Jak se dá prodat životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2010 08:54

RomanovCZ: je od tebe krasne, ze se podepises. Zvlaste kdyz uz tvoje jmeno tu lita i jinych kauzach :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod quido123 24. 2. 2010 14:30

pro RomanovCZ - samozřejmě vím, co znamená zkratka SZ a ujišťuji Vás, že nebýt Vašeho způsobu debaty, nikdy bych takovou konverzaci nezveřejnil. Překvapuje mě, že zrovna někdo zastávající praktiky IFP, mluví o etice a logice. Už jen to, že IŽP si troufáte nazývat SPOŘENÍM !!! To je skutečně nehoráznost ! Jistě, je to INVESTIČNÍ, ale POJIŠTĚNÍ, na to laskavě nezapomínejte, a když jste takový zastánce etiky a opovažujete se někoho moralizovat, tak tuto skutečnost také pravdivě říkejte všem Vaším "klientům"! Není problém na netu najít skutečnou časovou výnosnost tohoto konkrétního produktu a jistotu fondů, do kterých je investice rozmělněna. A tato skutečnost bude stejná, pokud bude referent referentem nebo diletantem, na tom se nic nezmění. Další praktiky skutečně závisí na lidském faktoru, ale podle ohlasů klientů to vypadá tak, že na jednoho "referenta" připadá nejméně deset "diletantů". Pokud se i za těchto podmínek nemáte za co stydět, tak se tomu říká "hroší kůže". S pozdravem quido123 (na rozdíl od Vás se nepodepíšu, byť se také nemám za co stydět, ale myslím si, že jméno a schopnost stát za svými názory jsou dvě rozdílné věci.)
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 2. 2010 15:31

papshop píše:Ale co my s tím, když takového jak píšete "DILETANTA" povýšíte na referenta?

Pak denně přibývá několik nešťastníků, kteří dopadají jako zmiňovaná paní v tomto či sousedním vlákně, a na finexpertu je o čem psát.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jiří poradce 26. 2. 2010 15:08

pro RomanovCZ
Snížit IŽP z 2000,- po dvou letech na 300,-? To je největší chyba, kterou může zprostředkovatel svému klientovi doporučit. Jde vidět, že opravdu nechápete poplatkovou strukturu IŽP. Jste nezkušený, naivní a zároveň hloupý člověk. Když klientovi po dvou letech snížíte měsíční pojistné ze dvou tisíc na 300,- tak se klientovi bude počáteční ztráta kompenzovat mnohem déle. Jen tak pro zajímavost, když klient bude dávat 2000,- a bude čisté zhodnocení 6% ročně, což nebude, ale dejme tomu, tak klient bude na svém za 11-12let. A to platí měsíčně 2000,- po dobu 11-12let, pokud bychom úložku ponížily na 300,- již za dva roky tak si zkuste zhruba spočítat kdy bude klient na svém. Pane opravdu mě zde bavíte. Vaše neinformovanost je vskutku veliká. Uvědomte si, že u Jistoty (IŽP) první 4roky jsou nejvíce nákladné, teda mimo poplatku za správu fondu, který z dlouhodobého hlediska nejvíce ovlivňuje naší výnosnost. Pokud Vaše firma dostane provize z 2000,- tak snížená úložka na 300,- bude ztrátu mnohem déle kompenzovat. A jestli celková provize činí kolem 180 -200% z ročního pojistného (až 48000,- ) za jak dlouho si myslíte, že měsíční úložka 300,- kompenzuje tuhle ztrátu? To nebudu mluvit o tom, že jsou tam i jiné poplatky, které snižují měsíční vklad. Nezapomínejte ani na inflaci, která naše peníze v tomto produktu znehodnocuje. Vaše argumenty jsou opravdu zábavné a jste zábavnější, než někteří jedinci ze společnosti ZFP. Když tomu nerozumíte tak to nedělejte, ubližujete tím jak svoji rodině tak sobě.
Jiří poradce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2010 16:51

Jiří poradce: jo jo, přesně tak. A pokud by to za pár let chtěl opět z těch 300 Kč zpátky zvýšit na 2000 Kč, tak znovu zaplatí provizi z toho rozdílu :(.
V tomhle oboru není vůbec těžké tzv. "prodělat kalhoty".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod akcius 26. 2. 2010 20:57

tak jsem vše pročetl ,a myslím,že takové firmy jako ZFP ,IFP,a z jiných oborů např. PROLUX, BFP CAPITAL a další ,vydělávají jen a výhradně na ZASLEPENOSTI lidí ,kteří jsou omámeni vidinou snadných peněz..nechal jsem se před 2 lety zlákat dobrým kámošem,vysokoškolákem,na prezentaci ZFP..no,stálo mně to 2000 kč za 1 sobotu v hotelu ,s obědem ,večeří a 1 koženou "bríftaškou" na dokumenty..a toho kámoše..ale otevřelo mi to oči..než nahánět lidi, tak jsem se radši dal na akcie,a dnes toho rozhodně nelituji..a ještě doplním: myslím,že hlavní problém je,že lidi podepisují to ,co si pořádně nepřečtou (hlavně,co je psáno tím "neviditelným" písmem,je nejdůležitější..taky u mne byl jeden "agent" s "výhodnou " nabídkou..řekl jsem mu :nechám si smlouvu den ,nebo dva a proberu to s právníkem..no,hned se rozloučil..ale chápu,že každý tohle "neustojí" a a podepíše..myslím si taky,že tady už na základních školách chybí výuka ,jak hospodařit s financemi,na co si dát pozor,základní pravidla "právního systému",atd...to by hodně pomohlo.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2010 21:26

bohužel lidé neznají cenu vlastního podpisu :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 2. 2010 21:28

svatá pravda..
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 2. 3. 2010 15:04

Jiří poradce píše:pro RomanovCZ
Jste nezkušený, naivní a zároveň hloupý člověk.

Když už tady šíříte pomluvy, mohl byste alespoň změnit kontaktní email. Je rozumné si prověřit důvěryhodnost každého diskutéra a "Baron Prášil" zrovna důvěryhodný není. Stádového človíčka to ale nenapadne a o ty Vám jde především. Aby neutekly z ohrádky produktů, které jim nabízíte vy.

Když klient chce pro IFP pracovat a táže se mne, kolik ho bude stát spolupráce v případě, že nezvládne úkol oslovit úspěšně alespoň dva známé. Táže se hlavně na to, kolik ho to bude stát měsíčně. Často i za cenu prodloužení návratnosti investice. Nicméně Vy stále odmítáte pochopit skutečnost, že naši klienti neuzavírají smlouvu za účelem se pojistit, nýbrž za účelem výdělku. Vy jim možná nabízíte za doporučení dalšího klienta hrneček nebo plyšovou hračku. My 12.000,-Kč z druhého známého a z dalších obchodů v hloubce rostoucí struktury. Vy shrábnete tučné provize jen pro sebe. My je rozdělujeme klientům.
V jakém že to městě vyhrožujete referentům IFP? Jestli jste nějakého klienta přesvědčil, že lepší bude zaplatit IFP 48.000,- a pojistit se u Vás tak klobouk dolů. Asi by si Vás měla začít všímat ČNB.
Předejděte tomuto fópá a pojďte dělat poctivou práci.
Kdy se u Vás mohu zastavit?
S pozdravem Polický tel: 724 535 531
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 2. 3. 2010 15:22

4honza píše:Pak denně přibývá několik nešťastníků, kteří dopadají jako zmiňovaná paní v tomto či sousedním vlákně, a na finexpertu je o čem psát.

Když vlákno pročtete pozorně - zjistíte, že klientka nebyla podvedena společností IFP nýbrž kamarádkou, která ji přesvědčila, že má smlouvu vypovědět s těmito důsledky:
žádný nárok na výdělek, žádná možnost platit 2000,- Kč na své IŽP, dluh vůči IFP 48.000,-
přitom mohla všechny svoje vklady zhodnocovat na IŽP a i si vydělat.
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 3. 2010 15:32

RomanovCZ: problem je ten, ze davate moznost lidem vydelat na svych znamych u produktu, ktere nepotrebuji. Tudiz je sice legalne, ale "okradate". To okradate jsem schvalne napsal do uvozovek, protoze je to prachsprosta manipulace a nic jineho. Svym prispevkem jste sam potvrdil, ze nejde o zajisteni rizika, ale vyhradne o vydelek. No alespon si to tady kazdy sam precte a udela obrazek sam.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 3. 2010 20:25

Hlavně, když bude chtít někdo prodávat pojistky, tak se kvůli tomu nemusí uvazovat na 48000 Kč, každá pojišťovna ho ráda přijme, navíc u řady z nich má po zkušební dobu zajištěn fixní plat aniž se od něj nějak moc chce :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 2. 3. 2010 20:42

PatrikChrz: jenze on nechce prodavat pojistky, on chce "triskat love". A to je prave ten zasadni problem.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 2. 3. 2010 21:00

A s takovými bojuji téměř obden. Už mám chuť je vážně nakopat do prde-e. A vážně zvažuji, že se na práci vykašlu a začnu dělat něco smyslupnějšího, než upravovat paskvily. Nebo půjdu do IFP bouchat prachy.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jiří poradce 2. 3. 2010 22:24

Pro romanov

Tak s vámi se velice rád sejdu. Vy pořad nechápete o co tady jde. Tvrdíte, že jste poradenská společnost, ale s poradenskou společností nemáte nic společného. Sám jste uvedl, že si lidé IŽP neuzavírají proto, aby se pojistili, ale aby si vydělali to mluví za vše. Vždyť Vy životní produkty nevyužíváte k tomu k čemu jsou určené, nedodržujete zákon 38. Svým lidem za 2000,- úložku nabízím 24 000,- kdežto Vaše firma pouze 12000,- to je veliký rozdíl, navíc mi lidé využívají nástroje, které jsou nedílnou součásti kvalitního servisu, dodržujeme etický kodex a všechny zákony s touto činnosti spojené. Nevím jak dlouho děláte ve finanční sféře, ale to co děláte Vy, za to bych se musel stydět. Pochybuji, že bych do Vašeho systému zapojil profíky, kteří jsou zvyklí dělat kvalitní práci za slušné provize. Nevím proč bych měl měnit mail, znají mě větší kapacity než jste Vy.

Klientovi nenabízím žádné hrnečky a podobné nesmysly. Nabízím jim kvalitní servis ( kompletní životní plán ) Proč bych měl nabízet klientům provize? Co to je za nesmysl? Kde to žijete? Klientovi kvalitními službami ušetřím statisícové a v některých případech i milionové částky. Nějakých 12 000,- je proti tomu almužna. Už si prosím Vás uvědomte, že klientům nepomáháte, ale pouze se přiživujete na nevědomostí občanu. Raději zaplatit 48 000,- než platit dalších 30let produkt, který nepotřebuji. Opravdu jde vidět, že máte mylné představy doporučuji se sejít s odborníkem, který Vám vysvětlí jak se věci mají. ČNB se bude spíše zajímat o Vás, já zákon dodržuji, o Vás se to říct nedá. Kdybych zkopíroval vaše příspěvky a poslal přímo na ČNB tak by se asi hodně divili.
Jiří poradce
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka