Celoroční cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astro25 11. 1. 2011 22:00

Také jsem se díval na cestovní pojištění k platebním kartám, ale mají mnoho výluk a nízké limity. Celoroční cestovní pojištění nabízí také Allianz (za 28.400 Kč léčebné výlohy do neomezené výše) a MultiTrip od Evropské cestovní pojišťovny s opravdu vysokými limity (až 12 milionů léčebné výlohy za pouhých 6770 Kč ročně).
Třeba často reklamovaná karta KB Kreditní karta Platinum má limit jen 5 milionů a stojí 6490 Kč.
astro25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2011 22:37

Bacha na to, že není celoroční (celý rok non-stop pobyt v zahraničí) jako celoroční (opakované krátké výjezdy během roku) pojištění! U platebních karet doporučuji číst pojistné podmínky dvakrát pečliveji!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2011 14:20

Tak si zase dovolim otevrit toto tema, zejmena kvuli OEAV. Zajimaji me predevsim realne zkusenosti s plnenim. Prosel si tim uz nekdo?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 6. 2011 15:06

Bohužel, i s repatriací zesnulého.

Prodejci u nás jsou jen provizní prodejci jednotlivých sekcí klubu. Možná s výjimkou sekce Praha - Innsbruck (www.alpy.cz), tam si statusem nejsem jist. Já jsem už dlouho členem sekce Edelweiss. S čerpáním výhod (chaty, lanovky) není problém, ale tebe zajímají nehody.

Pojištěny jsou svazové aktivity (hory, lezba, canyoning, WW, cyklistika...), výluky: sporty ve vzduchu, hory nad 6000,-, expedice nad koliksi (90?) dnů apod. Pojištěny jsou cesty k a od aktivit. No, chce to mít aspoň v autě pohorky nebo sedák.

První výhodou je, když voláš komerční záchranku ve Švýcarsku (jiné tam snad ani nejsou). První otázka je, kdo akci zaplatí. A je prý (znám jen z vyprávění) velké ulehčení, když můžeš říct "Österreicher Alpenverein". Nějakou českou VZPP tam fakt neznají, a tomu odpovídá priorita, jakou dostane start vrtulníku pro Tebe apod.

S jednáním s pojišťovnou tě prodejci v ČR odkáží na pojišťovnu, což je vídeňská pobočka pojišťovny Uniqua. Ochota prodejců končí předáním kartičky a zaplacením. Možná to neplatí u té CK Alpy, nemám prozkoumáno. Levněji si sjednáš členství přímo na některé sekci v Rakousku, jen je s tím trochu papírování v němčině, + poštovní poplatky, je otázka, zda se to vyplatí.

Pojišťovna komunikuje plynule v němčině. Je potřeba si předem pročíst dokument "co dělat v případě pojistné události", vyplnit formulář "hlášení pojistné události" (oboje je přeloženo do češtiny, a je dobré mit s sebou a vyplňovat to průběžně), v pořádku všechny papíry a dodržet postup (schválení převozu lékařem pojišťovny apod.). Větší věci dostaneš na fakturu, uděláš si kopie, origo pošleš pojišťovně a není problém. Menší věci (léky, převoz, někdy nějaký žvanec) často platíš cash, opět origo pošleš pojišťovně, trochu delší splatnost, ale bez problémů. Prostě germáni, úředníci a ještě pojišťovna, kde nedodržíš postup, tam nedostaneš proplaceno.

V případě úmrtí zaplatili i něco nad smluvní limit plnění, a prý to není nijak neobvyklé ani u úrazů. To je asi tak vše; naposled jsem řešil cca před 6 lety, ale klidně se ptej.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2011 15:21

Joezbrna: zajima me vsechno. Pokud se uz pro to mam rozhodnout, tak chci mit kompletni informace. O tom, ze jsou nejake sekce, jsem prisel prave ted, kdyz zjistuji, ze kazda ma jiny nazev a hlavne i jine ceny.

Jinak obecne mi jde o nejake zakladni porovnani s klasickym urazovym (co je treba v zivotnim pojisteni, kdyz nepozaduji zajisteni smrti urazem) a take treba cestovnim pojistenim.

Mimochodem, ten sedak a pohorky v aute si nekdo foti nebo jak tam probiha prokazovani, ze si prave jel/nejel lezt?

Jinak zatim nejlepsi cenu jsem nasel zde:
:arrow: http://www.edelweiss.cz/cesky/alpenvere ... pevky.html
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 6. 2011 15:39

Pojištění a základní členství je jedno stejné pro celý OEAV. Rozdíl v ceně dělá provize jednotlivých sekcí (případně prodejců), které mohou svým členům nabízet nějaké výhody navíc (třeba odznáček sekce).

Oproti cestovním pojištěním, které znám, to má daleko méně výluk a poměrně vysoké limity plnění. Zkus z nějaké české pojišťovny vylomit definici turistiky v horách a vysokohorské turistiky. Někdy je problém dobrat se i definice rizikového sportu, a pak ti odmítnou plnění, když nevybereš zatáčku na cyklostezce, že k úrazu došlo v terénu mimo značenou cestu, takže při freeride na bike (přeháním). Tohle všechno se v pojištění v Alpenvereinu neřeší, stejně jako neřeší, jeslti jsi byl v zakázané zóně TANAPu. Stal se úraz - plní.

Pod svazové aktivity spadá skoro vše, od turistiky po extrémní sporty, viz podmínky. Asi moc křiklavé věci, jako pracovní cesta implementátora počítačového systému by neprošla, proto ta poznámka, kámoš opravdu na pracovní cesty vozil sedák, aby při autohavárce mohl tvrdit, že jel lézt (firma tehdy o 10 lidech, on to pojištění stejně měl na lezení). Prostě je to pojištění sportů v přírodě, něco málo okolo se na to dá napasovat.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2011 15:53

Joezbrna: ja nad tim uvazuji prave celkove, jakozto o urazovem pojisteni. Jeste mi neni jasne, zdali jako domov berou Rakousko a CR jako cizinu nebo jaky to ma i pripadne dopad na pojistne podminky.

Jde mi kuprikladu o to, ze pokud ma clovek nevyhovujici zivotni pojisteni, ktere co se smrti nepotrebuje (neni co nebo koho zajistit), tak jestli nahodou toto nesplni ucel vic a hlavne za mene penez. Jinak samozrejme se to vzdycky asi musi podat tak "jedu lezt", coz az takovy problem neni, neb obtiznejsi geocache si zadaji vybavu, kterou stejne vozim v aute. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 6. 2011 16:00

Doma je ČR, IMHO, běžně se to používá jako pojištění pro naše občany do Rakouska.

Je to de facto cestovní pojištění, nikoliv úrazové. Je tam jen volitelné připojištění trvalých následků úrazu. Bolestné a náhradu ušlého zisku tady imho nedostaneš.

Tak nějak mi není jasné, jaká konkrétní rizika si chceš pojistit, můžeš být konkrétnější?
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2011 16:19

Joezbrna: ja na to sel naopak, presne ty, co jsou v urazovym pojisteni zivotniho pojisteni. Ale jak asi rikas, toto je neco jineho a na toto by to nevyhovovalo :-)
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 10. 6. 2011 17:26

Já mám dotaz na celoroční cestovní pojištění společnosti Travel Guard Chartis. Přesněji o variantu Gold - Evropa. Za cenu cca 1400 kč léčebné a jiné výlohy (snad i vrtulníky apod.) 15 000 000, zuby 20 000, odpovědnost 10 000 000, právní výlohy 60 000 a spousta dalších pojistných částek. Přijde mi lepší než pojištění od OEAV. Celý svět je jen o 1500 dražší. Co si o něm myslíte?
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 10. 6. 2011 18:16

Stačí se podívat do kapitoly "sportovní aktivity", případně "rizikové sporty", a mám jasno. Pro mě nepoužitelné.
Rizikové sporty: kanoistika do WW3 (to jezdím na otevřené kanoi) , lezení do II UIAA (to lezu v sandálech). Běžky dokonce vůbec nepojišťujou, jen sjezdovky a snb na sjezdovce (imho nejnebezpečnější zimní aktivita vůbec) v základu a biatlon v rizikových. Naproti tomu cyklistika bez výluky freeride v základu.
Jejich pojistnou matiku moje hlava nebere :roll:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 10. 6. 2011 18:32

Ta kanoistika je možná problém, v září pojedu na Slovensko sjíždět řeky. Jinak by mi ten zbytek ani nevadil. Když pominu ty řeky tak se lepší celoroční pojistka sežene asi těžko co?
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 10. 6. 2011 19:20

Na Slovensku víc než trojkový vody jsou asi tak čtyři potoky v Tatrách, které jsou a) zakázané, b) na podzim bez vody :lol:
Jinak ty pojistný limity jsou velký, trochu mě straší, že té pojišťovně jsem v životě neslyšel, a nevím, zda by na základě slibu této pojišťovny pro tebe někdo poslal vrtulník.
Na Slovensku je to jedno, tam ti drtivou většinu pokrývá veřejnoprávní pojištění, akorát HS ne.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 10. 6. 2011 19:40

Těžký rozhodování. Ještě jsem koukal na Českou pojišťovnu a jejich 3000000 evropské pojištění. Těžké rozhodování. Mám v plánu ještě letos a v příštích letech jezdit do zahraničí účastnit se maratonů (mimo jiné poznávání ciziny s batohem apod.) a na to mi přijde ten Travel ve verzi Gold ideální. U té české nevím, tam jsem to nenašel.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 11. 6. 2011 14:13

Jako použitelný pojištění mi přijde co nabízí GE ke kartám. Myslím že za 78,- měsíčně (to vychází 936,- ročně) je tam celosvětový cestovní pojištění s limitem 1.700 tis. + nějaká odpovědnost, ztráty zavazadel, ..., a to i pro spolucestující osoby. Prý to platí i pro adrenalinové sporty, ale to jsem nestudoval, nevyužívám. Mně to pro cesty do Asie určitě vyjde levněji než jednorázové pojistky.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků