IŽP Dynamik - co s ním?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 2. 2011 22:45

PatrikChrz píše:Ono stačí mít "vlastní ovečky" - tedy ty, které jsem v minulosti "ulovil" a nějaký ten produkt jim sjednal. Pak je stačí jednou za dva, tři roky (když mi skončí "vázací doba" provize) obejít, přesvědčit je, že jejich produkty jsou již zastaralé a že nyní je na trhu lepší, modernější produkt. Starý produkt (který jim před tím sám sjednal) jim zruší a sjedná nový. Takových oveček (lidí, co uvěří a podepíší cokoliv, co jim prodejce předloží) stačí mít jen pár - stačí pár desítek.

Patriku taky jsem toto v rodině zažil :-) Důchodové pojištění bylo zastaralé a tak po 3 letech, šup dáme novou smlouvu :-D Naštestí mám tyto poznatky jen z okolí, mě nikdo na žádné pojištění nikdy neulovil... Spořící konta si zařizuju sám, penzijko jsem si zvolil sám a rizikové životní pojištění mám u KB, kvůli hypotéky :-) Je fajn sledovat, když někdo za 3 stovky pojistí na smrt klienta na 10 tisíc a já za 350,- jsem jistěný na 1,5 mil :-D

-- 18. 2. 2011 22:50 --

http://finance.idnes.cz/krach-banky-vas ... viteze_bab
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 18. 2. 2011 23:02

Ale těch výluk a omezení v plnění.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 2. 2011 23:31

Nebudu se dohadovat.. byla to jedna z podmínek pro získání hypotéky :-) Ale ty vypadáš na rozumného člověka ne hajzla z OVB :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2011 09:15

dr._lukas: a ty vyluky sis taky porovnaval, ze mas opravdu TO SAME, co dotycny?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 19. 2. 2011 09:43

Je to RŽP které je vytvořené spešl pro zajištění úvěrů. V několika variantách je od základního pojištění smrti za pár korun, po trochu lepší krytí, ale už za jinou cenu.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod hojdaf 5. 7. 2011 15:25

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám životní pojištění Dynamik plus což mi pro mě jako pro studenta příjde zbytečné ale babička se nechala oblbnout a pojištění založila. je založené roku 2008 tedy v mých 19 letech a pojistná doba je 41 let. Takže do mých 60 ti let. Platíme měsíčně 800 Kč což je poměrně velká částka. Nemůže si dovolit tuto částku již platit. V této době je tak kolem 28 000Kč. Chci tedy toto pojištění zrušit. Zajímalo by mě kolik peněz mi pojišťovna vyplatí. Vzhledem k tomu ,že z tohoto pojištění mohu i vybírat peníze je možné peníze před zrušením vybrat? Vůbec tomu nerozumím a v těch papírech se ztrácím,jen vím že daný pojišťovák nasliboval hory doly a pojistka je naprosto nevýhodná.Píši Vám dříve než navštívím pojišťovnu protože mi je jasné že tam se dozvím zase spoustu ,,výhod´´. Předem Vám děkuji za odpověď.
hojdaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Levapn 5. 7. 2011 19:24

Před návštěvou ústavu zažádej o sdělení, kolik činí odkupné v případě zrušení smlouvy, pokud je placeno déle než 36 měsíců, odhaduji tak 1 - 3.000,- (první 2 - 3 roky vše sežerou poplatky). Na druhou stranu, čím dříve z toho utečeš, tím lépe...
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 7. 2011 21:20

no je nekolik reseni -
1.zrusit a dostat maly prd 500 -2500 Kc

2. snizit na 500 kc a po par letech vybrat

nejvetsi problem dynamiku je ze tam platis minimalne 350 kc na trapny investice ci sporeni , zhodnoceni ti daj tak 0,5 ci 1,0 procento nemaj duvod pripisovat zisky vetsi pac by to museli danit, radsi si za to koupej auta a nemovitosti

co se tyce zhodnoceni tak u pojistoven to vychazi na minimalne 15 let trvani nez se ti odbytne blizi tomu co tam clovek vlozil .
kdyz si budes sporit i na blbej sporici ucet s 2 procenty rocne tak dostanes vic penez, nez pres pojistovnu i s garantovanym fondem co ma 2,5 proc.

zasel bych se na pobocku zeptat na odkupne ted, za rok, za dva a pak si to v klidu promyslel . oni ti budou mazat med kolik statisicu budes mit v 60 letech oproti vkladu treba. pri prumerny inflaci 2 procenta si vynasob vklad 1,8 a jestli dostanes min tak ti penize v pojistovne za 40 let sezere inflace a nic ti nevydelaj , na sporaku aspon trochu jo.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod hojdaf 6. 7. 2011 19:00

Ahoj všem díky za odpověď. No tak pokud dostanu 1000Kč za svých 28000Kč který jsem tam vložil tomu říkám fér obchod.A jak je to tedy s těmi mimořádnými výběry které jsou v tomto pojištění tak úžasné? Nemohu peníze vybrat a pojištění zrušit?Pochopil jsem správně že pokud bych tedy ještě nějakých pár let platit toto pojištění a za nějakých 15 let to zrušil že je tu možnost že své vložené peníze dostanu zpět?
hojdaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Levapn 6. 7. 2011 19:56

Možná za 15 let ano - ale je to nejisté, ...vzhledem k inflaci - uteč z toho co nejdříve...
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 7. 2011 21:58

hojdaf: zásadní problém je v tom, co klient chápe, jako "svoje peníze, co tam vložil". První dva roky jdou na provize, z těch tam nebude ani koruna. Něco spolknou rizika. Teprve to, co zbude se "spoří".
Z této částky jde vybírat, případně se z ní vypočítává odbytné po zrušení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petr 1978 10. 10. 2011 12:28

xls píše:Jsou šikovný. Spousta čísel a informací, člověk z toho nic nepochopí a může si vybrat, co se mu hodí. To i letadla jsou ve srovnání s podobnejma pojišťovnama mnohem solidnější podnik.

Vážení chytří
Je-li ten pojišťovák normální- správce pojistky tak se vždy bude snažit najít řešení.350Kč není ,,problém",ale částka ze které se alespoň něco vrátí.Z pojistkek bez minimální této sumy nic zpátky nedostaneš nikdy,protože to jde do rizika smrti.Jenom se obrňte blbým řečem rádobyrádcům,kterým za ,,provize",které tito svatí dostávají taky není hanba lhát a prezentovaz bludy a tahají peníze úplně stejně.Dělají zprostředkovaně o konkurenčních produktech ví ,,jen" to špatné a provizi-výdělek .Jinak je spousta dobrých čistě rizikovek s postupným klesajícím krytím- úvěrovek za pár kaček a spoření si uděláš přes pravidelné investice nebo něco podoného.Chce to nenechat se opravdu oblbnout ,,nezávislými" poradci.Jsou jedni a jsou druzí.Zatím jsem nepotkal normálního co by poradil právě třeba u Dynamiku stažení rizik a ,,dospoření" se sjadnáním souběhu. Ona i ta 500ka v provizi je fajn a to že někdo příjde o peníze je buřt.Hlavně že Česká jsou TI hajzlové,ale mně už se nikdo za dva roky nedovolá protože už to budu přetáčet pro jiné.Klientela České je lákavá věc a tak se to praktikuje hloupýma naškolenýma řečma bez kousku studu.V Německu tato vlna zlatokopů už pominula a přesouvá se sem.Nenechte se okrádat vyše citujícíma.Každý klient i jeho pojišťovna by měli mít vyjasněno co a jak je nastaveno.A není li to tak,potom je něco rozbitýho.
Petr 1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr 1978 12. 10. 2011 10:43

PatrikChrz píše:Nevim, jaky je pomer, ale konkretne Dynamik byl mezi tzv. nezavislymi prodejci velmi popularni. Existovala totiz specialni (drazsi) varianta pro maklere s mimoradne vysokou provizi.

Jo, byla-např ZFP Život, AWD něco Invest. Ale teď mají plnou hubu keců jak je to nyní, po dvou letech od provizní ochrany naprd a tlačí lidi do dalších nesmyslů. A slova typu podvod atd *****í trestním oznámením.Nikdo není nesvéprávný a může se podívat po internetu. Raději dražší pojistku od ČP než aby mne někdo pořád co dva roky otravoval se změnou pojistek z jedné pojišťovny do druhé. To je podvod,ne sjednání jakéhokoli produktu jinde. Je to závisti momentálně neuskutečněného byznysu.Makléřství je móda a oblbování lidí bezplatným servisem. Pozor, KLIENTI, berou za to provize úplně stejně.Z čeho by žili? Česká je tu nějakou dobu-cca 190let a zná vychcanost simulantebande národa. Žádná pojistka není průhledná. Č.spořka má sice menší poplatky za vedení pojistek,ale z 95% májí klienti u nich soukromé účty a točí peníze dvakrát... Pojišťovny mají dělat pojistky, banky vést účty atd., a ne se srát do byznysu navzájem.

-- 12. 10. 2011 11:51 --

dr._lukas píše:
PatrikChrz píše:Ono stačí mít "vlastní ovečky" - tedy ty, které jsem v minulosti "ulovil" a nějaký ten produkt jim sjednal. Pak je stačí jednou za dva, tři roky (když mi skončí "vázací doba" provize) obejít, přesvědčit je, že jejich produkty jsou již zastaralé a že nyní je na trhu lepší, modernější produkt. Starý produkt (který jim před tím sám sjednal) jim zruší a sjedná nový. Takových oveček (lidí, co uvěří a podepíší cokoliv, co jim prodejce předloží) stačí mít jen pár - stačí pár desítek.

Patriku taky jsem toto v rodině zažil :-) Důchodové pojištění bylo zastaralé a tak po 3 letech, šup dáme novou smlouvu :-D Naštestí mám tyto poznatky jen z okolí, mě nikdo na žádné pojištění nikdy neulovil... Spořící konta si zařizuju sám, penzijko jsem si zvolil sám a rizikové životní pojištění mám u KB, kvůli hypotéky :-) Je fajn sledovat, když někdo za 3 stovky pojistí na smrt klienta na 10 tisíc a já za 350,- jsem jistěný na 1,5 mil :-D

To je v podstatě ono.Akorát solidní,podotýkám solidní Ti v rámci pojišťovny přetahuje rezervu- jde to,ne odbytné, které nalije do mimořádu. Jen tomu kdo Ti původně pojistku sjednal zavolat,že Ti někdo hulí do makovice nevýhodnost pojistky. A to že je za 300 na 10tis. je malinko amaterský názor.Nejen u Dyku je to základní minimální poj.částka ,,zdytek" po odečtu rizika smrti jde do zhodnocování. Važte slova. Zrovna švára má rizikovku u ČP na 1,55 za 330.Vo co go?

-- 18. 2. 2011 22:50 --

http://finance.idnes.cz/krach-banky-vas ... viteze_bab
Petr 1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 12. 10. 2011 11:06

Petr1978:

Technická poznámka. Pojišťovna ČS má s bankou ČS společného akorát tak jméno, jinak patří do skupiny VIG.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr 1978 14. 10. 2011 18:21

filip893 píše:Petr1978:

Technická poznámka. Pojišťovna ČS má s bankou ČS společného akorát tak jméno, jinak patří do skupiny VIG.

No právě,proto že to je VIG, vždyť jsem neřekl nic jiného. O to větší důvod mít účet bez poplatků s internetovým bankovnictvím a ne kopytobanku. Naštěstí jsem u nich nikdy nebyl,ale moje známá má pojistky u ČP(domácnost a spol) a na spořce ji ČIROU náhodou oslovili,že proč je má u ČP a ne někde jinde. Zeptala se kde na to přišli když nikomu samozřejmě nic neřekla a ženská zezelenala jak rosnička. Ať se věnují zdokonalování služeb a neotravují s tím co stejně absolutně neumí vč. Flexiny a nezneužívají informací svých klientů a výhradního postavení na trhu účtů. Ládují přepážkové flexiny a je to stejná věc jak Dynamiky na poštách.Je to bordel nejvyššího řádu,ale ten miniptáček Kalousek se jenom culí jak puklé jelítko..
Petr 1978
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka