Výpověď důchodového pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod helena.luk 18. 1. 2012 00:11

Dobrý den, prosím o radu. Chci zrušit důchodové-životní pojištění, jakým způsobem to udělat, abych nepřišla o všechny peníze tam vložené? Co musí výpověď obsahovat? Lze to udělat pro mne nějak výhodněji k výročnímu dni počátku pojištění?? (smlouva je nevýhodná,uzavřená před 10 roky u Kooperativy, peníze na důchod nevydělá) Helena
helena.luk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2012 07:10

O první dva roky přijdeš tak jako tak, s tím už nic nenaděláš. Jinak je to jedno, prostě podej výpověď a peníze ti budou vyplaceny (pokud máš měsíční pojistné období a podáš výpověď 6 týdnů před koncem pojistného období, tak pojistka zanikne ke konci tohoto pojistného období).
Pokud správně počítám, tak do konce února je již méně než 6 týdnů, takže nejbližší konec smlouvy by mohl být posledního března (tedy za předpokladu, že máš počátek pojistného období prvního).
Doporučuji dojít osobně na Kooperativu a výpověď sepsat tam. Budeš si jista, že jí pojišťovna obdržela.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2012 09:14

helena.luk: mozna bych nejdriv zacal tim, kolik ti je let. Ja jenom, aby to nebylo aktualni za dva roky a ted se neco neuspechalo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod helena.luk 18. 1. 2012 21:06

Děkuji za radu :-) Helena
helena.luk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 1. 2012 20:21

PatrikChrz píše:O první dva roky přijdeš tak jako tak, s tím už nic nenaděláš..

To se mi nějak nezdá, opravdu přijde o svůj vklad , případně o příspěvek zaměstnavatele za první dva roky spoření? To můžou být desítky tisíc ..... tomu nevěřím ...
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2012 20:25

Při uzavření životního pojištění vyplácí pojišťovna provizi (v závislosti na délce trvání pojištění) až ve výši 200 % ročního pojistného - to dostane ten, který pojistku sjednal (třetinu až polovinu z toho odvádí společnosti pro kterou pracuje). No a někdo to musí zaplatit - a kdo to asi bude.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2012 20:26

gogospk: zdat se ti to nemusi, ale je to tak.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 1. 2012 20:39

PatrikChrz píše:Při uzavření životního pojištění vyplácí pojišťovna provizi (v závislosti na délce trvání pojištění) až ve výši 200 % ročního pojistného - to dostane ten, který pojistku sjednal (třetinu až polovinu z toho odvádí společnosti pro kterou pracuje). No a někdo to musí zaplatit - a kdo to asi bude.

Ale autorka zakladatelka vlákna píše důchodové - životní pojištění, neměla náhodou na mysli obyčejné důchodové připojištění , než klasickou životní pojistku?
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2012 20:46

důchodové pojištění je druh životního.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod helena.luk 23. 1. 2012 20:50

Díky za odpovědi, je to důchodové pojištění 3RG Kooperativy z roku 2000. Dám výpověď až k výročnímu dni sjednání, stejně mám zaplaceno až k tomuto dni. Ještě bude asi trochu problém s daněmi, uplatňovala jsem to asi 5 let v ročním vyúčtování daní, ne celou dobu co pojistka běží, takže to už asi nedohledám a budu to muset dát další rok celé do příjmu :-( Helena
helena.luk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod galan.marten 23. 1. 2012 21:20

PatrikChrz píše:O první dva roky přijdeš tak jako tak, s tím už nic nenaděláš. Jinak je to jedno, prostě podej výpověď a peníze ti budou vyplaceny (pokud máš měsíční pojistné období a podáš výpověď 6 týdnů před koncem pojistného období, tak pojistka zanikne ke konci tohoto pojistného období).
Pokud správně počítám, tak do konce února je již méně než 6 týdnů, takže nejbližší konec smlouvy by mohl být posledního března (tedy za předpokladu, že máš počátek pojistného období prvního).
Doporučuji dojít osobně na Kooperativu a výpověď sepsat tam. Budeš si jista, že jí pojišťovna obdržela.

"O první dva roky přijdeš tak jako tak"

To tvrdíš na základě čeho. Na základě toho, že si vymýšlíš, lžeš a obratně manipuluješ (ideální agent Partners)?

-- 23. 1. 2012 20:22 --

helena.luk píše:Díky za odpovědi, je to důchodové pojištění 3RG Kooperativy z roku 2000. Dám výpověď až k výročnímu dni sjednání, stejně mám zaplaceno až k tomuto dni. Ještě bude asi trochu problém s daněmi, uplatňovala jsem to asi 5 let v ročním vyúčtování daní, ne celou dobu co pojistka běží, takže to už asi nedohledám a budu to muset dát další rok celé do příjmu :-( Helena

Daně nikdo nehlídá, nejsou na to kapacity, jak se říká.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 23. 1. 2012 23:14

Těch 200% je pravda, ale jen někde a jen přes někoho. Spíš je to 100-200% (i tak dost, ale říct "přijdeš o 2 roky" je zavádějící až lživé).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2012 07:10

Throm: neber to podle toho, co dostane ten konečný prodejce, ale kolik vyplatí pojišťovna, to že mu z toho i polovinu sebere jeho MLM společnost konečného spotřebitele nezajímá, protože to stejně musí v ceně pojistky zaplatit.

Samozřejmě méně je to u kratších pojistek (10, 15, 20 let), ale ty se dneska uzavírají jen minimálně, prodejci se snaží je maximálně natáhnout právě kvůli provizím.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 24. 1. 2012 08:16

Nevím, kolik dostane prodejce, ale vím, kolik zaplatí pojišťovna. Konkrétní čísla ale nebudu více naznačovat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2012 09:53

Thom: zakaznikovi muze byt uplne jedno, jestli prodejce obdrzi 80% nebo 100% a pojistovna 120% nebo 100%, dulezite pro nej je snad to, kolik zaplati celkem. Nebo si taky u pumpy prepocitavas, kolik dostane pumpa, stat a Ceska Rafinerska?

S474N
Inventář

Další stránka