Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 9. 2012 12:20

No když myslíš... To jste brali v Plzni na právech? Třeba budeš první, kdo dostane do kriminálu ředitele pojišťovny za to, že Lojza Vopršálek přejel nalitej na přechodu starou Vomáčkovou...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 9. 2012 13:02

kamey píše:Moc se mi líbí příspěvky některých zdejších přispěvovatelů. Pojišťovny jsou k ničemu, protože...... ale zaplatím si to nejlevnější pojištění, a budu spoléhat na to, že zrovna v mém případě žádné protože nenastane.


Ono stejně hloupý je zaplatit to nejdražší pojištění a myslet si, že se to pak při plnění bude nějak lišit od té nejlevnější... Bohužel.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 17. 9. 2012 14:07

Tomáš Marný píše:No když myslíš... To jste brali v Plzni na právech? Třeba budeš první, kdo dostane do kriminálu ředitele pojišťovny za to, že Lojza Vopršálek přejel nalitej na přechodu starou Vomáčkovou...

Pojišťovna je povinna za řidiče nahradit škodu, nikoliv vykonat i trest, to si jenom pleteš pojmy s dojmy. ;-]
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 9. 2012 14:36

Jistě, já si pletu pojmy, a tohle napsal kdo: "odpovednost za skodu ma ze zakona pojistovna a ne ridic"?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 17. 9. 2012 14:45

Však píšu odpovědnost za škodu, nikoliv odpovědnost za spáchání trestného činu. Škodu můžeš způsobit aniž bys spáchal trestný čin, můžeš ji způsobit i v souvislosti se spácháním trestného činu, v obou případech je pojišťovna povinna poškozenému škodu nahradit, není ale povinna vykonat za tebe trest odnětí svobody. Náhrada škody není to samé jako výkon trestu.
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 9. 2012 17:35

vigilantibus: Pojišťovna platí jenom to, co je ve smlouvě.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 17. 9. 2012 19:51

A hlavně u těch menších jen tak rychle (spíš pomalu) jak musí...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 18. 9. 2012 11:38

V rámci povinného ručení je pojišťovna povinna platit to, co je povinna platit ze zákona, ve smlouvě si může s klientem dohodnout, že zaplatí i něco víc, ale náhrada škody je hrazena pojišťovnou ze zákona a nikoliv jen dle smlouvy, ten zákonný minimální limit 35 000 000 Kč je dostačující.

§ 6/2 zák. č. 168/1999 Sb.
Nestanoví-li tento zákon jinak, má pojištěný právo, aby pojistitel
za něj uhradil v rozsahu a ve výši podle občanského zákoníku poškozenému
a) způsobenou škodu na zdraví nebo usmrcením,
b) způsobenou škodu vzniklou poškozením, zničením nebo ztrátou věci,
jakož i škodu vzniklou odcizením věci, pozbyla-li fyzická osoba
schopnost ji opatrovat,
c) ušlý zisk,
d) účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením při
uplatňování nároků podle písmen a) až c); v souvislosti se škodou podle
písmene b) nebo c) však jen v případě marného uplynutí lhůty podle § 9
odst. 3 nebo neoprávněného odmítnutí anebo neoprávněného krácení
pojistného plnění pojistitelem,

§ 3a/2 zák. č. 168/1999 S.
Limit pojistného plnění musí odpovídat a) při škodě podle § 6 odst.
2 písm. a) nejméně 35 000 000 Kč na každého zraněného nebo usmrceného
včetně náhrady nákladů vynaložených na péči hrazenou z veřejného
zdravotního pojištění a regresního nároku podle § 6 odst. 4, b) při
škodě podle § 6 odst. 2 písm. b) a c) nejméně 35 000 000 Kč bez ohledu
na počet poškozených; převyšuje-li součet nároků uplatněných více
poškozenými limit pojistného plnění uvedený v pojistné smlouvě,
pojistné plnění se každému z nich snižuje v poměru tohoto limitu k
součtu nároků všech poškozených.
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 18. 9. 2012 11:51

Hmm, teorií se umíš ohánět hezky. Ale řešil jsi někdy (nebo někdo s tebou) nehodu v praxi? Pokud možno nějakou komplikovanější a s někým, kdo má tyhlety low cost ústavy? A nejlíp tebou zaviněnou a s někým jednodušším?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 18. 9. 2012 13:09

vigilantibus: Některý auta stojí víc než 35 milionů. Ale jo, přece já do něj nenabourám.

Jinak zkus třeba manželce zničit zahradní domek při parkování. Schválně co ti zaplatí z povinného.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 18. 9. 2012 19:55

Snad u kazde pojistovny nabizeji povinne ruceni se zakladnimi limity 35 000 000 Kc a zaroven za vyssi pojistne i s vyssimi limity, a to jak u tech drazsich pojistoven, tak i u tech levnejsich pojistoven. U levnejsi pojistovny te jen treba vyjdou ty vyssi limity levneji nez ty zakladni limity u drazsi pojistovny. Avotomtopraveje.

V pripade skody manzelce ti z povinneho ruceni nezaplati pojistovna nic, a je jedno, kde budes mit smlouvu. Na skodu vlastni rodine se povinne ruceni proste nevztahuje, je to dano zakonem.

§ 7/1 zák. č. 168/1999 Sb.
Pojistitel nehradí
a) škodu, kterou utrpěl řidič vozidla, jehož provozem byla škoda
způsobena,
b) škodu podle § 6 odst. 2 písm. b) a c), za kterou pojištěný odpovídá
svému manželu nebo osobám, které s ním v době vzniku škodné události
žily ve společné domácnosti
, ...
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 9. 2012 18:00

To jsem netušil. To mě paní na pobočce mystifikovala, když tvrdila, že v případě zranění spolujezdce mu bude léčba, bolestné atd. placeno z povinného. Samozřejmě spolujezdec je v 90 % případů člen domácnosti.
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 20. 9. 2012 19:30

Měla pravdu, přečti si to pořádně, škodu na zdraví hradí vždy, pouze řidiči který ji způsobil ne. Já jsem se vyjadřoval ke hmotné škodě způsobené manželce (zničený zahradní domek).
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 9. 2012 13:15

A jo, blbnu. Takže když nabourám a povezu někoho z domácnosti, má nárok na bolestný a všechny tyhle věci. Když jí zbořím autem dům, tak nedostane nic.
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 22. 9. 2012 03:42

Tak tak. A když ji zboříš auto, tak také nic. 8-P
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků