Dlouhé penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 14. 9. 2009 06:58

Vcera bylo docela pekne shrnuti na CT1 v poradu 168 hodin.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 15:33

Nevíte, jestli se na naspořené prostředky v penzijním fondu (penzijní připojištění) vztahuje exekuce?

A na prostředky naspořené v důchodovém pojištění (ať už investiční, kapitálové životní pojištění nebo jiné)?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2009 15:43

Zcela jistě. Exekuovat lze jakékoliv prostředky tobě náležející (životní pojištění, penzijní pojištění, stavební spoření, bankovní účet, nalezená hotovost (musí ti zůstat tisícovka), podíly v obchodních společnostech, akcie, nemovitosti, movitý majetek)

Nejbezpečnější před exekucí je podíl v družstvu (družstevní byt, družstevní garáž,...). Ne, že by nešlo exekuovat, ale protože neexistuje žádná centrální evidence družstevních podílů, tak pokud v bytě nemáš trvalé bydliště, nebo nejsi členem představenstva družstva, nemá exekutor šanci zjistit, že něco takového vlastníš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 15:54

Tak to je pak lepší si založit firmu na Bahamách a udělat si z ní vlastní "penzijní fond" a za prostředky do ní vloženými kupovat dividendové akcie, dluhopisy apod.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 17:16

V diskusi na iDnes padlo zajímavé obvinění, že penzijní fondy jsou letadlo, jelikož jejich majetek tvoří státní dluhopisy.

Takže střadatelé do penzijního fondu pošlou za rok třeba 10 miliard, fond za ně koupí státní dluhopisy, stát ty peníze projí a zpětně od fondů vykupuje za naše daně. Až na vykupování od fondů nebude mít stát peníze, vyhlásí bankrot a s ním krachnou i penzijní fondy. Opravdu zajímavé.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 9. 2009 17:25

Takhle nějak zkrachovalo nemálo firemních penzijních fondů. Zakladatelská společnost tunelovala vlastní penzijní fondy. Bohužel, u státu to potrvá mnohem déle, než to praskne a jistě se to bude moci na něco jiného svést.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 9. 2009 18:22

Ta firma na Bahamách by byla moje, byla by alternativou k PF.

Důvodem je ochrana majetku (před státem, před exekutorem apod.) a samozřejmě daňové výhody.

V současnosti jsem schopen měsíčně na důchod odkládat dejmetomu 10-20 tisíc Kč. Pokud bych 30 let spořil do PF po 20 tisících, měl bych tam 9 mil. Kč - PF krachne a nemám nic (nebo mi úspory sebere exekutor).

PF stejně nedělají nic jiného, než že kupují dluhopisy. To samé bych mohl dělat přes svou bahamskou firmu s tím rozdílem, že bych více kupoval dividendové akcie, v ČR i mimo ČR.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 9. 2009 07:04

PatrikChrz píše:Zcela jistě. Exekuovat lze jakékoliv prostředky tobě náležející (životní pojištění, penzijní pojištění, stavební spoření, bankovní účet, nalezená hotovost (musí ti zůstat tisícovka), podíly v obchodních společnostech, akcie, nemovitosti, movitý majetek)
Je zajímavé, že nelze exekuovat prostředky na dětských účtech. Takže jsou neplatiči, co si svoje peníze ulili na účty svých dětí. Dobrý trik, Češi jsou stejně koumáci :-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 9. 2009 07:05

stanislav.stribrny píše:V diskusi na iDnes padlo zajímavé obvinění, že penzijní fondy jsou letadlo, jelikož jejich majetek tvoří státní dluhopisy.

Takže střadatelé do penzijního fondu pošlou za rok třeba 10 miliard, fond za ně koupí státní dluhopisy, stát ty peníze projí a zpětně od fondů vykupuje za naše daně. Až na vykupování od fondů nebude mít stát peníze, vyhlásí bankrot a s ním krachnou i penzijní fondy. Opravdu zajímavé.
Nechceš nás tady strašit. Jdu prověřit svůj zůstatek na PP a začnu přemýšlet, jak ty peníze vybrat a uložit do něčeho jiného.
Tak už mi je jasné proč stát nechce garantovat vklady na PP :-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 9. 2009 20:37

zdrojový odkaz smazán...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 9. 2009 12:29

jak tohle fungovalo kdysi, část 1. http://libinst.cz/komentare.php?id=575
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 21:22

Tak už jsem zjistil, kdy začne hyperinflace. Bude to v roce 2012, kdy stát bude muset na základě rozhodnutí štrasburského soudu pro lidská práva vyplatit majitelům bytů 400 miliard korun (za každý byt s regulovaným nájemným chtějí za 20 let regulace 2 miliony, soukromých bytů je 200 tisíc).

Zrušte svoje penzijní připojištění a stavební spoření dřív než bude pozdě, protože za 3 roky, to co jste spořili celý život nebude znamenat nic!
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 10. 2009 20:10

Už vím! Nejlepší zajištění na stáří je firma v daňovém ráji a aspoň tři děti. Firmu už mám, ještě jdu dělat ty děti. Tak se tu mějte hezky a pěkná léta s hyperinflací po státním bankrotu! Já mizim.

(Nevim, jak to tu smazat, tak jsem nastavil nezapamatovatelné heslo. Po odhlášení se trvale znepřístupním. Budiž známo, že mne toto fórum velmi naplnilo a děkuji všem!)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2009 20:47

stanislav.stribrny: sbohem a dík za všechny ryby
mikicz
Inventář

Předchozí stránka