Nabourali mě a já na to doplatím?!

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hrusaq 5. 2. 2010 13:46

Zdravím, řeším následující situaci: naboural mě MHD autobus, jasný viník nicméně se půl roku cukal, nakonec ho uznali plně odpovědným za škodu. Abych nemusel škodu komplet do té doby platit já, vzal jsem to na své havárko u koop - zaplatil jsem 10tis spoluúčast, oprava v neutorizáku aby to nevyšlo na balík. Případ uzavřen - takže jsem se jak žádat náhradu (spoluúčast + půjčovné na auto co jsem měl v době opravy). Česká pojištovna mi nehodlá zaplatit 10tis spoluúčast jelikož mi prý zhodnotili auto - před rokem jsem na mém BMW E46 320D r.v.2002 měnil komplet přední nápravu díly BMW - ted po opravě (autobus mi vytrhl kolo z auta) mám na LP kole autodíly od Auto Kelly - tj polský šmejd.. auto zhodnocený až to bolí.. je možnost to nějak řešit? A otázka dvě - z půjčovného mi hodlají strhnout najeté kilometry (2500km za necelé tři týdny).

Je to všechno možný? Aby mě někdo naboural a já v tom zahučel za dvacku?

Díky za každou pomoc

Jirka
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 12. 2. 2010 06:25

Za škodu odpovídá viník, požaduj ji po viníkovi.

Pojišťovna ti nebude plnit, když nemusí a že jsi to dal na HAV - měl jsi si na to vzít úvěr když jsi si byl tak jistý zaviněním anebo firmu, co tyhle věci řeší (na tu už je asi pozdě)...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 08:19

Na úvěr - abych ted dlužil nějaký společnosti ke všemu? s těma úrokama... Viník je jasnej, ale viník je krytej poviným ručením, po tom dotyčnym tudíž nic chtít nemůžu..
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2010 08:48

hrusaq: ale muzes, at si to on vyresi jak chce.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 2. 2010 08:51

V tomto státě je možných spousta věcí. Samozřejmě, že se můžeš bránit a požadovat škodu na viníkovi nehody, budeš muset ale investovat peníze do posudků a soudů s nejistým výsledkem. Až se tu objeví S474N, tak ti napíše, že ses měl pojistit u D.A.S. a ti by to za tebe vyřídili :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 09:01

4honza píše:V tomto státě je možných spousta věcí. Samozřejmě, že se můžeš bránit a požadovat škodu na viníkovi nehody, budeš muset ale investovat peníze do posudků a soudů s nejistým výsledkem. Až se tu objeví S474N, tak ti napíše, že ses měl pojistit u D.A.S. a ti by to za tebe vyřídili :-)


No DAS už si dávám do kupy po těhle zkušenostech ;-) Nicméně jsem se smířil i s tím že mě oškubali za to půjčený auto, budiž, ale nechci se smířit s tím že mi nevrátěj 10tis co jsem platil jako spoluúčast, když to auto zhodnocený zkrátka není, když bych se podíval na reálnou hodnotu před a po bouračce, tak leda tak klesla - auto je chtě nechtě bouraný, díly který jsem měl ani ne rok starý origo BMW sou nahrazený polskejma mr...a... o tohle mi jde.. už jsem na netu našel že o tohle proběhly i nějaký soudy a v prospěch poškozeného... co myslíte?
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2010 09:09

4honza píše:Až se tu objeví S474N, tak ti napíše, že ses měl pojistit u D.A.S. a ti by to za tebe vyřídili :-)

Heh a neni to snad pravda? Holt nekdo si riziku kupuje a jinymu potom zbyvaji oci pro plac.

hrusaq: myslim to, ze by ses mel se svymi opravnenymi naroky obratit na vinika. Sepis to a zkus ho vyzvat klasicky a podle reakce uvidis, zdali to budes muset resit "s asistenci statnich organu" ci nikoliv.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 09:12

S474N píše:
4honza píše:Až se tu objeví S474N, tak ti napíše, že ses měl pojistit u D.A.S. a ti by to za tebe vyřídili :-)

Heh a neni to snad pravda? Holt nekdo si riziku kupuje a jinymu potom zbyvaji oci pro plac.

hrusaq: myslim to, ze by ses mel se svymi opravnenymi naroky obratit na vinika. Sepis to a zkus ho vyzvat klasicky a podle reakce uvidis, zdali to budes muset resit "s asistenci statnich organu" ci nikoliv.


Ten člověk co mě naboural - autobusák, městským autobusem, byl ten největší idiot jakýho jsem na silnici potkal, byla to jasně jeho chyba nicméně to neuznal a musel jsem dvakrát na magistrát kde to s ním řešili než uznal že je to jeho chyba... při pomyšlení že po něm budu ještě něco chtít mě jímaj mdloby...:(
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 2. 2010 09:13

Nejsi první, ani poslední, koukni do vlákna viewtopic.php?f=318&t=300343 tam někdo propagoval i svojí firmu, která tyhle případy řeší. Viník samozřejmě dobrovolně plnit nebude, dokud si nebude myslet, že by mohl přijít ještě o víc. Ty na sebe bereš riziko, že to nevyjde nebo viník nebude mít z čeho plnit.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2010 09:14

hrusaq: tak to se musis rozhodnout sam, jestli budes bojovat. Taky celou vec muzes pojmout tak, ze ses za ty penize "vzdelal" a ze uz vis, ze priste uz pouze pres DAS :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 09:19

No takhle to přesně beru, nicméně nejsem z těch co by se jen tak vzdávali... nechal jsem si od pojištovny poslat písemně na jakym základě mi nechtěj ty peníze vrátit a proberu to s právníkem...
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2010 09:22

hrusaq: skvele, co se me tyce, tak drzim palce!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 09:32

S474N píše:hrusaq: skvele, co se me tyce, tak drzim palce!


Díky, mám asi tři odkazy přímo na soudní pře kde se řešilo cirka to samé a uhráli to vždycky na to, že to auto reálnou hodnotu rozhodně nezvýšilo ba naopak a že není možný si sehnat díly v kvalitě a ceně aby se to dalo pořídit za plnění od pojištovny... jedná se mi o desítku, tak doufám že se pojištovna zalekne kulatýho razítka a odkazů na skončení soudní jednání ve prospěch poškozeného... popravdě se mi přímo do soudní pře moc nechce...
hrusaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2010 09:35

hrusaq: zkus to, proste vystupuj stylem, ze klidne pujdes k soudu a uvidis, jestli povoli. V kazdem pripade bych to dotahl do konce - a nejde jenom o penize, ale i o to, aby k tem trem uspesnym koncum pribyl i ctvrty :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrusaq 12. 2. 2010 09:37

S474N píše:hrusaq: zkus to, proste vystupuj stylem, ze klidne pujdes k soudu a uvidis, jestli povoli. V kazdem pripade bych to dotahl do konce - a nejde jenom o penize, ale i o to, aby k tem trem uspesnym koncum pribyl i ctvrty :wink:


Jojo, mě sere to, že já ke všemu přistupuju popravdě... což je bohužel v ČR stále více a více nepohodlné... pojištěný mám snad všechno, nikdy jsem nenaboural a ted mě chtěj takhle voškubat...

Kdyby měl někdo nějakou radu nebo fígl tak sem s tím, at to dám do kupy, třeba najdem návod jak s těmahle vojebávkama zatočit.

Jirka
hrusaq
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků