FLEXI - Zhodnocení uzavřené pojistky

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rickart 9. 9. 2012 20:38

Ne, stavební spoření už nechce. :lol:
rickart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2012 20:42

A dotaz tedy zní jak? Zdá se, že máte vcelku jasno.....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2012 20:43

rickart: nikde jsem nic nepsal o stavebnim sporeni, ale psal jsem o "sporicich produktech". Nechapu, proc chce nekdo SPORIT na POJISTENI. Budu se opakovat, to je jako chtit SOULOZIT MASTURBACI. Chapes to?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod rickart 9. 9. 2012 20:53

kamey: tak rád si poslechnu názory dalších lidí... třeba kalkuluju špatně

S474N: nevím kde dneska u spořících produktů nabízí 150 kč ke každým 500 kč+úroky v horizontu max. 10 let
rickart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2012 21:21

Každý bude mít názor odlišný. Pojistka je na malé částky, ale ruku na srdce, pojistí se matka na částky, které budou něco řešit??? Bude to totiž daleko, ale daleko dražší. Za druhé si myslím, že 450 korun není nic, co by nemohla zaplatit už jenom proto, že čím bude starší, tím se riziko úrazu bude zvyšovat, a pokud jde za 8 let do důchodu, bude brát důchod, tak se jí i taková pojistka bude hodit, protože v nemocnici se může ocitnout daleko častěji, drobné úrazy budou také častější (vidím sama doma na rodičích). Ale to je názor můj, a jiní budou mít úplně jiný. Takový Patrik napíše, že je lépe se spolehnout na rodinu, tak to bys měl našetřit ty.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 10. 9. 2012 00:38

A teď vážně, lidi...

To pojištění (pojistné částky) stojí za hov*no. Drobné úrazy řešit pojištěním? Kamey, vzpamatuj se (tebe bych chtěl za poradce - no já vím, důležité je to, co sjednáme, z toho máme příjem - i já povětšinou sjednávám píč*oviny, co bych si sám nekoupil). Navíc v tomhle věku hrozí daleko víc nemoci. A dále platí, že pobyty v nemocnici se díky pokroku lékařské vědy a nedostatku peněz ve zdravotnictví zásadně zkracují (vše směruje k maximálnímu uplatnění ambulantní léčby) a připojištění vážných nemocí na rozumné částky je v tomhle věku drahé jako čert (a často jsou uplatňovány výluky).

Na druhou stranu vrazit 450 kaček do penzijka, to znamená, že po osmi letech bude na účtě poměrně směšná částka (8*12*450 + nevýznamná částka státní podpory).

Závěr je ten, že 450 kaček je lepší utratit v kratším období, třeba si je odložit na spořicí účet a po dvou letech zajet na dovolenou (v rámci ČR - kdo z vás ji zná pořádně? - i po roce). Právě chudým, ale pracujícím lidem má sloužit státní důchodový systém.

-- 10. 9. 2012 01:50 --

S474N píše:rickart: nikde jsem nic nepsal o stavebnim sporeni, ale psal jsem o "sporicich produktech". Nechapu, proc chce nekdo SPORIT na POJISTENI. Budu se opakovat, to je jako chtit SOULOZIT MASTURBACI. Chapes to?

Proč chce někdo spořit pojištěním? Teď ti to konečně objasním (seš rád, že jo :D - no jo, je to spíše taková řečnická otázka, že). Na starších kapitálovkách se skutečně dalo spořit (když zdárně dospěly do konce pojistné doby). Jaké jiné způsoby uložení peněz se nabízely v devadesátých letech (a dříve)? A tohle tak nějak v lidech zůstalo. Lidi jsou obecně hloupí, tupí, pohodlní, leniví atd., nechce se jim hledat, do čeho mají dát (dávají) svoje těžce vydělané peníze (raději ani nechtěj vědět, jak tvoří rezervu mnoho mých kolegů - pak to "radí" i svým klientům). Lepší zábava je běhat po Lidlu a Pennis a hledat levný žrádlo, to určitě nepopřeš :D .
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rickart 10. 9. 2012 06:26

Děkuju za Vaše názory. :hmm:
rickart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 10. 9. 2012 06:32

Nezapomínej, že u starších lidí může být i drobný úraz problém, dost i malých úrazů si vyžádá obsluhu od někoho z rodiny, já si připadám vzpamatovaná celkem dost.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 15. 9. 2012 16:46

dobry den,

mohl bych poprosit o tip na solidni rizikove zivotni pojisteni + jak idealne nastavit pojistna rizika (zejmena tnu) ...

rodinu nemam a v horizontu cca 6 let ani neplanuji. bydlim u rodicu ve vlastnim zrekonstruovanem prostoru kolem 40m2. hypo, dluhy apod. nemam.

aktivne sportuji... beh, mtb a obcas lezeni, cayoning a rafty. financni rezerva cca 100tis.

dekuji za pripadne odpovedi ;) ...
Naposledy upravil marlek dne 15. 9. 2012 19:14, celkově upraveno 1
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 9. 2012 19:09

jako u jakékoliv životní pojistky záleží i na věku a povolání.

nicméně s těmi sporty to vypadá spíše na Alpen Verein pro léčebné výlohy. TNÚ mají až od většího těl. poškození.

Jinak jestli se nepletu Kooperativa posuzuje rizikovost pouze podle povolání, tedy bezrizikové záměstnání + rizikové sporty = nízká cena. Ale čistou rizikovku asi nemají. A nevím, jak si stojí ta jejich úrazovka.

Nastavení TNÚ - rozhodně s progresí a rozhodně s pojistnou částkou nejméně 1 mil Kč - spíše 2 mil. Otázkou je, od jakého procenta těl. poškození to nastavit. Jestli nutné mít to už minima či např od 10%...

A asi bych k tomu řešil i invaliditu(úraz i nemoc) - od 2. stupně

Respektive bych to otočil - nejdříve postavil invaliditu a pak doplnil trvalkama podle fin. možností...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod marlek 15. 9. 2012 20:28

fantucci ... rocnik 88 a povolani grafik.

jeste jsem zapomnel dopsat, na jakou dobu je pripadne pojištění vhodne podepsat?
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 18. 9. 2012 18:28

No s tou dobou a tím spíše u rizikového ŽP to nebude tak jednoduché kvůli systému zprůměrovaného pojistného(předplácení).
Jeden úhel pohledu je chápat to pojištění jako náhradu za případný výpadek příjmů a pak tedy zohlednit nějakou dobu produktivního věku...
Nebo to sepsat podle aktuálních potřeb na nějakou kratší dobu s tím, že pak se sepíše případně nová pojistka. Která ale bude pochopitelně nákladnější a vstupuje do toho riziko zhoršení zdr. stavu a případné nepojistitelnosti.

Obávám se ale, že s těmi koníčky bych nejdříve vůbec pátral, kde mě pojistí a až potom řešil druh pojistky(některé rezervotvorné pojistky vyjdou při minimalizaci spořící složky dokonce s nižším měsíčním pojistným než rizikové)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 20. 2. 2013 11:37

Dobry den,mam IZP Flexi INVEST od roku 2006 do ted mi ho prizivoval pouze zamestnavatel.
Chtel bych si nastavit rizika TNU pro me + 1dite.
Muj problem je v tom ze si nejsem jisty jestli tuto zmenu (TNU) mam provest v tomto pojisteni-F. INVEST.Nebo mam F. INVEST pres Inspiral prevest na soucasne novejsi pojisteni-IZP Flexi.
Muzete mi poradit co bude lepsi?
nod32
Mírně pokročilý

Předchozí stránka