro pojistovaka.
Puvodne jsem chtel doporucit na kolik se mam vubec pojistit a jake druhy vyuzit aby to melo smysl :-)
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 2. 2009 15:43

papshop píše:Ovšem pokud budeš ty a tobě podobní neustále upozorňovat na to, že na přepážce klient ušetří, ačkoli to není pravda, tak proč mám studovat podmínky jednotlivých pojistek, hledat ty dobré a pak je napsat na fóru a poslat tak klienta na tu přepážku?

Tak buď to je pravda a nebo to není pravda - ale pak nehrozí, že ti klient uteče a sjedná smlouvu na přepážce, ne? :D
Naopak dobrý obchodník se pozná podle toho, že má odvahu poslat zákazníka očíhnout i konkurenci a ví, že se vrátí.
Když to vezmu podle mého minulého zaměstnání, tak my jsme naopak vítali, pokud náš zákazník (obchod) přijal do portfolia více značek - protože takový dobře zásobený obchod přitáhl více lidí a z toho jsme z toho profitovali mnohem víc, než kdyby měl obchod naplněný pouze našimi značkami.
papshop píše:tady to začíná vypadat všichni děláme-umíme všechno a dopadne to tak, že neumí nikdo nic. A já si nechci sám vrtat zuby nebo opravovat auto doma na koleni.

Jak co. Např. takový počítač jaký si může někdo postavit doma v běžné prodejní síti neseženeš (a za tu cenu už vůbec ne), stejně tak domácí strava je domácí strava :D. Zuby bych si od elektrikáře určitě vrtat nenechal, stejně jako dělat rozvody elektřiny od zubaře (navíc by tím oba porušovali zákon), ale pojistky dneska prodává opravdu kdokoliv.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 17. 2. 2009 15:43

S474N píše:30kveten2004: drobnym detailem pouze zustava to, ze najit takoveho cloveka, zvlaste ktery bude splnovat ten dodatek o spolehlivosti, je tak pravdepodobne, jako spatrit v Krkonosich Yettiho.

To si myslíš Ty, ale je jich dost, jen to chce malinko hledat.
Oslovil jsi někdy sám od sebe finančního poradce s tím, že potřebuješ s něčím pordit, něco vyřešit? ;-)
30kveten2004
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka