Jak se dá prodat životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 1. 4. 2010 16:36

quido123: Přesně tak ta tradice je dost jasná. Připadá mi to, jako když mi přišel nabízet internet pracovník firmy, která nejprve deset let kydala hnůj, pak tři roky dělala něco pro zemědělce a pak dostala vnuknutí, že počítače jsou dnes "byznys". A první co sem slyšel, že firma je na trhu 15 let a má značné zkušenosti :-D

Jinak sem se neudržel a zeptal sem se na tu kontrolu co Romanov tvrdí, že v IFP proběhla. Přikládám úplnou odpověď z infolinky ČNB:

"Vážený pane,
k Vašemu dotazu uvádíme následující.

ČNB vykonává dohled nad pojišťovacími zprostředkovateli v rozsahu stanoveném především zákonem č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví a zákonem č. 38/2004 Sb., o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ZPZ), přičemž tento dohled je vykonáván zejména v zájmu ochrany spotřebitele. V rámci tohoto dohledu může ČNB provést u pojišťovacího zprostředkovatele i kontrolu na místě, jejíž průběh se řídí zákonem č. 552/1991 Sb., o státní kontrole. U společnosti IFP Institut Finančního Poradenství a.s. neprováděla ČNB kontrolu na místě. Informace uvedené na fóru této společnost tak mohou být zavádějící, nicméně se pravděpodobně nejedná o oficiální informace této společnosti. Pokud by však společnost IFP Institut Finančního Poradenství a.s. oficiálně (např. na svých webových stránkách) nepravdivě uváděla, že byla u ní provedena kontrola, byl by to pro ČNB podnět k prošetření, neboť by zde bylo podezření na klamání spotřebitele.

K Vašemu popisu obchodního modelu společnosti IFP Institut Finančního Poradenství a.s. ČNB uvádí, že se v tuto chvíli nemůže vyjádřit k otázce, zda model nastavený touto společností je v souladu s právními předpisy. Je zde však podezření, že by se mohlo jednat o správní delikt dle § 26 odst. 2 písm. d) ZPZ („Právnická nebo podnikající fyzická osoba se jako pojišťovací zprostředkovatel nebo samostatný likvidátor pojistných událostí dopustí správního deliktu tím, že odměny osoby, která se má podílet na zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, odvozuje od získání dalších osob pro tuto činnost, které takto získal.“) K prošetření tohoto podezření by však ČNB potřebovala více informací a důkazů (např. materiály z prezentace, předkládané návrhy smluv atd.) Pokud tedy disponujete relevantními dokumenty týkající se činnosti předmětné společnosti, dovolujeme si Vás požádat o jejich zaslání. Doplněné podání, popř. naskenované dokumenty, postačí zaslat ČNB elektronicky na info@cnb.cz (do předmětu uveďte: doplnění stížnosti – pro odbor 582).

Již dopředu si Vás však dovolujeme upozornit, že výkon dohledu ČNB nad pojišťovacími zprostředkovateli podléhá povinnosti mlčenlivosti podle § 126 odst. 1 zák. č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví. Vzhledem k této skutečnosti Vás tedy ČNB již nebude dále informovat o konkrétních krocích, které v rámci výkonu dohledu vůči společnosti IFP Institut Finančního Poradenství a.s. případně uskuteční.

Za Váš podnět Vám tímto ČNB děkuje a přivítá, pokud zašlete případné doplňující informace, které by usnadnily další ověřování Vašeho podnětu.

S pozdravem
Info ČNB"

Takže co si o tom máme myslet pane Romanov? Lžete úmyslně nebo nevědomky?
MS-fanousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 1. 4. 2010 17:23

No, hezký počtení. Teď se spoj s KaliH2O a pošlete jim tu smlouvu a další materiály.
No co si myslí Romanov? Pořád totéž, protože na školení to přece říkali. Tam nelžou! :D :D :D :D
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2010 08:10

papshop: proc s KaliH2O, Roman je preci presvedcen, ze je vsechno koser, tak by to rovnou mohl poskytnout on, ne? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 2. 4. 2010 08:31

Taky pravda, ale tuším, že se bude cukat, že ve smlouvách je určitě uvedeno, že je nesmí nikomu dále poskytnout - už to, že je nedají ani zájemci domů k prostudování (viz někde výše napsáno) by na to ukazovalo.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2010 09:16

No ja kopie pripadne mam, takze kdyz je neukaze on, tak nemam problem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod quido123 3. 4. 2010 16:39

RomanovCZ píše:Říká ten, jenž nectí SZ a ohání se pravopisem.
ČNB odebrala letos licenci několika makléřům a všem jejich obchodníkům.
I IFP musela ustoupit a některé výhrady ČNB akceptovat.
Ani všechny směnky v trezoru IFP nemají hodnotu příjmu firmy od ČPP.
Snažíte se jen hanit ale logika Vám uniká . . .
Tak si haňte . . . když nemáte nic lepšího na práci :tleskani

Nebudu už opakovat, proč jsem ve vašem případě přestal ctít SZ týkající se jedné konkrétní komunikace - všem zde to snad bylo jasné, a nechápu proč to tady vytahujete - zřejmě se pokoušíte opět přenést téma do roviny osobního napadání, o čemž svědčí i druhá část věty (o pravopisu). Ovšem co jiného také od vás čekat, že ? :tleskani když chybí logika, tak aspoň špendlíčkem píchnout, že ? stoupněte si na židli a s potleskem skandujte "ifp", aspoň do té doby, než dostanete první předvolánku k soudu (nebo i několik) jakožto aval. :hmm: :-D
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsemztohojelen 9. 4. 2010 05:59

jak jsem to četl, tak snad rovnou směnečný platební přikaz :mrgreen:
jsemztohojelen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quido123 11. 4. 2010 18:23

jsemztohojelen píše:jak jsem to četl, tak snad rovnou směnečný platební přikaz :mrgreen:

ano...tak to je přesně... :hmm: :-D
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2010 07:42

http://ekonomika.idnes.cz/na-internetu- ... nomika_vem

Pod nabídkou práce se ale ve skutečnosti skrývala smlouva, která lidi zavazovala buď zaplatit si investiční životní pojištění nebo uhradit 20 000 Kč + DPH. Zároveň dostal nový brigádník možnost nabízet klientům EF CZ různé finanční produkty. Kromě toho mohl shánět další zájemce o práci a vydělat si za to další peníze.

Portál: Inzerát byl klamavý

Hetzl vyvěsil nabídku na internet proto, že už neměl kamarády, které by do projektu lákal. "Ten inzerát měl docela úspěch, vydělali jsme na tom víc, než jsme do tý reklamy vrazili," pochlubil se Hetzl iDNES.cz. "Prostě si chci pořádně vydělat peníze, ne cvakat někde v McDonaldu za hodinovku," vysvětluje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 14. 4. 2010 08:26

Byť odkaz, který vkládám patří do IFP, neboť to pravděpodobně bude o této firmě, vkládám jako reakci na Patrika. Tato paní mi dluží prachy - nemá ani korunu, a jak jsem včera večer zjistil, začala pracovat jako finanční poradkyně. V registru subjektů ČNB pochopitelně žádný záznam.
http://prace-brigady.megainzerce.cz/ost ... 288434.htm
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod KaliH2O 14. 4. 2010 08:52

no to je moc hezký :hmm:
KaliH2O
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergo 24. 6. 2010 10:26

quido123 píše:4Julča - v případě tr. oznámení na PČR nebude důkazní břemeno na ní, nepůjde o žalobu v občanskoprávním řízení, ale o trestní řízení, kdy důkazy bude shromažďovat a posuzovat policie. Ale s největší pravděpodobností bude tr. oznámení odloženo podle § 159/1 TŘ - nejedná se o tr. čin (zřejmě se neprokáže naplnění skutkové postaty nějakého tr. činu - podvod, vydírání atd.) - pokud v tom ti lidi "umí chodit", tak nebude jednoduché (zda-li vůbec možné) prokázat, že ji k podpisu nějak donutili, nebo ji prokazatelně podvedli. Samozřejmě je rozdíl mezi hlediskem morálním a trestněprávním, bohužel. Jinak, spíš než platnost a zrušení životky s ČPP, je potřeba řešit zrušení smlouvy s iFP - v té se jedná o 48.000,-, a ještě - jako formu má ten "dluhopis" ? je to podepsané uznání dluhu, nebo klasická směnka ? kdyžtak napište SZ. ..držím palce.. :-)

Tady bych si dovolil pripominku, pokud by to doslo az k soudu. Bude soud mimojine posuzovat za jakych podminek toto vse bylo uzavreno a podepsano. Myslim tim financni situaci one osoby v dobe uzavreni. Toto je moralni stranka, tu policie neresi, ALE doufam, ze u soudu by mohla obstat. Takove jedani je nemoralni a proti dobrym mravum. Clovek v fin. tisni je jako lapena zver a nevi kuda kam.
Hergo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wlastik 24. 6. 2010 19:15

Vite o tom, ze na Cesky trh uz prisla i nemecka spolecnost Halebridge ktera odkupuje IŽP s garanci zhodnoceni az do 300% z odkupni ceny? ;-)
Myslim, ze CNB schvalila jejich notifikaci nekdy na konci kvetna.

HALEBRIDGE ASSET MANAGEMENT AG

As a subsidiary of WEALTHSHARE HOLDING, Halebridge AG is among others one of the substantial investors for the company shares and private equity investments made by WEALTHSHARE HOLDING. To this effect, Halebridge AG buys life insurance policies in order to optimize the yield. The policy seller gets an agreed purchase price for its policy.

Myslim, ze to bude pozitivni revoluce pro pojistovaky a smesne sporitelny. 8-)
wlastik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HNF-01 28. 6. 2010 14:47

wlastik píše:Vi...odkupuje IŽP s garanci zhodnoceni az do 300% z odkupni ceny? ...

Jezkovy oci, naprosto mi nedochazi proc to dela ???
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wlastik 30. 6. 2010 00:57

nevim, ale vim, ze ta spolecnost je uz v nemecku od r. 2000 a uspesne se ji dari! :D
A doufam, ze zpacifikuje i tady ty nase slavne pojistovaky!!! :twisted:
wlastik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka