Jak se dá prodat životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 17. 2. 2011 17:12

Nj, dík. Jsem to hledala nahoře :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 2. 2011 17:13

ženy a počítače :P
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 17. 2. 2011 17:34

HA HA
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 18. 2. 2011 17:15

Tak a teď by mne zajímalo, jak by reprezentanti IFP obhajovali nutnost tohoto pojištění s ohledem na blížící se důchodovou reformu. Tak nějak si nemůžu pomoct, ale zjevně to bude zcela novej produkt a tuhle jistotu můžou zahodit.
MS-fanousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alcatraz 18. 2. 2011 18:02

O to víc se budou snažit, nějak si ty důchody zajistit musí. Ale co se týče penzijních pojištění, myslím, že nejste omezen na jedno. Můžete jich mít... kolik jen poplatků chcete platit. Sem našel tohle :/ http://www.facebook.com/group.php?gid=134152213279652. Na tohle by snad měl být zákon proti týrání peněz. Přece nesvéprávným do rukou taky nedáte ani zbraň, ani zvíře, ani lidi do péče, nic z toho :( Dáte mu volební lístek a peníze, aby se moh divit. To prostě není fér.

SZOP (Spolek za ochranu peněz)
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2011 18:07

No, tenhle má body alespoň za to, že se rozhodl ke své blbosti přiznat, uvědomit si jí a příště si už (snad :) ) dá pozor.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcatraz 18. 2. 2011 18:37

dobře, to je jeden. Zbývá 1.73mil :) Ne, to je jen sranda. Teď se tak začínám zaobírat myšlenkou, jak přesně dojde k tomu, že si to lidi vyslechnou, zváží, zalíbí se jim to, podepíšou a pak začnou přemýšlet, ukazovat to kamarádům a ptát se jestli to je výhodný. Proč v tomhle pořadí? U těch úvěrů to chápu: okamžité řešení vyřeší okamžité problémy, ale u těchto pojištění... podepíšu, dám do šuplete, platím a věřím, to je pochopitelné. Ale lidi co se v tom začnou šťourat, číst, listovat, ptát se a hledat po fóru až po podpisu (a často velmi krátce po podpisu), ti jsou pro mě zatím záhadou.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2011 19:21

Byl jsi někdy na nějaké "vymývací" akci? Jedno jestli jde o prodej pojištění, diamantů, hrnců, zájezdů,...
Davová hysterie, nedostatek času, nedostatek informací (dnes už je to o hodně lepší, spoustu lidí má smartphone a v něm Internet, takže stačí zadat pár klíčových slov a hned je na tom líp), neustálá "péče" (to fakt funguje, hodně lidí doslova "roztaje", když někdo vzbudí dojem, že ho opravdu zajímají, že se bude zabývat jejich starostmi, problémy, ....) ze strany prodejce, to všechno dělá hrozně moc.
Když se to navíc "okoření" nějakou "akční nabídkou" nebo "výhrou", tak je úspěšnost zaručena.
Samozřejmě tyto faktory nejsou trvalé, vyprchají během hodin až několika málo dnů, pak nastane klasická fáze zkoumání, kritizování a vyhodnocení (která měla nastat již před koupí, ale byla potlačena výše zmíněnými faktory).
Pak se lidé rozdělí na několik skupin.
První je schopna přiznat svojí chybu a hledá způsob nápravy (pokusí se vrátit zboží, zrušit smlouvu,..).
Druhá si odmítne přiznat, že rozhodnutí bylo chybné a situaci neřeší (zboží si ponechá - někdy jsou s ním i celkem spokojeni, smlouvu platí,...)
Třetí ze své chyby obviní okolí - od prodejce, přes "tenhle systém" po prezidenta :) a čeká, že problém vyřeší někdo za ně (policie, ČOI, ČNB, televize, politici...). Tato skupina trvá na tom, že NEUDĚLALI CHYBU, nýbrž byli podvedeni a že nejsou za svojí chybu odpovědní. Pokud jde o nějakou smlouvu, tak jí nezaplatí (přestanou platit) a čekají, že se problém sám nějakým způsobem vyřeší. Ano, většinou vyřeší. Návštěvou exekutora.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2011 10:35

Jen přidám - také jsem na jedné takové akci byl. A přestože jsem předem věděl o co půjde a šel jsem tam, že vím, že nic nekoupím, tak ke konci jsem už byl ve fázi, že nabízené zboží není až tak špatné :)
Když se akce kvalitně připraví, je úspěšnost velmi velká. Já jsem samozřejmě nenakoupil a dokážu pochopit, že nepřipravený méně odolný jedinec neodolá.

-- 19. 2. 2011 10:37 --

...no a někdy se přidají "silnější argumenty" :P
http://www.lidovky.cz/prodejci-zbili-du ... _domov_lya
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2011 11:02

PatrikChrz: skoda, ze to nebylo naopak, ze duchodci holemi zbili prodejce :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2011 11:25

ovce málokdy napadnou hlídací psy...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrea.j 18. 2. 2012 14:17

Zdravím taky jsem jedna s hlupáků co podepsali IFP, teď jen lituji a jsem naštvaná jak na sebe tak i na kamarádku která mě k nim přivedla. Byla jsem slepá a myslela jsem si jak je tady zmíněno, že to za mě vyřeší policie, televize nebo všichni svatí... teď mi přišla od ČPP složenka na úhradu 26.000, (platila jsem předtím jen 4měsíce, pak jsem to finančně nezvládala ,tak jsem na to kašlala a divila se, že celej rok nic žádná upomínka, až teď po roce.) proto bych chtěla poprosit o radu: jak dál ,jestli mám zaplatit pohledávku a splácet dálší rok a pak to zrušit, nebo smlouvu zrušit už teď. a jak to bude s tou směnkou???zanikne nebo mi pak můžou ničit život směnkou i po ukončení smlouvy..prosím jak mám postupovat
Nejsem úplný blbec, ale rači se jako blbec budu ptát...četla jsem tu příspěvky a opravdu umí donutit pod nátlakem k podpisu, byla jsem tam hodinu a už po té hodině jsem byla zničená. Kamarádka se svoji známou mě ujišťovali jak je to skvělé, jak rychle si vydělám, atd. na každou moji argumentaci měli kladnou odpověď, že jsem podlehla.víte myslím si , že tu nejde většinou o hamižnost nebo nevědomost i když o tu jde, ale i voják pod nátlakem mučení může podlehnout, i když má na tyto situace výcvik.Pochopila jsem o co jim jde až mě vzali na školení kde jsem to vnímala trochu mlhavě, ale jedna věc mi utkvěla a ta mě probudila a to, že pokud nikoho nedokážeme překecat tak jsme politovánihodní ubožáci a měli bysme se stydět..blik cvak už bylo jasno, ale pozdě.. prosím poraďte jak na ty svině záludný
andrea.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 11. 2012 22:16

Románek právě na tv noha a tvrdí že všechno je naprosto košer :)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 11. 2012 15:57

citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků