Dlouhé penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 21:29

No korunka ke korunce a je z toho první milion. Podívej se na Grose. Před pár lety řídil lokomotivu a kde je dneska.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 13:31

http://www.blisty.cz/2009/8/11/art48343.html
Klimatické změny, klesající zdroje energie, rychle rostoucí počet obyvatel na Zemi a téměř úplně zlikvidované ryby v mořích, to všechno podle britské vlády znamená, že se musíme intenzivně začít starat o svou schopnost zajistit si dostatek potravin, nemáme-li v budoucnu trpět hladem.


Tak asi si přeci jen na důchod pořídím tu zahrádku?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 8. 2009 13:43

Stando, to je úplně zbytečné. Kdyby sis pořizoval zahrádku z toho důvodu, který je v tom článku, tak budeš mít za plotem stovku hladových muslimů, kteří budou čekat až ti uzraje první brambora.
Musíš vidět trochu dál a na důchod si pořídit především kovárnu, kde si uleješ kulky a broky do zbraně :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 8. 2009 14:13

SocPredator píše:kteří budou čekat až ti uzraje první brambora.

Pochybuju, že by čekali tak dlouho, v Rusku prý je taky vykopávali už druhý den po vysázení ;-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2009 14:15

Tomáš Marný: to záleží na tom, jak dobrého máš hlídače. třeba by mohli mít rovnou psa na česneku s bramborami :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 14:18

SocPredator: Mám si teda na důchod koupit bunkr v Sudetech?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2009 14:42

stanislav.stribrny: konečně rozumný nápad. Já koukám po bunkrech na severní obranné linii kolem Opavy. Nicméně to má jednu zásadní vadu. Nejdou koupit. Alespoń oficiálně ne. Armáda je může na žádost bezúplatně převést na obec, ale nejdou přímo od armády koupit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 11. 8. 2009 15:19

mikicz: A kolik myslsi ze bys za takovy bunkr dal? A ma to jendu vadu: Sice v nem muzes bydlet a dost ucinne se i branit najezdnikum, ale tezko v nem budes shanet jidlo. Jedine ze bys vyrazel drancovat okoli.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 15:32

Můžu si koupit bandu, která bude vyrážet za mě.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 15:36

Tak to asi skončím jen u toho penzijního připojištění.

Jelikož jako majitel firmy nemůžu být ze zákona účasten sociálního (důchodového) pojištění, které se vztahuje jen na OSVČ a zaměstnance.

Dle debilní logiky českých zákonodárců jiné kategorie osob neexistují. Mají to hezky nalajnované. Přitom rozdíl mezi podnikatelem a OSVČ snad není žádný. Tak proč bych nemohl mít sjednané se státem důchodové pojištění? Možná se podle vládních plánů do budoucna počítá s masovým vybíjením všech osob nespadající do těchto dvou kategorií...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2009 15:38

Noxik: no pár desítek tisíc tehdy možná jo. Záleží na velikosti. Ono mít bunkr se hodí nejen pro případ války. Je to použitelné jako chata, klub pro přátele, sklad s konstantí teplotou, a spoustu dalších.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2009 15:40

stanislav.stribrny: existují. dobrovolní plátci. hledej dál, teď jedu pryč, ale na 100% to jde. Když tak ti to večer najdu, pokud to dřív nenajdeš sám.
Edit: našel jsem to rychleji, než jsem čekal: http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojiste ... ovolna.htm
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 11. 8. 2009 16:01

mikicz: Jde o to v jakem je stavu, aby sel pouzivat jako chata. Ale vodu to mit urcite bude a bez elektriny by tam vojaci taky nebyli.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 16:48

mikicz: o dobrovolném SP vím, lze se takto pojistit ale jen na 10 let. Což je úplně k ničemu, když do důchodu jdu za až 40 let.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 11. 8. 2009 20:44

To je fascinující, všichni se tu jen posmíváte a děláte chytrý, ale s výjimkou papshopa, který alespoň navrhnul nějaké řešení - nemovitosti, sami žádné řešení důchodu neukazujete. Jak se zajišťujete na důchod vy?

Když pominu návrhy, abych si koupil pole a pěstoval na něm sóju nebo stavěl u baráku větrný elektrárny, shrnu nějakou reálnou možnost:

1) státní sociální pojištění bych si sice mohl platit dobrovolně (je omezena jen horní hranicí 26381 Kč měsíčně, minimální je 1649 Kč měsíčně) - nevýhodou je, že dobrovolně mohu být ve státním důchodovém pojištění nejdéle 10 let. Tudíž tato cesta je nepoužitelná, protože abych dostal státní důchod, musím být v systému aspoň 30 let.

Tak nejsem blbý, abych 10 let platil SP a pak stejně na důchod neměl nárok... Číli státní SP pro mě nepřichází jako řešení v úvahu.

2) soukromé penzijní připojištění - řekněme budu 40 let spořit po 5000 Kč měsíčně, to bude na konci 2,4 mil. Kč, celkem s příspěvky státu a úročením 3 mil. Kč. Podle kalkulačky na ing.cz bych měl mít doživotní penzi 26.000 Kč - těžko dnes soudit jakou tato částka bude mít za 40 let hodnotu, ale bojím se, že hodně malou.

3) investice do akcií - a v důchodu bych žil z dividend. To mi přijde asi jako nejvhodnější strategie, protože management firem se bude vždy snažit vyplácet akcionářům co největší dividendy. Funguje to tak už 100 let, tak snad se za dalších 40 let nic nezmění. A předpokládám, že nejlépe bude kupovat akcie energetiky, zemědělství, potravinářství.
stanislav.stribrny
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků