Partners kontra OVB

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2009 15:03

Tohle je opravdu stěžejní problém, jestli podání psal přímo ten, kdo byl na návštěvě u klienta a nebo ten to jenom naprášil na vedení, které podání sepsalo.
Trochu jsem prohledal - a ano máš pravdu, přímo u klienta byla jiná osoba - ženská, ta to pak naprášila vedení a podání potom podal pan Prouza; protože pokud by to podal "běžný agent" byla by daleko menší pravděpodobnost úspěchu.

Hlavní problém je v tom, že jsou klienti zneužívání ke konkurečnímu boji mezi těmito dvěma firmami. OVB obchází/obcházela klienty těch, kteří přešli k Partners a snaží se je přesvědčit k rušení smluv (aby lidi z Partners museli vracet provize), no a Partners zase nevynechá žádnou možnost si na OVB nějak přisadit. Ten, kdo na to dojede je bohužel klient o kterého v této kauze vůbec nejde a je všem ukradenej.

Takže momentálně je ve vzduchu žaloba OVB na Partners a nejpíš na sebe odveta nenechá dlouho čekat. Partners zase umí jednu věc - umí se dostat do médií a na různé vlivné posty a využívá toho. Myslím, že tyhle dvě společnosti si nemají co vyčítat.

Náhodou jsem se dostal na "nábor nováčků" od Partners - ne, neměl jsem zájem u nich pracovat, kolega z bývalé práce, co mě tam nalákal mi na rovinu neřekl o co jde, říkal, že jde o školení o pojištění a já doufal, že se tam dozvím nějaké nové, zajímavé informace, že to bude něco podobného jako semináře ING, ČSOB, FIO a pod. Celé školení začínalo obrázkem BMW přes celou stěnu, které dozajista všichni budou brzo mít, následovaly obligátní kecy o Kyiosakim, atd. Takže naprosto stejné jako v jakékoliv jiné podobné společnosti.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod majka0001 22. 3. 2009 16:07

Tak nevím co si mám o p. Chrzovi myslet. Jednak všechno ví, všechno zná. Pojišťováka by nikdy dělat nešel, protože je to odkladiště neschopných lidí, nabídky odmítá, ale jinde zase napíše, že na školení rád chodí, aby se dozvěděl co je nového. Není Vám to hloupý?????? Na co to pak využijete? K práci ne a k tomuhle tlachání na netu za Vás pojišťovny platí peníze? To školení stojí peníze, které si pak pojišťovny vyučtují na smlouvách klientů. Vy a Vám podobní zapřičiňujete, proč si pojišťovny strhávají takové sumy z plateb. A docela by mě zajímalo, jak se máte v práci. Jak tak sleduji různé weby - nejen tento, ale i např. měsec, tak se mi zdá, že tlacháním strávíte většinu své pracovní doby. Buďte zdráv a už se na ty blbý kecy vykašlete.
majka0001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2009 17:03

Finance jsou můj koníček, tak se o ně zajímám stejně jako se jiní lidé zajímají třeba o auta a to je nejen nechtějí prodávat, ale třeba si nikdy ty vysněné modely ani nekoupí. Získání nějakých informací nikdy nikomu neublížilo.
Prostě jsem se zatím v každém zaměstnání tak trochu "nakazil" oborem, ve kterém jsem dělal. V prvním to byly finance a ve druhém to byly hodinky :D
Na to "školení" jsem se nijak nehrnul, byl jsem na něj přímo pozván (a bylo mi zatajeno o co ve skutečnosti jde). A nikdy jsem netvrdil, že všechno vím a znám.
V práci jsem placen od toho, aby systém, o který se starám, fungoval - a když funguje, tak buď můžu čučet z okna, nebo surfovat na Internetu. Na druhou stranu občas pracuji i o víkendu, když je nějaký problém (bez nároku na nějakou odměnu navíc k základní mzdě; chtěl jsem původně napsat zdarma, ale myslím, že mám docela slušný plat na to abych použil spíše "v ceně"). A protože to zvládám celkem bez problémů mám i dost času k tomu vybavování se :D. Kdo bude mít dojem, že jsou mu moje kecy užitečné, tak si je přečte a kdo ne, tak ať je nečte. Já budu spokojen, když si aspoň těch pár lidí, co tyhle diskuse čte, třeba jen pořádně přečte smlouvu, co podepisují. V čem je problém?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 22. 3. 2009 19:30

PatrikChrz: no problem je v tom, ze tu hatis praci ruznym "podrztaskam" z pojistoven a jinych "firem", kteri tu nahani klienty :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 3. 2009 19:45

S474N: Když někdo napíše, že když se agentka poradkyně z Partners snaží pomoci poškozenému klientovi a oznámí vzniklou situaci vedení společnosti agentů, že se jedná o naprášení na vedení a tento pisálek to bere jako konkurenční boj a ne jako ochranu klienta, tak takový pisálek po psychické stránce nebude v dobrém stavu....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2009 22:06

30kveten2004: oznámení na AFIZ bylo v pořádku. V pořádku ale už nebyly články psané lidmi spojenými s Partners v médiích (investujeme.cz, E15).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LifeFinance 27. 3. 2009 13:04

Musím se smát pánům Chrz a Ruprecht, to co vymyslíte nemá chybu:)
Moderátor komunikuje věci o kterých neví zdale nic...s tím Prouzou jste mě dostal.
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 3. 2009 16:27

LifeFinance: Zřejmě mi něco uniklo... Co jsem vymyslel? Já tu pouze presentoval svůj názor na pojišťováky. Chápu, že lidi "z branže" to nepotěží, když na ně někdo kouká skrz prsty, ale bohužel zatím mne nikdo nepřesvědčil o něčem jiném, ať se jednalo o pojištění domácnosti, životním pojištění, nebo o finančním poradenství. A to včetně vás osobně. Myslím, že podobné posměšné poznámky zde nejsou na místě. Pokud máte jiný názor, můžete jej zde presentovat, ale vyvarujte se poznámek o diskutérech samotných.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 27. 3. 2009 17:02

Ruprecht001 píše:Já tedy nevím, oč se přete pánové ;-) Podle mého soudu jsou jedni za 18 a druzí bez 2 za 20. Nechci říkat, že většina, ale nemálo lidí bylo nejdříve v OVB a pak v Partners a časem budou zase pod jinou hlavičkou a neviděl bych to tak, že to bylo proto, že se jim v OVB nelíbily ty či ony praktiky, ale spíše proto, že přelétavci čují příležitost dostat se na vyšší posty v nové struktuře, neb v té stávající už pro sebe moc šancí nevidí.

Bavím se tím, jak ti přelétavci jdou do Partners kvůli vyšší pozici. Snad každý z těchto firem ví, že kariéra v Partners je daleko náročnější a složitější. Proč by tedy odešli do jiné firmy, kde by nesplnili nároky na stejnou pozici a spíš by si ublížili. Proč by šli do Partners, kde dostanou nižší provize a jejich výkon se kontroluje? To mě nedává smysl.

Vaše názory jsou z drbů a předpokladů, které čtete v internetových diskuzí, ale skutečnost je jiná...:)
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 3. 2009 21:26

LifeFinance: Já jsem za svůj život prošel několika firmami a tak mohu mluvit ze své vlastní zkušenosti a ta je taková, že v zaběhnuté firmě (společnosti) jsou dána pravidla pro postup, čím má firma delší historii, tím obvykle déle trvá, než se člověk propracuje na vyšší pozici. Pokud někdo začíná od píky v dané firmě, trvá to dost dlouho. Mnohem lepší je, dostat se do firmy přímo na vyšší pozici a začínat tam. Ostatně, tohle potvrdí každý personalista, že zaměstnanec má šanci na vyšší post a vyšší plat spíše na NOVÉ pozici, než žádat postu a zvýšení platu na staré. Navíc Partners jsou typická "truc" firma, kam především odešli ti, co nabyli spokojení v předchozí společnosti. Někdo může říci, že nebyli dostatečně oceněni, byli jim házeny klacky pod nohy, byli nuceni dělat něco, co se jim nelíbilo apod. Každá strana to bude presentovat jinak.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 3. 2009 08:29

Souhlasím s Ruprechtem - já jsem zatím vystřídal pouze 3 zaměstnání a vždy jsem nastupoval za lepších podmínek a rychleji se mi zvedal plat než těm, kteří tam již rok, dva byli (a samozřejmě lepších podmínek než v tom předešlém). Je to bohužel "nemocí" zaměstnavatelů u nás, že jsou ochotni více ocenit nové síly, pokud je přetahují odjinud / popř. získávají klasickým náborem než ty, které ve firmě již nějaký ten pátek jsou. Bohužel toto platí i ve vztahu prodejce/poskytovatel služeb - zákazník. Prostě "za věrnost/píli,.." se u nás moc neodměňuje.

Že by se Partners něčím lišili jsem si nevšiml. Speciálně ono "školení" mě v tom utvrdilo. Během cca hodiny a deseti minut tam nebylo řečeno absolutně nic o produktech, způsobech prodeje, firemní strategii, pořád se jen omílalo jak bude super "dělat na sebe", jak se strašně ušetří na daních, jak se nás zaměstnavatelé snaží sedřít z kůže a že tady si všichni vydělají velké peníze. Jak to pokračovalo, nevím, protože po pár "dobře mířených" dotazech a připomínkách jsem byl požádán, abych odešel :D

A samozřejmě i v Partners platí podmínka "minimálního obratu", tedy určitého nutného množství dosažených bodů, jinak agent končí :D

Tohle je výňatek z článku na webu Partners, kde zdůvodňují svůj rozchod s OVB:
Nádražák v mercedesu.
OVB byla historicky založena na tom, že si spoluprací s ní přivydělávají maminky na mateřské, instalatéři či kadeřnice. Profesionálů, kteří by se prodeji finančních produktů věnovali na plný úvazek, byla vždy ve firmě, ať již v ČR nebo v Německu, menšina. „Byl jsem se podívat na jednom jejich motivačním setkání. Na pódium vylezl chlap, který ukazoval klíčky od auta a na plátně za ním byl Mercedes třídy S. Ten muž vyprávěl, že býval nádražákem a teď je díky OVB milionářem. Ostatní pobízel, ať jsou také tak úspěšní jako on, a auditorium mu nadšeně tleskalo. Bylo to trapné,“ řekl týdeníku EURO šéf jedné z tuzemských pojišťoven, který si nepřál být jmenován, protože OVB prodává velkou část produkce jeho ústavu.

Pokud zaměním klíčky od Mercedesa s obrázkem BMW a nádražáka za studenta, tak to naprosto sedělo na "školení" Partners. Rozdíl nevidím veškerý žádný.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 28. 3. 2009 17:34

Ruprecht001 píše:LifeFinance: Já jsem za svůj život prošel několika firmami a tak mohu mluvit ze své vlastní zkušenosti a ta je taková, že v zaběhnuté firmě (společnosti) jsou dána pravidla pro postup, čím má firma delší historii, tím obvykle déle trvá, než se člověk propracuje na vyšší pozici. Pokud někdo začíná od píky v dané firmě, trvá to dost dlouho. Mnohem lepší je, dostat se do firmy přímo na vyšší pozici a začínat tam. Ostatně, tohle potvrdí každý personalista, že zaměstnanec má šanci na vyšší post a vyšší plat spíše na NOVÉ pozici, než žádat postu a zvýšení platu na staré. Navíc Partners jsou typická "truc" firma, kam především odešli ti, co nabyli spokojení v předchozí společnosti. Někdo může říci, že nebyli dostatečně oceněni, byli jim házeny klacky pod nohy, byli nuceni dělat něco, co se jim nelíbilo apod. Každá strana to bude presentovat jinak.

Jenže tady se nejedná o zaměstnance:-)
A pokud je podle Tebe Partners "truc" firma, tak jsi nám dokázal, jaký máš přehled o poradenských firmách :-D :-D :-D
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 3. 2009 19:07

30kveten2004: vam? To je vas tam vic nebo jen tak pouzivas plural majesticus?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod mlaskac 28. 3. 2009 20:22

no v partners je na obrazku lexus 600lhs :)
mlaskac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 3. 2009 08:10

30kveten2004 píše:Jenže tady se nejedná o zaměstnance:-)

"De iure" sice nejde o zaměstnance, ale způsobem spolupráce se to zaměstnavatelskému poměru velmi podobá. Většina agentů pracuje v režimu "Podřízený pojišťovací zprostředkovatel ", kde je povinna plnit příkazy svého "nadřízeného".
To že chtějí ušetřit na daních a proto pracují na ŽL je věc jiná - prostě to připomíná klasický "švarc systém".
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka