PORAĎTE-vyplatí se mě úrazové a zdravotní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2009 12:24

Zdravím,
potřebuji poradit. Uvažoval jsem o sjednání si úrazového a zdravotního pojištění. Byl jsem se ptát třeba na Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny.

Jsem muž, je mi 30.let, mám povolání v administrativě, neprovozuji žádné nebezpečné sporty (jen cyklistiku a turistiku).

Nabídka zněla: (za pojistné za 371 Kč - měsíčně)

Pojištění pro případ smrti - 10 000 Kč
Pojištění trvalých následků úrazu - s progresí - 300 000 Kč
Pojištění denního odškodného-úraz: 150 Kč/den
Pojištění hospitalizace-úraz a nemoc - 300 Kč/den
Pojištění pracovní neschopnosti od 29.dne - 200 Kč/den

Pojistné placeno měsíčně (za roční platbu není sleva) a prostředky jsou ionvestovány do PČS Fond garantovaný.

Dotazy:
Vyplatilo by se v mém případě uzavřít zdravotní a úrazové pojištění obecně?
Co říkáte na výše uvedenou nabídku?
Lze ztrátu výdělku za úraz, nemoc vyřešit i jiným způsobem?

Díky za odpovědi.
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondrasz 26. 10. 2009 12:53

kamarad.michal jestli se Ti to vyplatí to si musíš rozhodnout Ty sám. PČ na smrt je hodně nízká což podle mě je úplně nedostatečná ochrana k zabezpečení pozůstalých. Jinak jsem zastánce při snížení výdělku z nemoci anebo úrazu spíš krytí z finanční rezervy než placení pojistky.

Mě třeba osobně chybí kvalitní pojištění při ztrátě zaměstnání. Bohužel v současné chvíli žádná pojišťovna nenabízí adekvátní ochranu bez miliónu výjimek a výluk. :hm
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2009 13:51

Ty pojistné částky jsou opravdu hodně nízké, podle mě tahle pojistka nic neřeší.
Ta smrt by ani tak vadit nemusela, pokud na tobě není někdo závislý.
Ale ty trvalé následky. Tři sta tisíc?
Za to není třeba ani upravené nové auto, to stačí horko těžko na lepší invalidní vozejk.
Jo a koukám, že tam je klasický trik s progresí. Kolik je základní částka?
Ono i takové poškození 20 % zpravidla znamená vyřazení z pracovního procesu (záleží na druhu vykonávané práce) a pak dostaneš ne 20 % ze 300 tisíc, ale 20 % např. z 75 000 (pokud by byla progrese max. 4 x), tedy 15 000 Kč. To je ztráta na výdělku za 1 měsíc.

Než takovouhle pojistku to je fakt lepší si ty prachy dávat bokem.

O "kouzlech" s progresivním plněním jsem psal třeba zde:
viewtopic.php?f=318&t=1067495&p=6170730&hilit=progresivn%C3%AD+pln%C4%9Bn%C3%AD&sid=89637244e35c903d5a61a61ba88ba937#p6170730
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 26. 10. 2009 14:11

Jak tu píší kolegové, rozhodnout se musíš ty sám. Určitě je vhodné být zabezpečen na případné trvalé následky úrazu - pokud nemáš majetek v řádu milionů, nebo rodinu, která tě bude třeba celý život ošetřovat ve vlastní režii, tak stát se o tebe nepostará. Těžko posoudit, co všechno potřebuješ. Nepíšeš zda bydlíš ve svém - zda máš hypotéku, nebo jiné dluhy, ale i třeba to, jak si představuješ svůj život v důchodovém věku. Bez toho ti těžko někdo řekne - tohle potřebuješ a tohle už ne. Jinak to cos tu uvedl není k ničemu. To ti nic nevyřeší. Zkus chvíli sám počítat, kolik za měsíc utratíš a kolik by např. činil. tvůj plný ID a jaký rozdíl zde vznikl. A to nepočítám, že ID obdržíš až po cca 12 měsících marodění - máš našetřeno na ten propad v příjmu?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 26. 10. 2009 21:48

Pane Chrzi, zkoumal jste někdy tabulky, jak jsou jednotlivé úrazy, které vedou k trvalému poškození těla, ohodnoceny?
Chtělo by si o tom něco zjistit a pak napsat pravdu.
Děkuji
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zadirr 26. 10. 2009 22:52

kamarad.michal píše:Nabídka zněla: (za pojistné za 371 Kč - měsíčně)

Pojištění pro případ smrti - 10 000 Kč
Pojištění trvalých následků úrazu - s progresí - 300 000 Kč
Pojištění denního odškodného-úraz: 150 Kč/den
Pojištění hospitalizace-úraz a nemoc - 300 Kč/den
Pojištění pracovní neschopnosti od 29.dne - 200 Kč/den

Pojistné placeno měsíčně (za roční platbu není sleva) a prostředky jsou ionvestovány do PČS Fond garantovaný.

Sám životní pojištění nemám, dávám přednost jiným formám zabezpečení-se, takže bych do toho neměl kecat, ale před pár měsíci mi kámoška (tzv. "nezávislá finanční poradkyně") nabízela čistě rizikové pojištění za 200,- měsíčně a částka pro případ úrazu tam byla snad 2 000 000 Kč (slovy "dvěmega"), takže ty čísla co tady máš ty mi připadají jako dost směšná.
kamarad.michal píše:Vyplatilo by se v mém případě uzavřít zdravotní a úrazové pojištění obecně?

Koukám do svojí křišťálové koule a vidím, že tě na jaře srazí při jízdě na kole auto, úrazové pojištění se ti rozhodně vyplatí... něco takového jsi chtěl slyšet?
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2009 03:35

30kveten2004 píše:Pane Chrzi, zkoumal jste někdy tabulky, jak jsou jednotlivé úrazy, které vedou k trvalému poškození těla, ohodnoceny?
Chtělo by si o tom něco zjistit a pak napsat pravdu.
Děkuji

Ano koukal. Jenže ta "zajímavá" čísla se vztahují na "totální" poškození - tedy amputace, oslepnutí, ochrnutí, atd. Bohužel je tu jeden "strašák" - "částečná ztráta hybnosti". A je jedno, jestli jde o ruce, nohy, záda,... Člověku vlastně "nic není", ale přesto už nemůže dál vykonávat většinu pracovních činností.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 10. 2009 12:03

DOPLŇUJI INFO K DOTAZU:

Bydlím ve svém bytě, rodinu zatím nemám a ani to v nejbližší době 3.let neplánuji.
Dluhy, hypotéku, spotřebitelksé úvěry nemám a ani nikdy nechci. Úspory mám kolem 250 tis. Kč.

Díky předem za další odpověďi.
anonymni

Odeslat příspěvekod Sidonius78 4. 4. 2010 13:02

PatrikChrz píše:Ty pojistné částky jsou opravdu hodně nízké, podle mě tahle pojistka nic neřeší.
Ta smrt by ani tak vadit nemusela, pokud na tobě není někdo závislý.
Ale ty trvalé následky. Tři sta tisíc?
Za to není třeba ani upravené nové auto, to stačí horko těžko na lepší invalidní vozejk.
Jo a koukám, že tam je klasický trik s progresí. Kolik je základní částka?
Ono i takové poškození 20 % zpravidla znamená vyřazení z pracovního procesu (záleží na druhu vykonávané práce) a pak dostaneš ne 20 % ze 300 tisíc, ale 20 % např. z 75 000 (pokud by byla progrese max. 4 x), tedy 15 000 Kč. To je ztráta na výdělku za 1 měsíc.

Než takovouhle pojistku to je fakt lepší si ty prachy dávat bokem.

O "kouzlech" s progresivním plněním jsem psal třeba zde:
viewtopic.php?f=318&t=1067495&p=6170730&hilit=progresivn%C3%AD+pln%C4%9Bn%C3%AD&sid=89637244e35c903d5a61a61ba88ba937#p6170730

Ta progrese je 300tis ...tedy max ze 1,2mil . Násobek 4X . Je-li poškození těla dle tabulek 20% je to z 300000tis
Sidonius78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2010 13:09

kamarad.michal napsal "Pojištění trvalých následků úrazu - s progresí - 300 000 Kč". A co já mám zkušenost, tak prodejci uvádějí konečnou částku již včetně progrese. Ale i kdyby to byla základní částka, tak je to 60 000 Kč, tedy pořád naprosto nepodstatné plnění.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sidonius78 4. 4. 2010 13:37

PatrikChrz píše:kamarad.michal napsal "Pojištění trvalých následků úrazu - s progresí - 300 000 Kč". A co já mám zkušenost, tak prodejci uvádějí konečnou částku již včetně progrese. Ale i kdyby to byla základní částka, tak je to 60 000 Kč, tedy pořád naprosto nepodstatné plnění.

podle mě je to 300tis základ a k tomu progrese 4 násobek
Sidonius78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2010 13:44

Tak jako tak je to částka naprosto nedostatečná - pojištění absolutně nic neřeší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod maklerkopecky 15. 9. 2012 14:21

Je jediná Pojištovna která plní bez podmínek....je jediná a nejstarší a největší na světě - Lloyd.
Vše ostatní je (specielně v čr) *****.
Kopecky
maklerkopecky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mad.snowman 15. 9. 2012 15:49

Podle mě nemá moc smysl se pojišťovat proti rizikům, která jsi sám schopen nějak ustát. Píšeš že nemáš žádné závazky a k dispozici 250k, skutečně je pro tebe důležité v případě úrazu dostávat 150kč denně odškodné a podobně? Za větší úraz (2 měsíce) to dělá cca 9 000 kč. Naopak pokud by se ti stalo něco opravdu vážného, pojištění už to zas tak moc nezachrání.

V tomto případě mi přijde výhodnější si založit spořící účet, třeba u AirBank, tam si uděláš obálku s názvem "úrazové pojištění" :-)) a do ní si můžeš tech 371 Kč/měs dávat. Až se za dva roky vysekáš na kole, budeš tam tech 9 tisíc mít připravených.
mad.snowman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 16:00

maklerkopecky píše:Je jediná Pojištovna která plní bez podmínek....je jediná a nejstarší a největší na světě - Lloyd.
Vše ostatní je (specielně v čr) *****.
Kopecky

Tak ty LLoydy jsem komentoval už zde.
viewtopic.php?f=318&p=9054939#p9054939

-- 15. 9. 2012 17:00 --

mad.snowman: souhlasím
PatrikChrz
Administrátor