Pojištění na trvalé následky

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 16. 1. 2012 22:59

Ahoj. Nevíte někdo o nějakém pojištění na trvalé následky, jejchž příčinou nejsou jen úrazy, ale i všechny druhy nemocí, přenosných virů a taky trvalé následky způsobené vlastní vinnou např. při nadměrné konzumaci drog, které mi následně poškodí třeba mozek, nebo když to přeženu s chlastem a padnu hlavou na beton apod. Prostě stát se může cokoliv a být zajištěn na trvalé následky způsobené pouze úrazem je jen jednou z mnoha možných variant.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 16. 1. 2012 23:12

Trvalé následky nemocí, to je invalidita. Při nadměrné konzumaci drog najdeš asi těžko peníze na pojištění, všechny je prosmažíš. Pád hlavou na beton, to je úraz.
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2012 06:55

Alkohol je dost často ve výlukách (nebo je plnění alespoň výrazně omezeno) a ty drogy tam budou skoro určitě.
Jediné pojištění, které přichází v úvahu je ta invalidita, jenže tady je třeba, aby ČSSZ přiznala 3. stupeň (výjimečně některé pojišťovny akceptují 2. stupeň) a ten se přiznává jen úplně výjimečně a když jo, tak ti to nejspíš bude stejně jedno.
Zatím stále "nejneprůstřelnější" pojištění poskytuje stát, takže pracovat, vydělávat co nejvíc a platit si sociální pojištění :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 17. 1. 2012 18:07

Tak 3. stupen invalidity ti daj snad jenom kdyz mas hodne poskozenej system nebo ne ?, to uz je lepsi zainvestovat do zbrane a vystrelit si mozek z hlavy nez se trapit.
Osobne kdyz se mi stane nakej uraz, tak za to vetsinou muze alkohol takze klasicka urazovka ztraci smysl.
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 17. 1. 2012 23:51

K první větě: ne, není tomu tak.

Máš-li problémy s pitím, může se to projevit ve zdravotním stavu a skončit až invaliditou. Je fakt, že při dobrovolném poškozování zdraví (alkoholismus) ti z komerčního pojištění plněno nebude.

"Většinou za to může alkohol..." Ale ne vždy, že. Takže pojištění, zde tedy úrazové, má vždy smysl.
galan.marten
Diskutér