IŽP Generali Z60

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod broom 21. 11. 2011 17:17

Zdravim,
prosim o radu zda je mozne najit neco lepsiho nez je produkt IŽP Generali Z60, na ktery jsem uzavrel smlouvu v roce 11/2003 a mam ji do roku 2023 kdy v pripade doziti bude vyplacena aktualni hodnota podilovych jednotek.

Vyplacena castka v pripade smrti 471 440,- plus aktualni hodnota podivovych jednotek.

Platim mesicne 589,- (pred lety to nebylo tak drahe, postupne se zdrazovalo).

Rocne za zpracovani pojisteni dam 1500,- (to je temer 2,5 mesicni platby).

Za zuctovaci obdobi zapacene pojistne 7657 (pro orientaci vypis z roku 10/2008 - 10/2009)
Od pocatku pojisteni 38 821,- - ted samozrejme v roce 2011 tyto castky budou vyssi.

O invalidite neni zadna zminka ani o urazech.

Ted je takova doba, ze bych radsi neco lepsiho i v pripade invalidity nez . Mozna nejake urazove pojisteni nebo nejake jine - vubec se v tom momentalne neorientuji. Nemam rizikovou praci. Jsem OSVC a pracuji jako webdesigner.

Nejradsi bych to zrusil i presto, ze mi bude vyplacena temer 50% castka ze vseho co tam ted momentalne mam, tzv. odkupne kolem 27 000,-

P.S. rad bych zajistil nejblizsi v pripade, kdyby se mohlo neco stat nebo alespon abych nebyl extremne financne zavisly na nekom z rodiny a tim je nebotezoval. Precejen mame hypoteku, sice zvladame to, ale rad bych byl jistejsi v pripade jakekoliv udalosti.

Dekuji vam za jakoukoliv radu nebo doporuceni.
Víc lidí víc ví
broom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 21. 11. 2011 23:00

Nejdůležitější rada ze všech:
Nevěnuj vůbec žádnou pozornost radám Patrika Chrze, zvláště pak jeho několikastránkovým popisům nevýhodnosti ižp jako rezervotvorného produktu. Ano, má pravdu, jenže na to ty se neptáš (máš celkem jasno, co potřebuješ).

Já bych tu smlouvu skutečně zrušil a peníze použil na něco rozumnějšího. Co tzv. částečný odkup (výběr z peněz), nešel by provést? Teprve potom bys smlouvu zrušil, tj. z vybraných peněz bys neplatil vysoký stornopoplatek.
krásná sereminazáda
Diskutér