úrazové pojištění sport

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mrhule 5. 2. 2012 14:59

Dobry den,
rad bych si uzavrel urazove pojisteni, ale narazil jsem na radu problemu. Na webu moc informaci neni a vzhledem ke specifikum neni mozne najit nejaky rozumny porovnavac nabidek.

Jde mi ciste o urazove pojisteni s odskodnenim za kazdy den prac. neschopnosti pripadne pobytu v nemocnici. Dle nabidek a moznosti dalsi pripojisteni - trvale nasledky,... Jsem ochotny mesicne platit cca 500 Kc, v pripade dobre nabidky zkousnu i 800-1000, ale to je max. strop!

Sportuji hodne a urazy mam docela casto :-/ Drive jsem hral zavodne nekolik sportu a dle pojistoven jsem registrovany sportovec. Je mi 27 let a nejvice se venuji temto sportum cyklistika, fotbal, florbal, squash. Pojisteni bych rad uzavrel hlavne z duvodu, ze obe kolena mam operovana (1x vazy, 1x meniskus) a kdyby se mi neco stalo, uz by to byla konecna. Pokud by v ramci pojistky bylo zahrnuto i pripadne zraneni pri autonehode tim lepe.

Nemate nejake zkusenosti pripadne rady kam se obratit? Je mi jasne, ze se nevyhnu osobnim navstevam pobocek, ale rad bych si vyber predem eliminoval at zbytecne neztracim cas.

jako nejprinosnejsi mi zatim prisel tento clanek a chtel jsem se osobne zastavit do top4 (CPP,AXA,CSOB,UNIQA). Datum vydani je ale 23.8.2010 a da se tedy pocitat s tim, ze situace na trhu uz se zmenila....
http://finance.idnes.cz/nove-pojisteni- ... 22_poj_hru

predem diky za jakekoliv rady :-)
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod galan.marten 5. 2. 2012 18:28

Kolena půjdou do výluky. Inu jak se říká, závodním sportem k trvalé invaliditě.
Pojišťovat se je potřeba, dokud jsi zdravej. Pravda, pojištění ti může být vypovězeno z důvodu zvýšeného rizika, nicméně třeba bys měl v této chvíli k dispozici balík peněz, se kterým se daleko líp přemýšlí o budoucí kariéře (pakliže ti zranění znemožňuje vykonávat dosavadní práci).

"top4"
Jak jsi přišel na to, že je to top4?
http://cap.cz/List.aspx?item=KONTAKTY_C ... %c5%a5ovny
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrhule 5. 2. 2012 19:31

prisel jsem na to na zaklade toho odkazovaneho clanku - vzal jsem to dle vyse pojistneho plneni.

pokud by mely jit kolena do vyluky tak pro me to pojisteni ztraci 90 % na atraktivnosti, protoze to je ten hlavni duvod proc o nem uvazuji...

pracuji jako OSVC, klasifikaci spadam pod kategorii "administrativni pracovnik"
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 2. 2012 22:16

galan.marten píše: Pravda, pojištění ti může být vypovězeno z důvodu zvýšeného rizika

Ale no tak... Zkus si jednak přečíst zákon o pojistné smlouvě a druhak přemýšlet.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 2. 2012 02:35

tak to jedine ing jestli to nema ve vylukach, manzelka to ma od kamose - bez zkoumani zdravotniho stavu do urcitych limitu - 300 Kc na den .protoze vsude jinde kdyz se zranis zkoumaj cos mel vsechno za urazy predtim a nebudou ti plnit nic.
z duvodu zvysenyho rizika ti akorat napalej vyssi pojistny
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 6. 2. 2012 12:46

Tomáš Marný píše:
galan.marten píše: Pravda, pojištění ti může být vypovězeno z důvodu zvýšeného rizika

Ale no tak... Zkus si jednak přečíst zákon o pojistné smlouvě a druhak přemýšlet.

Přemýšlet musíš ty. Po pojistné události a výplatě plnění ti pojišťovna vypoví pojištění a nic s tím nenaděláš.

-- 6. 2. 2012 11:48 --

audiobullys píše:tak to jedine ing jestli to nema ve vylukach, manzelka to ma od kamose - bez zkoumani zdravotniho stavu do urcitych limitu - 300 Kc na den .protoze vsude jinde kdyz se zranis zkoumaj cos mel vsechno za urazy predtim a nebudou ti plnit nic.
z duvodu zvysenyho rizika ti akorat napalej vyssi pojistny

Pojištění bez zkoumání zdravotního stavu má buď směšné pojistné částky nebo malý rozsah (třeba jen několik vyjmenovaných úrazů). V podstatě nemá smysl.

-- 6. 2. 2012 11:51 --

mrhule píše:prisel jsem na to na zaklade toho odkazovaneho clanku - vzal jsem to dle vyse pojistneho plneni.

pokud by mely jit kolena do vyluky tak pro me to pojisteni ztraci 90 % na atraktivnosti, protoze to je ten hlavni duvod proc o nem uvazuji...

pracuji jako OSVC, klasifikaci spadam pod kategorii "administrativni pracovnik"

A nic jinýho kromě poškozených kolen se ti jako stát nemůže?
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 6. 2. 2012 13:14

Nj, pozdě si vzpomenout, že bych se mohl pojistit a potom se divit, že už mě nikdo pojistit nechce..... co k tomu dodat.... Ale bať, přece nebudeš strkat peníze do pojišťovny, když seš mladej a zdravej...

Už vidím za pár let, jak se tu ptá, jak se pojistit proti infarktu... ale teď mu nehrozí....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 6. 2. 2012 17:48

Já bych se spíše zeptal co od toho pojištění očekáváš a zda máš i jinou pojistku? Já nějak nechápu zejména větu..."Pojisteni bych rad uzavrel hlavne z duvodu, ze obe kolena mam operovana (1x vazy, 1x meniskus) a kdyby se mi neco stalo, uz by to byla konecna".......konečná v čem? Jako ve sportování nebo s prací?

Píšeš, že jsi OSVČ něco jako adminis.pracovník. Pokud budeš mít nohu v sádře nebo ortéze apod, nejsi schopen svou práci dělat? Nebo chceš to pojištění právě proto, aby jsi téměř od prvního dne nahradil chybějící příjem?
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kudlanka14 9. 2. 2012 14:33

Podle mě se může pojistit kdokoliv, jen třeba u Tebe nebude tak vysoké plnění, jako u jiného člověka nesportovce. Prostě musíš počítat s tím, že budou chtít vidět Tvůj chorobopis a na část těla, kterou už máš po operaci nebo jen po úrazu, Tě jen tak nepojistí. Koukala jsem na ty 4 pojišťovny, co máš v dotazu vypsané a řekla bych, že nejlépe si stojí Axa (http://www.pojistovny.com/axa/zivotni-pojisteni/). Nicméně stejně budeš muset na pobočku a podrobněji se zeptat, protože pokud Ti zde neodpoví nějaký pojišťovák, tak se pořádné odpovědi nedočkáš.
kudlanka14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 9. 2. 2012 21:35

To Kudlanak 14: já jsem spíše chtěl věc posunout do roviny, zda vůbec toto pojištění potřebuje a zda vůbec má nějaký smysl. Na toto ti žádný pojišťovák neodpoví, protože buď neví nebo nechce vědět. :-) Pokud sesumíruji požadavky uživatele mrhule...."Jde mi ciste o urazove pojisteni s odskodnenim za kazdy den prac. neschopnosti pripadne pobytu v nemocnici.......pokud by mely jit kolena do vyluky tak pro me to pojisteni ztraci 90 % na atraktivnosti, protoze to je ten hlavni duvod proc o nem uvazuji..." Jelikož se bavíme o koleni, tak nejčastější úrazy kolenou jsou poškozené menisky a přetržené vazy. Při dnešní medicíně jsou to hodinové pobyty (vlastní zkušenost) v nemocnici až max. po několik dnů. Pracovní neschopnost může trvat podle práce od nějakého dne po 2-3 měsíce. A já právě hledám smysl takové pojistky. Bral bych ještě tu pracovní neschopnost pro člověka, který nemá nějakou fin.rezervu pro pokrytí chybějícího příjmu po dobu nemocenské.

Jako aktivní sportovec jsem měl taky kupu úrazů a nějaké operace, sádry, šití atd....ale řečeno v číslech: nejdelší pobyt v nemocnici bylo 5 dnů, nejdelší nemocenská byla měsíc. Jakékolvi pojištění typu DO, pobyty, nemocenské jsem nikdy neměl. Tyto drobné úrazy jsem vždy řešil fin.rezervou. Daleko důležitejší je pro mě závažné poškození zdraví, při kterém můžu přijít o práci trvale. Proto jednoznačně upřednostňuji pojištění TNÚ, invalidity a popřípade závažných onemocnění. Vše na smysluplné ( až milionové) částky.

Bohužel rozdílnost podmínek, tabulek ohodnocení, výluk atd..je tak veliká, že je to na samostatné studium. A rozhodně něvěřte pojišťovákovi, ten bude hájit většinou pouze svůj produkt. A nejlepší produkt proste neexistuje :-)
Inev
Nadšenec