Aktualne nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 31. 10. 2012 22:13

Tak nejdřív ho musíš založit a ne vždy to jde aspoň kurýrem. Ne všude je to zabezpečené nějak dostatečně uživatelsky přívětivě, jsou různé požadavky na heslo, takže občas podstoupíš martýrium jeho obnovení. A nedejbože aby se ti něco stalo, chudáci dědicové aby řešili, kam všude jsi rozstrkal úspory...
Kdo s tím výše problém nemá, jistě nemá ani problém najít případně ještě něco lepšího, každopádně spořák (takový ten klasický, bez výp. lhůty apod.) je na spoření na důchod pro většinu lidí až nebezpečně likvidní...

Tady každej předpokládá, že všichni jsou finančně gramotní, ale to prostě většina lidí není. Na penzijko musíš platit pravidelně a nelze úplně snadno a rychle vybrat, takže pro hoooodně lidí je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak všechny prachy neprožrat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 1. 11. 2012 10:18

Thom : buď chceš pro své (někdy těžce vydělané) peníze udělat něco víc nebo budeš jen průměrný. To si musí každý vybrat sám. Mě vždy fascinuje jak u piva kupa lidí nadává, že má drahé poplatky v bance, drahý internet, telefon apod...a když mu poradím, ať jde jinam, tak má asi přesně tolik výmluv proč to nejde, jako jsi napsal ty :-)

A já předpokládám, že lidé by měli chtít být!!!! finančně gramotní. Ale je to jejich svobodná volba.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 11. 2012 12:50

2inev:Jo to je pravda... ono jde o to, že hodně ale opravdu hodně lidí má kontokorent a jsou na něj zvyklí, nic neřeší a jen nadávají.

-- 1. 11. 2012 12:53 --

kamey píše:T.E.CH: říká ti něco složené úročení a víš jak připisují úroky PF?


Jo to samozřejmě znám, tam máš pravdu, že rozdíl v tu chvilku nastane.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 1. 11. 2012 13:00

Inev píše:Thom : buď chceš pro své (někdy těžce vydělané) peníze udělat něco víc nebo budeš jen průměrný.

A píšu snad, že mít penzijko je alfa a omega úspor na stáří? Už jsem to psal dříve, tak se nechci moc opakovat, ale osobně ho doporučuju za těchto okolností:

- pokud má člověk možnost příspěvku zaměstnavatele, tak rozhodně založit a využít, nejlíp teď, když je možnost sjednat výsluhovku

- pokud nemá, je celkem dost možné, že během řekněme 30 let mít bude, čím víc je kvalifikovaný, tím víc pravděpodobně (třeba v mém oboru a sektoru skoro jistota), ty 3 stovky (od nového roku minimum na státní podporu) snad schrastí každej (to mi nestačí ani na večer v hospodě, pokud tam nejdu už najedenej). Takže založit tento měsíc (kvůli výsluhovce po 15 letech) na to minimum. V případě příspěvku zaměstnavatele navýšit, stejně tak před blížící se výsluhovkou nebo dožitím.

- po novém roce bych to zakládal jen pokud je příspěvek zaměstnavatele nebo do 60ti zbývá tak 10-15 let

Inev píše:To si musí každý vybrat sám. Mě vždy fascinuje jak u piva kupa lidí nadává, že má drahé poplatky v bance, drahý internet, telefon apod...a když mu poradím, ať jde jinam, tak má asi přesně tolik výmluv proč to nejde, jako jsi napsal ty :-)

No právě. V praxi to pak skončí tak, že to musím zařizovat já a to jsem ochoten podstupovat jen u blízkých příbuzných (sourozenci, rodiče a samozřejmě manželka a děti). A takový "obyčejný člověk" rozhodně nebude sledovat, kam se hnula úrokovka u spořáku, ale tak maximálně po nějakém čase spoření porovná zůstatek s cenovkou u nové televize.
Inev píše:A já předpokládám, že lidé by měli chtít být!!!! finančně gramotní. Ale je to jejich svobodná volba.

Tvůj předpoklad je logický, ale (kvůli chování lidí) nereálný. Stejně jako ideologická část programu komunistů po válce nebo Svobodných dneska. A tu svobodu "obyčejného člověka" bohužel jednou zacvakáme všichni. Vždycky se najde dost hlasů pro partaj, která slíbí každému, že neskončí na ulici, ať už se choval zodpovědně a dělal rezervy na stáří nebo vše prožral :twisted:

-- 1. 11. 2012 13:08 --

T.E.CH píše:
kamey píše:T.E.CH: říká ti něco složené úročení a víš jak připisují úroky PF?


Jo to samozřejmě znám, tam máš pravdu, že rozdíl v tu chvilku nastane.


Další věc, která to krapet zkreslí (ale na opačnou stranu) je placení pomocí SIPO a Citi ;-) Samozřejmě to tak nelze, když přispívá zaměstnavatel, ale v takovém případě je snad výhodnost bez debaty.
A samozřejmě optimalizace platby před termínem možného výběru (poloviny nebo všeho).
A jak jsem už psal výše: ještě víc to u spousty lidí u spořáku shodí dolů nákupy nové televize, auta atd. :-D
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 11. 2012 13:14

Tak já jedu penzijko přes Otce, který ho nechtěl a po 5 letech (tuším) to jde protočit.Nevidím na tom nic nevýhodného a je to pojištěné, aby kdyby se nedej bóže něco stalo, tak je to na mě.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 1. 11. 2012 13:20

Jo? A kdepak je to pojištěné? To by mě zajímalo.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 1. 11. 2012 13:23

Jo přesně, zrušit a založit nové.
Ono teda moc nechápu, proč příspěvek dávají i důchodcům (řekněme nad 70 let; do té doby ještě celkem často někde makají).

-- 1. 11. 2012 13:25 --

kamey: jestli nemyslel spíš to, že má posichrovanou pozůstalost. Jinak tady je někdo, kdo věří v nějaký větší význam FPV? Když tam je cca 1,2% všech bankovních depozit?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 1. 11. 2012 13:30

Tak posichrované to má každý, kdo je uvedený jako oprávněná osoba a nemusí k tomu sepisovat s otcem závěť u notáře....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 11. 2012 14:43

kamey píše:Jo? A kdepak je to pojištěné? To by mě zajímalo.


To klidně můžeš, to "pojištěné" znamená ,aby to nezdědil někdo jiný než já, když to platím na tátu. :lol:

A u notaře jsem nebyl....
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 1. 11. 2012 14:51

Co je na tom složitého, každá osoba uvedená jako oprávněná osoba na smlouvě o PF je automaticky dědicem z této smlouvy po předložení úmrtního listu a žádosti o výplatu. Na tom přece není co "pojišťovat". K notáři taková smlouva do dědického řízení nejde.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 11. 2012 15:00

No vždyť tak jsem to taky udělal, slovo pojištěné neznamená vždy snad pojišťovat, má snad více vyznamů.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 1. 11. 2012 15:04

Konkrétně v příspěvku, ve kterém jsi o pojištění psal by lépe vyznělo zadat toto slovo v uvozovkách. Takto je věta významově jinde....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 1. 11. 2012 16:18

Na světě je přece krásně :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 1. 11. 2012 21:18

TECH: ty jsi nezletilý anebo jaký je důvod to točit jak ty popisuješ? Resp. On je v důchodu, ano? A kde to točíš? Že tam je takové a jaké přesně zhodnocení? Prachy jsou přece nepojištěné.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 2. 11. 2012 17:02

Pravděpodobně si založím pp u PF ČS. ČS jsem před cca 4 lety zrušil kvůli vysokým poplatkům. Chtěl jsem se tedy zeptat, jak je to u tohoto fondu s poplatkama? Jestli má někdo zkušenost. díky
gman
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků