komu věřit? pojišťovákovy nebo finančnímu poradci?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 17. 11. 2011 22:13

Dobrý den, teta která dělá pro kooperativu pojišťováka mi zřídila životní pojištění od kooperativy perspektiva. kde měsíčně platím 1200kč,

kámoš který dělá finančního poradce u OVB Allfinanz mi prozkomal smlouvu a říkal že se částka dá snížit takže bych platil o 4 stovky méně. Když jsem to řekl tetě tak se naštvala že mi nemá právo kdo šťourat do smlouvy a přemlouvala mě at si to nechám tak jak mi to nastavila ona, ta smouva se dá po 3 rokách ty prachy vybrat..... ted nevím komu věřit :( jestli tetě nebo kámošovi který mi chce snížit měsíční platbu ale zase teta tvrdí že by mi to uškodilo..... komu mám věřit? jsou finanční poradci fakt lepší a vyznají se v tom líp než pojištováci kterým jde jen o provize?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 17. 11. 2011 23:22

No pokud budou podmínky smlouvy jasné, tak jasně :-D ... ale hlavní otázka je, zda to pojištění vůbec chcete/potřebujete?! :)

P.S.: O peníze jde oběma ;)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2011 23:26

Oběma jde o provize. V případě zrušení v prvních 2 letech (v některých případech i 3 letech) musí prodejce vracet provizi, která dělá většinou kolem 2 letého pojistného (on nedostává vše, něco si nechává jeho mateřská firma). Na to, že bys po třech letech něco vybral, zapomeň, první 2 roky budou prostě pryč.

Obecně není pojištění dobrým nástrojem pro spoření, právě kvůli vysoké nákladové složce. A taky je blbost nechat si radit v rodině, dělá to akorát zlou krev (teta bude naštvaná, když to zrušíš dřív, než za dva roky (bude muset vracet provizi), ty budeš naštvanej až to zrušíš po dvou letech a zjistíš, že první dva roky jsou v háji).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 17. 11. 2011 23:31

takže co ted dělat? mám si to nechat snížit od kamaráda od toho fin. poradce? zrušit to nemužu to bych přišel do do ted vražené prachy takže musím ještě asi počkat do doby než to pujde vybrat :)
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 17. 11. 2011 23:35

A co nechat a co změnit? Totožný produkt za -400kč? Tak to snad bez komentáře :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2011 23:37

O ty vložené prachy jsi již přišel (prostě to, co tam dáváš první dva roky je fuč a ty peníze už nikdy neuvidíš). Na přehledu jednotek to budeš mít mezi tzv. "počátečními jednotkami".

Spíš si řekni co přesně vlastně chceš za produkt, co chceš POJISTIT a takový si udělej. SPOŘIT se přes pojistku nevyplatí.

-- 17. 11. 2011 23:03 --

Zrovna nedávno se zde rozčilovala jedna diskutující viewtopic.php?f=318&p=8470748#p8470748 , která do Perspektivy dala 56 tisíc a po 2,5 letech dostala zpět 1200 Kč :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 11. 2011 00:05

ty vole tak to je drsné tak to radši ukončím :)
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2011 00:09

Teta tě nebude mít ráda, přijde o pěkných pár tisíc :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 11. 2011 00:49

no ale já taky když je to tak nevýhodný :(
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2011 00:51

Hm, to jsou zase rady z vody. Jakpak dlouho tu smlouvu od tetičky vůbec máš? To vás nikoho nezajímá? Když už tam ty prachy vrazil, tak mu poradíte jenom obvyklé zaplatils tetě provizi, nedostaneš nic, okamžitě zruš?

Takže to shrneme, jediné co víme, je, že má perspektivu za 1200 měsíčně. To je hodně informací na rady....... :(
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2011 00:56

A ja se vratim na uplny zacatek, ktery tomu mel predchazet - tys projevil potrebu sebe pojistit? Pripadne potrebujes nekoho/neco zajistit a proto si zvolil zivotni pojisteni?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 11. 2011 01:52

pojištění mám od 11/ 2009

pojištění mi nabídla sama teta a tak nějak mě ukecala.... nevím jestli je to výhodný a nebo ne v tom se moc nevyznám právě :(
nejhorší je že nevím jestli to semnou myslí dobře nebo mě má jen že za mě tahá prachy....

je to od Kooperativy perspektiva 6Bn

smrt následkem urazu 100.000kč
trvalé následky urazu s prograsivním plněním 200.000 kč
telesné poškození urazem 25.000 kč
pojištění pro případ vážných nemocí 500.000 kč
pojištění pro pobyt v nemocnici 500 kč
pojištění pro případ prac. nechopnosti s karenční dobou 14dnů /100 kč
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 18. 11. 2011 04:43

To jsem si myslel. Nejen že je tvoje tetička finančně negramotná, není zdatná ani odborně. Přesně kvůli takovým je prodej finančních produktů často vnímán jako žumpa. A přesně takových agentů je většina.

Třeba ty závažné nemoci na 500 000 Kč a nemocnice na 500 Kč, ale úraz a pracovní neschopnost (pracuješ vůbec?) jsou pojištěné na ho*v*no, to je jasný, že tetička skládala smlouvu jakoby pro sebe, protože se ve svým "moudrým" věku strašně bojí rakoviny.

Jak ti bylo řečeno, tak žp není k tvorbě rezervy vhodné. Pokud chceš být pojištěný, smlouvu převeď na tarif 7BN. V 7BN je možné významně snížit tu jakože spořicí složku ve prospěch pojištění, tak to má být.

Pojistné částky ti nahodím tak od oka, pro přesnější info se nám tady trochu popiš (věk, zaměstnání, koníčky, (velikost - i když na ní prý nezáleží)):
trvalé následky 1 000 000 Kč
invalidita (nemoc+úraz) 1 000 000 Kč
závažné nemoci 500 000 Kč
tělesné poškození ne
pracovní neschopnost od 29. dne 300 Kč
pobyt v nemocnici 100 Kč
smrt úrazem ne
smrt 10 000 Kč

Jistě nejsi tak hloupý, aby sis myslel, že finanční poradce nepracuje za provize. Ten tzv. FP vždy vybírá takový produkt, ze kterýho má největší provizi (ironicky se dá poznamenat, že právě proto mají v nabídce produkty od více finančních ústavů). Např. OVB prodává i podílové fondy, přesto ti jejich zástupci doporučí jako investici investiční životní pojištění.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 11. 2011 10:10

Co na to říct... Když je ten podzim, tak by mohli k bažantům a zajícům povolit odstřel i podvodníků. Tím bychom se snad finančních poradců nadobro zbavili.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2011 10:25

xjurasek: znova se ptam, jaky je vubec DUVOD takove pojistky? Potrebujes nekoho zajistit? Treba manzelku a deti + hypoteku, apod?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Další stránka