IŽP jako levnější úrazovka

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod snowstorm 9. 11. 2010 13:02

Dobrý den všem,

rád bych poprosil o nezávislý pohled.

Je mi 21, studuji, pracuji a často jezdím autem. Z toho důvodu jsem uvažoval o nějakém úrazovém/rizikovém (je v tom rozdíl?) pojištění. Navštívil jsem Partners (líbí se mi jejich nevnucovací strategie) a požádal o nějakou nabídku.

Nabídli mi IŽP - Aegon Invest & Life. Riziková skup. I; Sport 0 (jen rekreačně)

smrt: 100 000 (nechtěl jsem víc, zatím nikoho neživím)
trvalé následky: 1 000 000 + progresivní plnění 1 000 000
zproštění od placení v případě invalidity
závažná onemocnění 500 000
hospitalizace: 500,- / den (nechal jsem si zvýšit z původně navrhnutých 300,-)

Délka IŽP je na 44 let, což je pro mě nepředstavitelná doba.

Investiční složka: 500,-
Pojištění: 324,- Kč

Prý je to levnější, než kdybych si uzavřel čistě rizikovou pojistku na tato krytí. Navíc se mi tady akumuluje nějaká rezerva. Nechápu to jako investici, ale jako "lepší" úrazovku.

Je to úplný nonsenc? Děkuji
snowstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 11. 2010 13:31

A proc si tam budes "sporit"?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod snowstorm 9. 11. 2010 14:07

S474N píše:A proc si tam budes "sporit"?

Přemýšlím tak, že tu úrazovku nechci jenom na rok. A buď si budu platit za 800,- úrazovku (jestli je tady někdo kdo mi stejná krytí někde nabídne za 400,-, tak nechť mi napíše) a nebo za 500 + 300 IŽP a mám tam nějaké odkupné, které u té úrazovky nemám.
snowstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 11. 2010 14:14

Protoze v IZP to bez sporici slozky nejde :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joshua_ 9. 11. 2010 17:10

I těch 100 000 tisíc na smrt je zbytečně moc, pokud nemáš závazky. Částka na TN jsou zvážené? Opravdu budeš potřebovat tolik peněz, pokud by se stalo něco vážného? V rodině máš nějaký výskyt ZO, že je tam částka 500 000?
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2010 18:43

Joshua: no vidíš, a to já si zase myslím, že TN jsou skoro až málo. Budu předpokládat, že důsledkem trvalých následků bude výrazně omezená pracovní schopnost (a tedy i příjem) až k nemožnosti realizovat se ve své odbornosti a být tak odkázán na to, co si vydělá jako vrátný nebo jinou podobně náročnou a tedy i honorovanou profesí.
Pojištění na TN v řádu set tisíc považuji za naprosto zbytečné, případná vyplacená částka nic neřeší a rozplyne se v rodinném (osobním) rozpočtu bez výraznější odezvy.
Problémem náhrad TN je, že nedostatečně ohodnocují "netotální" úrazy (tedy kdy nedojde ke ztrátě končetiny, nebo ÚPLNÉ stráně nějaké schopnosti - zrak, sluch, řeč,...), nicméně i ono omezení může zamezit další výdělečné schopnosti. Pojistná částka by tak měla být tak vysoká, aby i plnění do 20 % stačilo minimálně na vyplacení všech závazků, popř. koupi alespoň bytu (a zbavení se tak zátěže ve formě nájmu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Joshua_ 9. 11. 2010 20:35

PatrikChrz píše:Joshua: no vidíš, a to já si zase myslím, že TN jsou skoro až málo. Budu předpokládat, že důsledkem trvalých následků bude výrazně omezená pracovní schopnost (a tedy i příjem) až k nemožnosti realizovat se ve své odbornosti a být tak odkázán na to, co si vydělá jako vrátný nebo jinou podobně náročnou a tedy i honorovanou profesí.
Pojištění na TN v řádu set tisíc považuji za naprosto zbytečné, případná vyplacená částka nic neřeší a rozplyne se v rodinném (osobním) rozpočtu bez výraznější odezvy.
Problémem náhrad TN je, že nedostatečně ohodnocují "netotální" úrazy (tedy kdy nedojde ke ztrátě končetiny, nebo ÚPLNÉ stráně nějaké schopnosti - zrak, sluch, řeč,...), nicméně i ono omezení může zamezit další výdělečné schopnosti. Pojistná částka by tak měla být tak vysoká, aby i plnění do 20 % stačilo minimálně na vyplacení všech závazků, popř. koupi alespoň bytu (a zbavení se tak zátěže ve formě nájmu).

Souhlasím, ale člověk by měl orientačně spočítat kolik ho bude stát případná rekonstrukce bytu, vozidla, resocializace apod. A ne tam napálit částku, která se tam obvykle dává (takto to řeší někteří poradci Partners, Kapitol apod.). Já chtěl pouze podotknout, že sám pojištěný by se měl nad těmi částkami zamyslet.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snowstorm 9. 11. 2010 20:47

Děkuji všem za názory.

S výší částek krytí nemám problém. U smrti je 100 tis. minimum a 1 mil. + progrese u trvalých následků považuji za optimální. Souhlasím s Patrikem Chrzem, že je třeba krýt i "menší" trvalé následky trochu solidní částkou.

Rád bych vrátil diskuzi původním směrem. Má pro mne IŽP z pohledu rizikového pojištění nějaká rizika? Pročetl jsem ostatní témata, jsem si vědom poplatků i nejistého odhadovaného zhodnocení.
snowstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod galan.marten 9. 11. 2010 21:21

4honza píše:

Protoze v IZP to bez sporici slozky nejde :-)

Pochopitelně, že existuje ižp bez povinné rezervotvorné složky. Jenže ty o tom nevíš, ačkoli se k tomu rád vyjadřuješ.

-- 9. 11. 2010 20:28 --

Joshua_ píše:
PatrikChrz píše:Joshua: no vidíš, a to já si zase myslím, že TN jsou skoro až málo. Budu předpokládat, že důsledkem trvalých následků bude výrazně omezená pracovní schopnost (a tedy i příjem) až k nemožnosti realizovat se ve své odbornosti a být tak odkázán na to, co si vydělá jako vrátný nebo jinou podobně náročnou a tedy i honorovanou profesí.

Souhlasím, ale člověk by měl orientačně spočítat kolik ho bude stát případná rekonstrukce bytu, vozidla, resocializace apod. A ne tam napálit částku, která se tam obvykle dává (takto to řeší někteří poradci Partners, Kapitol apod.). Já chtěl pouze podotknout, že sám pojištěný by se měl nad těmi částkami zamyslet.

Co je to částka, která se tam obvykle dává?

Je to akademické téma. Z cenových důvodů a z pohodlnosti (nutnost navštívit smluvního lékaře pojišťovny) si nikdo nepojistí trvalé následky na 5 mil + progrese.

-- 9. 11. 2010 20:39 --

snowstorm píše:Dobrý den všem,

rád bych poprosil o nezávislý pohled.

Je mi 21, studuji, pracuji a často jezdím autem. Z toho důvodu jsem uvažoval o nějakém úrazovém/rizikovém (je v tom rozdíl?) pojištění. Navštívil jsem Partners (líbí se mi jejich nevnucovací strategie) a požádal o nějakou nabídku.

Nabídli mi IŽP - Aegon Invest & Life. Riziková skup. I; Sport 0 (jen rekreačně)

smrt: 100 000 (nechtěl jsem víc, zatím nikoho neživím)
trvalé následky: 1 000 000 + progresivní plnění 1 000 000
zproštění od placení v případě invalidity
závažná onemocnění 500 000
hospitalizace: 500,- / den (nechal jsem si zvýšit z původně navrhnutých 300,-)

Délka IŽP je na 44 let, což je pro mě nepředstavitelná doba.

Investiční složka: 500,-
Pojištění: 324,- Kč

Prý je to levnější, než kdybych si uzavřel čistě rizikovou pojistku na tato krytí. Navíc se mi tady akumuluje nějaká rezerva. Nechápu to jako investici, ale jako "lepší" úrazovku.

Je to úplný nonsenc? Děkuji

Na Aegon se vykašli. Zvol si univerzální pojišťovnu jako je Allianz, ČP, Generali, Čsob poj., Uniqa atd., protože jednoho dne si budeš chtít pojistit i majetek apod., jenže Aegon to neumí. A ty se budeš zbytečně okrádat o slevy za propojištěnost a vstřícné zacházení ze strany pojišťovny i agenta (když ho necháš vydělat dalšími produkty, nemusí mít nutkání tě odrbat jako v tomto případě machr z Partners - Partners přeceňuješ, je mezi nimi stejné procento zlodějů jako jinde).
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 9. 11. 2010 23:56

Vážně? A které IŽP je bez investiční (spořící) složky?
O pojištění toho vím dost a řekl bych, že motáš dohromady rizikovky a investička. U RŽP se opravdu žádná kapitálová hodnota netvoří, PČ se vyplácí jen v případě pojistné události narozdíl od IŽP, kde se vždy akumuluje nějaká hodnota, která se vyplácí buď při pojistné události nebo při dožití event. při část.odkupu.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod M2M 10. 11. 2010 07:40

Můžu se zeptat, co znamená TN s progresivním plnění od 0,5% těl. poškození např. Co je to ta progrese?

K těm závažným onemocněním jsem četl že od 30-50let lidé ze 60% umírají na onemocnění, 20% sebevraždy a 20% autonehody. Tedy pojištění na závažné onemocnění není až tak hloupé i když v rodině není nikdo se ZO.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2010 08:43

Princip progresivniho plneni jsem vysvetloval zde:
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=6 ... 58#msg2858
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 10. 11. 2010 09:46

snowstorm : proč mám pocit, že se tě pokouší člověk z Partners oholit :hm :mrgreen:

Moje rada : vyprdni se na IŽP a vyprdni se na Partners.
Jak jsem kdesi zmínil sám mám rizikovku Flexi a na pětičlennou rodinu platím 600 Kč měsíčně, všichni tam máme TNÚ na 1 milion s čtyřnásobnou progresí a děti navíc 300Kč denní odškodné. Takže celkem platím méně jak ty, s vyšším krytím a pro více lidí.

Doufám, že jako příklad ti to stačilo, abys pochopil, že i v Partners jsou prodejci pojistek za účelem maximalizace svého příjmu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 11. 2010 17:52

Jinak nepadla otazka, kdo bude prijemcem vyplaceneho pojisteni v pripade tve smrti, ze se chces pojistit na 100K. Pokud uz mas ve svem veku rodinu, ktera je na tobe financne zavisla, tak ta castka skoro nic neresi, pokud nikdo financne zavisly na tobe neni, tak to vetsinou nedava u tak malych castek smysl. Jina pojisteni maji daleko mensi minimalni castku pojisteni smrti, takze bys platil neco, co nepotrebujes.

galan.marten: Taky jsem zvedavy jako Ondrasz na to jmeno IZP, ktere nema rezetvornou cast ;-) Ono to totiz i vicemene vyplyva z toho, ze platba za pojisteni rizika smrti se v case meni (zvysuje se) a platba na IZP je konstantni, takze na zacatku se na te pojistce vice uklada ve sporici slozce.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 11. 11. 2010 23:42

Double Six - porovnáváš neporovnatelné, nemáš tam závažná onemocnění. ( a spořící složka je u Flexi většinou snížena na minimální výstup z kalkulačky - a Flexi není rizikovka)
4honza - tobě se zdá 100.000,- kč hodně? Podle mého názoru je lepší, když pojistka zaplatí náklady na pohřeb a něco málo zbyde, než abych svou smrtí zatížil své okolí...
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Další stránka