Kooperativa IŽP Perspektiva 7BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod RoBBiNN 19. 2. 2016 07:25

RoBBiNN píše:Dobrý den ,
prosím o radu . Před rokem jsem uzavřel Životní pojištění PERSPEKTIVa 7BN. JE to pojistka + SPOŘENÍ (garantovaný fond 1.9%). Věk 21 ,platím 700.-/ měsíc.

Prosím , chtěl bych z teto pojistky udělat pouze urazovou.( minimální spoření co jde nastavit ) Nechat tam pouze odškodné na den připadně invalidita . Je to dobrý krok , nebo to mám zrušit úplně a hledat pouze urazovku ? Platit méně měsíčně a lepší plnění bych rád , pokud to jde .( nerad bCh udělal stejnou chybu jako s tímto sporenim 7bn ) děkuji za pomoc
RoBBiNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2016 07:43

Nevím. Nejlépe si nechat předložit obě nabídky a posoudit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 26. 3. 2016 19:25

7BN je vcelku solidní produkt. Hloupé je, že minimálně nutná spořící složka není zase až tak malá.
Nejjednodušší je vykopat ta rizika, co nechci a nastavit nejnižší možnou platbu. I tak to nebude "zadarmo".
Je tedy potřeba si ujasnit priority co se týká rizik a výšky pojistných částek. Pak si nechat zpracovat kalkulace za "velmi podobných podmínek" (stejné většinou nejdou), posoudit měsíční platbu za zajištění a mělo by to být poznat.
Obecně- je otázka, na kolik má smysl pouze úrazový produkt. Rizika nemoci jsou výrazně větší a mají velký vliv na ekonomickou situaci člověka. Víc asi tady nemá smysl, takže mi případně napište SZ, protože bez podrobnějších údajů je to velmi obecné.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aky33 18. 4. 2016 19:45

RoBBiNN píše:
RoBBiNN píše:Dobrý den ,
prosím o radu . Před rokem jsem uzavřel Životní pojištění PERSPEKTIVa 7BN. JE to pojistka + SPOŘENÍ (garantovaný fond 1.9%). Věk 21 ,platím 700.-/ měsíc.

Prosím , chtěl bych z teto pojistky udělat pouze urazovou.( minimální spoření co jde nastavit ) Nechat tam pouze odškodné na den připadně invalidita . Je to dobrý krok , nebo to mám zrušit úplně a hledat pouze urazovku ? Platit méně měsíčně a lepší plnění bych rád , pokud to jde .( nerad bCh udělal stejnou chybu jako s tímto sporenim 7bn ) děkuji za pomoc

Minimální spoření máš 400 Kč co se týká kooperativy, pokud se nepletu. Ale protože máš spoření do garantovanýho fondu, kterej je na prd, vzhledem k tomu, že tam jsou v podstatě pouze peníze které tam vložíš. Zkus spoření vysekat úplně (jestli to půjde) a řešit ho trošku jinak, rozhodně né přes garantovaný fond. Pokud ti spoření vyndat nepůjde, tak bych se toho zbavil celýho, dokud to neběží moc dlouho.

Fodi píše:7BN je vcelku solidní produkt. Hloupé je, že minimálně nutná spořící složka není zase až tak malá.
Nejjednodušší je vykopat ta rizika, co nechci a nastavit nejnižší možnou platbu. I tak to nebude "zadarmo".
Je tedy potřeba si ujasnit priority co se týká rizik a výšky pojistných částek. Pak si nechat zpracovat kalkulace za "velmi podobných podmínek" (stejné většinou nejdou), posoudit měsíční platbu za zajištění a mělo by to být poznat.
Obecně- je otázka, na kolik má smysl pouze úrazový produkt. Rizika nemoci jsou výrazně větší a mají velký vliv na ekonomickou situaci člověka. Víc asi tady nemá smysl, takže mi případně napište SZ, protože bez podrobnějších údajů je to velmi obecné.

Úrazový produkt má vcelku velký smysl a to i v případě, že spoření a rizika jsou dvě odlišné smlouvy :)
Aky33
Kolemjdoucí

Předchozí stránka