Česká pojišťovna - nové podmínky ?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JPok 5. 12. 2011 18:47

Dobrý den
Mám úrazové pojištění u ČP (se spořením). Sjednáno v roce 1999, končí 2014. Minulý týden mi volal pracovník ČP, že musím přijít na pobočku ,že se změnily pojistné podmínky a že mi to musí vysvětlit. Moc se mi to nezdá, když jsem loni uvažoval, že pojistku zruším, přesvědčili mě na jiné pobočce, že se mi to už nevyplatí a že takhle výhodnou smlouvu už dnes nesmí uzavírat (a podle všeho měli pravdu, výnos by měl být snad 4%). Nevíte o tom něco víc ? Působí to na mě, že poradce/prodejce chce udělat novou smlouvu a tu starou zrušit a využít k tomu argumentaci, že to vlastně musím udělat. Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil JPok dne 5. 12. 2011 19:14, celkově upraveno 1
JPok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 12. 2011 18:54

JPok: jsem téhož názoru, že se tě budou snažit uvrtat do změny smlouvy, jak co do délky trvání, tak podmínek.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 19:03

JPok: a chces sporit nebo se pojistit?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod JPok 5. 12. 2011 19:13

S474N: Spořit nechci, proto jsem to chtěl vloni zrušit.
JPok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 19:28

No tak to nemas urazove pojisteni, ale zivotni pojisteni (dle meho "investicni").

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Lukas.Doskocil 5. 12. 2011 19:44

Mám dojem, že investiční životní pojištění tu je teprve od roku 2004. Takže si spíš myslím, že má uzavřené kapitálové životní pojištění. U pár klientů jsem takové smlouvy viděl, ale byli od Amcica a tenkrát jsme to nerušili, protože by to nebylo až tak výhodné. Nicméně nedá se to tvrdit paušálně a tu smlouvu bych musel vidět a znát podmínky výpovědi.
Lukas.Doskocil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JPok 5. 12. 2011 20:02

Ve smlouvě stojí pojištění pro případ závažných onemocnění, smrti nebo dožití za běžné pojistné 5ZOK. Chtěl jsem smlouvu nechat doběhnout a sjednat si ještě jednu čistě úrazovou.
JPok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 12. 2011 20:22

Lukas.Doskocil: fakticky je jedno, jestli je to KZP nebo IZP, protoze "sporeni" neni pojisteni a naopak.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod kamey 5. 12. 2011 23:36

Jo, to bude nejlepší, zrušit 2 roky před dožitím ...................., navíc když je to asi kapitálovka s vyšším zhodnocením :hm
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 6. 12. 2011 00:19

Smlouvu dej do redukce (r. 99 a smrt + dožití = kapitálové životní pojištění) a sjednej si některé z moderních, plně nastavitelných pojištění, ty jsou na trhu cca 2 roky. Smlouvy z r. 99 jsou jedna vedle druhé sra*čky, ke krytí rizik absolutně nevhodné (pojistné částky typu 100 000 Kč, připojištění v podobě balíčků).
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lukas.Doskocil 6. 12. 2011 00:41

S474N píše:Lukas.Doskocil: fakticky je jedno, jestli je to KZP nebo IZP, protoze "sporeni" neni pojisteni a naopak.

No právě, tohle až tak jedno není. Tyhle smlouvy se dělaly s výplatou při dožití. Takže pokud by JPok tu smlouvu teď zrušil, tak o výplatu přijde a myslím si, že by to nebyla malá částka. Proto jsme smlouvy s klientem nerušili, ztráta by byla o dost vyšší než případný zisk a do redukce to dát nešlo.

JPok: Každopádně si teď nenech nic natlačit, tohle jsou běžný triky bank a pojišťoven, jak víc prodat. Pojištění si dobře promysli, co chceš zajistit, jakou pojistnou částku a hlavně se sám sebe zeptej, jestli by si to nemohl vyřešit jinak než pojištěním.
Lukas.Doskocil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JPok 6. 12. 2011 01:29

pokud by JPok tu smlouvu teď zrušil, tak o výplatu přijde a myslím si, že by to nebyla malá částka

Pojistná částka je už dnes nedostačující, ale když jsem se na to vloni ptal, zjistil jsem že bych přišel o podstatnou část peněz. Rozhodně o víc než zbývalo doplatit. Pojištění chci, ale už bez spoření.
JPok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2011 06:11

Takhle "vycucat z prstu" nějaké info je obtížné. Ale buď si skoro jist, že pokud se pojišťovna aktivně snaží smlouvu zrušit, tak to rozhodně bude výhodná smlouva. Navíc 2 roky před koncem to ručit? Nechal bych to jak to je.

Každopádně pro opravdu kvalifikované posouzení by musel někdo tu smlouvu vidět, ale na 99 % bude výhodnější s tím až do konce nic nedělat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 6. 12. 2011 08:26

Tak to jsem prehledl, pokud jsou to opravdu pouze 2 roky do konce, tak to nechat byt. V kazdem pripade bych si ale urcite dal nejake pojisteni bez "sporici" slozky. Co vim, tak to dela treba Uniqa.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 12. 2011 08:34

krásná sereminazáda píše:Smlouvy z r. 99 jsou jedna vedle druhé sra*čky, ke krytí rizik absolutně nevhodné (pojistné částky typu 100 000 Kč, připojištění v podobě balíčků).
Ale no tak, nepaušalizovat. :pozor
Já mám ještě o rok starší KŽP, na 10x vyšší částku a technickou úrokovou mírou 4,5%. Kdo mi dnes nabídne lepší pojistku? :mrgreen: Zkoušeli to mnozí prodejci pojistek, ale všichni pohořeli :mrgreen:
DoubleSix
Diskutér

Další stránka