Aktualne nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2010 17:53

Pedro1981 píše:Zdravim, chci se poradit se zkusenymi. Je mi 29, chci si poridit PP. Koukal jsem na typy, vim, jake mesicni prispevky jsou. Musim se ohlizet na svuj plat. Zvolil bych Vysluhovou penzi, do zacatku max.200 Kc mesicne.

Na výsluhovou penzi můžeš dát max. polovinu svého příspěvku. Pokud chceš 200 kč na výsluhovou penzi, musíš mít příspěvěk minimálně 400 Kč. Jinak je to rozhodně dobrý nápad, když už penzijní, tak dávat maximum na výsluhovou penzi, protože polovinu můžeš vybrat už po 15 letech placení.

Pedro1981 píše:Ted vsak zvolit ten spravny fond. Moje pozadavky : zadna kreditni karta,
Kreditní karta je právo, nikoliv povinnost. Když jí nebudeš chtít, nemusíš si jí brát. Navíc to, že jí jeden fond nyní nabízí, neznamená, že jí bude nabízet za 5, 10, 20 let a obráceně, že jí za těch x let nebude nabízet jiný fond, který ji momentálně nenabízí.
Pedro1981 píše:dostupnost pobocky ( jsem z Ostravy ),

A to jako proč? Co chceš na té pobočce dělat? Stejně to budeš nejspíš zakládat přes Internet (jestli chceš nějakou výhodu) a pak už budeš jen platit. Případnou změnu (zvýšení/snížení příspěvku - nic jiného mě nenapadá) uděláš poštou.
Pedro1981 píše:slusne rocni %zhodnoceni,

Tak to zapomeň na penzijní fond.
Obrázek

Pedro1981 píše:nejaky staly benefit ( pouzitelne slevy ),

Platí to co u kreditky, to že to je dnes, neznamená, že to bude za rok, natož za 20 let. Navíc největší bonus bývá právě ta kreditka - která připisuje část z nákupů - max. 1 % zpět na PF. Zajímá tě sleva - já nevím - na plastová okna, pneumatiky, vstup do bazénu,... a já nevím na co všechno dávají tzv. partnerské slevy? To že s danou firmou nyní spolupracují ale zítra již nemusí platit. Navíc tyhle tzv. partnerské slevy bývají často vějička pro zákazníka, většinou lze jinde najít stejné zboží levněji nebo za stejnou cenu i bez slevy.

Pedro1981 píše: zajimavy vstupni bonus.

Pokud vím, tak aktuální maximum je snad 1 měsíční příspěvek navíc (dává se jen při sjednání přes Internet, aktuálně tuším Axa a Allianz?). Snad je to omezeno i zákonem. Vzhledem k předpokládanému trvání 15 let do výsluhové penze a více než dvojnásobek do té normální je to plivnutí do moře.

Pedro1981 píše: Jinak banku mam PS. Dekuji. Zalozit PP chci koncem kvetna.

Není rozhodující.

Pokud bych se měl rozhodnout za sebe, největší důvěru vkládám v Allianz. Dlouhodobě stabilní výsledky, dobré zhodnocení, malé zatížení náklady příštího období, silná společnost v pozadí.
Já ale dávám přednost bankovním produktům (počítám do toho i záložny). Jednak jsou pojištěné, nabízí vyšší zhodnocení a dají se použít mnohem pružněji. Pokud plánuješ nějaký úvěr, tak bych s tím počkal. Je hloupost si spořit se zhodnocením nula nula prd a ty samé peníze si pak půjčovat na několikanásobně vyšší úrok.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pedro1981 23. 5. 2010 19:03

Omlouvam se, mozna to spatne chapu. Ja myslel, ze kdyz zvolim Vysluhovou penzi, tak mohu sporit jakoukoliv castku a ta tam jde. Tzn.200kc, tak ze by tam slo 100kc? Zatim zalozim tak, at neco mam. Neni problem do budoucna navysit. Uver neplanuju. Vsiml jsem si, ze napr.jak kdysi davaly 500 na PHM, atd.ze to uz neni. Max.davaj pulku prispevku, tzn.kdyz ja 200kc tak mi daji 100kc. Obavam se, ze to bude ty vstupy cim dal slabsi. PS ma stejny typ jako CSOB? Chapu to spravne? % zhodnoceni je takove plivnuti jako % u beznych BU. Zvazuji zvolit PP u sve banky, tj. PS. Vyuzivate nekdo?
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2010 19:16

Je rozdíl mezi tím co poskytuje penzijní fond (aktuálně prdlačky) a státním příspěvkem (ten je u každého fondu stejný)

Měsíční příspěvek účastníka (v Kč) Měsíční státní příspěvek (v Kč)
100 až 199 50 + 40 % z částky přesahující 100 Kč
200 až 299 90 + 30 % z částky přesahující 200 Kč
300 až 399 120 + 20 % z částky přesahující 300 Kč
400 až 499 140 + 10 % z částky přesahující 400 Kč
500 a více 150
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pedro1981 23. 5. 2010 19:59

Rozumim tem statnim prispevkum. Je rozumne si nyni PP zrizovat nebo mam jeste pockat? :-)
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2010 20:15

Vzhledem k mizernému zhodnocení a nulové garanci nepovažuji penzijní pojištění za vhodný produkt a už vůbec ne za vhodný dlouhodobý produkt. Ale je možné, že bude brzy povinné, ovšem jestli v dosavadní formě nebo nějaké jiné, těžko říct.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pedro1981 23. 5. 2010 21:16

Dekuji za pro me prinosne informace, zvazim. Mel jsem sporici ucet u PS, ten jsem zrusil. Nizka navratnost. PS jeste zvazim, pravdepodobne udelam u sve banky, at to mam pohromade. Statni prispevek je vsude stejny a 200 mesicne me nevytrhnou. Vic bych nedaval, prozatim.
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2010 21:34

Spořicí účet u PS (Červené konto) je super věc. Lze přes něj zdarma vkládat na kterékoliv poště hotovost a pak libovolně přeposílat. :D
V kombinaci s Osobním účtem zadarmo ideální věc :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 23. 5. 2010 21:44

Pedro,

1) pokud ti zaměstnavatel přispěje na PP cokoliv až do 25000/rok na PP (pro něj je to osvobozeno od všech odvodů), rozhodně se ti vyplatí PP založit :-)
Toto se ti zdaní 15% SD při výpovědi, no bezna vyplate se ti zdani zhruba 50%.

2) pokud současně jsi schopen správně používat kreditní kartu a čeprat slevy, pak o to více... Z každé platby 1% ušetříš a někde až 11%: http://www.axa.cz/AXA-Club/Partneri - ty bonusy jsou formálně tvůj vklad, a nedaní se ani při odbytném.

A podle všeho, jako bonus, tato Axa KK / UCB KK má mít údajně NEJlepší kurzy ze všech karet pro platby přes net do zahraničí a v zahraničí. A vedení karty je zdarma anebo za 30 Kč druhým rokem při podlimitním obratu, takže také v podstatě nejlepší na trhu.

3) pokud si letos sjednáš přes net PP na 500 Kč u Axy, dostaneš 500 = třináctý vklad darem a po roce muzes udelat papa...

Pokud to te´d založíš přes Net u Axy a event. vypovíš hned po naspoření min. 12 vkladů a min. uběhnutí 12 měs. ale ne dále jak do 24 měsíce anebo až po 5 letech, vždy nejlépe po připsání bonusu např. k lednu, nic netratíš a můžeš dost vydělat :-D myslím, že to je docela dobré zhodnocení peněz, záleží hlavně na PZ a na tvém obratu kartou, ten bonus 500 CZK ale myslím hravě vyrovná inflaci a překoná každý TV a spořák svým výnosem :-)

A mít pak např. pojištění domácnosti (nebo jinou blboist co Axa nabízí) zdarma :-)

A nebude tě to stát než 10 minut vyplnit formuláře na netu, s objednáním AXA kreditky běž s potvrzenou smlouvou o PP raději do UCB (rychlejší o 14 dnu než přes Axa dealery).

ps: na statni prisp. se vyp...i, pokud nechces cekat do 60 let nebo do kdy...

ps2: a jestli to nekdo nazve zneuzitim, no tak to je jeho vec. Nepojistene PP s negarantovanym efektem mi spise prijde jako zneuziti duverivych lidi, vynosy fondu se rozfofruji mezi dealery a majitelum fondu a dlouhodobe PP je tak kandidat na bekovinu tohoto stoleti...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 23. 5. 2010 22:15

TO vpe: kde jsi přišel na 25000? Zaměstnavatel může dát pouze 24000 ročně a NESMÍ v takovém případě přispět na ŽP.
AXA karta je dobrá, sám ji používám na platby přes Paypal na dolarové platby. Ale o tom, že ji vystaví na pobočce UCB dost pochybuji. Je to Axa karta a požádat se musí přes Axu.
Jinak zhodnocení PF je nízké a jedním z důvodů jsou i právě vykukové jako ty, kteří zneužívají toho jak funguje PP jako takové a zvyšují náklady PF.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 5. 2010 22:34

Sorry, překlep, 24K je ale také dobrý bakšiš :-) Výhodou je, že to nemusí už být měsíčně jako tomu bylo dříve (3%).

ŽP je ve většině případů daleko větší provar pro klienta, o to větší výdělek pro ...

Kartu vystaví, stačí prokázat, že máš v Axa smlouvu. Ušetříš IMHO 14 a více dnů a možná připravíš dealera Axa o provizi? :-)

Vykukové - já jsem to ale nikdy nepoužil, asi ale začnu, když vidím agenty s teplou, tito a dále tuneláři, zvyšují náklady, nikoliv lidé spořiví (naprosto mizivé procento to je schopno takto efektivně zpracovat a většina z nich stejně zapomene dát výpověď včas :-).
Mě na PP leží desetitisíce možná více a nestaral jsem se o to dote´d. Ale protože jsem popsal něco, co má smysl, tak jsem hned vykuk? Já nikoho nenavádám, že musí vypovědět :-D

Kreditní kartu, kterou splatíš v bezúroč. období, jsi také zneužil (protože generuješ jen náklady a žádné příjmy - víš sám že při 2% back z toho banka má NULA nebo ztrátu) a jsi proto vykuk ? :-D

Kolik ty máš měsíční platbu na své PP a ŽP a kolik už tam máš a kolik ti je let - prozradíš?
Měl bys jít příkladem a mát tam alespoň 1500/měsíčně na PP pro odečet z daní (jistě platíš velké daně a 1500 je ta nej nej nej suma pro snížení daní :).
---
Teď trochu plácnu:
1500,- x 12m x 40let = 720000 - inflace 50% = 360 000 - ojojoj to bude penzička za všechny prachy :-D Výnosy a st. přísp. ani neuvádím... To smete první "měna" co nastane.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pedro1981 24. 5. 2010 07:09

Zamestnavatel mi neprispiva. CC me neoslovuje, proc zbytecne platit za neco, co v realnem zivote nepotrebuji. Penny Market - raj senioru, dekuji tam nenakupuji.:-) Nyni jsem, jak uvadim vyse MAX. 200,-/mes. Do budoucna si navysim, NYNI nikoliv.
Pedro1981
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 5. 2010 08:21

Pedro : pokud Ti zaměstnavatel nepřispívá na PP, tak bych raději volil jiný spořicí produkt než PP.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Theobald 24. 5. 2010 08:50

Bude mi 60 let a budu tedy ukončovat penzijní připojištění, které mám od roku 2002 u ING. Měl bych tam mít celkem něco kolem 80 000 Kč, měl jsem to hlavně kvůli tomu, že nějaké příspěvky poskytoval zaměstnavatel. Mám ho uzavřeno podle penzijního plánu č. 3. Zajímalo by mě, zda by bylo pro mě třeba výhodnější ještě před ukončením přejít na penzijní plán č. 4, anebo přejít k jinému penzijnímu fondu? Jaké jsou rozdíly v penziních plánech? Je lepší ukončit penzijní připojištění jednorázovým vyrovnáním nebo doživotní starobní penzí? Jak se ta doživotní starobní penze vypočítá? Je to u každého penzijního fondu jinak nebo to je stejné u všech penzijních fondů např. podle nějakého zákona?
Theobald
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 5. 2010 12:04

Theobald : jestli vzít jednorázové vyrovnání nebo doživotní penzi, to záleží na tom, jak chceš dlouho žít. Víš to?
Penzijní fondy počítají v průměru s 14 roky, po jejichž dobu budou vyplácet pojištění. Takže budeš li chtít žíte déle, jak 14 let, ber doživotní penzi. ;-)
Na druhou stranu, bude ten fond existovat i za 14 let? Není lepší peníze vybrat a dát je někam do pojištěného vkladu?
Tohle si musíš rozhodnout sám, to za tebe nikdo neudělá. Já sám se přikláním spíše k jednorázovému vyrovnání.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 5. 2010 12:47

Penzijní pojištění není zrovna moje oblast zájmu, takže to ber s rezervou. Co jsem tak sledoval penzijní plány, tak to šlo spíše od 10 k 5 (čím vyšší číslo penzijního plánu, tím horší podmínky).
Staré penzijní plány používaly výhodnější úmrtnostní tabulky (doba dožití se stále prodlužuje), takže při vyplácení důchodu klient dostával více.
Pak se domnívám, že přechodem na nový penzijní plán musíš znovu dodržet 5 letou lhůtu a to nejspíš nechceš.

Stejně jakou DoubleSix se domnívám, že jednorázové vyrovnání bude lepší, právě proto, že PF není na rozdíl od bank a záložen pojištěn. Navíc důchod z 80 000 Kč bude naprosto zanedbatelný.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka