IŽP Dynamik - co s ním?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 22:51

Tak to dělá spousta kmenových pracovníků a interních sítí pojišťoven. Jenom to nejsou takové masy jako u staré ČP.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2011 07:54

Protoze zadna jina pojistovna u nas nemela tolik smluv s tak velkou TUM. Jinak "strihani ovci" je beznou praxi mezi prodejci napric pojistovnami a maklerskymi spolecnostmi
viz http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-z ... pojisteni/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2011 10:08

Patriku, pokud chceš "stříhat ovce", pak k tomu potřebuješ hlavně jednu důležitou věc. A tou je kmen, o kterém víš že je potřeba ostříhat. Jak k takovému kmeni přijít? Buď jsem vedoucím pracovníkem a mám k němu přístup - takže si je ostříhám v rámci své pozice přímo v pojišťovně, nebo odejdu a kmen ukradnu, nebo jsem tak drzý, že jej prodám. A to nevylučuji, že postupně s jedním kmenem udělám vše, co jsem tu vyjmenovala.

Ale úplně normální makléř, jak jsem třeba já se opravdu k takovému kmeni nedostane, tomu fakt věř.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2011 17:24

Ono stačí mít "vlastní ovečky" - tedy ty, které jsem v minulosti "ulovil" a nějaký ten produkt jim sjednal. Pak je stačí jednou za dva, tři roky (když mi skončí "vázací doba" provize) obejít, přesvědčit je, že jejich produkty jsou již zastaralé a že nyní je na trhu lepší, modernější produkt. Starý produkt (který jim před tím sám sjednal) jim zruší a sjedná nový. Takových oveček (lidí, co uvěří a podepíší cokoliv, co jim prodejce předloží) stačí mít jen pár - stačí pár desítek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2011 18:43

Podle tebe je každý prase prasetem.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 20:07

kamey: spis kazda ovce ovci.

BTW jak te tu tak "posloucham", tak moc uspesny/a nebudes, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2011 20:53

A ty zase o každém všechno víš a všechno znáš, všude jsi byl, že?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 21:21

kamey: presne tak, vsude jsem byl a vsechno znam. Ne nadarmo to mam i pod nickem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2011 21:55

Vtipné ve chvíli, když si tu přemýšlíte kam přesunout peníze pro rozdíl v úrokové sazbě o 0,01% a na druhou stranu tu 24000 za rok nejsou peníze. :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 14. 2. 2011 21:58

PatrikChrz píše:Ono stačí mít "vlastní ovečky" - tedy ty, které jsem v minulosti "ulovil" a nějaký ten produkt jim sjednal. Pak je stačí jednou za dva, tři roky (když mi skončí "vázací doba" provize) obejít, přesvědčit je, že jejich produkty jsou již zastaralé a že nyní je na trhu lepší, modernější produkt. Starý produkt (který jim před tím sám sjednal) jim zruší a sjedná nový. Takových oveček (lidí, co uvěří a podepíší cokoliv, co jim prodejce předloží) stačí mít jen pár - stačí pár desítek.


Klasický Chrzovský blábol. Tj. blábol teoretika absolutně nepolíbeného praxí.

Takhle to dělat nejde. Protože se to dříve nebo později provalí na ročních výpisech. Protože si tím agent nijak nepomůže, potřebuje rozšiřovat kmen, v čase totiž většina smluv odpadne a některé kupodivu dožijou. Protože ne každý je svolný ke změnám. A ano, nové smlouvy jsou daleko lepší než ty kapitálové hovadiny z 90. let s pojistnými částkami typu smrt 100 000, trvalé následky 100 000.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 22:10

krásná sereminazáda píše:Klasický Chrzovský blábol. Tj. blábol teoretika absolutně nepolíbeného praxí.

No ja bych rekl, ze praxi v tomto pripade ano, v jinem asi ne :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 14. 2. 2011 22:23

Kdy jako Chrz pojišťoval v terénu? No nikdy. A o to jde. Z jeho strany se jedná jen o akademické domněnky (postahovat si pojistné podmínky a sazebníky pojišťoven umí každý; případně uzavřít smlouvy (aby se dostal ke všem materiálům) a do dvou měsíců je zrušit).
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alcatraz 14. 2. 2011 23:53

Patrikovi, mě a ostatním to nesmíte mít za zlé, to je prostě pud penězozáchovy. Stejně jako když normální člověk uvidí na ulici maníka s pistolí v ruce střílet všude kolem, instinktivně zaleze za první roh ve snaze zachovat si vlastní život (aniž by sám musel nutně vlastnit zbraň), tak někteří mají úplně stejné pocity, když slyší pojišťováka hlásat o "výhodných spořících pojistkách" a snaží se utéct za první roh ve snaze zachovat si vlastní peníze (a taky nikdy nemuseli pracovat jako pojišťováci "v terénu"). To je instinkt. Uznávám, že je to nízké a zvířecí, ale pomáhá to chránit peníze, jistě chápete.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2011 06:27

Ano, NASTESTI jsem nikdy v terenu (ani na prepazce) pojistky neprodaval (jen pres telefon, ale to nebyly zivotni), takze me dnes nemusi trapit spatne svedomi, ze jsem nekoho natahl.
K tomu strihani ovci - jde o jev prekvapive casty. Zazil jsem ho "nazivo" - rodice byvaleho sefa, tak se mi neustale potvrzuje v emailech, ve kterych me lide zadaji o radu (uzavreli rezervovorne ZP a po dvou, trech letech je prodejce laka na zmenu, na lepsi, modernejsi).
Verejne toto maklerske firmy a pojistovny odsuzuji, ake ve skutecnosti to podporuji - v prvni rade je prodej, pak prodej a zase prodej. A beda jak mezirocne NEROSTE.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 15. 2. 2011 12:59

Já mám klidné spaní i po těch 13 letech v terénu.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků