SMS finanční poradenství

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:17

Já má asi dobré období, minulý týden mě budí ČEZ, ráno jsem se opařil čajem - nekecám, a dnes nevycházím z údivu podruhé. Zazvoní telefon v kanceláři - pevná linka. Zde se mi představí zástupkyně Komerční pojišťovny s informací, že dochází k důležitým změnám v pojistných produktech, o kterých musím být informován. Nejprve mi to mimo nepřišlo, říkám si, jsou dobrý, upozornili mě, abych se podíval na web a zjistil, kde ty změny jsou. Ale telefonát pokračuje, budete mít zítra čas, náš zástupce se u Vás zastaví a se změnami Vás seznámí. Tak to už mi hlavou blikl přímo maják - co je to za blbost, odkdy objíždí pojišťovny jednotlivé zástupce a informují jej o prováděných změnách. Tedy se přeptám, zda by mi slečna mohla ještě jednou sdělit z jakéto že pojišťovny že mi volá, že jsem asi blbě slyšel. Opět je mi sděleno - ale již jedná se o komerční pojištění - co to je? ptám se. Odpověď nakonec získávám. Firma SMS finanční poradenství mi chce udělat analýzu mých pojistných smluv a upravit je podle nových změn a platných zákonů. Maják ve mě houká o stošest, chvilku se musím vydýchat. když to zvládám, ptám se zda dotyčná ví, kam se právě dovolala, je mi sděleno mé příjmení. Dotyčné sděluji, že se dovolala do firmy XYZ, finanční a pojišťovací poradenství a zda se domnívá, zda potřebuji analýzu smluv. Telefon zavěšen.
A tak se ptám, kam už mám napsat, abych se dočkal, že podobné firmy nebudou oblbovat a lhát lidem. Stěžovat si na ČNB, zavolat na Komerční pojišťovnu a sdělit to jim? Já už na to nemám síly.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2010 13:35

určitě zavolat do té pojišťovny a sdělit jim, jak se jejich zástupce chová...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 13:44

papshop: treba i poprve v hovoru myslela "z komercni pojistovny" a nikoliv z "Komercni pojistovny". Jenom to tak schvalne rikaji, aby trosicku zmatli cloveka.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:56

Jasně stejně jako dobrý den, já jsem z ČNB, mám registraci, že jo?
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 13:57

mikicz píše:určitě zavolat do té pojišťovny a sdělit jim, jak se jejich zástupce chová...

Tam jsem volal, v polovině mi to vypadlo, mám v kanclu špatný signál, tak musím ještě jednou.
Ale každopádně, slyšel jsem velice dobře, Komeční pojišťovna - a pracovník SMS finančního poradenství s Komerční pojiš´tovnou má společného asi jako já s Hradem.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 14:01

papshop: prozrad mi prosim, jak si v hovoru pres telefon zjistil, ze mysli "Komercni pojistovnu" a ne "komercni pojistovnu" - nevim jestli si videl, ale je tam rozdil K/k.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 2. 2010 14:04

Na webu se chlubí čeho všeho nejsou členové, tak nejlepší by bylo si s nim sjednat schůzku, vše nahrát a zveřejnit. Ono dokud nebudou mít z ostudy kabát, tak se z toho budou pořád vyvlíkat, že opravdu chtěli jen "tvoje dobro".

http://www.sms-as.eu/o-nas/
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 14:17

S474N píše:papshop: prozrad mi prosim, jak si v hovoru pres telefon zjistil, ze mysli "Komercni pojistovnu" a ne "komercni pojistovnu" - nevim jestli si videl, ale je tam rozdil K/k.

Složité to není, pokud se ti někdo představí dobrý den, tady XY Komerční pojišťovna. Protože firma, kterou dotyčná zastupovala se jmenuje SMS finanční poradenství, tak běžné představení by asi od všech znělo Dobrý den, tady XY z SMS finančního poradenství.
Za další, žádná pojišťovna se nepředstaví jako komerční pojištovna, mimo té jedné skutečné, ale oficiálním názvem, za poslední, je rozdíl mezi nabídkou Komerční pojišťovny a komerčního pojištění, které jediné je dotyčná oprávněna nabídnout. Ten rozdíl je dost citelný. A pokud je dotyčný spolupracovník natolik nezralý, že neví jaký je rozdíl mezi KP a komerčním pojištěním, pochybuji, že má vůbec nárok na to pracovat v jakékoli pojišťovně. Toto je jasné uvedení v omyl.
Navíc, co myslíš, jak by to vypadalo, kdyby se všichni pracovníci a spolupracovníci všech pojišťoven - neboť v podstatě jsou všechny komerční, představovali tady XY z komerční pojišťovny. Nemyslíš, že bys měl guláš v tom, kdo ti právě volá?
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 14:23

papshop: no pokud nekdo rekne "Dobry den, jsem Josef Novak z komercni pojistovny", tak samozrejme je to receno schvalne, nicmene to muze take v realu znacit, ze vola proste z nejake libovolne komercni pojistovny. Samozrejme tu spolecnost neobhajuji, spise poukazuji na to, ze to dle meho nazoru maji "osetrene" doslova "vychcane".

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 22. 2. 2010 14:34

Prdlajs, Ty a já víme, že se takto žádný profík nepředstaví, ale na normálního nepolíbeného klienta to může zapůsobit důvěryhodně, navíc spousta lidí má dneska úvěr, hypošku a k ní sjednaný úvěr právě od Komerční pojišťovny tak si radši toho zástupce pustí do baráku. Když to netuší, tak pak jenom přemejšlí, co že to vlastně včera slyšel a že se asi přeslechl. je to normální podvod.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2010 14:40

papshop: viz muj prispevek vyse, nema smysl se opakovat.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod veckoo 24. 2. 2010 11:06

Základním varováním by mohl být už jen historický vývoj názvů této "společnosti".
1. METAL - ECO, a.s. 1997 - 2001
2. SMS pojišťovací služby, a.s. 2001 - 2007
3. SMS finanční poradenství, a.s. 2007 - dosud
veckoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fenona 30. 5. 2011 21:28

No a? T-Mobile byl taky původně Paegas a jaká je to společnost..

-- 30. 5. 2011 22:31 --

Takže věc první: SMS a.s. nemá za potřebí se schovávat za jinou pojišťovnu a je vyloučeno, aby se nějaká operátorka vydávala za OZ z jiné pojišťovny. Dostane vyhazov. Je možné, že mohla říci, že se to týká pojistek, které jsou u xxx pojišťovny a někdo, kdo se špatně vyspí, dá tomu takovou formu. Za druhé: SMS a.s. si je moc dobře vědoma, že když se někdo vydává za OZ z nějaké pojišťovny, tak kromě toho, že dotyčný porušuje etický kodex, tak i poškozuje dobré jméno samotné pojišťovny, protože to nedělá. Řešila jsem x takových stížností a pak vyšlo najevo jen to, že si někdo něco domyslel, protože se mu to tak zrovna hodilo.

-- 30. 5. 2011 22:33 --

No jo, možná bude lepší nechat se uvrtat do první pojistky, kterou vám někdo nabídne a nechat se 40 let škubat, když u společnosti vedle je ta stejná a nebo výhodnější o 300 kč levnější.. :-D Jestli chcete, schůzku Vám domluvím.. a můžete si to nahrát.. :-D
Fenona
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2011 21:53

Fenona: oh to je slechetne, ze si to muzeme nahrat. Ja si kuprikladu takova jelita nahravam automaticky.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 31. 5. 2011 11:07

Fenona píše:No a? T-Mobile byl taky původně Paegas a jaká je to společnost..

-- 30. 5. 2011 22:31 --

Takže věc první: SMS a.s. nemá za potřebí se schovávat za jinou pojišťovnu a je vyloučeno, aby se nějaká operátorka vydávala za OZ z jiné pojišťovny. Dostane vyhazov. Je možné, že mohla říci, že se to týká pojistek, které jsou u xxx pojišťovny a někdo, kdo se špatně vyspí, dá tomu takovou formu. Za druhé: SMS a.s. si je moc dobře vědoma, že když se někdo vydává za OZ z nějaké pojišťovny, tak kromě toho, že dotyčný porušuje etický kodex, tak i poškozuje dobré jméno samotné pojišťovny, protože to nedělá. Řešila jsem x takových stížností a pak vyšlo najevo jen to, že si někdo něco domyslel, protože se mu to tak zrovna hodilo.

-- 30. 5. 2011 22:33 --

No jo, možná bude lepší nechat se uvrtat do první pojistky, kterou vám někdo nabídne a nechat se 40 let škubat, když u společnosti vedle je ta stejná a nebo výhodnější o 300 kč levnější.. :-D Jestli chcete, schůzku Vám domluvím.. a můžete si to nahrát.. :-D

Z Paegasu vznikl T-Mobile, protože ho T-Mobile (T-Mobile International AG, the mobile communications subsidiary of Deutsche Telekom AG) koupil. Že to v SMS finanční (nebo jak se dnes jmenujete) nevíte, mě vůbec nepřekvapuje. A pochopitelně že v SMS finanční (nebo jak si říkáte právě dnes) nevíte, že nejste pojišťovna ("SMS a.s. nemá za potřebí se schovávat za jinou pojišťovnu"), ale makléřská společnost. Je běžnou praxí makléřů se vydávat za zástupce té či oné pojišťovny.

Z webu SMS: "Jsme nezávislou poradenskou společností, to znamená, že žádná ze zastupovaných finančních institucí na nás nemá ani přímý ani nepřímý vliv."
Takže zástupci SMS nedělají za provize a akční odměny vyhlašované jednotlivými finančními institucemi. Už to svinstvo nehulte.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Další stránka