IŽP Dynamik - co s ním?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 12. 2012 12:27

Když ono je v tomhle oboru pouhé porovnání ceny dost ošidné, musí se porovnat i "obsah" a to je o dost obtížnější, ne-li nemožné.

Co je mi platné o pár stovek levnější pojištění bytu jako stavby u UNIQA, když v tom není pojištění podílu na společných částech, kdežto u Kooperativy ano...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod yowie 15. 12. 2012 12:49

PatrikChrz píše:Direct měl naprosto zvláštní cenovou politiku, takové "arabské tržiště". Kdo se nechal, toho oškubali, kdo ne, tomu byli schopni nabídnout zajímavou cenu. Takže každý rok vypovědět smlouvu a čekat, co nabídnou za retenci nebo jako novému klientovi. Možná nejspíše proto se vyhýbali všem možným srovnávačům.

Každopádně je pravda, že to, že je levný byla spíše jeho pověst, než skutečnost.

Já měl od Directu toto:

Domácnost na 300 000 Kč, spoluúčast 1 000 Kč
Byt na 2 000 000 Kč, spoluúčast 1 000 Kč

Nejzákladnější pojištění bytu nutné k hypotéce + ta domácnost, to bylo asi za 45,- ročně.

Od Uniqy mám to samé za stále stejnou cenu 733,-.

Nabídka Kooperativy byla 2446,-.

Ale je pravda, že jsem se ani nepokoušel s Kooperativou jednat, protože jsem nepředpokládal, že by se mi povedlo je stáhnout na cca 30% původně nabízené ceny.

Je jasné, že ty pojistky nelze plně srovnávat. Předpokládám, že u Kooperativy bude lepší plnění, ale celý dům je stejně tak jako tak pojištěn právě u Kooperativy přes SBD Pokrok, takže mě šlo o to, abych měl papír pro banku, že byt je pojištěn a aby to stálo co nejméně.

Jinak mě příjde vyjednávání při pojištění jako naprosto normální věc. Například při povinném ručení + havarijku začal kamarád na cca 15 000,- a nakonec to dokázal stáhnout pod 10 000,-. Obešel pojišťovny, obvolal poradce, ale nakonec to uzavřel úplně nejlevněji v nějakém autobazaru, bohužel jaká to byla pojišťovna, to už přesně nevím.

Bylo zajímavé vidět především jednání toho poradce, nejdřív nasadil cenu o chlup pod nejlepší nabídkou, kterou měl kámoš, ale ten hledal dál a poradce snižoval a snižoval, ale pod ten autobazar už se stejně nedostal. Rozhodně to ale nebylo o chlup. S tím bazarem ušetřil proti poslední nabídce poradce cca 2 500,- za rok.
yowie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrCB 28. 7. 2013 17:17

Zdravím, po dlouhých deseti letech konečně nastal čas, kdy vyprší platnost Dynamicu. Potřebuju si ale dopřesnit nějaký záležitosti týkající se ukončení jako takovýho. Pojištění končí pokud se nepletu v říjnu (bylo uzavírané na 10 let). Jak správně pojistku ukončit (samozřejmě nechci předčasně, ale řádně)? Nerad bych se dočkal nějakejch tahanic ze strany ČP ohledně toho, že jsem měl 3 měsíce před koncem zažádat o ukončení k domluvenému datu nebo něco takovýho. Nebo nechat (pro mě logicky) doběhnout? Určitě budu zjišťovat v týdnu přímo v ČP, ale já si radši všechno ještě předtím ověřuju tady, páč po špatnejch zkušenostech z minulosti pojišťovákům věřim tak půlku ...

Předem díky za rady
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2013 18:49

Dojdi do ČP a řekni, že chceš nahlásit číslo účtu, kam mají poslat peníze. To by mělo stačit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tla0 29. 7. 2013 15:15

Nebo si radeji prectete pojistne podminky. Nic objevneho, ale zato je to spolehlivejsi nez rady, kterych se Vam muze dostat na jakemkoliv foru.
tla0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 29. 7. 2013 16:14

tla0 píše:Nebo si radeji prectete pojistne podminky. Nic objevneho, ale zato je to spolehlivejsi nez rady, kterych se Vam muze dostat na jakemkoliv foru.

To bývá často spojeno se ztrátou času...., kterého takoví tazatelé nemají nazbyt. 8-)
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 2. 11. 2013 11:59

Má někdo reálnou zkušenost, do jaký doby od ukončení jsou vyplácený peníze z Dynamiku?
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrCB 2. 11. 2013 12:49

Četl jsem myslim důkladně, ale odpověď jsem nenašel ...

Edit: Jinak reálná doba a doba uvedená v nějakejch podmínkách může bejt dost rozdílná. Např. při vrácení zboží na Mall.cz jsem měl peníze nazpátek na účtu za 3 dny, i když na to maj podle podmínek 30 dnů.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod newmanzor 18. 11. 2013 21:24

PetrCB...napiš mi přesně co máš ve smlouvě do SZ
newmanzor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maceška 20. 11. 2013 08:25

Dynamik jsme ukončovali k 4.9.2013 a peníze přišly už začátkem srpna, což mě překvapilo.
maceška
Kolemjdoucí

Předchozí stránka