IŽP jako levnější úrazovka

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod snowstorm 12. 11. 2010 19:31

díky ještě jednou za všechny příspěvky k tématu i za ty off topic

na to IŽP se vykašlu, měl jsem z toho špatný pocit už od začátku a je fakt, že je to vzhledem k ceně produktu (poplatky a délka pojištění 44 let) hodně nejisté, drahé a na konec i zbytečné...

to je opravdu každý takový poradce jenom prodejce podle provizí?
snowstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2010 20:18

snowstorm píše:
to je opravdu každý takový poradce jenom prodejce podle provizí?

Jsou i poradci, kteří ti jen poradí (tedy nic neprodají), ale samozřejmě to nedělají zadarmo. Tedy ty jim zaplatíš, oni ti na základě tvých potřeb udělají nabídku a ty si pak sám na pojišťovně sjednáš tyto produkty.
Bohužel tento systém má základní nedostatek - na trhu chybějí bezprovizní produkty (tedy produkt, z jehož prodeje by se nevyplácela provize a byl o to levnější - jakýsi pokus v oblasti průmyslového pojištění dělala Česká pojišťovna, ale logicky nebyl ze strany prodejců o tyto produkty zájem ). Takže ty zaplatíš jak za rady, tak pak ještě jednou provizi v ceně produktů.

No a pak jsou podvodníci, kteří tvrdí, že si platíš za rady (a zkasírují tě) a pak si ještě jednou vyberou provizi z produktů, které přes ně sjednáš.

On je to problém prodávat pouze rady. Lidi jsou ochotni platit "za něco", ale co kdyby ti ten finanční poradce řekl, že nic nepotřebuješ, necítil by ses podveden? (Vzal si peníze a nic mi nenabídl). Takže i tito jsou nuceni něco klientovi doporučit.

Podle mě z toho existuje cesta ven - pokud by provize ze sjednané smlouvy byla v ceně pojistného zvlášť vyčíslena a musela by se hradit zvlášť. Ovšem tomu se lobby pojišťoven bude snažit maximálně bránit, protože zejména prodeje rezervotvnorných životních pojistek by šly do kytek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 11. 2010 20:22

papshop píše:No jen tak na okraj, Flexi má vždy spořící složku, byť sníženou na minimum a jde o investiční životní pojištění, ale ať si DoubleSix myslí že má rizikové pojištění.
Neboj se, já to vím. Jenže když si to takhle nastavím, je to stále lepší než to, co nabízejí prodejci od Partners ;-)

vladimir.svorba píše:To není demagogie (záměrně jsem napsal, abychom vynechali pojistky). Ale cokoli napíšu, je z vašeho pohledu špatně.
Jen špína a jen houšť.
Diskuze tady je úplně zbytečná, je to tady takové druhé Investujeme.cz
Ale co jiného si předvedl? Snažíš se obhájit neobhájitelné. Proč mu ten maník od Partners nabízí IŽP s velkou spořicí složkou, když zadání je pokrýt rizika trvalých následků.
Když by maník od Partners nabídl několik produktů od různých pojišťoven, s minimální spořicí částkou a rozumnými limity na TNÚ, tak neřeknu ani popel. Se divím, že mu nenabídl ještě spořit do fondů Pioneer, to je také klasika.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 12. 11. 2010 23:29

DoubleSix, pokud to víš, proč to sem nenapíšeš, že máš investiční životní pojištění, kde navíc hrozí akumulovaný dluh?

nechápu, jak se někdo může rozhodovat na základě rad anonymních nicků z internetu.

DoubleSix, ty bys mě byl schopný kritizovat i za to, že jsem klientovi udělal hypotéku místo spotřebáku, protože "zadání" bylo "spotřebák".........

Shodit nějakou smlouvu od stolu, aniž by sis s klientem sednul a probral přesně jeho představu, to je ubohost.....
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 11. 2010 18:27

vladimir.svorba : vysvětli mi jedno. Proč každý klient odejde od Partners s tím, že má návrh smlouvy na IŽP v ceně 1000Kč měsíčně a smlouvy na fondy Pioneer nebo Aegon či AXA.
Pár klientů Partners jsem již viděl, ale zatím nikdy s nimi lidé od Partners neřešili finanční rezervu. Prostě všechny volné peníze vrazit do IŽP a fondů a nic na nutnou rezervu. Čím to? Copak Vás ten klient nezajímá? Co bude klient dělat, až se dostane do napředvídané situace a bude pár měsíců bez příjmu? Všechny prachy v IŽP a ve fondech, to je opravdu dobrá pomoc.

Jo a ještě mu nyní nabízíte super výhodný účet u UniCredit za 89Kč měsíčně a k němu ještě supervýhodnější spořicí účet s šikovným pásmovým úročením.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 15. 11. 2010 23:52

DoubleSix, proč tu lžeš? Každý klient od Partners má IŽP na 1000,- Kč měsíčně? Jak ses tohle dozvěděl? Meleš pouze nesmysly. A odkdy má Aegon investiční společnost? Sorry, ale pleteš si pojmy s dojmy.

A s těmi rezervami, co je špatného na spořícím účtu ( třeba od UCB)? Na čem jiném by si měl klient vytvářet rezervy? Na běžném účtu?

Proč si většina lidí neumí vytvořit krátkodobou rezervu, ale lépe se jim vytváří dlouhodobá?

Pomlouvat umíš, to by ti šlo, ale tvoje lži nemají žádné logické základy. Což samozřejmě rapidně snižuje úroveň tvých příspěvků zde na fóru.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2010 00:01

Závada ve spořicím účtu u Unicredit je v poplatku, tedy v nutnosti mít ještě zpoplatněný běžný účet a v skutečném pásmovém úročení. To snižuje efektivní úrokovou sazbu pod hodnotu na jiných bezplatných spořicích účtech.
http://www.mesec.cz/clanky/na-sporicich ... idat-akce/

Nevidím tak nejmenší důvod proč upřednostit Unicredit před Wüstenrot nebo Axou (budu-li brát banky. Samozřejmě s MSD nemůže soupeřit žádná z bank). Tedy krom toho, že UCB je pro prodejce provizně zajímavější.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 11. 2010 00:33

A není závada spíš v hlavě člověka, pokud chce mít na spořícím účtě více než 100.000,- Kč?

Pane Chrzi, nevím co sledujete informací typu, že to je pro prodejce provizně zajímavější. Pokud by jste byl v obraze, tak by jste věděl, jaká je za to provize a jestli se to poradci vyplatí..... Ale dle toho, co jste napsal, to bohužel nevíte.

Ale napsat "je to pro prodejce provizně zajímavější" je líbivé......
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2010 07:41

Vim, ze provize z UCB produktu jsou velmi male, ale porad lepsi, nez nic.
Je snad nejaky jiny duvod uprednostnit BU + sporak UCB pred napr. kombinaci Wüstenrot (AXA, MSD) + BU Fio (PS, mBank)?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2010 09:42

vladimir.svorba píše:A není závada spíš v hlavě člověka, pokud chce mít na spořícím účtě více než 100.000,- Kč

Aha a teda zdravy clovek ma tech "vice nez 100k" kde?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 16. 11. 2010 10:42

vladimir.svorba píše:DoubleSix, proč tu lžeš? Každý klient od Partners má IŽP na 1000,- Kč měsíčně? Jak ses tohle dozvěděl? Meleš pouze nesmysly. A odkdy má Aegon investiční společnost? Sorry, ale pleteš si pojmy s dojmy.

A s těmi rezervami, co je špatného na spořícím účtu ( třeba od UCB)? Na čem jiném by si měl klient vytvářet rezervy? Na běžném účtu?

Proč si většina lidí neumí vytvořit krátkodobou rezervu, ale lépe se jim vytváří dlouhodobá?

Pomlouvat umíš, to by ti šlo, ale tvoje lži nemají žádné logické základy. Což samozřejmě rapidně snižuje úroveň tvých příspěvků zde na fóru.

Ač bych nerad přiléval olej do ohně, musím se za DoubleSixta přimluvit, moje zkušenost s "boucháním" těchto portfolií je totožná....Znám dva konzultanty od Partners, kterým jsem doporučil spousty lidí (15+), a když se zpětně bavíme a poptávám se jich co mají založeno, je to přesně to co je popsano vyše. IZP 1000-1500 Aego n, a investice Conse.q + UCB ... s jinými produkty jsem se u těchto lidi nesetkal....
Naposledy upravil germi123 dne 16. 11. 2010 22:02, celkově upraveno 1
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 11. 2010 10:59

vladimir.svorba : Kopeš kolem sebe, ale rozumně se s tebou poslední dobou bavit moc nedá.

OK, nejsou to fondy Aegon (do těch se dostaneš pouze přes IŽP), ale je to Conseq ;-) , moje chyba.
Už jsem tvému kolegovi z Partners psal, že volba UniCredit pro BÚ a SÚ není to nejlepší. Dokonce jsem mu i vypsal, že skorou u každé banky (krom ČS a KB) jsem schopen získat lepší běžný účet (stejné služby za méně peněz) a i lepší SÚ (bez pásmového úročení, a...). Na druhou stranu chápu, že s tím vy, jako finanční poradci Partners nic neuděláte, protože kdesi nahoře se rozhodlo o spojení s UniCredit a tak se ted musíte snažit prodat tento produkt. Klobouk dolů, já bych to nedokázal. Já bych neuměl prodat produkt, o kterém jsem přesvědčen, že na trhu není konkurenceschopný.

Tu krátkodobou rezervu jste v minulosti něřešili, tu nabízíte až nyní (SÚ u UCB). Dříve to vše šlo na IŽP a fondy. Alespoň si to přiznej sám sobě. Já to od tebe tady na fóru nečekám.

No o kvalitě příspěvků zde na fóru bychom se mohli dlouho bavit, ale to nechme na ostatních ať posoudí, čí kvalita je vyšší ;-)

Ono nesmíš všechny poradce Partners posuzovat podle sebe. Někdy se mrkni na to, co nabízejí tvojí kolegové. Jednou jsem to už nevydržel a ten balík produktů Partenrs jsem pro zajímavost poslal svému známému, co v Partners dělá. Jeho komentář byl tristní - "vím o tom, že jsou mezi námi tací, co jdou po provizích, ale nic s tím dělat nemůžu, v Partners nemůžeme jít proti sobě a já jim nemohu přetáhnout klienty k sobě".
Asi mám bohužel tu smůlu, že lidé, co se mnou řešili své finanční produkty, měli holt nešťastnou ruku při výběru finančního poradce.

-- 16. 11. 2010 10:03 --

vladimir.svorba píše:A není závada spíš v hlavě člověka, pokud chce mít na spořícím účtě více než 100.000,- Kč?
:oboze Proč závada? Víte vůbec jak velká by měla ta finanční rezerva být a jak se vypočítává? Pokud ne, zeptej se prosím pánů Prouzy a Kohouta, oni vám to jistě prozradí. Ale pokud umíte hledat zde na fóru, tak už jsme to tu několikrát řešili.
(malá nápověda, někdo říká trojnásobek něčeho, jiný říká šestinásobek něčeho jiného)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 11. 2010 13:32

DoubleSix, nekopu kolem sebe, problém je v tom, že ať se udělá cokoli, je to špatně :-)
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 11. 2010 16:57

vladimir.svorba : ale to není pravda. Znám jednoho poradce od Partners, co to dělá tak, "jak se mi to líbí". A toho také všude doporučuju.
Já mám ten pocit, že sem na fórum přijdou lidé, co si nejsou jistí tím, co jim finanční poradce nabídl. Nějak prostě vnitřně cítí, že tam něco nesedí. Proto tu povětšinou tu nabídku zkritizujeme. :mrgreen: 8-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 11. 2010 17:25

No jo, ale takový pocit můžu mít i ze sebedokonalejšího finančního plánu.....
Takže si kritizuj, když znáš jen cca 30 % informací.....
vladimir.svorba
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka