Celoroční cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2010 00:43

PatrikChrz píše:Základním kamenem úrazu pojištění k platební kartě obecně jsou:
1) nízké pojistné limity (neomezené krytí vůbec, přes milion je jen zřídka)
2) někdy je tam spoluúčast
3) větší rozsah výluk - často i rekreační sporty, někdy i pracovní cesty
4) někdy další podmínky pro to, aby pojištění bylo platné (např. nutnost aktivace u Diners club)

SITUACE: jedu na 3 tydny v srpnu ven, aktivuju pojisteni na Raif karte za 50 Kc (musim ho do posledniho dne mesice zrusit, aby se nenauctoval dalsi mesic, naplanovat aut. zruseni samozrejme nejde)... Limity v prehlednem letaku. Kartu RB i ucet lze mit zcela zdarma.

Pojištění je sjednáváno bez spoluúčasti pojištěného.  V rámci pojištění jsou automaticky pojištěny také rekreační a zimní sporty mimo nebezpečných sportů a za podmínek vyjmenovaných v pojistné smlouvě o cestovním pojištění a pojistných podmínkách.

Je neco levnejsiho, jednoduzsiho? Limity? No tak co bych nechtel za 50 Kc, ze? 60 dnu za 100 Kc s limitem 1 mega - muzes to tedy s necim "lepsim" srovnat? Vetsina z nas asi nelita kazdy mesic ven a proto miut celorocni pojistku, no nevim...

Jak vyjde srovnani s mBankou, ktera je o 15 Kc levnejsi?
http://www.mbank.cz/pruvodce/dokumenty/#tabs=6
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2010 05:58

No, mě na trhu chybí celoroční pojistka s neomezeným krytím, jako má Allianz u jednorázovek. I bych si byl ochoten připlatit (a to je u mě co říct :D ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 8. 2010 06:36

vpe píše:Provede někdo srovnání, zda lze na jiných kartách (mBank, Fio, Axa, PS, ...) provést třeba lépe/výhodněji? Anebo RB vede v ceně/výkonu?
Lépe už je na tom pouze cestovní pojištění Travel Plus pro karty od UniCredit Bank. Je to skoro na chlup stejné pojištění jako u RB, i za stejnou cenu (50 Kč měsíčně), jen ten limit na léčebné výlohy není 1 milion, ale 1,7 milionů Kč.

Slušné pojištění má i GE, stojí 72 Kč měsíčně, léčebné výlohy za 1,5 mio, odpovědnost 1 mio, invalidity a smrt úrazem za 3 miliony.
Nejhorší pojištění má ČSOB a tím pádem i VB (nejdražší a nejhorší limity).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2010 20:21

PatrikChrz píše:No, mě na trhu chybí celoroční pojistka s neomezeným krytím, jako má Allianz u jednorázovek. I bych si byl ochoten připlatit (a to je u mě co říct :D ).

Lítáš 6x ročně ven anebo jaký je smysl mít celoroční? To u RB platí jen mimo území ČR.
Ty jsi ochoten dát za cestovní pojištění 5000 ročně? nebo těch 3600 Kč jak jsi psal nebo kolik, za ono vyšší krytí jak 1 mega...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2010 21:12

U mBank se platí měsíční pojistné 30 Kč s omezeným krytím na 1 milon. Neomezené krytí by (ve srovnání s ostatními pojišťovnami) nemělo vyjít víc než na dvojnásobek a to bych do toho šel.
Na druhou stranu bych zkousl třeba omezení doby pobytu na 4 týdny (délka jednoho pobytu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 4. 8. 2010 11:21

Píšeš, že si chceš připlatit, to znamená že bys byl ochoten zaplatit 60 Kč/měsíc? :-) Vždyť mBank omezení už na 45 dnů má (RB 60). Další omezení:

pojištění lze kdykoli zrušit přes mLINKU nebo písemnou žádostí mBank, nelze jej však následujících 12 měsíců obnovit

Což u RB není, tam stačí den před odjezdem si to kliknout na webu a je to a pak kdykoliv odkliknout. Protoze se to uctuje zpetne, melo by i dvoji aktivace v mesici stat jen 50 Kc.

Kdyz uz jsem to nasel, pripojim i Článek 13 Obecné výluky z pojištění
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2010 16:44

Ano, byl bych ochoten platit 60 Kč / měsíc za pojistku s neomezeným krytím léčebných výloh (včetně vyproštění a odvozu živého/mrtvého do ČR) ideálně s alespoň rekreačními sporty, ale není nezbytně nutné. Nemusí v tom být odškodnění trvalých následků, zavazadla, atd. Bohužel nevím o nikom, kdo by to nabízel. Neomezené krytí má (pokud vím) pouze Allianz a National Volksbanken, ale ta jen po Evropě.

45 dnů je pro mě zbytečně moc, nejezdím na víc než 3 týdny, takže s nějakou rezervou by měsíc stačil.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod khonsun 4. 8. 2010 20:18

Comfort je pro moji JV Asii bezkonkurencni. Alespon si to myslim.
http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... 025385.XML
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 8. 2010 03:28

A kolik stoji Comfort? Prijde mi to obsahove podobne jako Raifka... Pokud ma nekdo Gold, tak to neni spatny :-)

Patrik: to si vážně myslíš, že někdo za poplatek 60 Kč (kolik z toho je ještě provize bance) nabídne NEOMEZENÉ krytí? Tak to bych chtěl taky (vidět, kolik by to stálo) :_D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 5. 8. 2010 08:10

Platim za Comfort 300.- rocne; v JV Asii byvam cca 2 mes. a resil jsem tam pretrzenou achilovku, jindy utrzeny klub v loktu...Vse zaplaceno vcetne prebukovani letenky. A Sporku jinak moc nemusim.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2010 08:52

vpe: když může nabídnout za 30 Kč krytí na 1 milion, tak za dvojnásobek může neomezené krytí nabídnout úplně klidně. (Stačí porovnat rozdíl v jednorázovém pojistném mezi Allianz a ostatními pojišťovnami, tam to nestojí ani ten dvojnásobek)
Když jsem pracoval v České pojišťovně, tak měla v nabídce povinné ručení na 4,5 miliardy, které stálo asi dvojnásobek toho na 50/50 milionů.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 5. 8. 2010 10:41

PatrikChrz: ono je to i vcelku logicke, protoze takovych skod asi moc nebude :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod vpe 5. 8. 2010 21:30

stejne jako zajemcu o takovou variantu, naopak to muze byt lakave pro nekoho jak vjet do kontejneru nafty a podpalit pulku mesta :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2010 07:14

ono stačí, když s tím kontajnerem s naftou spadneš (např. z mostu) do zdroje pitné vody :). A ani to nemusíš být ty. Stačí když to (autem, motorkou) tuto nehodu zaviníš (bude se ti vyhýbat kamion)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 6. 8. 2010 07:55

PatrikChrz: pokud to bude autem/motorkou, tak uhrada jde z povinneho ruceni.Tvuj pripad by platil v pripade, kdyby se napriklad jednalo o cyklistu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Předchozí stránkaDalší stránka