Jak se dá prodat životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2009 20:42

Bohužel klasika - aby nepřišli o provizi při předčasném zrušení, donutili jí podepsat ten dluhopis.
Když pojistku zruší, budou ho po ní vymánat. Jediná šance je podat trestní oznámení na policii, ovšem důkazní břemeno bude na ní :(

Druhá varianta je platit :(

To je tak když někdo nezná cenu vlastního podpisu :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Julča 28. 12. 2009 21:03

Vážně neexistuje jiné řešení?Co se spojit s ČPP a nahlásit jim jak byla a za jakých podmínek tato životka uzavřena a upozornit je na práci IPF a kontaktovat pobočku IFP v Olomouci pro kterou tento človíček pracuje a řešit to pomoci e-mailu jinak totiž na ně není spojení a vysvětlit jim vážnost situace a možné další kroky(policie a stížnost na ČNB)?Ona Nemá z čeho splácet je na neschopence s 5000 měsíčně,bojím se aby si ještě něco neudělala.Je na tom dost špatně a já ji slíbila pomoc a teď nevím jak to udělat.Zapoměla jsem napsat,že na vypovězení životky má do 15.1.2010 čas.Jedno storno jí ten finanční poradce již udělal ale zjistila jsem že ji tam napsal špetné číslo smlouvy,dost divný né?Jen se ptám byl to záměr nebo jen chyba?Takže je výpověď smlouvy neplatná!Její kamarád udajně za ní zaplatil první splátku životka 2000 aby ji jako pomohl ale nemá od ní žádný doklad a ona také né.Kdo dokáže,že tu platbu poslala ona?Víc toho už nevím.
Julča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2009 21:20

Podle mého názoru s tím pojišťovna nebude chtít nic mít - ona je potřebuje víc, než oni jí, potřebuje ty pojistky prodávat, oni můžou prodávat pojistky kterékoliv pojišťovny. A i kdyby, jediné, co může udělat je pojistky zrušit, ale s dluhopisem nic neudělá, oni ho prodají nějaké vymáhací agentuře a ta na ní pošle exekutora.

Jediná šance je dát si s tím výtečníkem sraz před policejní stanicí s tím, že když nepřijde, podává trestní oznámení (pak ho ale opravdu musí podat).

Na nějaké "milosrdenství" a "dobrou vůli" může rovnou zapomenout. Tihle lidi v tom umí chodit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Julča 28. 12. 2009 21:31

Máš pravdu,osobně mu zavolám a domluvím s ním schůzku.Pokud nepříjde vezmu Milušku na policajty a podáme trestní oznámení.Jiné řešení asi není.Děkuji za radu.
Julča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quido123 30. 12. 2009 09:25

4Julča - v případě tr. oznámení na PČR nebude důkazní břemeno na ní, nepůjde o žalobu v občanskoprávním řízení, ale o trestní řízení, kdy důkazy bude shromažďovat a posuzovat policie. Ale s největší pravděpodobností bude tr. oznámení odloženo podle § 159/1 TŘ - nejedná se o tr. čin (zřejmě se neprokáže naplnění skutkové postaty nějakého tr. činu - podvod, vydírání atd.) - pokud v tom ti lidi "umí chodit", tak nebude jednoduché (zda-li vůbec možné) prokázat, že ji k podpisu nějak donutili, nebo ji prokazatelně podvedli. Samozřejmě je rozdíl mezi hlediskem morálním a trestněprávním, bohužel. Jinak, spíš než platnost a zrušení životky s ČPP, je potřeba řešit zrušení smlouvy s iFP - v té se jedná o 48.000,-, a ještě - jako formu má ten "dluhopis" ? je to podepsané uznání dluhu, nebo klasická směnka ? kdyžtak napište SZ. ..držím palce.. :-)
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 30. 12. 2009 11:15

Tyto firmy mají své smlouvy velmi dobře vypracované. Je to stejný princip, o jakém se psalo již snad milionkrát, v televizi je reportáž skoro každý měsíc. Je jedno, jestli je to IFP, nebo EF (Eurofinancial), AMV Group, Money Group apod. Pokud nedojde k dohodě, tak nepomůže ani trestní oznámení. Nevím, zda to tu zaznělo, ale v 99% jsou takové smlouvy sepisovány se zájemci o půjčku a i já jsem zde již psal, že ačkoli dotyčného klienta, který se ke mě dostane ve fázi před podpisem upozorním, že je to podvod, tak mi nevěří a smlouvu podepíše (a následně si přijde stěžovat). Podle mě to nemá vůbec cenu řešit. Zajímavé je, že každý si na netu stěžuje, jak byl podveden, ale že by ten samý net využil před podpisem vlastní blbosti a našel si informace o takové firmě, to ho nenapadne.
P.S. Pro Patrika: Po více než 2 letých zkušenostech s klienty takových firem, kteří po mě chtějí jen řešit následně vzniklé problémy(zadarmo), ale poradit si nechat stejně nechtějí budu v těchto případech "ten zlej".
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 30. 12. 2009 11:51

Prosím Vás ... zdravotní stav Vaší známé má u této smlouvy IŽP malý význam neboť toto IŽP je především spořící .
Vaše známá podepsala smlouvu určitě kvůli výdělku. Jestli se chcete sejít a probrat celou věc jsem Vám k dispozici. Pokud ovšem chcete IFP zde špinit nemohu Vám v tom zabránit ...
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 30. 12. 2009 12:04

TO RomanovCZ: pokud je podle Vás běžné sepsat smlouvu o spolupráci a zároveň podepsat směnku nebo smlouvu o dluhu ve výši 48.000,-Kč, tak Vás upozorním, že to tedy vůbec běžné není. A že firem pracujících v oblasti financí jsou tu tisíce, tak tyto praktiky využívá řádově tak 1%. Jsou to firmy, které nemají svým poradcům co nabídnout, krom toho, že do takového letadla zapojí další a z toho důvodu mají potřebu takové smlouvy se svými poradci sjednávat. O špinění bych řekl, že tu nejde, je to skutečně podvod. Pokud se tu chcete vymlouvat na nutnost proškolení, zvyšování kvalifikace apod, tak věřte, že produktová školení ve všech solidních firmách zajišťují zástupci příslušných pojišťoven a bank a jsou vždy ZDARMA. Jediná školení, která ve vlastní režii tyto firmy zajišťují jsou prodejní dovednosti - a ty jsou motivovány POUZE na získání dalších oveček, popř. jak UKECAT klienta. Neznám zákulisí firmy IFP, popisuji zde praktiky firem, které pracují podle scénáře popsaného Jučou. V solidní firmě se také neuzavírají smlouvy ZA KAŽDOU CENU, ale s ohledem na potřeby klienta či rodiny. V každém rozumném člověku by měl požadavek na platbu předem za něco, o čem nic nevím vzbudit nedůvěru.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 12. 2009 12:10

který pako sem přitáhlo Romanova? Ano, koukám se na vás dva, 4honzo a myšpulíne....
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 30. 12. 2009 12:44

Víte když mám za tu stejnou práci dostat 1500,- Kč za smlouvu s možností storna tak se nemusím k ničemu zavazovat ... za 12000,- za smlouvu bez rizika že vznikne storno už ten závazek vzniknout musí ...

Vy umíte perfektně ukecat každého aby radši neobchodoval ....
uvědomujete si že tím škodíte lidem co mají vůli něco dělat?
Ale to by někdo mohl vydělat víc než Vy a to nemůžete dopustit ....
Já ve Vašem oboru taky nelítám po netu a nepíšu Vašim klientům jak jste úžasní
jen na základě toho že někdo kdo od někoho zaslechl že někdo byl na prezentaci
sejít e se mnou nechcete nikdo ... protože pak byste si tu nemohly vymýšlet
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 12. 2009 12:56

Jestli znáš ty produkty stejně jako češtinu, tak potěš koště... Nebo tady vidíš samé ženské?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 30. 12. 2009 13:11

No právě kvůli kreté.ům jako Vy jsou lidi naštvaný na všechny, kteří v oboru pracují. A k tomu stornu - když uděláte poctivou pojistku, kterou klient potřebuje, tak storno nehrozí, ale když sjednáváte kraviny, které k ničemu nejsou, tak se potom nemůžete divit, že to nikdo platit nechce. Sorry, ale co to je "spořící pojistka"? Pojistka je od slova pojistit se - to jest zajistit se proti případným nenadálým okolnostem. Jsem zvědavý, kdy někdo vymyslí ještě spořící povinné ručení - to tady taky na trhu chybí a určitě se najde spousta blb.ů, kteří se nechají za 20-ti násobek běžného pojistného třeba ukecat. To je kravina, co?
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Julča 30. 12. 2009 14:51

Chtěla jsem se sejít se zástupcem který tyto smlouvy a nesmlouvy sepsal ale on odmítl,prý mu tu jeho šéfová nedoporučila,už to svědčí o nekorektnosti IFP.Poslala jsem s kamarádkou výpovědi na IFP a ČPP kde jsem okopírovala vše co měla v ruce,dále navštívila pravnika který řekl,že není nic ztraceno protože kámoška má svědka před kterým podepsala prázdné smlovy,jen se ptám pane Romanove.Jak je možné,že kamarádka nemá žádnou kopii onoho dluhopisu?Může mít klient u vás dvě IŽP a v případě jeho umrtí dostane peníze opět on.Jak můžou být vyplaceny peníze člověku který je po smrti? Profesionálové u vás opravdu nepracují.Teď zbývá pouze zajít na policii a napsat stížnost na ČNB,také jsem přemýšlela o ČOI,když cirkus tak veliký.Teď scháním lidi kterým pán Paďera také tímto způsobem sjednal smlouvy.Na co máte zdravotní dotazník když není vůbec podstatný a paní s onkologickým nálezem může být u vás pojštěna,chápu vždyť u vás jde o spoření!Ona vám bude posílat 2000 měsíčně na nějaké podílové fondy v zahraničí,které jsou opravdu prapodivné a kdyby náhodou umřela nasype vám za tu dobu dost a po smrti dostane podle vámi uzavřené smlouvy opět ona(nebožtík).To je logika nebo záměr,kdo to vůbec u vás pracuje za lidi?Ono vlastně nejde o prestiž IFP vždyť vy jste tam přišli všichni zbohatnout.Tak vám opravdu držím palce protože takových snílků je doufám u nás v republice už pomálu.
Julča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 12. 2009 15:09

Tak tohle je tak trochu páté přes deváté
Julča píše:Chtěla jsem se sejít se zástupcem který tyto smlouvy a nesmlouvy sepsal ale on odmítl,prý mu tu jeho šéfová nedoporučila,už to svědčí o nekorektnosti IFP.Poslala jsem s kamarádkou výpovědi na IFP a ČPP kde jsem okopírovala vše co měla v ruce,dále navštívila pravnika který řekl,že není nic ztraceno protože kámoška má svědka před kterým podepsala prázdné smlovy,

Asi jsi udělala vše co je možné, jen s tím trvrzením toho právníka si nejsem úplně jist. Přecejen je to jeho práce zastupovat a to i ztracené případy, on dostane zaplaceno v každém případě.
Julča píše:jen se ptám pane Romanove.Jak je možné,že kamarádka nemá žádnou kopii onoho dluhopisu?

Důležité je, že dluhopis má věřitel, dlužník kopii mít nemusí.

Julča píše:Může mít klient u vás dvě IŽP a v případě jeho umrtí dostane peníze opět on.Jak můžou být vyplaceny peníze člověku který je po smrti?

To je naprosto normální. Peníze pak postupují do dědického řízení. Teď si tím nejsem úplně jist, ale mám dojem, že se rozdělují jiným způsobem, než ostatní majetek, ale to bych si moc vymýšlel. Samozřejmě běžnější je uvést oprávněnou osobu, která pak dostane peníze normálně mimo dědické řízení. Je to jeden ze způsobů jak obejít dědické řízení s jeho neopomenutelnými dědici.
Julča píše: Profesionálové u vás opravdu nepracují.

Doporučuji přečíst si ve slovníku cizích slov, co znamená slovo profesional. Je to člověk, který dělá určitou činnost za výdělečným účelem jako svoji profesi. O kvalitě této činnosti to nic nevypovídá.
Opak je amatér - ten tuto činnost dělá z lásky (předpokládám, že je to ze slova amore). Přitom jí může vykonávat daleko lépe, než leckterý profesionál
Julča píše:Teď zbývá pouze zajít na policii a napsat stížnost na ČNB,také jsem přemýšlela o ČOI,když cirkus tak veliký.Teď scháním lidi kterým pán Paďera také tímto způsobem sjednal smlouvy.

Přeju hodně štěstí, ale velkou naději tomu nedávám :( Stačí aby dluhopis prodali nějaké vymáhací agentuře, ta se bude zaštiťovat tím, že jednala "v dobré víře" a pošle na známou exekutora :(
Julča píše:Na co máte zdravotní dotazník když není vůbec podstatný a paní s onkologickým nálezem může být u vás pojštěna,chápu vždyť u vás jde o spoření!Ona vám bude posílat 2000 měsíčně na nějaké podílové fondy v zahraničí,které jsou opravdu prapodivné a kdyby náhodou umřela nasype vám za tu dobu dost a po smrti dostane podle vámi uzavřené smlouvy opět ona(nebožtík).To je logika nebo záměr,kdo to vůbec u vás pracuje za lidi?Ono vlastně nejde o prestiž IFP vždyť vy jste tam přišli všichni zbohatnout.Tak vám opravdu držím palce protože takových snílků je doufám u nás v republice už pomálu.

I osoba s onkologickým nálezem může mít sjednané životní pojištění. Např. může být v podmínkách výluka v plnění v případě smrti právě na tento nález (ale v případě smrti z jiných příčin se plnit bude), nebo bude riziková část pojištění dražší. Samozřejmě jestli zdravotní dotazník vyplnila nepravdivě, je to její hloupost. Pojišťovna pak může kdykoliv odmítnout plnění, "protože byla uvedena v omyl".
S těmi penězi po smrti jsem to vysvětlil už výše, pokud neuvede oprávněnou osobu, stanou se předmětem dědictví jako jakýkoliv jiný majetek.
To že se tahle práce dělá většinou pro peníze je snad jasné, do pojišťovnictví nikdo nepřišel zchudnout. Stačí se přijít podívat na "nábor nových pracovníků" podobných společností, skoro všude je to stejné - vytvoříte si nezávislý příjem, budete vydělávat kolik chcete,...
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 30. 12. 2009 15:28

"To že se tahle práce dělá většinou pro peníze je snad jasné, do pojišťovnictví nikdo nepřišel zchudnout. Stačí se přijít podívat na "nábor nových pracovníků" podobných společností, skoro všude je to stejné - vytvoříte si nezávislý příjem, budete vydělávat kolik chcete,..."

Ježíši Patriku, ukaž mi prosím Tě jakoukoli činnost, povolání, profesi (Tedy kromě Ježíška, Santy Clause, Dědy Mráze), která se nedělá pro peníze. Nebo si snad myslíš, že pekař vstává ve 2 ráno jen proto, že ho to baví?
Naučme se rozlišovat kdo co dělá s dobrým a kdo se špatným úmyslem. I ty pojistky jsou potřeba a znám dost lidí, kterým v případě nenadálého úmrtí v rodině pomohly. Ale to tu meleme neustále dokola.
papshop
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka