IŽP Dynamik - co s ním?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2011 12:48

Docela by me zajimalo srovnani, kolik (aktualne nespokojenych) lidi si sjednalo pojistku na pobocce (tedy neco chteli a aktivne prisli) a kolik jich bylo doslova "uloveno" pomoci manipulace a nepresnych, zavadejicich nebo dokonce primo lzivych informaci.
Kazdopadne "poradce", ktery sjedna klientovi s (ocekavanou) hypotekou REZERVOTVORNOU zivotni pojistku, tak by par facek rozhodne zaslouzil.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 28. 1. 2011 12:58

Nikde tam nevidím, že jde o kombíka. Za to bych ruce lámala i já. Docela by ses divil, ale u určitých pojišťoven je to celkem dost a u ČP je to množství hodně vysoké. A navíc si dovolím podotknout, že Dynamik mu s největší pravděpodobností sjednal prodejce ČP - a ti jsou v zaměstnaneckém poměru všichni. Od makléřů mu Dynamika totiž téměř nikdo nesjedná - ne že by nemohl, ale tuto pojistku kromě interní sítě ČP nějak nemá nikdo chuť sjednávat pro její neprůhlednost a většina Dynamiků je překopaných ze starých smluv, kde k převodu podle mého názoru došlo podvodem ze strany ČP a jejích lidí.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2011 13:09

Nevim, jaky je pomer, ale konkretne Dynamik byl mezi tzv. nezavislymi prodejci velmi popularni. Existovala totiz specialni (drazsi) varianta pro maklere s mimoradne vysokou provizi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 28. 1. 2011 13:14

Tak možná pokud těmi makléři myslíš OVB, a nevím zda to patřilo do portfolia ZFPA (a ty já nepovažuji za makléře) jiní mě nenapadají.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod NemamRadZFP 29. 1. 2011 22:25

Dobrý večer.
Je možné uvést tu méně vhodnou výpojistku do tzv. splaceného stavu. Která z nich je lepší Vám rád pomohu rozhodnout.
NemamRadZFP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulM 1. 2. 2011 10:14

NemamRadZFP píše:Dobrý večer.
Je možné uvést tu méně vhodnou výpojistku do tzv. splaceného stavu. Která z nich je lepší Vám rád pomohu rozhodnout.

Děkuji, to by mě zajímalo. Prozatím jsem chtěl provézt mimořádný výběr a přenastavit si pojistku jen na pojištění.
PaulM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Levapn 13. 2. 2011 11:30

Doporučuji tento postup:

1.sjednat pojistku a nastavit pojistnou ochranu pro Vás a případně i pro rodinu v jedné smlouvě bez spoření, pouze tam převést formou mimořádného vkladu odkupné z dynamiku,

2.dynamik zrušit (čím dříve, tím lépe) formou převodu odbytného jako mimořádný vklad, k tomto produktu nejsou zveřejněny poplatky pojišťovně.

-- 13. 2. 2011 11:35 --

PatrikChrz píše:Docela by me zajimalo srovnani, kolik (aktualne nespokojenych) lidi si sjednalo pojistku na pobocce (tedy neco chteli a aktivne prisli) a kolik jich bylo doslova "uloveno" pomoci manipulace a nepresnych, zavadejicich nebo dokonce primo lzivych informaci.
Kazdopadne "poradce", ktery sjedna klientovi s (ocekavanou) hypotekou REZERVOTVORNOU zivotni pojistku, tak by par facek rozhodne zaslouzil.

Dynamiků (Dynamik plus, Diamant,...) je sjednáno přes 1.000.000, můj odhad: 95% sjednáno na pobočkách.
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 18:10

A nejvíc na České poště, bych si tak soukromě tipla.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 19:32

Levapn: 95 % to určitě nebude (to nebude mít žádný produkt), přesná čísla bude ale znát - bohužel - jen ČP.
Můj soukromý odhad je, že více než polovina budou tzv. konverze - dle mého názoru obrovská ostuda ČP, kdy se manažeři rozhodli, že staré pojistky s vysokou sjednanou technickou úrokovou mírou (až 8 %) jsou pro ČP zátěží a rozhodli se klienty přesvědčit (protože ze zákona pojišťovna ŽP vypovědět nemůže), aby přešli na jiné produkty, buď klasický Dynamik s nižší TÚM (2,4 %) nebo investiční variantu (tedy klasické IŽP), kde pojišťovna neručí vůbec za nic.
Samozřejmě dnes se téměř všechny pojišťovny snaží sjednávat IŽP, protože je pak nezatěžují žádné závazky.
Určitě značný podíl budou pojistky sjednané na poštách (opět tam lidé přišli pro něco jiného a byla jim vnucena pojistka - v TV se pošťáci vyjadřovali, jak jsou nuceni k nabízení Penzijního a životního pojištění, stavebního spoření nebo bankovních účtů. Nezanedbatelný podíl budou výhradní či tzv. nezávislí agenti.
Podle mého názoru bude podíl pojistek sjednaných přes přepážku (tedy kdy lidé aktivně přišli aby si sjednali pojistku) velmi nízký. Sice vyšší, než u ostatních pojišťoven (pro starší lidi je stále ČP synonymem pro pojišťovnu), ale i tak to bude v poměru k ostatním způsobům sjednání málo. Určitě pod 20 % a nedivil bych se, kdyby to bylo méně než 10 %.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Levapn 13. 2. 2011 19:48

to PatrikChrz:
špatně jsem se vyjádřil, přes přepážku jsem měl na mysli sjednání agenty ČP, přepážkami ČP a poštami...nezávislí, si myslím, je moc nedělají...pouze ti, kteří jdou jen a jen po nejvyšší provizi a chtějí v budoucnu o tyto své klienty přijít...

-- 13. 2. 2011 19:49 --

konverze - souhlas, lumpárna nejhrubšího zrna
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 20:16

konverze - souhlas, lumpárna nejhrubšího zrna

No fakt je, že se nejen ČP, ale i ostatní pojišťovny poučily a nyní sjednávají z rezervotvorných pojistek téměř výhradně IŽP, které za ně tenhle problém řeší :(. Navíc se na něm dají klientovi věšet daleko větší bulíky na noc :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 21:39

Přesto to není taková lumpárna, jako byla konverze starých čp pojistek na dynamik.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levapn 13. 2. 2011 22:06

a co teprve konverze KZP od IPB další lumpárna
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 22:11

To se ráda dozvím, o tom jsem zatím neslyšela. S Dynamiky jsem se setkala osobně, bohužel pro klienty pozdě.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levapn 13. 2. 2011 22:42

kzp přebouchává ČSOB na voloviny
Levapn
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka