Pojištění právní ochrany / podpory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Joezbrna 18. 12. 2013 18:49

Člověk ne, Satan ano :lol:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 18:52

Ano, na reklamaci clovek nepotrebuje nikoho. Problem je, kdyz si prodejce postavi hlavu (stalo se x krat) a reklamaci zamitne se slovy "tak se tedy sudte". Na to ja se smichem odpovidam "tak jo" :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 12. 2013 19:27

Reklamace obecně myslím už dnes není problém. Existují spotřebitelská sdružení a stačí se zadarmo obrátit na jejich poradnu. Sám jsem párkrát využil infolinku dTestu, jejichž časopis i odebírám.

Větší oříšek představují "velké společnosti" - chtěl jsem třeba vrátit část peněz za letenku od British Airways, protože měli celodenní zpoždění (na což je podle EU předpisů nárok), ale vymetli se mnou. Zde mi za provizi pomohla služba click2claim. Toto by asi pojištění právní ochrany nepokrylo.

Dále je otázka, co spory s UPC, Telefonikou (ta mi odmítala akceptovat výpověď, přestože jsem měl zákonný nárok, dopisoval jsem si s nimi úmorné tři měsíce), ČEZ, PRE, pojišťovnami, exekutory, atd. Nejsem si jistý, jak ochotně by tyto spory byly DAS/Kooperativa ochotny pokrýt. A co spory se zaměstnavateli, vymáhání škody...

DAS/Kooperativa např. pokrývají sousedské právo. Jenže když se podívám do pojištění domácnosti Allianz/Česká pojišťovna, tak jakousi právní pomoc v záležitostech domácností a tedy i spory se sousedy, pokrývají i tyto pojistky.

Když se na to podívám globálně, tak "právní pomoc" lze poskládat i z jiných produktů, které jsou buď zdarma (dTest), nebo už je člověk má (pojištění domácnosti), nebo někomu nabídne provizi, aby to za něj vyřešil (click2claim).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 12. 2013 19:42

DAS spolupracuje se spoustou pojišťoven a ve výlukách je, že nepůjde proti pojišťovně, se kterou spolupracuje. Takže jestliže jste pojištěni u pojišťovny XY a nelíbí se vám, že jste dostali za bouračku málo peněz, zapomeňte na to, že DAS, u které jste také pojištěni a s tou pojišťovnou XY spolupracuje, proti této pojišťovně půjde...

Ale někomu se třeba vyplatí platit si DAS, aby za něho vyreklamoval křusky od Deichmanna za 5 stovek.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 19:46

Zajimave, jak me vsechny tyhle teoreticke negativa prakticky miji. Asi jsem holt jeste vetsi smolar, nez jsem myslel :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 12. 2013 20:40

Njn, někdo žvaní, někdo ví.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 21:26

Ano, to doslova!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 12. 2013 21:31

A kdo nevi, tak si plati pojisteni. :mrgreen:
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 12. 2013 15:53

Jak jsem se obával výše, DAS se na nový občanský zákoník pečlivě připravila. "Nejvyšší balíček" Rodina Max, který nyní stojí 5400 Kč, bude od 1. ledna stát 9000 Kč, pojištěna je celá rodina (manžel/ka, děti). Pokud se spokojíme jen s pojištěním manžela/ky (bez dětí), bude cena 7200 Kč. Pokud člověk pojistí jen sebe, vyjde "nevyšší balíček" na 4800 Kč. Je zde tedy evidentní zvýhodnění nezadaných. Důchodce pojistí za 4200 Kč. Zdražení skoro na dvojnásobek mě mírně překvapilo. Jsem zvědavý, na koho bude DAS cílit a kdo si bude ochotný takové pojištění sjednat. Nijak totiž nerozšiřují pojistné krytí (ani nezvyšují limit, stále zůstává na 500 000 Kč), žádné novinky v pojištění nejsou. Arogantní a tajnůstkářská zůstává pojišťovna i dál, na webu dosud nejsou nové pojistné podmínky a ke studiu předem je rovněž odmítá dát (leda až při podpisu smlouvy, tam ale zase není čas je celé číst).

Kooperativa nezdražuje, cena "nejvyššího balíčku" zůstává na 2500 Kč. Po novém roce bych se osobně přikláněl ke Kooperativě, jejich pojištění právní ochrany se tomu od DAS podobá nejvíce.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 12. 2013 00:29

Kooperativa asi nebude hlavní konkurent DASky. DASce zdárně sekunduje AXA - viz stránka https://www.axa-assistance-insurance.eu ... x?type=PPR (bližší podmínky se zobrazí po kliknutí na banner Kde všude Vám...

kde se mi líbí toto:

Asistence při uzavírání smlouvy
Posouzení ustanovení smlouvy
Limit na jednu událost (jedno posouzení) 5 000 Kč
Roční limit na všechny události (posouzení) a všechny pojištěné osoby 15 000 Kč

-- 21. 12. 2013 00:44 --

Další konkurenční výhoda: Už se tu výše psalo, že DAS nepůjde proti Uniqa, pokud je sjednatelem poradce Uniqa. AXA Assistance klidně půjde proti AXA pojišťovně.

-- 21. 12. 2013 00:49 --

Citát z pojistných podmínek Axy: V případě, že se pojištěný - poté, co byl informován o tom, že mu pro nedostatek vyhlídek na úspěšné vyřízení pojistné události nevzniká právo na pojistné plnění - rozhodne v řešení případu pokračovat na své náklady a v pokračujícím sporu se mu podaří dosáhnout ... příznivějšího výsledku, ... pojistitel uhradí náklady pojištěným účelně vynaložené na vyřizování události ...

-- 21. 12. 2013 00:58 --

I podle pojistných podmínek se zdá, že krytí u Axy je o chlup lepší, než dokonce "nejvyšší balíček" od DASky. Docela příjemné překvapení. Na rozdíl od DASky umožňuje AXA sjednat pojištění online, a nemusíme se s pojišťovákem scházet pokoutně někde na nádraží.

Neznámou samozřejmě zůstává, jací právníci u Axy pracují. Protože jde o relativní novinku, nikde jsem nenašel relevantní zkušenosti zákazníků.

Cenově je každopádně úplně někde jinde (srov. 3960 Kč Axa, 9000 Kč DAS). Je zřejmé, že asi půjde o zaváděcí cenu, a očekávám postupné navyšování. O důvod víc, vážně zauvažovat o uzavření smlouvy co nejdříve.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod H.G. 23. 12. 2013 22:23

A neni lepsi se domluvit s nejakym advokatem, aby Vam za nejakej pausal poskytoval pravni pomoc ? Hodne lidi to tak uz dela a rekl bych, ze jsou spokojenejsi, nez u nejake pravni pojistovny.
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hongmi 24. 12. 2013 06:33

Samozrejme ze je to lepsi, problem je specializace, cili jineho pravnika budes potrebovat napr. na rozvod a jineho napr. na trestni rizeni. Asitak tretina pravniku je ke klientum tak poctiva, ze jim dopredu rekne, ze napr. trestni rizeni nedela.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 24. 12. 2013 07:26

Citát z pojistných podmínek Axy: V případě, že se pojištěný - poté, co byl informován o tom, že mu pro nedostatek vyhlídek na úspěšné vyřízení pojistné události nevzniká právo na pojistné plnění - rozhodne v řešení případu pokračovat na své náklady a v pokračujícím sporu se mu podaří dosáhnout ... příznivějšího výsledku, ... pojistitel uhradí náklady pojištěným účelně vynaložené na vyřizování události ...

Jaké ty náklady asi budou, když je bude hradit i strana, která spor prohrála? Že by je pojišťovna ještě proplatila sólo? ;)
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 12. 2013 08:59

Vždycky to tak není, že platí prohrávající strana.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 12. 2013 13:16

kejki3: Zkus se podívat do aktuálního znění občanského zákoníku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků