Aktualne nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2010 18:22

No abych rekl pravdu, je to docela "opruz". Protoze nahanet jeste nejaky kopie dokladu nebo uctu, tomu rikam doslova buzerace.

BTW nevis nahodou, jak je to s tim uctem, muze byt smlouva na nekoho jineho a ucet na me?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2010 18:29

Myslíš bankovní účet ze kterého se to bude platit? S tím by snad neměl být problém, peníze jsou přece anonymní. Vždyť to můžeš platit i třeba poštovní poukázkou :). Nebo snad PF vyžaduje něco jiného? Jejich podmínky jsem nečetl, pravda.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2010 18:29

PatrikChrz: no me by zajimalo, jestli tam clovek musi zatrhnout "prispevek ucastnika" nebo "jine osoby", kdyz to hodlam platit nekomu jinemu z meho uctu.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2010 18:38

Já bych to nekomplikoval a nechal bych tam příspěvek účastníka. Však ti to dá v hotovosti a ty to pošleš ze svého účtu :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 2. 2010 08:26

S474N píše:PatrikChrz: no me by zajimalo, jestli tam clovek musi zatrhnout "prispevek ucastnika" nebo "jine osoby", kdyz to hodlam platit nekomu jinemu z meho uctu.
"Příspěvek účastníka" - to je to, co budeš platit osoba, na kterou je to PP vedeno. Číslo účtu nebo jméno majitele účtu není rozhodující (takže to klidně za někoho můžeš platit ty), já také platím manželce PP a jde to z mého účtu a ne z jejího.

"Příspěvek jiné osoby" - to je např. zaměstnavatel, co přispívá na PP.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 08:39

DoubleSix: jenze pozor na to, vsude jsou ty kolonky 3:
- prispevek ucastnika
- prispevek zamestnavatele
- prispevek jineho platce

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 2. 2010 09:18

PatrikChrz píše:Myslíš bankovní účet ze kterého se to bude platit? S tím by snad neměl být problém, peníze jsou přece anonymní. Vždyť to můžeš platit i třeba poštovní poukázkou :). Nebo snad PF vyžaduje něco jiného? Jejich podmínky jsem nečetl, pravda.

Kdepak, první příspěvek musíš určitě poslat z účtu k němuž dodáváš výpis. Tohle není jenom výmysl Allianz (tuším), ale kvůli legislativě proti praní špinavých peněz.

Nedávno třeba ING penz. fond rozesílal starším účastníkům, aby prokázali svou totožnost či vlastnictví účtu, ze kterého to penzijko platí, i když se jednalo o ING konto :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 2. 2010 09:48

Já jsem ING zakládal vloni koncem roku a taky jsem musel doložit výpis z účtu, který jsem linkoval na ING. Přišlo mi to DOST divné.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 09:58

4honza: no a je problem dolozit jiny ucet?

Ruprech001: jj bohuzel to tak je i v pripade, kdyz si korespondencne zaklada Axa.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 2. 2010 11:23

S474N píše:DoubleSix: jenze pozor na to, vsude jsou ty kolonky 3:
- prispevek ucastnika
- prispevek zamestnavatele
- prispevek jineho platce
:hm tak to je prekérka (pokud chtějí i výpis z účtu, ze kterého budou chodit platby na PP), to vypadá, že musíš jít s barvou ven, uvést se jako "jiný plátce" a nebude státní příspěvek :-(
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:02

Sjednej příspěvek účastníka, sjednej úhradu složenkou a plať z účtu. Než se dostanou k tomu, aby ho vyzvali k doložení účtu 5 let uběhne a bude to v klidu. Nebo mu zároveň sjednej spořící účet u LBBW a zařiď 1 trvalý příkaz který je zde zdarma a je to.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 13:17

No oni ten vypis chteji tak jako tak, kreteni.
První platbu provedete pouze bezhotovostním způsobem, aby v průběhu prvního měsíce byl příspěvek připsán na účet Allianz penzijního fondu, a. s. Variabilním symbolem bude Vaše rodné číslo. V případě, že si sjednáte jiný způsob placení než bezhotovostní, další platby mohou probíhat již Vámi zvoleným způsobem.

:arrow: https://www.allianzdirect.cz/pojisteni/ ... dnani.html

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:44

Tak udělej ten spořák na jméno účastníka PP a budeš mít klid.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 13:45

No to jsou obstrukce doslova jako blazen. Navic jsem zjistil, ze ten dotycny uz penzijko ma, me asi omejou, ty lidi ti nejdriv reknou ne a nakonec zjistim, ze ano.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:47

hm, tak to asi neprojde :)
papshop
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka