Zrušení IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2010 12:45

No urcite to nebyl prodejce , co chodi od bytu k bytu, nebo zkousi vice ci mene nahodne lovit klienty po telefonu nebo v diskusnich forech ;-).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod galan.marten 3. 11. 2010 12:58

DoubleSix píše:Zatím jsem narazil pouze na jednoho jediného "pojišťováka" nebo "finančního poradce", který ze mě nechtěl vybouchat provize na pojistkách, ale opravdu mu šlo o to mi dobře poradit. Čest mu (shodou okolností pracuje pro Partners).

Na druhou stranu jsem viděl portfolio produktů mých známých, co jim člověk od Partners sestavil, tragedie, fakt tam šlo pouze a jen o provize. Když jsem to ukázal tomu mému poradci, tak se mu chtělo buď brečet nebo zvracet, ale bohužel s tím nemůže nic dělat, nelze si v rámci Partners přebírat klienty (možná nelze ani kritizovat práci kolegů).

Jasně, běžně si se známými ukazujete pojistné smlouvy. To můžeš vykládat tak leda u vás doma.

Jinak lidi vlastně nemají zájem o dobré rady, pozoruju to i u svých vlastních klientů (řada z nich je zděděných), nejmíň polovina z nich si raději bude platit sračky, protože je to pro ně pohodlné, zaběhané. A to platí i pro samotné agenty, mnoho z nich skutečně nemá ani elementární znalosti o světě financí, v podstatě je toto téma nezajímá (spoří si přes ižp atd.).
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2010 13:55

galan.marten píše:Vy jste teda parta pakošů. Podle vás Škodu Auto nebo Temelín pojistili zoufalci, kteří mají na hony daleko k nějakým znalostem.

No kuwa, ten, co tohle pojistil, musel dostat takovou provizi, že už do smrti nemusí máknout :D . BTW seš si jistej, že je to všechno pojištěný u jedný jediný pojišťovny a bez zajištění :roll: ? Nebo se pokoušíš srovnávat jablka s hruškama?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 11. 2010 14:31

galan.marten píše:Jasně, běžně si se známými ukazujete pojistné smlouvy. To můžeš vykládat tak leda u vás doma.
Člověče, kde ty ses tady vyloupnul. :hm . Jsi hochu vedle jak ta jedle.
Moje známá mě požádala, abych se podíval na jejich finanční hospodaření, protože se jim zdálo, že utrácí příliš mnoho a hodně platí za různé služby. Nemám potřebu studovat finanční situaci cizích lidí, ale když známá pochopila, že se v oboru orientuji a nebuduji jí vnucovat pojistky, tak mě požádala o pomoc. Tak jsem to vzal stejnou metodou jako "finanční poradci" (prodejci pojistek).
Výsledek :
- změna banky
- doplacení jedné půjčky
- zastavení 2 plateb do fondů
- snížení jedné pojistky

Je mi šuma fuk, jestli mi věříš nebo ne. Já jsem si obrázek o práci některých lidí od Partners udělal, a to mi stačí.

Myslím si, že pánové Kohout a Prouza by se měli podívat na Vaše příspěvky zde na fóru a na dalším školení zahrnout pár kapitol ze slušného chování a efektivní komunikace. Moc by Vám to prospělo ;-)

galan.marten píše:Jinak lidi vlastně nemají zájem o dobré rady, pozoruju to i u svých vlastních klientů (řada z nich je zděděných), nejmíň polovina z nich si raději bude platit sračky, protože je to pro ně pohodlné, zaběhané. A to platí i pro samotné agenty, mnoho z nich skutečně nemá ani elementární znalosti o světě financí, v podstatě je toto téma nezajímá (spoří si přes ižp atd.).
To máš bohužel pravdu. Kvalita poradců i klientů je mizerná (ikdyž pro bouchače pojistek je mizivá finanční gramotnost klientů ideální, přímo nutná podmínka pro jejich existenci). Jestli se to někdy zlepší, tak to bude ale trvat hodně dlouho.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2010 15:32

galan.marten píše:Jasně, běžně si se známými ukazujete pojistné smlouvy. To můžeš vykládat tak leda u vás doma.

A proc ne? Kdyz lidi klidne odhali sve financni toky pred naprosto cizimi lidmi (prodejci), proc by neukazali,smlouvy lidem, ktere znaji a kterym duveruji?
V me byvale praci me pozadal o posouzeni smlovy svych rodicu muj sef.
Obcas mi nejaka ta smlouva pristane mailem od uplne ciziho cloveka.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 3. 11. 2010 16:20

myslím, že po mailu se finance řešit nedají..... Já osobně bych se ani neodvážil posoudit smlouvu člověka bez toho, aniž bych se dozvěděl co nejvíce informací o jeho celkové situaci.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2010 16:26

vladimir.svorba: já osobně bych an inestál o to, aby mi cizí lidé sami od sebe posílali smlouvy a čekali, že jim zadarmo a dobře poradím. a dost pochybuju, že o to stojí Patrik. Ale na druhou stranu je holt poměrně známý, má všude uvedený kontakt, tak se mu lidi ozývají. Když to vezmu podle mých zkušeností z jiných fór, tak si to docela dovedu představit....
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod T.E.CH 17. 12. 2010 20:40

Na jak nejkratší dobu lze izavřít IŽP.Jde mi o to, že by se tam převedli peníze z jiné životky(která by měla trvat ještě 2O let), aby nemusel dodaňovat.
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 17. 12. 2010 21:08

Nejkratší doba uzavření IŽP je 5 let, ale doba aby se nemusela dodaňovat je do 60 let věku - platí zároveň.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levapn 22. 12. 2010 00:14

ajax1 píše:Dobrý den,bohužel jsem se nechal zlákat a chytit do stádečka ovcí finančního poradce společnosti Partners For Life Plannig.Znáte to když ptáčka chytají... .Můj současný finanční plán je vzít si v nejlišší době hypotéku nebo SS.Na doporučení poradce jsem si uzavřel investiční životní pojištění (Aegon Invest Live),které mi mělo řešit pojištění při hypotéce a zároveň spořit a po určité době umožnit z výnosů umořit zbývající hypotéku a samozřejmě tvořit životní pojistku.Konkrétně se jedná o 1100 za měsíc, pojištění na 1 000 000 do věku 75.

Ted vidím,že to byl velmi špatný krok.Jednak na mých příjmech zatím nikdo není závislý(zatím není manželka a děti a je mnohem efektivnější většinu volných prostředků vložit do hypotéky nebo SS,protože těžko bude investice lepší než úrok z úvěru.Je mi i jasné(pozdě) že i za deset let nemám jistotu,že budu mít v IZP to co jsem tam vložil.Jako spořící produkt je to krajně nevýhodné.Pojištění chci řešit v budoucnu rizikovou pojistkou a až budu mít přímo potřebu být pojištěn.

Po pečlivém zvážení pojistku ruším výpovědí.Vím že,výpověď musím poslat pojistiteli do 6 týdnů před uplynutím pojistného období.Mám běžné měsíční pojistné období a pojistná smlouva byla uzavřena před rokem a půl - tedy žádné odkupné.Mimochodem nedělám si iluze že by v horizontu 2-5 let odkupné pokrylo více jak čtvrtinu vložených pěnez.Nerad bych teď udělal nějakou formální chybu nebo špatný postup.Prosím Vás o radu na co si mám dát pozor zejména při posílání výpovědi a zda následně dostanu akceptování od pojišťovny.Poslední pojistné chci zřejmě zaplatit opožděně tak do jednoho měsíce doufám, že v tom nebude problém.Dále mi není jasné případné dodaňování.Mám normální pracovní poměr a pojistné si odečítám od daní.Není mi jasné zda budu muset daňovou úlevu vrátit?Zcela nechápu mechanismus vrácení.To jako pojišťovna upozorní zaměstnavatele nebo finanční úřad, že je zrušena pojistná smlouva a já budu mít povinnost vše vrátit a nebo se musím přiznat v daňovém přiznání.
Předem děkuji za informace.

P.S. Hloupost byla uzavřít IŽP,větší je jí teď rušit a největší by byla platit jí až do 75.Moje škola života.

Pokud ještě hypo nemáte, proč IŽP? To snad sjednat až po schválení hypotéky - úvěru?
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bart.homer 29. 12. 2011 16:51

Prosím o radu. Též jsem podával výpověď IŽP a chtěl bych od Vás potvrdit, zda jsem učinil správně nebo zda v tom mám nějakou chybu.

Výroční den založení IŽP je 1.března.
Běžné pojistné období je měsíční. Platil jsem každý měsíc trvalým příkazem z bank.účtu.
Odečetl jsem 6 týdnů na výpovědní lhůtu, resp. 6x 7 dnů= 42 dnů.
Dle kalendáře na rok 2012 jsem to dopočítal, že bych do výpovědi měl napsat nejpozdější datum: ke dni 19.ledna.

Výpověď na pojišťovnu jsem odeslal s předstihem a to už někdy kolem 10.prosince. Bohužel se domnívám, že jsem do výpovědi napsal místo zrušení ke dni: 19.ledna, datum 14.ledna což je o 5 dnů výpovědní lhůta jako by prodloužená.

Má to nějaký vliv ???
A mohu od pojišťovny čekat nějaké vyrozumění ???
Díky moc za odpověď.
bart.homer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 12. 2011 18:04

Nějak jsi to překombinoval... Výpověď bude účinná ke dni výročí smlouvy a je ji nutno podat nejméně 6 týdnů předem, psát tam nějaké datumy (navíc blbě) nemá žádný smysl.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 12. 2011 18:09

Presne tak, prvni mozne datum zaniku smlouvy je posledniho ledna. Ted zalezi na tom, jak se k tomu pojistovna postavi, jestli bude delat, ze tam zadne datum neni a smlouvu zrusi k tomu poslednimu lednu, nebo celou vypoved vrati jako chybnou.
Kazdopadne je zde jeste jedna podstatna vec, lhuta se pocita od chvile, kdy je vypoved pojistovne skutecne dorucena, proto kdyby se psani ztratilo na poste, neebo ho posta dorucila se zpozdenim, tak se to opet posouva.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bart.homer 29. 12. 2011 18:27

Dobře, tak jak tedy z toho můžu nyní vybruslit ven ??? Smlouva se dá zrušit buď k datu výročí smlouvy (1.března) a nebo k poslednímu dni pojistného období, což v mém případě je 1 měsíc, když jsem to platil měsíčně. To jsem snad ještě doufám pochopil správně.. :hm Tohle je ta podstata věci.

Mám tedy vyčkat na reakci pojišťovny nebo sepsat novou výpověď, kde již samozřejmě nebudu uvádět žádné datumy a zašlu jim to doporučeným dopisem tak, aby to oni dostali aspoň 6 týdnů před posledním dnem pojistného období ( posledním dnem každého kalendářního dne )

Ono není zrovna lehké si to poskládat dohromady z té pojistné smlouvy a jejich podmínek napsaných malým písmem.... 8-S
bart.homer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 12. 2011 19:00

Kdyz to posles ted, tak je do posledniho ledna uz pozde. Doporucil bych dojit na pojostovnu a tam se informovat, jestli vypoved uz dostali (mohli by mit zaneseno v systemu) a pripadne ji tam na miste sepsat (a nespolehat na postu)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka