FLEXI - Zhodnocení uzavřené pojistky

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod germi123 24. 2. 2009 16:46

Zdravím všechny finexperťáky :-))

Tak založil jsem si právě toto a prosím o zhodnoceni:

Flexi životní pojištění od ČS (udájně podle nových podmínek 03/2009 ???)

Pojistná částka pro případ smrti - 300 000 kč
Pojištění trvalých následků úrazu - 300 000 kč
Pojištění denního odškodnení uraz - 200 kč/den
Pojištění pracovní neschopnosti nemoc - 150 kč /den
Individuální konec 70 let

Cena: 530 kč

Student VŠ, 23 let ,zdravý, - zatím mi to platí rodiče

Prosím o zhodnocení tohoto produktu z "globálního" hlediska :-)

Děkuji (PS: není to moje jediná pojistka, ještě mám Dynamik apod. :roll: prosím proto jen o zhodnocení vyše popsaného produktu
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2009 16:55

??? Tohle fakt nechápu. Tak nejdřív si uzavřeš pojistku a pak se ptáš, jestli jsi udělal dobře? A když ti tady řeknou, že ne, tak jí budeš rušit a uzavírat jinou?

V případě jakýchkoliv finančních produktů se zbrklost nikdy nevyplácí.

Ale jinak k věci - ty pojistné částky mi přijdou nanic, takové plnění a žádné je skoro stejné (hlavně ty trvalé následky; no ale píšeš že máš i jiný produkt(y), takže možná jako drobný doplněk). Stejně tak ta doba do 70 let, sjednávat si finanční produkt na 47 let mi nepřijde zrovna moudré. Až budeš potřebovat nějaký úvěr (hypotéku), tak si ty samé peníze bude půjčovat mnohem dráž a pokud produkt předčasně zrušíš, zase na tom budeš tratit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 24. 2. 2009 18:21

Tak vidím, že ČS je stále v kurzu a její pojišťováci se snaží, hlavně u lidí, kteří financím nerozumí. :D
Germi myslím, že už sis asi nic moc horšího ani uzavřít nemoh. ČS bych nedoporučil ani svému nepříteli a to myslím vážně.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 24. 2. 2009 18:51

Takhle, ta pojistka proběhla přes mojí matku formou " o nás bez nás" :-))

Dobrá, asi to podle Vás není nejlepší produkt, ale co místo toho založit v podobné cenové svéře ?

Ta pojistka, lze ale kdykoliv bez sakcí zrušit nebo upravit proto Flexi a těch 70 let, to není na pevno, ale je tam dána ta hranice (tohle mi bylo řečeno), proto, kdyby to člověk chtěl mít déle, že pak už v 70ti letech, ho nikdo moc nepojistí. Tohle neznámená, že tam budu do 70 let, cpát 550 kč měsíčně a pak z toho nic nemít a nacpat jim za tu dobu 297 000 kč, na které je člověk vlastně pojištěn. :roll:

Vidím, to tak, že to nechám řekněme 3 roky (snad se mi mezitím nic nestane), a pak to nějak překopu co vy na to ? Když už do toho takhle člověk spadnul.
Zdá se mi blbost mít více podobných pojistek (Dynamik, Horizont, Konto ) , ale zas stát se může cokoliv no. :hm

Pročetl, jsem tu o tom dost a nechápu jak někdo může mít u téhle Flexi za 400 kč pojištění na jeden mega :hm
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2009 20:36

Na výpočet správních nákladů pojišťovny i odměny pro agenta má vliv i to, na jak dlouhou dobu je pojistka uzavřena, tedy při stejné měsíční platbě dostaneš víc peněz, pokud jí uzavřeš na 10 let a necháš normálně "projít", než když jí uzavřeš na 43 let a po 10 letech zrušíš. Nějaká sankce tam je vždycky (může být nazvána různě - poplatek, srážka, příspěvek na úhradu správních nákladů,...). To, že agenti se snaží pojistku co nejvíc natáhnout není jen tak pro nic a za nic, opět jde jen a pouze o výši provize. Provize se vyplácí postupně po dobu 3 let (vyjímečně déle), proto také průměrná doba trvání smlouvy je zhruba v této délce. Poté totiž agenti obcházejí svoje ovečky, protože už je čas na to je ostříhat (dřív ne, museli by vracet část provize), nabídnou jim novou, lepší, modernější pojistku.

Mít víc pojistek až tak nevadí. Na rozdíl od majetkových pojištění je možné nechat si plnit z více pojistek - tedy pokud např. budeš mít úraz s trvalým poškozením 10 % a budeš mít 3 pojistky na 100, 200 a 300 tisíc, dostaneš 10+20+30 tisíc náhrady, celkem tedy 60 tisíc. Sice je pravda, že u vyšších pojistných částek dávají pojišťovny slevy, ale ty ve tvém případě (550 Kč měsíčně) budou zanedbatelné a u hodně vysokých pojistných částek jsou někdy naopak přirážky.

Ohledně toho rizikového pojištění na milion - je v tom tak trochu trik - jmenuje se progresivní plnění. Budeš mít např. pojistnou částku na trvalé následky 200 000 Kč, ale s progresivním plněním až na 8 násobek:
Při tělesném poškození do 25 % dostaneš příslušné procento z pojistné částky 200 000 Kč, tedy max. 50 000 Kč
Při tělesném poškození 25 - 50 % dostaneš příslušné procento z dvojnásobné částky, tedy 100 až 200 tisíc
Při tělesném poškození 50 - 75 % dostaneš příslušné procento ze čtyřnásobné částky, tedy 400 až 600 tisíc
Při tělesném poškození nad 75 % dostaneš příslušné procento z osminásobné částky, tedy 1,2 až 1,6 milionu.
"Vtip" je v tom, že naprostá většina všech úrazů (a to i poměrně vážných) je pod hranicí 25 %. Rizikovost a tím pádem i cena pojistky tak o tolik nevzroste, ale agent jí může prodat jako 1,6 milionovou (a přitom je to vlastně dvousettisícová) :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dave_14 25. 2. 2009 09:59

Ondrasz píše:Tak vidím, že ČS je stále v kurzu a její pojišťováci se snaží, hlavně u lidí, kteří financím nerozumí. :D
Germi myslím, že už sis asi nic moc horšího ani uzavřít nemoh. ČS bych nedoporučil ani svému nepříteli a to myslím vážně.

:tleskani to je takovy vykrik z davu, co? co bys teda doporucil svemu priteli?
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_14 25. 2. 2009 10:01

rodice s tebou asi maji sve plany, ne? kdyz vidim tu smrt na 300 000 :)
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivok24 25. 2. 2009 20:27

K cemu potrebuje "student VS, 23 let" pojistku na smrt?

Kdyz te na prechodu porazi auto a ocitnes se na voziku, k cemu pouzijes tu castku, co dostanes? Co si za ni koupis?

Jak casto byvas nemocny a o kolik penez diky tomu prijdes?

Co budes delat za 40 roku?
ivok24
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 26. 2. 2009 21:38

Tak jsme se to rozhodli zrušit :mrgreen:

Díky, příště si to lépe promyslím.
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 27. 2. 2009 08:06

Podle mně nejlepší životní pojistka je taková, která vydrží až do konce té sjednané doby. Totiž vstupní výška placeného pojistného záleží sice na pojistné částce a detailech v pojistných podmínkách, potom je ale korigována i podle věku klienta. Od zhruba 30 let věku klienta pojistné u nových smluv začíná růst a od zhruba 40 let věku pojistné roste výrazně. Nově sjednávat životní pojistku pro někoho nad 50 let je už velice nevýhodné, pojistné je kvůli věku už výrazně zvýšeno. Výška placeného pojistného je jinak součástí smlouvy, takže kromě navyšování placeného pojistného o inflaci se jinak po celou dobu trvání smlouvy nemění. Znamená to tedy, že do těch cca 25 - 30 let věku by měl mít člověk stoprocentně jasno, jestli chce krýt svoje rizika co nejdůkladněji, potom to vychází na životní pojištění s akumulací, investičko nebo kapitálovka nebo jestli ta rizika krýt méně pečlivě, ale třeba nárazově, kdy třeba jeden rok se dělá činnost výrazně riziková, druhý rok třebas ne. Potom to vychází na rizikové životní pojištění nebo jen obyčejnou úrazovku, buď uzavřenou jednou a potom kvůli udržení nízkého pojistného i ve vyšším věku automaticky každý rok obnovovanou, dokud to je možné, nebo pojistky uzavírané přesně na míru rozika příslušného zaměstnání nebo činnosti.
Takže je třeba do těch 25 - 30 let vybrat typ pojištění, potom vybrat pár konkrétních pojištění zvoleného typu, důkladně přečíst pojistné podmínky a vybrat to pojištění, kde pojistné podmínky nejvíc odpovídají situaci klienta. Třeba co se týká zvoleného zaměstnání, oblíbeného sportu, výskytu onemocnění v rodině atd. Navyšování pojistného o inflaci je pro dlouhodobou životnost smlouvy logicky podmínkou. Člověk starší 30 let by už měl mít pojišťováky vcelku u háku, jedině v případě, že by se nějakým neplánovaným způsobem jeho životní situace zásadně změnila, měl by si zavolat svého pojišťováka své pojišťovny a vyjednat s ním příslušné doplnění smlouvy. Člověk starší 40 - 50 let by už mohl uvažovat, pokud životní pojištění ještě nemá, jestli ho vůbec kvůli vysokým platbám uzavírat, jestli není lépe uvažovat jenom se zajištěním vyplývajícím z jeho do té doby nahromaděného majetku, pokud se mu nahromadit majetek povedlo.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 27. 2. 2009 08:17

Progresívní plnění : Není to žádný trik, je to prostě jen jiným způsobem nadstavená chrakteristika pojistky trvalých následků úrazů. Kdo si uvědomuje, že menší trvalé následky jsou častější a preferuje spíše pokrytí těch menších následků, měl by si zvolit normální plnění. Kdo je toho názoru, že při menších trvalých následcích moc peněz potřebovat nebude a chtěl by spíše více peněz při velkých až stoprocentních trvalých následcích, tak by měl zvolit progresívní plnění. Jedná se taky o to, že progresívní plnění, protože snižuje výplaty nejpravděpodobnějších pojistných událostí z menších trvalých následků, snižuje tím i náklady pojišťovny na celkové plnění pojistných událostí z této pojistky a proto je pojistné za progresívní plnění porovnávané podle maximální možné vyplacené částky v případě 100% trvalých následků podstatně levnější než za normální plnění. Jsou to prostě dvě různé varianty pojištění. :-))
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 27. 2. 2009 11:37

Flexina je dobrá pojista, prezentují ji i pánové s Tanku jako the best ŽP na zajištění rizik. Pro mladého člověka má smysl TNÚ alespoň na 1 mil. Kč a pokrytí drobných úrazů, pokud sportuje.

Jako start do správy osobních financí je to dobrá záležitost, protože flexi je schopna reagovat na veškeré situace, které člověka během života potkají.
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 27. 2. 2009 13:22

dave14-nejsem pojišťovák tak proč bych mu měl doporučovat jakoukoli pojistku? :-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 27. 2. 2009 13:23

Někdy i vysoká pojistná částka na smrt v mladistvém věku může mít opodstatnění. Kamarád si bral hypo před dvěma lety ve 22 letech na 4 mega. V současné době by ho už nikdo na 4milionovou hypotéku ze zdravotních důvodů nepojistil, protože utrpěl celkem vážné zranění.....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod kontrol.p 27. 2. 2009 19:59

Nelži, žádnou Flexi nemáš.
Nebo ten vůl, který ti to dělal je naprostý hlupák.

Co mě nejvíce zarazilo bylo, když si uvedl pojištění pracovní neschopnosti nemoc - 150 ,- /den
Ty jsi student a nemáš stálou práci, takže to platíš zbytečně, když budeš nemocný nedostaneš ani korunu a navíc je to docela drahé pokrytí. Tohle se sjednává jenom pracujícím klientům a částka se stanovuje podle vyšší příjmu. Navíc se to týká jenom nemoci, což se trošku zjednodušilo pro pojišťovnu.

Pojistná částka na 300 000,- tvá rodina je na tobě závislá? Podle mě by pojistná částka měla vypadat podle toho, jak je kdo na tebe závislý, myslím si, že u tebe bude stačit stanovit částku na pokrytí pohřebních výdajů, ale to je jen můj názor.

Trvalé následky bych navýšil. Už jen proto, že je ve flexi opravdu levné.

Poplatky
Trvalé následky 40,-
Denní odškodné 114,-
Pracovní neschopnost 110,- plnění od 15 dne
Základní pojištění 137,-
Celkem 401,-

Měsíční pojistné 530,-
Celkem vloženo 298 920,-
Kapitál 85 703,- (TUM 2,4% - 0,5% TER) ¨
Kapitál 403 012,- ( 6% netto )

Je to dobrý produkt, jen se musí umět využívat, sjednává se především rodinám kde je možnost pojistit více rodinných příslušníku, včetně dětí, nákladová položka ze strany pojišťovny je vysoká, ale ze strany fondu to není nejhorší. Poplatky za rizika jsou uspokojivé, záleží na rizikové skupině a na věku klienta, nejdražší jsou vážné choroby a to pro starší občany, je to především proto, že zahrnuje až 23 nemocí, což si myslím, že je zatím bezkonkurenční. Pro tebe by to bylo dobré do budoucna, kdy si můžeš připojistit svojí rodinu, rozhodně bych produkt moc neživil a raději bych ho když už teda udržoval. Ty ostatní produkty které máš, o tom raději nebudu ani mluvit. Pro Tebe jsou takové produkty zbytečné a když už tedy, tak jeden a pojistit se pořádně na rizika a to kompletně.
kontrol.p
Návštěvník

Další stránka