Kooperativa IŽP Perspektiva 7BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 4. 2012 08:52

Perspektivu znám velmi podrobně.
Ve smlouvě (pojistce) je přesně uvedeno, kolik a za co platí.
Jestli má pojistnou částku na "smrt" 150.000,- tak podle současných cen to stojí 28,50 měsíčně.
Zbytek by šel na "spoření". A v maximalní možné míře může využít daňový odpočet (12.000,- ročně).

Psal jsem ti SZ.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropino 20. 4. 2012 09:12

Fodi píše: od 1/2013 musí být na penzijko posíláno minimálně
300,- měsíčně, aby ti stát něco přidával (120,-)

na 300 bude 90
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 4. 2012 10:07

Jo, omlouvam se, COPY/PASTE chyba a nečtu to po sobě.
Od 2013:
při 300 - 999 Kč bude 90 Kč+ 20% z částky přesahující 300 Kč.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mischa22 22. 4. 2012 11:53

Ještě dotaz, nevím,jestli se dokážu vyjádřit správně
Když se v IŽP - konkrétně tedy u Perspektivy 7BN mění fondy, např. teď mám nastaveno do C-Quadrat Arts Dynamic ... ale chci změnu .... např. do Conseq Active Invest Vyvážené portfolio
Platí se u přestupu pak u Consequ nové vstupní poplatky? Logicky mi z toho vyplývá, že ano - že vstupuji nově do Consequ a tudíž jsou mi účtovány průběžně poplatky, nebo jak to funguje?
Pojišťovna si neúčtuje za změnu nic. Myslím, že to lze využít 5x ročně, pka už se něco platí...
Díky
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischa22 24. 4. 2012 10:39

volali jsme na linku Kooperativy a prý se nic neplatí...žádné poplatky si fondy neztrhávají - to je divné, nezdá se vám? :hm
z čeho by pak ty fondy platily náklady, kdyby šlo vše jen přes pojišťovny? Nevím, nejsem z toho ani trochu moudrá
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vodarna 24. 4. 2012 18:48

To jste asi narazili na nějakého nezkušeného operátora... Zkuste se zeptat svého poradce, od toho tu přece je ne. Nebo vam odpoví Fodi, když vše zná podrobně ;-)
vodarna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mischa22 25. 4. 2012 07:32

Tak díky za odpověď :-) To jsme se toho moc nedozvěděli :-D
Možná to tady taky nikdo neví,když to neví ani paní na pobočce ... ta nevěděla pro změnu vůbec nic :-D
Ale je to spíše k pláči, člověk platí 1500 měsíčně a pořádně mu nikdo nic konkrétního nedokáže říct, jak to funguje a za platí :-(
Pojistky má paní nastudovné dobře, ale co se týká investic, tak nevěděla
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischa22 6. 5. 2012 13:22

Tak jsem po čase mrkla, jestli se neobjevila nějaká odpověď. Škoda, že ne ... opravdu nevíte, jak tedy poplatky fungují? Asi by toto téma bylo vhodnější u investičního fóra než tady u pojištění... :hm
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spokojenaslepice 6. 5. 2012 14:26

A co tvoje hlava, ta funguje?
http://www.koop.cz/nase-produkty/pojist ... -jednotek/

K neznalostem zástupkyně Kopky asi tolik: nevědomost o investiční složce smluv je mezi agenty velmi rozšířená. Pojišťovny samotné nemají zájem na dostatečném informování svých agentů, protože hloupý agent je produktivní, neptá se, věří školitelům každej prd, sjednává. No a agenti zpravidla nemají zájem o pochopení investiční části smluv (jsou leniví nebo je ani nenapadne zjišťovat, co vlastně prodávají - jsou to prostě taky lidi, se všemi klady i zápory). Navíc typický klient chce zkrátka "jen spořit", nemaje potuchy, že za jakým účelem vlastně chce vytvářet tu rezervu. Tento týden jsem třeba narazil na případ, kdy se baba vyloženě chlubila tím, že je "na to (myšleno finance) blbá". Když to vyslovovala, spokojeností téměř zářila.
spokojenaslepice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischa22 6. 5. 2012 21:20

Díky za reakci, nevím, jestli mi hlava funguje správně. :hm
Na tyto stránky jsme s přítelem samozřejmě koukali, viděli jsme různé druhy fondů, jejich vývoj...
jde mi o to, jestli někdo ví, zda se platí vstupní poplatky u fondů
- např. mám-li teď celých 100% u C-quadrat dynamic a chci si přesunout podílové jednotky na fondy Consequ - dejme tomu 100% dynamický - nezajímají mě poplatky u pojišťovny, ale zda se platí vstupní poplatky Consequ
(nebo jak to vůbec funguje, když chci měnit fondy - musí se prodat jednotky - pak se kupují zase podíl. jednotky u nového fondu? Jak takový proces změny fondu funguje??...dle logiky věci se nějaké vstupní poplatky asi platí - nebo jde jen o správcovské poplatky?)
Kdyby byl schopen někdo popsat, jak taková věc probíhá a za co všechno člověk platí - konkrétně tedy u tohoto produktu 7BN.
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 6. 5. 2012 22:18

změna alokačního poměru zdarma.
1. až 5. přesun v pojistném roce zdarma.
6. až 10. v pojistném roce - poplatek 100,-Kč.
11. a další v pojistném roce 3 % z přesouvané částky.
prodej podílových jednotek 100 Kč.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischa22 7. 5. 2012 08:48

Kamey, přehled poplatků jsem viděla, moc tomu stejně nerozumím.
Zanmená to, že si mohu v průběhu roku 5x zdarma volit investiční strategii bez poplatku? Náklady fondu a pojišťovny jsou nulové? Z čeho to zaplatí? Nebo se tedy musí prodat jednotky (poplatek 100 Kč) a pak se "zdarma" nakoupí jednotky jiného fondu?
Nevím, jak to v praxi funguje, pokud mi transakci můžeš Kamey konkrétně popsat...
podám pokyn pojišťovně, chci změnu - co se děje dál?
Díky

ps: samo, že měnit 5x do roka fondy asi není vhodné, ale jen teoreticky, jak by to vypadalo... ;-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 5. 2012 09:39

Kdyz nevis, jak to v praxi funguje, tak proc o takovy produkt mas vubec zajem?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 7. 5. 2012 10:37

změnou fondu dojde k:

odprodeji jednotek ze stávajícího fondu - bez poplatku 100,-Kč-jde o změnu, ne o prodej (za stávající cenu - teď to nebudu hledat, ale mám dojem, že je tam rozdíl v nákupu a prodeji 0,3% - nebo 3% - fakt se mi to nechce hledat, je to v sazebníku) a za takto získané peníze se nakoupí jednotky jiného fondu. To by mělo být bez poplatku za nákup.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischa22 7. 5. 2012 19:24

Děkuji Kamey za odpověď ;-)

S474Ne, nepíšu přece, že mám o Perspektivu zájem...Zájem mám o informace, jak tento produkt funguje, má ho přítel, který má "super" poradkyni z Kapitolu. Paní si občas vymýšlí, tak jsem chtěla vědět, jak to funguje, abych mohla argumentovat konkrétněji. Těžko budeme diskutovat o něčem, o čem nevíme skoro nic.
Proč má přítel produkt, to už je věc jiná - hlavně je to jeho věc. Já ho mám ráda,proto se o to tak trošku starám ;-) Nechci, aby vyhazoval oknem peníze, protože paní poradkyně mu zavolala, že má pro něj novinky, lepší a výhodnější řešení...Už mi ty její věčné změny, předělávky a jiné všelijaké návrhy přišly podezřelé. Tak asi tak.
Mischa22
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka