komu věřit? pojišťovákovy nebo finančnímu poradci?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2011 09:50

xls píše:Co na to říct... Když je ten podzim, tak by mohli k bažantům a zajícům povolit odstřel i podvodníků. Tím bychom se snad finančních poradců nadobro zbavili.

Ano odstřelme je všechny, nechejme zaměstnance, kteří nemusí splňovat ani ty základní předpoklady pro tuto práci, tj. ani min. SŠ, ani ty zkoušky ČNB (i když jsou k ničemu), ale těm stačí, když jim nadřízený nařídí, kolik životek musí sjednat, aby ho nevyhodili..... Tady mi to babi podepište, to je spoření pro Vašeho Pepíčka......
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 11. 2011 11:28

kamey : :tleskani :mrgreen:

Xjurasek : naletěl si svoji tetě, jen z tebe vytáhla prachy. Takhle hloupě postavit pojistku umí opravdu jen pobočkoví pracovníci pojišťoven a bank.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 18. 11. 2011 12:21

xls píše:Co na to říct... Když je ten podzim, tak by mohli k bažantům a zajícům povolit odstřel i podvodníků. Tím bychom se snad finančních poradců nadobro zbavili.

Plácáš nesmysly.

Problémem tzv. poradenství nejsou zlatokopové (ti jsou všude; a jestlipak víš, že ti pán farář čili morální autorita může natrhnout prdýlku), ale tyhle tetičky apod. Tetička tazatele ho vůbec nechtěla natáhnout, ona prostě této práci (a financím obecně) nerozumí, jednala v dobré víře. Blbý je, že většina agentů chce zůstat na úrovni tetičky, v lepším případě jsou leniví se učit něco dalšího, v tom horším případě ani netuší, že by si svou odbornost mohli zvýšit.

Finančním institucím a makléřským firmám je pochopitelně šumák, jestli smlouvu přinese tetička nebo slušný a odborně zdatný agent. Proto taky neustále lanaří další a další tetičky, já ty nováčky potkávám, je to hnus.

To se ale furt pohybujeme jen na straně agentů. Nyní ke klientům, protože, světě div se, ti jsou stejně důležitou stranou při prodeji finančního produktu. Klienti nemají agentům co vyčítat, protože jejich přístup k vlastním penězům je tragický. To je jako nadávat na automechanika, ale přitom zanedbávat základní péči o auto.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 11. 2011 17:28

Tohle je nesmysl. Žádné finanční poradenství už z podstaty tady neexistuje, vždycky je to jen o prodeji. Nemá cenu vůbec zkoumat, jestli je klient obrán proto, že je "poradce" zlatokop nebo jen idiot který si chce vydělat, škodí oba.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 18. 11. 2011 18:51

Za blbost se platí. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2011 19:17

xls píše:Tohle je nesmysl. Žádné finanční poradenství už z podstaty tady neexistuje, vždycky je to jen o prodeji. Nemá cenu vůbec zkoumat, jestli je klient obrán proto, že je "poradce" zlatokop nebo jen idiot který si chce vydělat, škodí oba.

Fakt si myslíš, že když nebudou žádní poradci, mezi které já počítám lidi, kteří pracují v souladu se zájmy klienta, ale bohužel mezi námi je spousta zmetků (naprosto stejně, jako ve všech jiných oborech, ať už to auta, elektro, prodejci energií- myšleno i ČEZ, RWE, prostě cokoli), tak že se to posune k lepšímu????? Myslíš, že se finanční ústavy zavřou???? Myslíš, že to, co se tu děje, vymysleli "někteří" poradci, bez toho, že by jim šly pojišťovny na ruku???? Tak to se teda hodně hochu pleteš. Tyhle jak já říkám SVIŇÁRNY jsou pojišťovnami maximálně podporovány. Dokonce některé pojišťovny si samy zakládají desítky eseroček, které fungují právě na principu vymlať co můžeš, podporované soutěžemi o auta, zahraniční zájezdy. Za POVka se zájezdy nedávají :D . Bonusy mají vysocí manažeři pojišťoven vyplácené ne za správu, ale za objem NOVĚ SJEDNANÉ PRODUKCE. Takže čím víc jim jejich firmičky namlátí nových životek, tím vyšší bonusy poberou. Storna se jich netýkají, takže pro ty miliony měsíčně, které jim přitečou na účet udělají cokoli.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 11. 2011 19:54

Když nebudou "poradci", tak to nebude mít lidem kdo tlačit. To, že to sami neiniciovali, je jasné.

Ta teorie, že někde chodí poctivý "poradce" je sice dost rozšířená a populární, ale moc bych na to nesázel. To bych spíš věřil tomu, že bude úspěšná další expedice hledající yetiho nebo že existuje Santa.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 11. 2011 20:00

pojištění nepotřebuji :s( sám nevím proč jsem na to kývnul ale ted bych zase nerad přišel o prachy když už jsem tam 2 roky spořil...

takže mi dnes tetička převedla smlouvu na 7bn
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2011 20:21

xls píše:Když nebudou "poradci", tak to nebude mít lidem kdo tlačit. To, že to sami neiniciovali, je jasné.

Ta teorie, že někde chodí poctivý "poradce" je sice dost rozšířená a populární, ale moc bych na to nesázel. To bych spíš věřil tomu, že bude úspěšná další expedice hledající yetiho nebo že existuje Santa.

Bože, ty jsi fakt naivní. No tak co myslíš, že se stane? Bude to na HPP za základ, z pracáku bude odbyt, ovce jim tam budou tlačit z pracáku horem dolem. Podle dnešních podmínek budou mít problém tu práci odmítnout, nebo dát výpověď. Aby dostali výplatu, budou mít nastavený tabulkový plány (stejně jako dneska pobočky v bankách a na poštách na životka - takový malý příklad, kde už to tak funguje). A všichni podělaný až za ušima jim to budou stříhat jak na běžícím pásu. Jediné co se změní, že se poměr zisku z takové životky přelije ještě větší mírou do kapsy managementu pojišťovny.

Takže jo, fakt to nebude mít kdo tlačit. Podle mě to spíš pak už nebude vůbec nikdo kontrolovat, protože dneska jen pár z nás na to poukazuje veřejně a nebojí se klientovi říct, že to co má stojí za prd.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 18. 11. 2011 20:44

kamey: No ve skutečnosti většina z vás klientovi řekne, že to co má, stojí za prd. Jak jinak by mu prodali oni? :-D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2011 20:51

Těžko si to dovolíš na malém městě.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 11. 2011 00:34

já dnes už nevěřím ve smyslu pojištění a investování nikomu.
mj. jeden můj příklad - bývalý spolužák dělal fin.poradce u jisté firmy X, přemlouval mě jak jsou to skvělé produkty ap., no nepodlehl jsem.. po nějakém čase přešel k firmě Y, opět přemlouvačka jak mají větší možnosti, lepší zhodnocení, a najednou jak firma X byla špatná, nedobrá, smlouvy nevýhodné... to mi stačilo. nepotřebuju další firmu Z abych se pak dozvěděl že kromě X byla špatná i Y a jak jsem udělal hloupost s nimi něco uzavírat.

Když na mě někdo moc tlačí pak mi to s prominutím s.m.r.d.í. levotou ..
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 11. 2011 10:24

Za pozornost stojí, že se "finančních poradců" zastávají jen sami "poradci". Ještě jsem se nesetkal s nesfalšovaným příspěvkem, kde by klient chválil po skončení např. nějakého ŽP svého poradce, jaký že mu to zprostředkoval kauf. Nepočítám do toho příspěvky hned po uzavření, kdy si to ještě můžou myslet.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2011 10:50

Njn, a v televizi taky ukazují zejména reportáže, jak někdo byl s něčím spokojený, a ty kde někdo někoho podvedl, ukradl, zabil skoro žádné nejsou, viď. Dej si mokrej hadr na hlavu.
BTW, jak může někdo napsat, že skončil ŽP, když jim tu "odborníci" vysvětlují, že je lepší to co nejdřív zrušit. Já mám takových klientů docela dost, co dožili smlouvu a dostali to co měli.... Protože ode mě dostali to, co potřebovali. Stačí když budeš chvilku počítat, jestli víš, co to je, stačí jenom roky - např. založení tohoto fóra a jeho věkovou strukturu.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 11. 2011 11:32

No když vidím, že je někdo schopen uzavřít ve svých 16 letech IŽP do 60 let věku... Za těch 44 let tady lidstvo nejspíš nebude, protože vyhyne na vlastní blbost...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka