převod penzijka: zůstanou zachovány moje NEJstarší podmínky?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 5. 2. 2012 20:47

mám uzavřeno penzijné připojištění se stábním příspěvkem. Mám ho ještě za podmínek uzavíraných tuším do roku 2000 (výplata nejdřív v 50. letech, po 15. letech vyplata poloviny, státní přípěvek po 2 letech trvání smlouvy nižší).

když ted v únoru přestoupím jinam, zůstanou mi ty nejstarší podmínky? (nechci: výplatu nejdřív v 60. letech)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 5. 2. 2012 21:04

Ne, nezůstanou.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 8. 2. 2012 16:29

fakt jo? někdo prosím s dalšími názory, nebo citace pravidel odněkud?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 8. 2. 2012 17:10

Těžko někdo napíše jiný názor, když to ze zákona již od 1.1.2000 jinak nelze. Můžeš zůstat na starých podmínkách tam kde jsi, nebo změnit fond a mít smlouvu do 60 let. Nic jiného nelze.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymouss 8. 2. 2012 19:02

Mě by zajímalo, jestli budu moct spořit jak v druhém tak i v třetím pilíři současně, nebo jestli to půjde pouze v jednom z těchto pilířů?
anonymouss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KvantovyPresbyterian 9. 2. 2012 00:38

Ve 2. pilíři se nebude spořit, ale investovat. Proc bys využíval 2. pilíř, když jeho funkci už teď plní podílové fondy?
KvantovyPresbyterian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymouss 9. 2. 2012 06:10

Stát tam bude snad nějaké procento přispívat, ne?
anonymouss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 2. 2012 10:50

Stát nebude přispívat, ale budeš tam moci přesměrovat část sociálního pojištění, které platíš státu. Smysl to má v případě, že platíš jako zaměstnanec vysoké sociální pojištění a věříš tomu, že ti to Kalousek či jeho následníci neznárodní jako v Maďarsku.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 9. 2. 2012 13:12

Druhý pilíř penzijního systému je založen na možnosti vyvést 3 % z důchodového pojištění za podmínky přidání dalších 2 % z hrubé mzdy do soukromé penzijní společnosti.

O kolik procent dostane ten, kdo si zvoli 2. pilir mene z toho 1. pilire ??
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 9. 2. 2012 17:06

KvantovyPresbyterian píše:Ve 2. pilíři se nebude spořit, ale investovat. Proc bys využíval 2. pilíř, když jeho funkci už teď plní podílové fondy?

Protože na tom může vydělat :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 2. 2012 20:55

stejně je to jeden velký podvod :-D Buď to znárodní nebo časem budou vydělávat velké ***** jako dnešní penzijní fondy.. vystoupit nepůjde.. a bůhví co bude za těch x desítek let :-D

A pokud mě stát nebude schopen za 40 let dát žádný důchod nebo almužnu, nechápu nač platíme socku.. Pouze pro asociály této společnosti a na důchody dnešním důchodcům, kteří již dávno své příspěvky na soc. pojištění z dob komunismu dávno prožrali
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 9. 2. 2012 22:23

dr._lukas: tos přehnal, ne? Dnešní důchodci si své příspěvky neprožrali, ty prožral úplně někdo jiný.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 2. 2012 01:01

Prožrali je i politici, prožírají je soustavně 23 let cikánské rodiny a asociálové v České Republice.. Ale pokud si srovnám kolik stovek dnešní důchodci odevzdávali na sociálním připojištění a kolik tisíc měsíčně nasosávají, tak mě vychází nepoměr velký jako Brno :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 10. 2. 2012 08:33

Jsi vážně magor. Podívej se na svoji výplatní pásku, kolik platíš na důchod.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 10. 2. 2012 10:20

kamey píše:Jsi vážně magor

:tleskani :tleskani :tleskani
sniper76
Diskutér

Další stránka