pojisteni bytu pro hypoteku, vinkulace?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 9. 2009 09:21

stanislav.stribrny: jistě. pojištění domácnosti jako takové nemám. mám jenom pojištění bytu jako stavby.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod degusrock 4. 11. 2009 22:35

Mockrat dekuji za odpovedi, nyni uz je vse vyreseno :)!
degusrock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orbicek 3. 9. 2013 19:24

Omlouvám se, že oživuju roky staré téma, ale prosím o radu:
Kupuju byt v družstevním vlastnictví s možností okamžitého převodu do OV. Banka samozřejmě požaduje pojištění nemovitosti s vinkulací plnění ve prospěch banky jako podmínku k čerpání. Chtěl jsem uzavřít pojištění, ale vzhledem k tomu, že majitelem bytu je dosud družstvo, byl bych jen pojistníkem, nikoliv pojištěným (tím je družstvo) a tudíž k vinkulaci údajně nestačí jen můj podpis, ale musím ji mít potvrzenou i družstvem. Což je problém, protože družstvo mi ji nepotvrdí -tvrdí, že celý dům je pojištěn...
Myslíte, že u banky projde, když byt pojistím sám na sebe? Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste to řešili?Díky
orbicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2013 19:31

A nebylo by lepsi se zeptat v bance?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod orbicek 3. 9. 2013 21:38

No samozřejmě bylo, děkuji za užitečnou radu.
Ale předtím než se tam zeptám, ta jsem se chtěl poptat, jestli někdo neřešil podobnou situaci, abych věděl co můžu čekat...
Přece jen člověk už je z toho procesu kupování bytu celkem vystresovaný, tak každá možnost sdílet své obavy a potažmo dostat cennou radu potěší...
orbicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 3. 9. 2013 21:49

Tak se nestresuj, a zeptej se pojišťováka nebo hypotečního poradce.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2013 06:37

Pojišťovny obecně nerady pojišťují "kus domu". Lze ro řešit pojištěním domácnosti se zahrnutím stavebních součástí. Některé banky toto uznávají (někdy i proto, že odpovědní zaměstnanci nerozlišují mezi pojištěním domácnosti a staveb a stačí jim odškrtnout si "klient má pojistku")
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 9. 2013 07:08

"Lze ro řešit pojištěním domácnosti se zahrnutím stavebních součástí. " WTF? Pojišťovny rozlišují pojištění domácnosti od pojištění bytu jako stavby, pokud si potřebuje pojistit byt jako stavbu kvůli vinkulaci, není nutné, aby měl i pojistku na domácnost.

Problémem je to, že už je dům pojištěný jako celek, takže buď by musel vydyndat z družstva prohlášení, že souhlasí s vinkulací části domu ve prospěch banky, nebo se prostě bude muset zeptat v pojišťovně, tady to nevyřešíme.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2013 07:16

V rámci pojištění domácnosti si můžeš například u České pojišťovny přisjednat i pojištění stavebních součástí - některé banky (či spíše někteří pracovníci) to uznávají a s vinkulací není problém.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 9. 2013 07:29

Pokud banky chteji jen pojisteni domacnosti, je to z duvodu cross-sellingu a nikoliv kvuli stavebnim soucastem. Vyse pojistne castky u vinkulovaneho pojisteni nemovitosti se musi blizit/rovnat odhadu ci reprodukcni hodnote. Zalezi na bance.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 9. 2013 07:47

@ PatrikChrz: Naprosto nechápu, proč bych si měl k pojištění domácnosti přisjednávat nějaké pojištění stavebních součástí, když u každé NORMÁLNÍ pojišťovny můžu mít obojí zvlášť a vinkulovat jen pojištění stavby.

@Fantucci: Ještě jsem fakt neviděl, že by banka kvůli hypotéce chtěla pojištění domácnosti.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 9. 2013 08:01

pojištění bytu (jakožto jednotky v katastru) dělé dost pojišťoven a není problém vinkulovat jenom to a pojištění domácnosti nemít, nebo mít extra.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2013 08:18

... Jenže tady je problém v tom, že tenhle byt jednotka v katastru není
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 9. 2013 08:29

Jak jsi na tohle prisel? Nic takoveho nepsal a naopak tvrdi ze je mozny okamzity prevod tzn dum uz musi byt rozdelen na jednotky.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 9. 2013 09:41

Tomáš Marný píše:@ PatrikChrz: Naprosto nechápu, proč bych si měl k pojištění domácnosti přisjednávat nějaké pojištění stavebních součástí, když u každé NORMÁLNÍ pojišťovny můžu mít obojí zvlášť a vinkulovat jen pojištění stavby.

@Fantucci: Ještě jsem fakt neviděl, že by banka kvůli hypotéce chtěla pojištění domácnosti.

Napr. HB - pri uveru na byt jim misto poj. nemovitosti staci domacnost - Myslim, ze od CSOB poj. a minimalni pojistna castka je 300 tis
Fantucci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka