Firemni benefit Životní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nibal 13. 2. 2011 21:14

Za nedlouho můj zaměstnavatel plánuje zřídit benefit 2000,- na životní pojištění.. má dotoho jít? případně ne? je mi 25let...
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 21:17

Počítej s tím, že první dva roky skončí v nákladech smlouvy (resp. v kapse prodejce). Jak dlouho u toho zaměstnavatele hodláš zůstat? Je možné si ty peníze vybrat jiným způsobem (příspěvek na dopravu, stravenky, penzijní pojištění (je zatíženo nižšími náklady), proplácení nákladů na telefon, internet).....
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 13. 2. 2011 21:20

reálně vidím, že zůstanu cca. 6měsíců.. ideálně bych tam zůstal ještě dva roky... bohužel zaměstnavatel nabízí jen jeden benefit a to je to životní pojištění...
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 21:24

Jestli hodláš zůstat 6 - 24 měsíců a pak by si nebyl ochoten ty 2 tisíce platit ze svého, tak se na to vyprdni.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 21:24

Jde o dobrý benefit, když je dobře nastavený. Bohužel ne každý to jednak umí a hlavně ne každý je ochoten to tak udělat (teď myslím poradce také pojišťovnu pro kterou se sepíše smlouva) . A za poslední také záleží jak k tomu přistoupil zaměstnavatel. Někteří do toho jdou ne aby přidali do kapsy zaměstnance, ale aby sami stáhli pojišťovnu na odměnách. Poradci pak sepisují smlouvu třeba za 50 nebo za 100,-/kus a prebendy jdou do kapsy zaměstnavateli.

-- 13. 2. 2011 21:25 --

No vidíš Patriku a pravdu na 100% nemáš. I takhle se na tom dá vydělat.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 21:28

50 nebo 100 za kus? Nenech se vysmát, tam lítají tisíce. Když došlo ke změně zákona a životka začala být daňově uznatelným nákladem, tak sekretářky, které dotáhly do větších firem nějakého pojišťováka běžně dostávaly auta :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 21:29

Jo to lítají, ale ne do kapsy poradce, ale do kapsy vedení firmy která se zavázala na ižp zaměstnancům platit.

-- 13. 2. 2011 21:29 --

A nedohaduj se o něčem, o čem nemáš ani páru.

-- 13. 2. 2011 21:37 --

Nibal, odkud jsi?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 13. 2. 2011 21:37

takže jak to je? firma dá zaměstnanci 2000,- a já si to můžu vybrat.. ale stejně jsem limitován smlouvou řekněme např. do 60let? a když odejdu z firmy tak ty 2000,- musím platit ze svého? což bych samozřejmě nechtěl...

-- 13. 2. 2011 22:39 --

kamey: je to důležité?
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 21:42

První dva roky jdou na náklady smlouvy. Takže když smlouvu po třeba 1,5 roce zrušíš, nedostaneš ani korunu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 13. 2. 2011 21:45

Mysli si co chceš, ostatní též, kdo mě zná, ví, že prasárny nedělám, ale na druhou stranu si tím vydělávám. Vím jak tu smlouvu nastavit abys byl ziskový i když skončíš po půl roce. Pokud zůstaneš 2 roky, zůstane ti v kapse min. 35000,- a zaměstnavatel i pojišťovna ti může víš co. Ale rady nerozdávám, ať si to vymyslí každý sám. Pokud bys byl v rozumném dosahu, smlouvu ti navrhnu a nastavím. Já mám provizi, zaměstnavatel smůlu a ty máš svoje peníze. Asi tak

-- 13. 2. 2011 21:45 --

PatrikChrz píše:První dva roky jdou na náklady smlouvy. Takže když smlouvu po třeba 1,5 roce zrušíš, nedostaneš ani korunu.


Ne vždy!
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 07:56

kamey: s timto pristupem tu moc dlouho nevydrzis. Pokud si chces soukromnicit a nehodlas se podelit. Toto forum funguje predevsim na sdileni zajimavych veci, myslenek apod. a me osobne se tvoje "soukromniceni" vubec nelibi :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2011 08:10

Napsat "mam zazracny zpusob" umi kazdy. Uvedenim tohoto zpusobu riskuje "oponenturu" ve smyslu "tohle nefunguje". Samozrejme muze zkusit ulovit hejla a tomu nabulikovat co chce (mezi 4 ocima se snese ledaccos).
Proto ma tohle forum vyznam - na nepravdive nebo zkreslene tvrzeni se snadno prijde.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 08:13

PatrikChrz: vsak prave proto to pisu :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2011 09:39

Je mi jedno co si myslíte. Jde o nastavení a výběru správné pojistky, která umí něco jinak než jiná. Jsou to defacto "milimetrové" rozdíly, které v konečném výsledku přinesou úplně jiný užitek, než běžně zavedená praxe. A podělit se o ni opravdu nechci. Zázračný způsob to opravdu není, jen trochu víc přemýšlení a trochu skromnosti. Ano, můžu to nastavit klasicky ukecat klienta, pobrat super provize. A pak se klepat, že mi spadne a klient uteče. Nebo to mohu udělat jinak a spokojenost je na obou stranách.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 2. 2011 09:40

sleduju vás a dobře se bavím...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků