IŽP Dynamik - co s ním?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 20. 9. 2012 13:47

Jak je vubec mozné ze takovou smlouvu pustila česká dal. Ten klient ať se také podívá na záznam, co mu tam uvedli ze požaduje a tvrde do nich- zrušeni smlouvy od počátku a vracení celého vkladu - a hrozit žalobou.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 9. 2012 16:12

No, je to o kvalitě a typu ústavu. Jako pojišťovna ČP asi nemá moc možností jak udělat investici s občasnými výběry, takže "řešení" je nasnadě... Ale že jí narvou do řádného pojistného 50 kolíků měsíčně, je už fakt moc

O kvalitě ČP jako takové si iluze nedělám vůbec...Myslím, že po podpisu takovéhle smlouvy si udělali večírek...

Žaloba nepomůže - podepsáno svobodně klientem. Možná fin. arbitr...

Jediná rada je, zainvestovat dalších 300 tis do "kamarádů z východu" a dotyčnou pojišťovandu navštívit...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 20. 9. 2012 18:24

ČP to může nacpat do ČP Investu - když už. U blbečků, co umí jenom IŽP na spoření pochopím i jednorázovou investici do Dynamiku, ale běžně placenou na takovou ránu a ještě placenou z mimořádného vkladu, tak k tomu fakt není co říct. 2 mouchy jednou ranou a 2 parádní provize. Doufám, že už ji stihl utratit a bude ji vracet.

-- 20. 9. 2012 19:27 --

No s tou žalobou nemáš až tak pravdu, bude to o prokazování měsíční platby na 50 litrů, běžně se totiž už kontrolují platby nad 2000 za měsíc, toto je neskutečná částka. Věřím, že pokud je to důchodce = asi nemá měsíční příjem v řádu stotisíců, aby si mohl tolik odkládat, tak by to ČP projela - i když ona ne, ona by to hodila na toho PPZ a dělala že oni nic, ale šanci určitě mít bude - záznam z jednání, kde by měl mít uvedeno, že chtěl jednorázově na určitou dobu "investovat" a PPZ je v ....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vera L. 24. 9. 2012 19:45

Dobrý večer, před pěti lety jsem uzavřela pojištění Dynamic Plus na dobu 30 let. Nyní mám naspořenou částku u pojišťovny 26 tis. Platit 8300 za rok je pro mě poměrně vysoká částka a ráda bych pojistku vypověděla. V pojišťovně mi ale dnes bylo řečeno, že s naspořené částky 26 tis bych zaplatila při zrušení pojistky 20 tis. takže by mi bylo vyplacenou pouze 6 tis. Byla mi nabídnuta možnost snížit spoření na 6tis /rok, ale ani to nechci platit. Chci se tedy zeptat, zda je možné, abych si nějakou částku z naspořených 26tis. vybrala a až pak pojistu zrušila? Měla bych i tak stále povinnost zaplatit bance 20 tis nebo ne? děkuji za rady
Vera L.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2012 20:03

To, že máš naspořeno 26 tisíc máš od koho? To ti řekli v pojišťovně, nebo to vidíš z ročního výpisu? Já jen, že hodně lidí si myslí, že když vidí ve výpise pojistky nějaké finance označené jako "počáteční jednotky", tak si myslí, že jsou to nějaké jejich peníze. Ovšem to je jen virtuální částka, to jsou peníze, které pojišťovna již vyplatila na provizi a aby klient nebyl hned s prvním výpisem šokován, že nic neušetřil, tak je uvádí jako tzv. počáteční jednotky, které se postupně spotřebovávají.

Jinak obecně vychází lépe požádat o mimořádný výběr a až pak pojistku zrušit, nicméně nepředpokládej, že si "sáhneš" na počáteční jednotky, ty už jsou jednou pro vždy pryč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vera L. 24. 9. 2012 20:50

Ahoj Patriku,
to, že tam mám naspořeno 26 tis. vím přímo od pracovnice pojišťovny, dnes jsem byla na pobočce.....zkusím tedy požádat o mimořádný výběr a až pak pojistku zrušit. Nečekám, že se mi vrátí všechno, to určitě ne, ale přijít o 20 tis mi přijde trochu moc.Jsem jen zvědavá, kolik si budu moci z těch 26 tis vybrat.

děkuji za radu

Věrka
Vera L.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nelson99 26. 10. 2012 14:13

Dobrý den, prosím o radu. Mám od České Pojišťovny životní pojištění Dynamik Plus. Platím měsíčně 1.085 Kč. Nejsem spokojen. Redukci nechci. To už jsem probíral i nedávno s nimi. Postupem času to chci zrušit a nebudu zakládat nikde jinde nic dalšího.

Dal jsem žádost o mimořádný výběr ( již před třemi měsíci :roll: , ale prý to už urguji ) 7.000 Kč. Zbývající částka tam je asi cca 700 Kč. Lze po vyplacení zmiňované částky dát výpověď pojistné smlouvy ? Nepamatuji si přesně, ale když jsem před více než třemi měsíci volal na infolinku, operátorka mě sdělila něco v tom smyslu, že když požádám o mimořádný výběr, tak poté nebudu moci 6 měsíců vypovědět smlouvy ? Nějak se mi to nezdá. Je to tedy možné a musím po vyplacení částky ještě 6 měsíců platit a nebo mohu dát výpověď kdykoliv ?

Pročetl jsem si celé toto téma, ale odpověď jsem nenašel. Aby tento příspěvek nebyl tak dlouhý, mohu vám později uvést jak jsem se před pár lety nechal nachytat na "práci" u jedné společnosti, kde produkty byli jen IŽP, měsíčně se platilo něco okolo 1.500 Kč a pojistná částka na smrt 10.000 Kč. Když jsem po asi třech měsících prozřel, po večerech jsem tloukl hlavou o zeď jaký to jsem vůl...
nelson99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 26. 10. 2012 15:13

Nelson99, nepamatuji si přesně VPP u Dynamiku, dostanu se k nim většinou až při řešení problémů u klientů, ale je to možné - chce se to podívat do VPP, které jsi obdržel ke smlouvě. Některé pojišťovny to mají řešené takto, jinde jsou omezené částky k výběru apod. Takto to odpovídá jiné pojišťovně, ve které jsem se naposledy šťourala, kdy je možné vybrat částku minimálně 6000 a na smlouvě musí být zároveň zůstatek min. 6000. Jak to má přesně ČP z hlavy nevím.

Můžeš mi do soukromé zprávy napsat něco k té společnosti o které píšeš na konci? Děkuji.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2012 15:43

kamey píše:
Můžeš mi do soukromé zprávy napsat něco k té společnosti o které píšeš na konci? Děkuji.

Budu hadat - ZFP?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 26. 10. 2012 16:01

Myslím, že ne.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod nelson99 26. 10. 2012 16:08

Ne, ZFP to nebylo. Měli ale také tři písmena v názvu. Nechci je ani moc jmenovat. Dělali jen velké problémy. Naštěstí už firma nefunguje. Nevíte tedy jak je to s tou výpovědí ? Pročítal jsem všeobecné podmínky a i podmínky pro mimořádnou výplatu, ale žádné podmínky, "že bych musel zůstat půl roku" jsem opravdu nenašel. Ani zmíňka. Nebo prostě zkusím poslat výpověď a uvidím co mi na to řeknou. Případně pokud bych musel zůstat udělal bych nějakou redukci, abych nemusel platit takovou částku po zbytek období.

Navíc mě tvrdili, že ze zákona mají na tu výplatu peněz 3 měsíce a to období uplyne příští týden. Včera jsem jim volal. Žádost vidí, ale peníze nejsou pořád připravené. :grr: No, jsem trošku naštvaný a nejradši bych tu smlouvu ukončil ze dne na den kdyby se to dalo. Když člověk nezaplatí splátku, tak to ho hned nahání a připomínají se a bůh ví co, ale když mají platit oni, tak ani nesplní dané lhůty ? :grr:
nelson99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nelson99 29. 10. 2012 16:10

Hoj,

dnes mi dorazil dopis od České Pojišťovny, že mi chystají indexaci pojistné smlouvy na mém Dynamiku 8-S . Hodlám ji odmítnout. Udělám to písemně. Je zapotřebí vyplnit nějaký předem daný formulář a nebo stačí sepsat pouze dopis a odeslat jim to doporučeně.
Dík.
nelson99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2012 16:31

Staci poslat i email.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod nelson99 1. 11. 2012 12:25

Zjistil jsem, že při mimořádném výběru na Dynamiku Plusu má Česká pojišťovna 2 měsíce na to, aby se aspoň vyjádřili, zda mi peníze dají a nebo ne. Původně tvrdili, že na to mají ze zákona 3 měsíce. 3 měsíce jsou pryč a peníze nebo vyjádření nikde. Odpověď na urgenci, která měla být vyřízená do 3 pracovních dnů, také nikde. Ticho po pěšině. Volat tam už nebudu, protože na linku 841 se mi neodečítají volné minuty a hovorů jsem udělal několik a vždy min. 60 Kč za volání a nic jsem se podstatného nedozvěděl. A pevnou linku, abych mohl volat za volné minuty, nikde uvedenou nemají. Jsem už značně *****... :grr: Už mám sepsanou písemnou výpověď, kterou pošlu doporučeně a už se jen těším až mi zase bude volat nějaká slečna, proč dávám výpověď a jestli si to nechci ještě rozmyslet :oboze >:-(

P.S.: Jestli někdo máte číslo klasické pevné linky, tak mi ho, prosím, pošlete, protože já nemůžu nic zatím najít.

P.P.S.: Na pobočce jsem už byl také, ale bez výsledku. Holčina mi nebyla schopná nic říct.
nelson99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2012 15:30

Nevim, jestli to jeste plati, ale z pobocky bylo mozne volat na infolinku zdarma i kdyz tam vetsinou stejne nic nevyresis :(

-- 1. 11. 2012 15:30 --

PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka