Kooperativa IŽP Perspektiva 7BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Levapn 21. 12. 2010 17:42

Dobrý den,

1. ujasnit si, co potřebujete, tzn. jak potřebujete a na co být zajištěna a proč Vy, manžel, děti,
2. jaké máte Vy a manžel povolání (tzv. do jaké pracovní " rizikové skupiny " patříte, věk, atd.,
2. jak staré jsou děti a zda jsou či nejsou registrovány jako sportovci,
3. dle těchto a dalších informací se dají vymyslet různé varianty od různých finančních ústavů,
4. probrat všechny pro a proti jednotlivých řešení - podotýkám VŠECHNY včetně kladů a hlavně i záporů, těch informací je potřeba vědět podstatně více...
5.jakákoli pojistka má primárně řešit pojištění - zajištění nenadálých životních situací...nemontovat do ní spoření, to oddělit samostatně a průhledně,
6. určitě je z čeho vybírat,

Toť názor můj, jako člověka, který 13 let řešil likvidace škod a v branži pracuje 20 let.
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nemik33 13. 4. 2011 17:48

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na pár věcí. Měl jsem založenou Perspektivu 4BN a to na

trvalé následky úrazu 60 000 kč
tělesné poškození úrazem 20 000 kč
pojištění pro případ pobytu v nemocnici 500 kč
měsíční částka 600 kč

pojíštění se zakládalo 1.5 2008

Rok zpátky za mnou došel finanční poradce z Kapitolu, že prej pán co mi zakládal Perspektivu 4BN již u Kooperativy nepracuje a že on mi tu moji 4BN upraví a založí mi novou a to 7BN

4BN upravil následnovně :

měsíční pojistné 500 kč

trvalé následky úrazu zrušeno
tělesné poškození úrazem zrušeno
pojištění pro připad v nemocnici 500 kč

novou 7BN sjednal na

měsíční pojístné 400 kč
trvalé následky úrazu s progresivním plněním 400 000 kč
tělesné poškození úrazem 100 000 kč
pracovní neschopnost s karenční dobou 14 dnů 100 kč
pobyt v nemocnici 500 kč

Tak a teď bych se Vás chtěl zeptat...je to pro mě 900 kč měsíčně pryč a teď je otázka jestli opravdu má cenu mít obě dvě perspektivy. Přemýšlel jsem že v mém věku (24 let) spíš začínám přemýšlet na spoření na bydlení. Tak je teď otázka, kterou Perspektivu zrušit. Na 4BN jsem už odeslal za 3 roky docela spoustu peněz. Kolik by vyplatili při zrušení? děkuji za rady
nemik33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joshua_ 13. 4. 2011 18:57

Typický případ bouchače pojistek :-) Patrik nebude mít radost :nenapadne

Z té 4BN bych klidně vyhodil všechny připojištění, tzn. včetně té hospitalizace (proč to mít ve 2 smlouvách???) a nechal to zatím běžet, protože při zrušení dostanete prd.

7BN si také ponechte, protože část počatečních nákladů už jste zaplatil, tzn. že bych pouze upravil pojistné částky tak, jak to opravdu potřebujete.

Kooperativa plánuje tento rok, že půjde převádět hodnota ze starých smlluv na novější, takže byste pak převedl peníze z té 4BN na 7BN a nechal si pouze 7BN.

Každopádně už tam necpěte žádné peníze navíc a šetřete si na to bydlení. A neuzavírejte hlavně další životní pojistku na bydlení :potichu :-)
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2011 11:04

Joshua_ píše:Typický případ bouchače pojistek :-) Patrik nebude mít radost :nenapadne

Asi tak nejak. Navic nechapu co to jako ma byt? Pojisteni pri techto pojistnych castkach? Sporeni pri takovychto nakladech smlouvy? Tohle neni ani jedno.
V prvi rade se rozmysli, co vlastne chces. Pojistit se, sporit,... ani jedno?
Nejsem pritel zbrkleho ruseni smluv, ale zde bych vzhledem k castkam byl pro.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nemik33 14. 4. 2011 17:00

Takže jste potvrdily to co jsem si myslel. Mrzí mě teda že sem na 4BN už poslal docela spoustu peněz. Nevíte kolik zhruba bych mohl dostat při zrušení? Mám to zaležené 3 roky. Pro zrušení musím jít na pobočku Kooperativy? Slyšel jsem něco, že s to dá zrušit, ale že to zruší až k nějakému období a do té doby se to musí platit. Nejde to zrušit nějak abych musel někam chodit. Už minule když jsem to chtěl zrušit,tak mě baba velice přemlouvala ať to ještě neruším že by to pro mě nebylo výhodné a takové kecy....děkuji Vám pánové za vaše názory :)
nemik33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2011 17:45

Takže jste potvrdily to co jsem si myslel. Mrzí mě teda že sem na 4BN už poslal docela spoustu peněz. Nevíte kolik zhruba bych mohl dostat při zrušení?

Počítej s tím, že první dva roky šly na náklady smlouvy. Takže jestli tam budeš mít třetinu (ovšem záleží na tom, kolik "sežere" riziková část)? Může být výhodnější udělat mimořádný výběr - aktuálně se to jako lepší řešení ukázalo v sousedním vláknu viewtopic.php?f=318&t=302386&start=60 .

Pro zrušení musím jít na pobočku Kooperativy? Nejde to zrušit nějak abych musel někam chodit.

Lze poslat výpověď poštou. Na druhou stranu je důležité datum DORUČENÍ, nikoliv odeslání. A protože výpovědní lhůta je standardně 6 týdnů před koncem pojistného období, tak máš-li pojistné období od prvního, tak jestli chceš aby smlouva skončila k poslednímu květnu, máš nejvyšší čas. Poštou by se to nemuselo stihnout a musel bys to platit do konce června.

Už minule když jsem to chtěl zrušit,tak mě baba velice přemlouvala ať to ještě neruším že by to pro mě nebylo výhodné a takové kecy...

Protože když klient zruší smlouvu do 3 let (u některých produktů do 2), tak musí prodejce vracet část provize :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod plechon 19. 2. 2012 23:25

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli moje ŽP Perspektiva 4BN má nějakou budoucnost.

založeno je od 1.5.2008
dynamický fond
1000 Kč měsíčně
žádné úrazové ani jiné pojištění.

Nevím, jestli tomu dobře rozumím, ale když se podívám na vývoj fondu, tak mi to zas až tak výhodné nepřijde. Pokud hodnota fondu klesá, je tedy možné, že při ukončení smlouvy vyberu plovinu peněz, než které jsem tam vložil?

http://www.koop.cz/pojisteni/zivotni-po ... ednotek.do

Pokud zadáte začátek 1.5.2008, je vidět, že fond hodně ztrácí.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli by pro mě nebylo výhodnější raději ŽP zrušit, snížit, změnit fond? Chápu, že při zrušení bych skoro nic nedostal, ale lepší než stále sypat peníze, které by jenom ztrácely hodnotu.

Budu si zakládat penzijní připojištění, tak váhám, co s ŽP.

Děkuji za každou radu.
plechon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2012 05:56

Jde o dlouhodobý produkt, jehož přirozenou vlastností je, že v čase jeho hodnota kolísá. Bohužel tohle je naprosto typické chování většiny lidí, které do IŽP někdo natlačí. Slíbí jim hory, doly, nakreslí jim 8 % zhodnocení a v momentě, kdy se hodnota jejich majetku nevyvíjí podle jejich představ, tak pojištění zruší.
Náklady produktu jsi již zaplatil, takže to nejhorší máš za sebou. Jak se bude dál vyvíjet hodnota fondu, tak to je na křišťálovou kouli. Pokud bys ale chtěl produkt rušit jen proto, abys vzápětí založil jiný (a opět platit počáteční náklady), tak to raději nech, jak je. Pokud ovšem dospěješ k závěru, že na investování nemáš nervy a že bys produkt stejně zrušil, tak ho zruš tedy hned a už žádný podobný neuzavírej, jdi do spořicích účtů a termínovaných vkladů, kde sice nebudeš realizovat ono "slíbené" 8 % zhodnocení, ale zase ti prostředky nebudou ubývat, u 3 a 5 letých termíňáků se dostaneš někde na úroveň inflace, u některých bank a záložen i lehce nad.
Tohle přebíhání od jednoho produktu ke druhému je samozřejmě výhodné pro prodejce a pojišťovny, ale ne pro klienta.
Takže nejdříve bych se zeptal, co s uvolněnými prostředky budeš dělat. Pokud hodláš např. kupovat nemovitost, na kterou by sis musel jinak půjčovat, tak určitě radím zrušit, protože nemáš šanci dosáhnout stabilně a bez rizika vyššího zhodnocení, než kolik tě budou stát náklady úvěru.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 2. 2012 06:27

no z grafu toho nelze moc vycist ,akorat ze na zacatku jsi mel pokles kvuli krizi az do podzimu 2008.
pro tebe je idealni aby cena jednotky klesala - graf sel dolu, protoze levne nakupujes podilovy jednotky a ve fazi kdy hodlas ukoncit investice tak je treba aby cena sla nahoru a tys prodal co nejvic jednotek za co nejvetsi cenu.

bohuzel to cele investovani je podelane ze to jde pres pojistovnu - jednak alokacni jednotky a taky odkupne v prvnich letech nulovejsi , prvni 2 roky splachne firma sepisovatele smlouvy . i kdyz se to da napravit a to nevkladat to tam jako bezne pojistne ale jako mimoradny vklad.

protoze potom si muzem po roce vybrat +- cos tam vlozil a zaroven si to pouzil pro danovej odpocet. jesteze mi to tak na pobocce predminulej rok udelali jinak bych ty penize taky hodil do kanalu. akorat se tam plati 15 procent dan pri vyberu.

coz kdyby clovek investoval na primo u fondu tak tu dan po 6 mesicich drzeni neplati.

takze jestli ty penize chces nekdy v budoucnu videt (15 let) ,tak bych snizil pojistny , jestli maj min na 500, 400, 300 Kc nevim. zbytek si dej do toho penzijka ci na sporak . jinak pojistovny a PF nejsou pojisteny pri krachu.
pojistovny vubec naky penize nebudou vyplacet jen za skodny udalosti a PF by dotoval hlavni akcionar, kdyby nahodou se ztratili nekde jinde - na uctu depozitare . jinak cesky PF uz maj vetsinou aktiva v dluhopisech nastesti ceskejch . takze jediny riziko je v budoucnu az stat nebude mit na splatky dluhopisovejch kuponu a taky jistin tak muze odepsat dluhy ze 70 procent
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levapn 20. 2. 2012 08:31

Co tě vedlo ke sjednání 4BN?
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 20. 2. 2012 12:04

Co asi? Nějaký finanční "poradce" mu poradil, jak to je nezbytný, užitečný a výhodný.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levapn 20. 2. 2012 14:16

Ptal jsem se samozřejmě "plechona".
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod plechon 21. 2. 2012 08:42

Samozřejmě mě k tomu přivedl finanční poradce, ale také to, že jsem si chtěl naspořit nějaké peníze. Bohužel před 4 lety to byla moje nevědomost, jak takové ižp ve skutečnosti funguje, a vidina jistého zúročení. Poradce samozřejmě nepřipustí, že peníze můžete ztratit.

Jinak děkuji za cenné nározy a rady.
Pravděpodobně částku snížím na 500 a zbytek dám do penzijka, které mi přijde jistější a je to skutečně spoření, což jsem původně měl v úmyslu. Nebo se zase pletu? :)
plechon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2012 08:45

plechon: a ta logika sporeni na pojisteni je jaka? Bud chci sporit nebo se pojistit, ale nemuzu preci chtit soulozit masturbaci.

Penzijko? Koukam, dalsi chybny krok, co hodlas delat.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod plechon 23. 2. 2012 19:02

A důvod?
plechon
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka