Doporučte mi životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Josef Dina 9. 4. 2009 22:27

Je mi 37, let ženatý, mám závazky a hypotéku 1500000,- co mi doporučíte? Rád bych samozřejmě co nejlevnější variantu, ale aby kryla veškerá rizika.
Josef Dina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2009 05:26

Životní pojištění, které kryje veškerá rizika neexistuje a kdyby existovalo, tak bys ho nezaplatil :D.

Každopádně bych doporučil rizikové životní pojištění - tedy bez spořící složky (je neekonomické spořit s minimálním zhodnocením a zároveň platit hypotéku).

Základem je pojištění pro případ smrti. Zde je rozdíl mezi levnějším pojištěním úrazovým (hradí se jen smrt úrazem) a dražším životním (hradí se i smrt z jiných příčin, např. nemoc a u některých i sebevražda pokud nastane déle než dva roky od sjednání).

Takového životního pojištění jsou dvě varianty - s lineární pojistnou částkou (dražší) a s klesající pojistnou částkou (levnější; zpravidla nekryje riziko sebevraždy).

To by byl základ. K němu můžeš volit různá připojištění. Např. připojištění invalidity (pozor, na co se toto připojištění skutečně vztahuje, zpravidla je jen o zproštění od placení - nemusíš platit a jsi pojištěn dál, ovšem žádné "konkrétní peníze" nedostáváš. K uznání plnění z invalidního připojištění je zpravidla třeba aby tě ČSSZ uznala PLNĚ invalidním a to se dnes dává jen zřídka, obvykle dávají jen částečnou invaliditu, ale na tu se v tomto pojištění "nehraje) a trvalých následků (zde pozor na "hry" s pojistnou částkou, je velký (i cenový) rozdíl mezi pojištěním na milion a pojištěním s progresivním plněním "až milion". Většina úrazů totiž spadá do nejnižší hranice kde žádné progresivní plnění není.

Pak jsou ještě různé varianty všech možných připojištění, např. pobyt v nemocnici, pracovní neschopnost (pozor, vyplácí se max. po dobu 1 roku, pak už nejde o pracovní neschopnost, ale o invaliditu (i když třeba jen dočasnou)).

Každopádně záleží na tom, kolik chceš do pojistky investovat, jestli to má být měsíčně pár stovek nebo pár tisíc :D

Teprve v momentě kdy budeš mít přesně ujasněno co vlastně chceš je řada na tom vybírat pojišťovnu. Bohužel ceny životních pojištění pojišťovny na svých stránkách běžně nezveřejňují, příliš se jim v této lukrativní oblasti nechce do cenové války a o zákazníka bojují spíše marketingem, takže schůzce s agentem se nevyhneš. Máš několik možností:
1) dát si schůzku s nějakým, který pracuje pro víc pojišťoven: OVB, AWD, Partners, Renomia, ...
Riziko je v tom, že se ti pravděpodobně bude snažit prodat jeho oblíbený produkt. Může být oblíbený jak kvůli výšce provize, ale třeba i jen proto, že je to jediný který zná, nebo ho měli naposledy na školení
2) sejít se s agenty pracující přímo pro jednotlivé pojišťovny a z nabízených produktů si vybrat sám.
Riziko je v tom, že možná zjistíš, že nejsi schopen si z nabízených produktů sám vybrat a dále tě to bude stát spoustu času.

Návštěva agenta je vždy zdarma bez ohledu na to, zda pojištění uzavřeš nebo ne. Rozhodně odmítni jakékoliv žádosti o poskytnutí kontaktů na další osoby (a pokud se o toto agent pokusí, v žádném případě s ním nic neuzavírej). Agent za tebou přijde tam kam ty si budeš přát a v dobu, kdy ty si budeš přát. Domů, do zaměstnání, do kavárny, dopoledne, odpoledne, večer, ve všední den, o víkendu,... . A pokud by byl nějaký problém, stačí zavolat do firmy/pojišťovny a pošlou ti jiného, který se ti přizpůsobí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LifeFinance 11. 4. 2009 10:32

Běžte si sjednat Dynamik od ČP. To je nejlepší pojištění od nejlepší pojišťovny.
LifeFinance
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 11. 4. 2009 11:53

Lifefinance: :D Zapomněl jsi dodat, ať si to dá více na spoření! :lol:
Naposledy upravil Ondrasz dne 11. 4. 2009 19:24, celkově upraveno 1
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 11. 4. 2009 12:41

Protože proč jezdit dvojkou, když jezdí i jednička:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod maková.slunečnice 8. 6. 2009 23:26

Pro ušití pojištění Vám na míru je třeba vědět rozhodně víc informací. Nedá se toho říct mnoho obecného, vesměs souhlasím s Patrikem - je třeba si hlavně ujasnit priority a kolik z čeho chcete mít. Kolik mít můžete, na to se musíte zeptat konkrétně člověka, který Vám bude pojištění dělat. Mnozí by Vám řekli, že jedině nezávislý finanční poradce (v předkladu makléř) Vám udělá opravdu kvalitní pojištění. To je blud. Existují dobří a špatní makléři, stejně jako existují dobří a špatní vázaní zprostředkovatelé (tedy ti, kteří pracují pro jednu konkrétní společnost). Oboje má svá rizika, i zde souhlasím s Patrikem, nicméně já osobně jsem všemi deseti pro výběr silné značky, které je možné důvěřovat, a od té si nechat poslat odborníka.

Ten se Vás vyptá na vše, co je třeba, a hlavně ho bude zajímat Váš názor na věc. A podle toho Vám doporučí vhodný produkt a obstará s Vámi veškeré papírování.

Já osobně věřím ING, ale samozřejmě nebudeme dělat reklamu :)
maková.slunečnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 9. 6. 2009 04:56

Tak s doporučením "výběr silné značky" je to dost ošidné. Jaká značka je dnes silná??? ING končí v desítkách států a není vyloučeno, že nakonec skončí i u nás. Milá maková.slunečnice z Vašich přidaných příspěvků je evidentní, že jste začala nedávno pracovat v pojišťovnictví a máte nastudováno pár pouček včetně doporučení, že nejlepší je sjednat pojištění přímo v pojišťovně. S tím si dovolím silně nesouhlasit, neboť právě tímto způsobem je největší pravděpodobnost, že klient získá ten nejhorší produkt, který vůbec nepotřebuje. Stejně jako tvrdíte, že jsou špatní a lepší makléři, já si dovoluji tvrdit, že jsou špatní a méně špatní prodejci pojistek vázaní na 1 pojišťovnu. Nemají výběr produktového portfolia, málokdy znají konkurenční produkt /na co také, když potřebují prodat ten vlastní/ a tím se vylučuje výhodnost sjednaného produktu. A nakonec jsou vázáni stanovenými plány produkce, které musí plnit a všichni víme, že tyto plány jsou postaveny na životním pojištěním. Jiné produkty se téměř nepočítají.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 6. 2009 06:22

makova.slunecnice: jeste abys neverila ING, kdyz je to tvuj chlebodarce, ze?

Pro nechapave, kouknete na jeji mail: martina.treskova@poradce.ing.cz
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod SocPredator 9. 6. 2009 10:16

To je dobrý: Já jim věřím, protože pro ně dělám :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod maková.slunečnice 9. 6. 2009 11:58

to papshop: Silných značek je na trhu více, a že žádná není nesmrtelná, to je snad každému jasné. Chtěla jsem tím říct, že se člověk má dívat po něčem se silnou tradicí a dobrými referencemi, a ne jen vlézt k prvnímu okénku, které uvidí. To je snad jasné.

Nevím, kde jset sebral, že podle mě je nejlepší sjednávat produkt přímo v pojišťovně. Jasně jsem řekla, že všechno má svá rizika. Stejně tak jsem řekla:" Existují dobří a špatní makléři, stejně jako existují dobří a špatní vázaní zprostředkovatelé (tedy ti, kteří pracují pro jednu konkrétní společnost). Oboje má svá rizika." Nepřevracejte, prosím, moje výroky.

to S474N a SocPredator:Já pro ně dělám, protože jim věřím. A nechápu, co je na tom k smíchu. Vy byste pracovali pro společnost, které nevěříte? :?: Věřím, že z jejich portfolia se dá pro každého mého klienta vybrat něco vhodného. A zatím tomu tak bylo, nemám tedy důvod pochybovat.
maková.slunečnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 9. 6. 2009 15:16

Nic Vám do úst nevkládám, jen konstatuji, jak příspěvek vyzněl. Na rozdíl od Vás jsem si jistý, že je lepší vybírat produkt pro klienta celým spektrem a mít k dispozici produkty od více pojišťoven. Konstatovat, že se dá každému vybrat z portfolia jedné je jako sdělit, že všechny ženy budou vypadat v jedněch šatech prostě stejně, rozdíl bude jen ve velikosti. No nevím, jestli byste se v nich cítila dobře.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 9. 6. 2009 16:18

maková slunečnice, neblázni, praktiky ING jsou všeobecně známé:-)
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod maková.slunečnice 11. 6. 2009 13:17

papshop: Já přece neříkám, že každému jednomu člověku jsem schopna něco nabídnout. Jsou lidé, kteří jsou pro mě dobrými klienty a naopak. Jsou lidé, pro něž mohu být dobrým poradcem a naopak. Každý je jiný a každému vyhovuje něco trochu jiného. Já tu ale mluvila o svých dosavadních klientech, jimž jsem bez problémů dokázala pomoci "pouze" s produkty ING. Nemám tudíž důvod pochybovat o svých možnostech, ačkoli samozřejmě věřím, že mít přehled o nabídce konkurence je důležité. Taky jsem nikdy nikomu netvrdila, že ten který produkt ING je nejlepší a podobně.

Chci tím říct, že se samozřejmě může stát, že přijde člověk a bude chtít řešit něco, co pro něj řešit neumím. V takovém případě se buď poradím se zkušenějším kolegou nebo klientovi doporučím jinou instituci, o níž vím, že si s danou záležitostí poradí. Rozhodně se nesnažím za každou cenu tomu člověku vnutit něco, co by nepotřeboval, nebo co jeho potřeby neřeší. To bych se v branži dlouho neudržela. Rozhodně ne s čistým svědomím.

30kveten2004: Právětak jsou "všeobecně známé" praktiky makléřů nebo pojišťováků obecně. Konkrétně o ING jsem zatím žádné fámy neslyšela, můžeš mě poučit.
maková.slunečnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 11. 6. 2009 16:17

maková.slunečnice píše: Já tu ale mluvila o svých dosavadních klientech, jimž jsem bez problémů dokázala pomoci "pouze" s produkty ING.

30kveten2004: Právětak jsou "všeobecně známé" praktiky makléřů nebo pojišťováků obecně. Konkrétně o ING jsem zatím žádné fámy neslyšela, můžeš mě poučit.

Pomoc od ING? Ale nech toho. Pokud se tedy budeme bavit o produktech, jaký produkt má ING nejlepší na trhu? Nebudem se bavit o tom, jestli si lidem pomohla i jinak a ne jen uzavřenou smlouvou.

Nemám zapotřebí Tě poučovat, ono to je vidět z tvé "zapálenosti".
Pěkný den.
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod maková.slunečnice 11. 6. 2009 21:21

Mohla bych říct, že jsem takovou odpověď čekala, ale mě pro změnu nebaví rádoby diskuse s lidmi, co každého hned "prokouknou" podle dvou, tří komentářů. A nejen to, ještě se staví nad ně a hrají si na chytré. Kvůli tomu jsem sem nepřišla
maková.slunečnice
Kolemjdoucí