cestovní pojištění vč. pojištění zvířat

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dod2 14. 7. 2009 20:41

Ahojky všem,

chystáme se na 14 dní s našimi pesany na Slovensko a mám dotaz ohledně cestovního pojištění. Na webu České pojištovny jsem viděl, že se dá pojistit mimo klasického cestovního pojištění i zvířata právě pro případ úrazu a nutné hospitalizace u tamního veterináře.

A tady je dotaz: má to i jiná pojišťovna? Jde mi o pojištění zvířat, lidi pojistí skoro každá :) Máme 3 psi a při představě, že by se za tu dlouhou dobu mohlo něco na vycházce po horách na Slovensku stát a pak platit vyšetření u veterináře, si to radši pojistím.

Máte znalost o tom, kdo to jiný nabízí? Díky za info.
Dod2
dod2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 14. 7. 2009 22:59

Přijde mi pojištění zvířat kvůli tomu, že jedou s Vámi na Slovensko možná i zbytečné. Přeci jen Slovensko je srovnatelné svými náklady na veterináře jako u nás. Kdyby se jednalo o nějaký stát jako třeba Švýcarsko, Francie kde jsou ceny pro nás stále trochu astronomické za ošetření tak by to stálo za úvahu, ale to Slovensko mi přijde možná i zbytečné.
Neporadím jaká pojišťovna takové pojištění má, či nemá, ale možná by to za zvážení stálo, zda se to finančně vyplatí.
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dod2 15. 7. 2009 08:25

Myslím, že se to vyplatí, za ten klid v duši, že když se něco stane tak mi to pojištovna proplatí. Jde o to, kolik je člověk ochotný za tento klid zaplatit :)
Dod2
dod2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2009 08:38

dod2: no a kolik za to chce CS, ze hledas i jinde?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dod2 15. 7. 2009 08:49

na 14 dní pojištění pro 2 osoby (úraz, léčebky) a 3 psi (léčebné výlohy u veterináře) cca 1800 za všechno
Dod2
dod2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2009 10:29

Tak to mi prijde dost nesmyslna cena teda, ale tezko rict, kolik tam z toho delaji ty pejsani.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dod2 15. 7. 2009 10:54

S474N píše:Tak to mi prijde dost nesmyslna cena teda, ale tezko rict, kolik tam z toho delaji ty pejsani.

nesmyslná - jako že drahá?
Dod2
dod2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 15. 7. 2009 12:11

Dost to fakt je, když klasický pojištění léčebných výloh pro lidi do zahraničí stojí někde kolem 20 - 30kč na den/osoba. Aby pesani stáli dvakrát tolik co člověk je podle mě celkem drahá záležitost.
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2009 13:19

Ano, skoro 2 tisice jenom za pojisteni mi prijde naprosto nesmyslne predrazene.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod radim33 15. 7. 2009 13:58

Nesmyslně předražené to být nemusí.
Pokud za prvé pejsani na výletě do neznámého prostředí jsou 3 - 5 - 10 x častěji ošetřováni než lidé. Přece jen lidem se dá leccos vysvětlit, pejsani nemusí poslechnout.
Pokud neexistuje konkurence a pokud pojišťovna počítá s tím, že majitel za možnost být na výletě se svými zvířecími miláčky je ochoten zaplatit nějakou pětistovku navíc.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dod2 15. 7. 2009 14:07

radim33 píše:Nesmyslně předražené to být nemusí.
Pokud za prvé pejsani na výletě do neznámého prostředí jsou 3 - 5 - 10 x častěji ošetřováni než lidé. Přece jen lidem se dá leccos vysvětlit, pejsani nemusí poslechnout.
Pokud neexistuje konkurence a pokud pojišťovna počítá s tím, že majitel za možnost být na výletě se svými zvířecími miláčky je ochoten zaplatit nějakou pětistovku navíc.

přesně tak to já beru, jedeme někam kde jsem nebyli a neznáme to tam a proto možnost úrazu je větší. Když budeme doma nic se nestane, ale tam polezu na nějaký kopec a pes se zraní tak budu platit na slovensku pěkně v eurech... :(
Dod2
dod2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2009 14:15

dod2: no urcite ti dali rozpis, ne? Muzes to sem prepsat? Idealne co, za koho, kolik denne a na kolik pojisteni. Jinak se dal nedostaneme.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dod2 15. 7. 2009 17:35

vycházím z propočtu co maj na netu:
1 osoba na 14 dní 1,5 mil, úraz (doba léčení 20 tis, 200 tis. trvalé následky, 100 tis. smrt) - 375 Kč - 26 kč na den

na 2 osoby 750 Kč

a ted pes: na těch 14 dní vychází 375 - psi máme 3

takže suma sumárum pojištění psa i člověka vyjde stejně. a dohromady je to těch 1875
Dod2
dod2
Kolemjdoucí